Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Ugyanarról az albacompról beszélünk?
Mert a lapjukon nem láttam hp-t, viszont lenovot, msit, lg-t igen.
A közbeszerzés-oldaluknál viszont csak a "saját" (átmatricázott
whotebook/barebone notik, ha szerencséd van, Clevo-minőségű
anyagból dolgoznak, ha nincs, akkor nem...) notiikat láttam (meg
ipari/katonai notikat 800k-1.3m-ért... cukik, de akkor már inkább
Pana toughbook...)
vagy esetleg nálatok egy listán van, hogy miket lehet választani?

kikuchiyo

http://kszfweb.econet.hu/portal/

Ezen keresgéltem. Persze nem vagyok benne biztos, hogy ez érvényes ránk is, fene igazodik ki a bürokrácián.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

 :3x3:

Baszódjatok meg.
Nem csak, hogy 300 nettós keretet kaptok, de még jóval a piaci
ár alatt is kapjátok. Azt ne mondd, hogy nem tudsz ennek az
almappáiban, itt, itt és itt jó notikat találni, mert seggberúglak ::)

kikuchiyo

#1683
hint: szerződések: albacomp

és az a 300k az bruttó, csak elírtam. Na és persze az, hogy most véletlenül van ennyi pénze erre a főosztálynak, az nem jelenti azt, hogy mind el is kell költeni.

Bár ha 万一 tényleg az egész listából lehet választanunk, és valóban a piaci ár alatt van (amit azért kétlek), akkor ajánlj egy-két jót :D
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#1684
Szerintem az nem erre vonatkozik.

Milyen szempontok alapján? Méret/hordozhatóság, cpu-erő,
grafikai teljesítmény? Használatra kapjátok, vagy 1-2 év után
jelképes összegért meg is vehetitek?
Nekem leginkább azok az X61S Thinkpadek szúrják a szemem,
üresen ugyan, de 190k-ért (wáááá b+ leírni is meresztem a
szemem, amikor boltban ilyen ~4-600e) - egy L2x00 vagy L7x00
proci, 2×512 és egy vinyó sztem bőven beleférne a keretbe.
Főnökömnek is ilyen masinája van, cuki kis gép.
De egy rakás jó gép van még ott, durván a piaci ár alatt.

Helyesbítek: depon ellenőrizve a tippem, tévedtem, legolcsóbban
már 379k-ért is kapni X61S-t ::)
fuck fuck fuck fucking fuck.
Van megüresedett állás? :3

Darkstar

Van valakinek ötlete, hogy hogy tudnám a wines tűzfalon átengedi az utorrentet? (Nincs jogosultságom az állításához, egyetemi gép)

Ed.: inkább itt
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

XP esetén ha lusták voltak, csökkentett módban ott a rendszergazda felhasználó jelszó nélkül. Vagy beállítod mondjuk a 21-es portra, hátha kiengedi.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Majd legközelebb megpróbálom a portot, de ha jól rémlik, anno próbáltam a csökkentett módot és jelszavas volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-11-22, 16:33:45
Majd legközelebb megpróbálom a portot, de ha jól rémlik, anno próbáltam a csökkentett módot és jelszavas volt.
21 mellett a 80 még egy tipp.

Amúgy ha egyetemi gép, akkor jó eséllyel a helyi wines személyi tűzfal mellett az "igazi" hálózati tűzfallal is meggyűlhet a bajod. Amúgy meg az egyetemi hálózatok nem p2p-re valók, szóval szerintem amúgy ez nem lenne túl nagy jófejség a részedről.

kikuchiyo

Annyiban p2p-re "valók", hogy szimmetrikus, sokmegabites kapcsolat van jó esetben, ami torrenthez nagyon jól jön.
Viszont valóban előfordulhat, hogy a rendszergazdák egyetem/tanszék-szinten letiltják a p2p forgalmat, továbbá az is lehet, hogy figyelik, hogy mit csinálsz, portot szkennelgetnek, rádhívják a v&t...
Failure is the default option

Lythis

Elviekben onnan teljes mértékben tiltva van, úgyhogy ha sikerül megkerülnöd, és kimenni vele, akkor előre is grat.
b-terv: összehaverkodsz a rendszergizdával....

Manitu

Esetleg még a kapcsold be a forgalom titkosítását. Elvileg elrejti a protokolt a kölső szemlélők elől. Van aki szerint működik, van aki szerint nem. Ha arra is szűrnek, akkor egy próbát megér.


kikuchiyo

Failure is the default option

Selmo

Hja, ezek még mindig nem tudják felfogni, hogy aki ingyér tölt le, az 90%-ban nem fog fizetni a cuccért akkor se ha csak így jutna hozzá. Mer nem azé' töltünk le mert született bűnözők vagyunk, hanem mert érdekel valami és ingyen megnézem, de ha fizetni kell érte, úgy már nem kell.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

P2P-DB - Információk a japán p2p programokról (Wi**y, Sh**e, Pe***ct D**k), többek között node listákkal
Kereshető hash adatbázis
Failure is the default option

Darkstar

#1695
A perfect darkot még soha nem próbáltam ki, jobb, mint a Share?

