Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

A munkahelyi gépen futva hagytam egy while (1) {malloc(sok); izzaszt_processzor(nagyon); teker_hdd(erősen)} jellegű programot. Kíváncsi vagyok, melyik fog előbb bekövetkezni:

- segfault
- betelik a vinyó
- tönkremegy a vinyó
- megsül a processzor
- kigyullad a gép és leég az épület
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2008-02-01, 21:14:41
A munkahelyi gépen futva hagytam egy while (1) {malloc(sok); izzaszt_processzor(nagyon); teker_hdd(erősen)} jellegű programot. Kíváncsi vagyok, melyik fog előbb bekövetkezni:

- segfault
- betelik a vinyó
- tönkremegy a vinyó
- megsül a processzor
- kigyullad a gép és leég az épület
Melyik volt a cél? :lul:


kikuchiyo

A cél igazából az volt, hogy legyártson nekem sok szép Buddhabrot ábrát, de utólag rájöttem, hogy kissé elb@sztam az algoritmust.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-02-01, 21:14:41
A munkahelyi gépen futva hagytam egy while (1) {malloc(sok); izzaszt_processzor(nagyon); teker_hdd(erősen)} jellegű programot. Kíváncsi vagyok, melyik fog előbb bekövetkezni:

- segfault
- betelik a vinyó
- tönkremegy a vinyó
- megsül a processzor
- kigyullad a gép és leég az épület

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Van itt valaki akinek T-Online ADSL-je van? Nem esett le nagyon a külföldi torrentek sebessége nálatok az utóbbi egy hétben? Itthoni trackerről tudok maxon tölteni, ftp-ről is, külföldi torrentek meg alig vánszorognak, összesen 60-70k a maximum amit elérnek, akár egy akár 10 megy egyszerre... (Pl. itt van tesztnek ez a Naruto torrent, van majdnem 30ezer seed, mégse megy normális sebességgel...)

White SeeD

Nálam 1 mb-s dsl trékomtól. Megy maxon minden torrent (Már ha van aki küldi)
bitlordot használok. 100kb/s-re van korlátozva, hogy tudjak mellette mást is csinálni, de az maxot pár perc után hozta.
Bár a múltkor a Black and White2 az első két napban igen szánalmasan (15-20kb/s) el vánszorgott, de utána beindúlt és jött az is 100-al.
Az előbb szedtem le a armored trooper 3 ep-et, 100%al jött lefelé.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2008-02-02, 14:18:43
Nálam 1 mb-s dsl trékomtól. Megy maxon minden torrent (Már ha van aki küldi)
bitlordot használok. 100kb/s-re van korlátozva, hogy tudjak mellette mást is csinálni, de az maxot pár perc után hozta.
Bár a múltkor a Black and White2 az első két napban igen szánalmasan (15-20kb/s) el vánszorgott, de utána beindúlt és jött az is 100-al.
Az előbb szedtem le a armored trooper 3 ep-et, 100%al jött lefelé.
Kösz, akkor valószínűleg nálam lesz valami gond. :frown:

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2008-02-02, 13:56:45
Van itt valaki akinek T-Online ADSL-je van? Nem esett le nagyon a külföldi torrentek sebessége nálatok az utóbbi egy hétben? Itthoni trackerről tudok maxon tölteni, ftp-ről is, külföldi torrentek meg alig vánszorognak, összesen 60-70k a maximum amit elérnek, akár egy akár 10 megy egyszerre... (Pl. itt van tesztnek ez a Naruto torrent, van majdnem 30ezer seed, mégse megy normális sebességgel...)
4 Mbites T-Online adsl-em van. Ma töltöttem külföldi trackerről és egész jól jött az elején aztán visszaesett 1-2KB/s -re.

Fubenalvo

volt egy-két nap kiesés közel kelet felől sávszélességben. Ha a trackeren sokan voltak onnan akkor lehet ez az ok.

Ramiz

Beszarok... videókártya driver frissítése után látszólag megszűnt a hiba, aztán ma újraindult, még a Painkiller is leáll és a Windows Sleep módba kapcsol (legalábbis látszólag, valójában nem tudom feléleszteni). Nem lehet memóriahiba, mert kiszedtem az újakat, a régiek meg évek óta jól működnek.

