Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

#1620
Hmmm.... az eredeti másolt (keményen hangzikk.... :D ) lemezt már visszaadtam. Viszont ha ezt lemásolom úgy hogy beállítom bootolhatónak elviekben működhet?
Vagy a Boot Sectort is át kellett volna másolni, és az ezen nincs rajta?
BTW... hogyan épül fel egy boot lemeznek az a része ami megmondja, hogy mi induljon el? Milyen fájlok határozzák meg ezt?

Réges régen még volt autoexec.bat meg ilyen nyalánkságok, de ezeknek mára mindneg 0 az értéke. Mármint szó szerint nulla byte, de megvannak.

Kuroi Tenshi

face-palm.jpg

neroval csináltad, nem? Ott pedig még külön opció is van rá, hogy
create bootable disk, ha jól tévedek.

Selmo

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-07, 21:45:55
Hmmm.... az eredeti másolt (keményen hangzikk.... :D ) lemezt már visszaadtam. Viszont ha ezt lemásolom úgy hogy beállítom bootolhatónak elviekben működhet?
Vagy a Boot Sectort is át kellett volna másolni, és az ezen nincs rajta?
BTW... hogyan épül fel egy boot lemeznek az a része ami megmondja, hogy mi induljon el? Milyen fájlok határozzák meg ezt?
Elviekben igen, gyakorlatilag nem fogsz tudni összehozni egy olyan bootot, ami jó lenne. Kérd vissza a lemezt és duplikáld újból. A boot meg úgy épül fel, mint minden más boot szektor én pl. csináltam win95-ös boot CD-t amin a Win9x sorozat van rajta. Egy lemezről a Nero csinál image fájlt, amit felmásol a CD-re, tehát vagy beszerzel egy XP-s boot image-t vagy elkéred ismét a CD-t. (És megjegyzed, hogy nem véletlenül van a Neroban lemezmásolás ikon.)

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

Lemezmásolással csináltam, ezért bosszant a dolog. Természetesnek vettem volna, hogy a boot lemezt olyannak is másolja...

kikuchiyo

Nézem, hogy mivel szórakoztok a "mit hallgattál legutóbb"-ban...

Beszédszintetizátor, ami úgy hangzik, mint egy náthás loli - DO WANT  :muhahah:
kérek linket :D
(kell hozzá működnie a windows beépített beszédszintetizátorának? Mert azt sikeresen elrontottam.)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-08, 00:47:43
Nézem, hogy mivel szórakoztok a "mit hallgattál legutóbb"-ban...

Beszédszintetizátor, ami úgy hangzik, mint egy náthás loli - DO WANT  :muhahah:
kérek linket :D
(kell hozzá működnie a windows beépített beszédszintetizátorának? Mert azt sikeresen elrontottam.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Vocaloid
Share-en biztos megtalálod, de szerintem torrenten is.
Nem kell hozzá a wines cucc.

Selmo

Quote from: Fubenalvo on 2007-11-07, 23:26:54
Lemezmásolással csináltam, ezért bosszant a dolog. Természetesnek vettem volna, hogy a boot lemezt olyannak is másolja...
Szóval képfájlt hoztál létre és azt írtad ki? Akkor pedig működnie kellene.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-08, 00:47:43
Nézem, hogy mivel szórakoztok a "mit hallgattál legutóbb"-ban...

Beszédszintetizátor, ami úgy hangzik, mint egy náthás loli - DO WANT  :muhahah:
kérek linket :D
(kell hozzá működnie a windows beépített beszédszintetizátorának? Mert azt sikeresen elrontottam.)
Torrent csarolva, ha azóta nincs meg
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Kösz, de a Sára 300 kb/s-mal tölti :)

(Ha beválik ez a programocska, betanítom a gépet, hogy bekapcsoláskor "hai, goshujinsama~"-val köszöntsön :D)
Failure is the default option

kikuchiyo

facepalm.jpg

Az imént bejött az apukám, és újságolta, hogy lesz a jövő héten veszélyeshulladék-begyűjtés, ahol elektronikai hulladékot is átvesznek.
Mondja, hogy vigyük el a felesleges számítógépeket és alkatrészeket.
- Ja és mi az a fémdoboz, ami ott hever már egy ideje?
- Egy rossz DVD-író, azt is el lehet vinni.
- Hmm... de biztos, hogy nincs abban semmi céges adat vagy információ?

:comp:

Nem akartam neki mondani, hogy feltöltöttem a teljes céges könyvelést a hibás DVD-író firmware-ja helyére.