Ed.: fix'd, de miért írom mindíg Sahre-nek a Share-t, ha gyorsan gépelek?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Még én sem, de egy kicsit elriaszt, hogy 40 giga a megosztott könyvtár minimális mérete, és el sem kezdheted a saját dolgaidat letölteni, amíg a program magának automatikusan le nem szedett 2 GB adatot.
Azt mondják róla, hogy jóval kevesebb cucc van fent, viszont valamivel megbízhatóbb (van rating rendszer), és még nem törték fel a titkosítását, a Share-rel ellentétben.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-25, 21:06:44
Még én sem, de egy kicsit elriaszt, hogy 40 giga a megosztott könyvtár minimális mérete, és el sem kezdheted a saját dolgaidat letölteni, amíg a program magának automatikusan le nem szedett 2 GB adatot.
Engem is pont ez tart vissza...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Ért itt valaki a programozáshoz?

Írtam egy programot C-ben, aztán kíváncsiságból megnéztem, hogy milyen kódot generál a fordító:
$gcc -lm -O3 -march=pentium4 -mtune=pentium4 -msse2 -c -g -Wa,-ahl,-L program.c > program.lst

Az volt benne az érdekes, hogy a legbelső ciklusmagban, amit optimalizálni szerettem volna, használta az SSE2 utasításokat, de az sqrtsd (SSE2 gyökvonás double pontossággal) utasítás után végzett egy tesztet (ucomisd) és az eredménytől függően végrehajtotta ugyanazt a számítást, csak éppen egy sqrt függvényhívással. Nem értem, miért van erre szükség. Miért generál a fordító kétféle kódot ugyanarra? Nem megbízhatóak az SSE műveletek?

A másik kérdés, hogy rá lehet venni a C fordítót, hogy az SSE utasításkészletnek azokat az utasításait is használja, amik egyszerre két (több) operanduson működnek (pl. addpd, mulpd, sqrtpd)?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-27, 00:14:21Ért itt valaki a programozáshoz?
Mielőtt feltetted a kérdést, még azt hittem, igen.
Durván nyomod  :eek:

Az első kérdésedre: mittomén, hátha csak nem bízik az SSE bugmentességében :)

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-27, 00:14:21A másik kérdés, hogy rá lehet venni a C fordítót, hogy az SSE utasításkészletnek azokat az utasításait is használja, amik egyszerre két (több) operanduson működnek (pl. addpd, mulpd, sqrtpd)?
asm { .. } :D

Van valami ilyesmi, hogy -ftree-vectorize (ezt természetesen nem fejből mondtam), hogy magától rendezgesse az adataidat, regisztereidet, hogy kihasználhatóak legyenek a szuperskalár utasítások.
Keresgélj gcc + vectorization kulcsszavakra, láttam ilyesmiről cikkeket, de nem mélyedtem el a témában.
Néhány találat:
http://gcc.gnu.org/projects/tree-ssa/vectorization.html
http://www.advogato.org/article/871.html
http://mtrr.org/blog/?p=21
Az is lehet, hogy nagyon új gcc kell hozzá, vagy valami bizonytalan állapotú részprojektet beemelni és magadnak fordítani.

Remélem nem mondtam nagy baromságot.

sirtomi

Csatlakozom Prófétához, a "Ért itt valaki a programozáshoz?" kérdésig még én is azt hittem hogy értek a programozáshoz :D

kikuchiyo

 :redface: Én is csak nagyon kevéssé értek hozzá, és ami még szomorúbb, a kérdés nem is egy éles projekthez kell, csak kíváncsi voltam, hogy meddig lehet elmenni egy aránylag egyszerű kód optimalizálásával.

A linkek meg segítenek, köszi :)

Szerk: Egyszerű az élet :)

Mondjuk ezek után kezdem tisztelni azokat a jómunkásembereket, akik a kereskedelmi DVD-ket hegesztik össze...
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-27, 21:37:07Szerk: Egyszerű az élet :)
Fogadjunk, hogy ezt csak azért linkelted be, hogy eldicsekedhess a Q:\doovd-vel :)

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-27, 21:37:07
Szerk: Egyszerű az élet :)
doovd...
I hope you thoroughly enjoyed the cosplay part... looks fun from the screenshot :D

kikuchiyo

Megszoktam már, hogy doovdnak mondom, fel sem merült bennem, hogy ez még bárkinek is örömet okozhat :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-27, 23:00:11
I hope you thoroughly enjoyed the cosplay part... looks fun from the screenshot :D

Ennek a produkciónak a végén elhangzik, feltehetőleg a videót készítő személy szájából, hogy "chotto itai" - annyit tudtam hozzátenni, hogy nekem is.
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-27, 00:14:21
Ért itt valaki a programozáshoz?

