Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cobra

LCD-n 99%, hogy van S-video, de ha mégse lenne, akkor jó az RCA is. Létezik S-video->rca kábel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#1861
Nekem egy biztos megoldás kéne. Nincs kedvem még 2-3 kábelt összevásárolgatni.
Tehát mit vegyek meg? :)
Van mindenféle bemenet.

szerk.: s-video to s-video tehát jó elvileg?

Cobra

Ha van S-video bemenet a TV-n, akkor az a legjobb.
Illetve egyes LCD-ken van Vga bemenet is, nézd meg ,az van-e, mert azzal lenne a legtökéletesebb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-01-14, 16:23:20
Ha van S-video bemenet a TV-n, akkor az a legjobb.
Illetve egyes LCD-ken van Vga bemenet is, nézd meg ,az van-e, mert azzal lenne a legtökéletesebb.
Röviden: Cobra jól mondja. :)
Kicsit bővebben:
Analóg jelátvitel minőség szerinti sorrendben: D-Sub, Komponens (3 RCA-csati videó + 2 RCA audio), S-Video , SCART, Kompozit (ez a legrosszabb).
Digitális: HDMI, DVI-D/DVI-I, DisplayPort. (Mivel digitális ezért itt nincs minőségbeli különbség csak sávszélességbeli, az átvihető maximális felbontás van korlátozva.)
720p/1080p jel átvitelére alkalmas a három digitális, a D-SUB és a komponens kábel (jó minőségű, 5 méternél rövidebb kábel esetén nincs észrevehető minőségbeli különbség, hosszabb/gyengébb kábel összeszedhet zavarokat); jó minőségű PAL/NTSC (magyarul TV, DVD) jelet tud az S-Video, kevésbé jót a SCART és a kompozit.

.Attila

Ok, köszönöm.
Vettem 5m-es s-videó meg értelemszerűen szintén 5m-es rca audió kábelt. Remélem, nem fogom megbánni, hogy nem a legjobb minőségűt, hanem a közepest vettem.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2008-01-14, 21:05:07
Ok, köszönöm.
Vettem 5m-es s-videó meg értelemszerűen szintén 5m-es rca audió kábelt. Remélem, nem fogom megbánni, hogy nem a legjobb minőségűt, hanem a közepest vettem.
A középkategóriások általában már jók szoktak lenni, a felsőbb kategóriában inkább a parasztvakítás (aranyozott HDMI-csatlakozó meg titán-kevlár szövetű 42-rétegű kábelárnyékolás és társai) teszik ki a felár jelentős részét. :)

.Attila

Berendeztem a kábeleket, a következő lett az eredmény:

Video: mitől lehetnek ott azok a csíkok?

Audio: van valami alapzaj. Egyébként működik a hang, csak az az alapzaj zavaró, és fogalmam sincs, miért lehet ott.

Cobra

A csíkok sajnos csak úgy fognak eltűnni, ha kihúzod az antennakábelt a TV-ből. Illetve jó eséllyel eltűnnek, ha veszel egy zajszűrőt (vagy elkéred az enyémet, amire már nincs szükségem :) ), amit a tv kábel és a tv közé kell dugni.
A hangnál meg szintén valami interferencia lehet, vagy a laptop hangkeltője csinálja.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2008-01-14, 23:02:01
zajszűrőt (vagy elkéred az enyémet, amire már nincs szükségem :) )

Pretty plz :)
Egy kipróbálásra elkérném, nem szeretnék abba belefutni, hogy veszek egyet, aztán mégsem oldja meg a problémát.

Quote
A hangnál meg szintén valami interferencia lehet, vagy a laptop hangkeltője csinálja.

Külső hangkártya kelti a hangot (Creative X-Fi Xmod), de gyanítom, az lehet a gond, hogy a tv elé raktam. A zajforrás tehát lehet, hogy maga az LCD tv.

Manitu

Quote from: Cobra on 2008-01-14, 23:02:01
A csíkok sajnos csak úgy fognak eltűnni, ha kihúzod az antennakábelt a TV-ből.
Ezek szerint az produkál ilyeneket? Repül az antennakábel :__devil:


Cobra

Sajnos az antennakábel szokta okozni az interferenciát, pontosabban a rajta jövő áram. Viszont ez a Thomson szűrő (emlékei mszerint kb 2-3e Ft volt) 95%-ban kiszűri a zavarokat. Attila, mikor hol adjam át a szűrőt?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

A CES-t valamivel komolyabb kiállításnak gondoltam, de
úgy látszik, oda is kerültek bőven éééérdekes dolgok...
http://www.engadget.com/2008/01/13/you-decide-08-the-best-of-crapgadget-at-ces/

Fubenalvo

#1872
CES?
...nem hightech de szerintem a legszebbek voltak Mondjuk van egy két csúnyácskább típus is, de szerintem mindenki talál fogára valót  :D

egyébként meg rest of CES

.Attila

Quote from: Cobra on 2008-01-15, 00:11:36
Sajnos az antennakábel szokta okozni az interferenciát, pontosabban a rajta jövő áram. Viszont ez a Thomson szűrő (emlékei mszerint kb 2-3e Ft volt) 95%-ban kiszűri a zavarokat. Attila, mikor hol adjam át a szűrőt?