Kapcsolódó kérdés: egy még teljesen jól működő 15"-os Samsung CRT-ért mennyit lehet ma kapni?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-08, 20:58:15Kapcsolódó kérdés: egy még teljesen jól működő 15"-os Samsung CRT-ért mennyit lehet ma kapni?
stipi-stop! adok érte két mars-szeletet. és ezzel Ráteszem a Kést a Saját Torkomra. sztem visszautasíthatatlan ajánlat

kikuchiyo

Tényleg kell?

Mert akkor jöhetsz is érte :D
Failure is the default option

Selmo

Szvsz ez így túl olcsó, még legalább egy zacskó sós mogyorót kérj érte. :hehe:

A tökéletesség unalmas.


Fazék

Quote from: .Attila on 2007-11-08, 22:59:22
http://webisztan.blog.hu/2007/11/08/osszehangolta_tamadas_a_magyar_p2p_k_ell
hmm. mintha említették is volna pár nappal ezelőtt, hogy készül valami.
vagy azt csak álmodtam? na mindegy, kb 1 éve nem látogattam őket, szóval nem zavar különösebben, de azért kár értük.

Kuroi Tenshi

oh shi~
apa, kezdődik...
imma chargin mah ddos.

sirtomi


Fubenalvo

Nem.... az Ncore tényleg karbantartás miatt nem volt elérhető. Kb egy hete szóltak hogy nem lesz elérhető ma. :P


QuoteKedves Felhasználók!

Bizonyára értesültetek a csütörtöki (2007. 11. 08) történésekről. Szeretnénk megnyugtatni titeket, hogy a szerverünkhöz nem nyúltak, mindenki biztonságba van!
Az nCore felépítéséről röviden: több szerverből áll, melyek nem egy helyen (hely = szolgáltató / város / ország /kontinens) találhatóak, amit ti láttok magát a felületet egy szerveren tároljuk, valahol... senki sem tudja hogy hol... továbbá van egy adatbázisunk amit megint totál máshol tárolunk...
Tehát ha tételezzük fel valaki rá is talál a frontend szerverre, talál rajta pár darab w3c szabványnak megfelelő átlagos (html, php, css, js, ... stb) fájlt és semmi mást. Amint megszűnik a kapcsolat, az adatbázis rögtön törlésre kerül. Egy bitet nem fognak találni semmiről és senkiről. (főleg mire megtalálnák az adatbázist, ha egyáltalán megtalálják, mert melyik városban / országban / kontinensen lehet?)

És mielött nagyon elterjednének a pletykák, a tegnap elötti karbantartásnak semmi köze a tegnapi dolgokhoz, minket ugyan úgy váratlanul értek az események. A leállás már jópár hete tervben volt.

Röviden mégegyszer: No para, a felhasználók adatai nem kerülnek ki

Fazék


Zsiga

Vigyék is csak el nyugodtan az összes meghívózós buzeráns szerverét, éljenek a szabad trackerek! :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-11-09, 14:26:47
Vigyék is csak el nyugodtan az összes meghívózós buzeráns szerverét
azért a magyar nyelvű rip-ek, programok, stb szempontjából igencsak hasznos volt a bithumen. bár tény hogy nekem ilyenekre szökőévente egyszer volt szükségem, vagy talán még ritkábban, de bithumen-en kívül nem igazán találtam meg ezeket anno amikor kerestem vmit.
mellesleg biztos vagyok benne, hogy visszatér még.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-11-09, 14:26:47
Vigyék is csak el nyugodtan az összes meghívózós buzeráns szerverét, éljenek a szabad trackerek! :)
:tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-09, 14:30:07
azért a magyar nyelvű rip-ek, programok, stb szempontjából igencsak hasznos volt a bithumen. bár tény hogy nekem ilyenekre szökőévente egyszer volt szükségem, vagy talán még ritkábban, de bithumen-en kívül nem igazán találtam meg ezeket anno amikor kerestem vmit.
mellesleg biztos vagyok benne, hogy visszatér még.
Vissza fognak térni, írják is a honlapjukon.
Az igaz hogy néha hasznosak lehetnek ezek a magyar torrentoldalak mert magyar tartalmat máshol nem találsz, legfeljebb DC-n. Ettől függetlenül még utálom őket az elszállt és idióta szabályaik miatt.  Egy szaros kis 20-30ezer tagos tracker mint pl. ez a BitHU ne akarjon már atyaúristent játszani.
Érdekes hogy nyugaton ahol sokkal nagyobb az átlagember számára elérhető feltöltési sebesség, kevesebb visszaosztást várnak el, és nem vágnak ki azonnal minden apróságért ha pl. látják hogy "fejlődőképes" vagy. (Pl. asiandvdclub-on 0.223-as az arányom, mégse dobtak ki, pedig 100GB felett van a letöltésem és fél éves a regem, pedig a szabályok alapján 2 hét és 10GB down felett kötelező a 0.5+ arány, 100GB felett  meg már asszem 0.8+. Talán azért mert ha nem töltök éppen semmit akkoris mindig fut legalább egy-két ADC-s seed az Azureusomban... )