Írtam egy programot C-ben, aztán kíváncsiságból megnéztem, hogy milyen kódot generál a fordító:
$gcc -lm -O3 -march=pentium4 -mtune=pentium4 -msse2 -c -g -Wa,-ahl,-L program.c > program.lst

Az volt benne az érdekes, hogy a legbelső ciklusmagban, amit optimalizálni szerettem volna, használta az SSE2 utasításokat, de az sqrtsd (SSE2 gyökvonás double pontossággal) utasítás után végzett egy tesztet (ucomisd) és az eredménytől függően végrehajtotta ugyanazt a számítást, csak éppen egy sqrt függvényhívással. Nem értem, miért van erre szükség. Miért generál a fordító kétféle kódot ugyanarra? Nem megbízhatóak az SSE műveletek?

A másik kérdés, hogy rá lehet venni a C fordítót, hogy az SSE utasításkészletnek azokat az utasításait is használja, amik egyszerre két (több) operanduson működnek (pl. addpd, mulpd, sqrtpd)?
A float gyökvonás elég macerás. Negatív számokra az eredmény például NaN (másra is lehet). Szerintem az ucomisd ezt ellenőrzi, és akkor hívja az sqrt függvényt, hogy az majd lekezeli a hibát.

Fordítókhoz nem értek :D És utálom az SSE-t, csak a gond van vele :hehe:


kikuchiyo

Quote from: Manitu on 2007-11-27, 23:34:07
A float gyökvonás elég macerás. Negatív számokra az eredmény például NaN (másra is lehet). Szerintem az ucomisd ezt ellenőrzi, és akkor hívja az sqrt függvényt, hogy az majd lekezeli a hibát.

Meglehet. Csak az az érdekes, hogy a műveletek apró átrendezése után újrafordítottam, és akkor már nem csinálta.

Megnéztem egyébként, hogy mennyi az egyes utasítások latency-ja, és a vektorizált DIVPD, SQRTPD végrehajtása kb. kétszer addig tart, mint a megfelelő skalár (-SD) utasításoké. Azzal együtt, hogy előtte még elő is kell készíteni nekik az adatokat, nem is éri meg annyira a használatuk (vagy legalábbis alaposan át kell gondolni). Bonyolultabb dolog ez az optimalizácó, mint az ember hinné (és szeretné), azzal is kalkulálni kell, hogy a pipeline ne fogyjon ki az adatokból, de ne is torlódjon fel a cache-ben a hulladék... jó közelítés a processzorok működésére, hogy bennük fekete mágiát használó mérges törpék nyüzsögnek, akik bizonyos műveleteket (a holdfázistól és a Duna vízállásától is függően) jobban vagy kevésbé szeretnek. A törpék időnként összevesznek, fagyos lesz a hangulat, ilyenkor a gép is lefagy.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-27, 23:54:20jó közelítés a processzorok működésére, hogy bennük fekete mágiát használó mérges törpék nyüzsögnek, akik bizonyos műveleteket (a holdfázistól és a Duna vízállásától is függően) jobban vagy kevésbé szeretnek.
Ez bizony így van. Bezzeg a Z80, azt még értettük :)
Azt ráadásul kifelejtetted, hogy miközben azt nézed, hogyan szorgoskodnak a törpék, valójában ők figyelnek meg téged, és megpróbálják prediktálni a következő gondolatodat! És ha jól átvered őket, akkor is te szívod meg!

Kuroi Tenshi

Kovács elvtárs KT 35 4 év után lecserélte Volkswagenét számítógépét :haha

Nyehehehe:
E2160 1.8/800/1 oem - 15120
GB 945GCMX-S2 mATX (1333FSB, amit hamar ki is fogok használni :]  :lazza: ) - 10800
2×1GB Kingmax 800 - 2×4590
Samsung T166 HD321KJ - 15590
Szum: 50690  :haha: :appl: :lazza:

Még várok egy kicsit arra, hogy 8800GT legyen normális árban kapható, ami
Zsiga szerint már hetek óta bőven van a polcokon  :__devil: :hehe: ez a mostani
"szereztem egyet, +30-40%-ért odaadom" dolog nem annyira tetszik...
De lehet, hogy végül 3850 vagy 8600GT mellett kötök ki... nem vagyok egy
hárdkór gémer, a vicc az volt, hogy a 6800GS@U-m mellett CSS pl cpu-limites
volt (meg máshol is)...

Hűtőt viszont nem tudtam hozzá szerezni, így nyolcra hazaérve nekiálltam a
vízcucc gyors átpakolására - szétszedés, leeresztés, stb nélkül :haha: - most
ugyan árválkodik egy üres gpu-blokk egymagában, de 1/2-3/4 10-re ment már
az egész. Utána a régi gépet átpakoltam a régi házba, és ez lesz nemsokára a
húgom gépe. Így végre 11 tájban neki is ülhetek ebédelni :haha:

Lythis

van annyira jó az a dx 10.1, hogy érdemes beleölni a javakat egy azzal kompatibilis cuccba, vagy elég egy olyan ami tudja a 10-est, oszt köszönöm, vagy már az is overrated bullsh*t, és mindenkinek bőven elég egy dx9es kártya?

egyébként grat Tenshi.