Kihúztam az antennakábelt ma reggel, megnéztem úgy.
A csíkok nem tűntek el, a színek viszont igen :eek: (nem színrendszer probléma, próbáltam kapcsolgatni)
Ma még megpróbálom egy másik géppel, hátha csak az én gépemmel van gáz.
Ha a szűrő segít, akkor majd jövő héten, ha akkor ráérsz. Én ezen a héten tanulok keményen :/

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-15, 02:52:29
A CES-t valamivel komolyabb kiállításnak gondoltam, de
úgy látszik, oda is kerültek bőven éééérdekes dolgok...
http://www.engadget.com/2008/01/13/you-decide-08-the-best-of-crapgadget-at-ces/
Meg van mit kérek jövő karácsonyra :D Ez olyan ronda, hogy az már szép :muhahah:


Fubenalvo

Mennyi esély lehet arra ha várok 1 hónapot a 8800GT vásárlással hogy lejjebb menjen az ára?

Cobra

Ha megy lejjebb, akkor február elején valószínűleg olcsób lesz, mert akkortájt érkezhet meg nagyobb szálítmány.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Én ezt http://ipon.hu/?product_id=19158 tervezem megvenni.
Vélemények? AMD 5000+ 2gb ram, 450w táp, gigabite alaplap.
Olvasgattam a PH fórumát, úgy ezt tűnik hogy nekem árban és teljesítményben ez a legjobb választás.
Ott állítják, hogy 1280*1024-en az 512mb-s változat felesleges mert úgy sem használja ki. Bár ez http://ipon.hu/?art=144&page=1 a teszt is meggyőző, bár sandít, hogy a 8800gt-t jópár helyen megveri.
Bár olvastam pár elrettentő bugot, bár szerintem driver dologgal megoldják a helyzetet előbb utóbb. Nameg Crizis hidegen hagy :D
Egyedűl a hangereje aggaszt. Eddig úgy állítottam be a gépet hogy a lehető leghalkabb legyen. Nem szeretném ha egy hangos vidkártya zajládát csinálna a gépemből. :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Ha tényleg csak 1280×1024, 0AA és 0AF, akkor oda még elég
a 256, ha a legújabb játékokkal nem tervezel játszani. A kártya
sem rossz, főleg az árához képest.
Ha a hangereje zavar, akkor tegyél rá vmilyen hűtőt :)

Cobra

Szerintem csak teljes terhelés alatt lesz hallható hangja a hűtőnek. Ha meg akkor is zavar, akkor vehetsz rá egy komolyabb hűtőt.
De gyárilag halknak itt van ez: http://www.giga-byte.com/Products/VGA/Products_Overview.aspx?ProductID=2718&ProductName=GV-RX385256H
vagy ez: http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=8&l3=602&l4=0&model=2040&modelmenu=1
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

5.1-es hangrendszerben kezdtem el gondolkozni.
Hangfalaknál viszont nagy a minőségi szórás, ha tudtok jó tippeket, kérem őket :)
Közben én is nézelődök hallgatózok, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
15-20k körül van az első irányár, de ha nagy minőségi ugrás van, akkor lehet felmenni esetleg 30-35k fölé az ajánlatokkal.

Fazék

#1881
munkahelyi P3-400, P3-500 körüli gépekre linux ajánlás köllene.
ami kell bele: ms office dokumentumok szerkesztése, ie-szerű böngészés, windows-szerű dummy kezelőfelület. hálózati Samsung CLX-3160FN nyomtató/szkenner kezelés, WinXP-s géppel hálózati lehetőség
amiért kéne: megbízhatóság

aki telepítené: egy hülye, aki nem ért a linux-hoz, de már elege van, hogy folyton rinyálnak a munkatársak a WinME miatt, de persze gépparkújítás szóba se jöhet, de a "gépek lassúak" és "megbízhatatlanok"... és már kurvára unom a "ki a rendszergazda? - höhö" poénokat

Zsiga

.Attila : Az a Genius 5.1 ami nekem van (szilveszterkor láthattad-hallhattad) 25k körül van, ennyiért jobbat tuti nem kapsz, de lehet hogy még a duplájáért sem.

WS : Egyetértek Tenshivel, viszont ha jót akarsz magadnak az ipon-t elkerülöd nagy ívben, az esetleges garanciális ügyintézésnek nevezett szopást megelőzendő. :)

Fazék : Ubuntu, asszem van is valami ilyen minimál-konfigra való változata.

Kuroi Tenshi

A legtöbb disztró ugyanarra a kernelre épít, az említett
szükségleteket pedig a programok tartalmazzák.
Amiben ált. eltérnek, az az install és a kezelői felület.
My first Linux (R)-nek talán az ubuntu jó, töltsd le a
live-cd-jét, és avval install nélkül is megnézheted, hogy
milyen.