Cobra

Free trackerekre is ráférne valami autokick túl lassú upload mellett, mert most 20k-s átlagal jön a SC:FA "demo"-ja.  :mad:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Now for something completely different:


Szerintetek mi kellhet még egy htpc-médiaszerverhez/elég lehet egy mATX?
1 pci-e x16 videó-dekódolós vidkari (hd2400 vagy 8500gt passzív)
1 pci sata-kártya ha kevés lenne a 4 sata-port
1 pci tv-tuner
és így még marad egy pci-e x4

Hang alaplapi Realtek ALC888 lenne, remélem megfelelő minőségű

Konkrétan erre a lapra gondolok: 945GC matx, 1333FSB, 12k
+ egy E2160 16,5k (bár van oem 2140 is 12.6k-ért; de a 9-es szorzó szimpibb)
+ 2×1GB 800-as kingmax ram, kemény 5.4k/db-ért
= minimál-árú, alaposan húzható rendszer :szemuveges:

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-10, 19:39:47
Now for something completely different:


Szerintetek mi kellhet még egy htpc-médiaszerverhez/elég lehet egy mATX?
1 pci-e x16 videó-dekódolós vidkari (hd2400 vagy 8500gt passzív)
1 pci sata-kártya ha kevés lenne a 4 sata-port
1 pci tv-tuner
és így még marad egy pci-e x4

Hang alaplapi Realtek ALC888 lenne, remélem megfelelő minőségű

Konkrétan erre a lapra gondolok: 945GC matx, 1333FSB, 12k
+ egy E2160 16,5k (bár van oem 2140 is 12.6k-ért; de a 9-es szorzó szimpibb)
+ 2×1GB 800-as kingmax ram, kemény 5.4k/db-ért
= minimál-árú, alaposan húzható rendszer :szemuveges:
4 SATA HTPC-be nem lesz kevés, igazán csendes gépben egy vinyó is épp elég hangos tud lenni, nem hogy három-négy.
Viszont az integrált hangot verd ki a fejedből. Átlagembernek átlagfelhasználásra elég, zenésznek zenehallgatásra nagyon nem. Egy párezres használt Audigy 1-2 is megeszi reggelire a legjobb integrált kártyákat.

Kuroi Tenshi

Min 3-4-vinyós RAID5-ben gondolkozok ;) várom még hozzá a WD GP-t
vagy Hitachi P7K500-szériát.
Az egész egy hangcsillapított házban, az pedig egy szekrényben lesz, így
hanggal remélem nem sok baj lesz.
Ezt utálom az igp-s gépekben, szinte mind csak mATX, tehát csak 4 slot.
Alaplapi hang tényleg ennyire gáz? Letöltő/szervergépként mindegy, de
filmeknél mennyire vészes? Feltételeztem, hogy a végső hangminőségen
a hangfalak érezhetően többet rontanak, mint a hangkártyák.
Remélem addigra végre kijönnek a pci-e x1 hangkarik...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-10, 21:16:04

Ja hogy RAID. :) Mondtam már hogy beteg vagy? :D
Alaplapi hang nagyon szörnyű. Igaz hogy a lapom már nem egy mai csirke (AN8-Ultra), de hang szempontjából bőven a jobbak közé tartozik, pl. külön kis kártyán van a DAC meg a kinemetek.
És még így is elsírom magam annyira gáz az Audigy-hez képest, pedig egy 25k-s 5.1-em van (bár elég jó ár/érték arányú, meg fadobozos az egész, de azért még így is bőven low-end).

Cobra

Spdif-re kell kötni egy jobb erősítőt és akkor nincs gond a hangminőséggel. Egyébként AMD-s rendszerben nem gondolkodtál? BE-2400 igaz, hogy 24e, de lehet elmegy passzív hűtővel is, ha a háznak jó a szellőzése, plusz kevesebbet fogyaszt, mint a 2160. Ráadásul ha nagyon akarod, akkor a Gigabyte-nek van full ATX-es Amd 690G chipes lapja (igaz azon is csak 2 PCI foglalat van). Ráadásul a külön videókártya is felesleges, amíg nem veszel Ble-Ray/HD DVD olvasót a gépbe.
Hide and fear, Cobra Commander is here !