Fazék

#1884
K_T: ... 1 0 szóval tudom hogy a programok tartalmazzák az említett szükségleteket, de arról viszont már gőzöm sincs, hogy léteznek-e ilyen szükségleteket kielégítő programok linux alá, ezért soroltam föl az igényeim között. huh.

amúgy pedig megköszönném a további segítséget, mert
QuoteAt least 256 MB of RAM is required to run the desktop install CD. Install requires at least 4 GB of disk space.
na most ezzel az igényével a gépek felét már kizártuk...

amúgy csak 4 gépről van szó, mielőtt vmi óriási gépparkot képzelnétek el :)
1. és 2. P3-450 klamath, 128 MB, voodoonemtommennyi agp 16 MB talán,  4 GB-os vinyó
3. Compaq P3-500 körüli, 256 MB, Matrox Millennium kártyával 8-16 MB talán, 20 GB-os vinyó
4. P3-600C, 256 MB, Asus GeforceV6800 32 MB, 20 GB-os vinyó
:merci:

.Attila

Quote from: Zsiga on 2008-01-23, 23:19:26
.Attila : Az a Genius 5.1 ami nekem van (szilveszterkor láthattad-hallhattad) 25k körül van, ennyiért jobbat tuti nem kapsz, de lehet hogy még a duplájáért sem.

Modellszámot plz :)
Mintha azt láttam volna tegnap az Electro Worldben, valóban jó volt (megjegyzem, 35k-ért, no ezért nem vásárolunk ilyen helyeken).

Selmo

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:09:18
munkahelyi P3-400, P3-500 körüli gépekre linux ajánlás köllene.
ami kell bele: ms office dokumentumok szerkesztése, ie-szerű böngészés, windows-szerű dummy kezelőfelület. hálózati Samsung CLX-3160FN nyomtató/szkenner kezelés, WinXP-s géppel hálózati lehetőség
amiért kéne: megbízhatóság

aki telepítené: egy hülye, aki nem ért a linux-hoz, de már elege van, hogy folyton rinyálnak a munkatársak a WinME miatt, de persze gépparkújítás szóba se jöhet, de a "gépek lassúak" és "megbízhatatlanok"... és már kurvára unom a "ki a rendszergazda? - höhö" poénokat
WFLP még mindig? Felteszel egy magyar nyelvi pakkot rá és kész.
http://bink.nu/news/microsoft-windows-xp-fundamentals-for-legacy-pcs-screenshots.aspx
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Fundamentals_for_Legacy_PCs

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:28:55
K_T: ... 1 0 szóval tudom hogy a programok tartalmazzák az említett szükségleteket, de arról viszont már gőzöm sincs, hogy léteznek-e ilyen szükségleteket kielégítő programok linux alá, ezért soroltam föl az igényeim között. huh.

amúgy pedig megköszönném a további segítséget, mert
QuoteAt least 256 MB of RAM is required to run the desktop install CD. Install requires at least 4 GB of disk space.
na most ezzel az igényével a gépek felét már kizártuk...

erm... most mondanám, hogy akkor menj, és vegyél beléjük még ramot, de p3-asok, és azokhoz qrvára nem találni olyat, ami működik is.... vagy amik nem ütik egymást... mondjuk ha ismersz bontót, ott talán tudnak segíteni, és ha mázlid van, akkor rá lehet beszélni a vezetőséget, egy ilyen beruházásra (mégis olcsóbb, mintha új gépeket vennétek szerintem)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:28:55
amúgy pedig megköszönném a további segítséget, mert
QuoteAt least 256 MB of RAM is required to run the desktop install CD. Install requires at least 4 GB of disk space.
na most ezzel az igényével a gépek felét már kizártuk...
http://www.xubuntu.org/get

.Attila : Itt a legelső: http://www.genius.hu/hangszoro.htm#51

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 23:28:55
K_T: ... 1 0 szóval tudom hogy a programok tartalmazzák az említett szükségleteket, de arról viszont már gőzöm sincs, hogy léteznek-e ilyen szükségleteket kielégítő programok linux alá, ezért soroltam föl az igényeim között. huh.
Azt mondom, hogy vannak ezekre programok, sőt, vannak külön
egy-egy hiányzó feladatra specializált programok, amiket utána
össze lehet szedni, ha valami nem műxik.
Pl van openoffice, firefox, gui, smb (kapcs. windows-gépekkel)
ubuntuban is, viszont azt, hogy azt a nyomtatót kezeli-e, nem
tudom, lehet, hogy külön program kell.

Még 256MB sincs bennük?  :3x3:
Akkor valami minimalista-cucc kell, ami valami külön kernelre épül,
ehhez sztem kérdezz utána a ph linux részén, mert ilyet, ami
ezeket mind csinálja és elfutkorászik <256MB-on, fejből nem tudok.