Elkezdtem az alaplapra keresgélni, lehet, hogy ez a hibám?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

vLite
(lehet hogy régi, de nekem új hír)

Fubenalvo

én gondolkodtam rajta, de aztán a sima Vista se olyan durván lassú szal nem fogok emiatt szórakozni... 2x300Gb-n elfér. :D

Cobra

A nyelvi fileok és a driverek alkotják szerintem a Windowsok legalább 60%-át, szóval ott már elég sokat meg lehet spórolni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Hátha valaki itt tud segíteni.

Sound Blaster Surround 5.1 vs. Terratec Aureon 5.1 USB MKII

Melyiket érdemes beszerezni? Vagy hol érdemes kérdezni? hwsw.hu-n már feltettem a kérdést...

Kuroi Tenshi

Notebookhoz?
Sztem nem fogsz különbséget hallani a kettő között,
viszont driver, -integráció, stb eltérés még lehet
közöttük.
Az X-Fi X-modot ajánlgatták anno amikor még
nézegettem audio fórumokat, de sztem minimális
lesz a különbség.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-06, 18:24:20
Az X-Fi X-modot ajánlgatták anno amikor még
nézegettem audio fórumokat, de sztem minimális
lesz a különbség.

Az van most. Egy baj van vele: nem tud 5.1-et, csak virtuális surround van (CMSS-3D).

Cobra

Egyikhez sincs szerintem normális driver és egyik se támogatja az EAX2-nél magasabbat, szóval szerintem azt vedd, amelyik olcsóbb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Egy árban vannak :)

A Terratec csak a Lord Computernél kapható, ráadásul most raktáron sincs, az SB meg van a Extreme Digitalnál pl. De ha jobb a Terratec, akkor várok inkább. Egyelőre még kérdezősködök.

Zsiga


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

fraglimiter

Remelem akik jartasak a Hamachi nevezetu -amugy fantasztikus- programban segiteneke nekem egy anomaliat feloldani.
Az lenne a bokkeno h nem latom a servereket, namost ez igy nem teljesen igaz mivel a tort wow-ot es a wh40k-t latom, de az avp2/CSS/w3 (ezekkel volt eddig teszt) az szorakozik velem es nem hajlando servereket latni  :comp:
Utana neztem egy kicsit es sokan azt javasoltak h engedelyezni kell bizonyos portokat a routeren konkretan a 67-68at irtak.
Van valakinek tapasztalata ilyen teren vagy csak ugy siman is mennie kellene?

Selmo

Új verziók bugosak, AvP2 alapból bugos, maga a játék, szal azon nem csodálkozom. Próbáld ki ezt a verziót.

A tökéletesség unalmas.

fraglimiter

Quote from: Selmo on 2008-02-19, 20:36:30
Új verziók bugosak, AvP2 alapból bugos, maga a játék, szal azon nem csodálkozom. Próbáld ki ezt a verziót.

Itt most vagy valamilyen fajta isteni csodaban volt reszem avagy Selmo a hamacsid tenyleg mukodik! :D
Koszonom a segitseget! Unneplesbol jatszottunk is egy 2v2 w3-at  :whoah:

Selmo

http://index.hu/tech/jog/jogmi080221/ Ez így elég durva, akarok én is sok-sok dvd-t olcsón. :P

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-02-21, 17:57:01
http://index.hu/tech/jog/jogmi080221/ Ez így elég durva, akarok én is sok-sok dvd-t olcsón. :P
ez a Mistral nagyobb geci, mint hittem :)
ez a matrica nem matrica meg egy vicc... minek van, ha nem büntethetik?  :wtf:

Kuroi Tenshi

#2035
Quote from: Fazék on 2008-02-21, 19:01:46
ez a Mistral nagyobb geci, mint hittem :)
Sztem meg az artisjus nagyobb geci. Sokkal.
Szóval eleve feltételezik, hogy mi ezeket a lemezeket csak
arra vesszük, hogy illegálisan letöltött vagy megszerzett
tartalmakat írjunk rá - bűnösség vélelme? Nem sántit ez
egy kicsit? Aztán azt is írják, hogy elkérnek 110Ft-ot/lemez,
ami a lemez árának 2-3-szorosa. Ennek ellenére egy zenész
ismerősömtől se hallottam, hogy neki valaha is adott pénzt
az artisjus. Szóval akkor milyen alapon mire is rabolnak le
minket ezek a f@$$zopó seggfej getziládák?  :mad:
Akurvaanyjukat, hogy 110Ft-ot kilopnak csak úgy a
zsebünkből. Inkább őket kéne büntetni  :mad:

White SeeD

#2036
Gondolod hoyg mezei zenészek kapnak bármit is a matricákból befolyt cuccokból?
It is only for usa zenészeknek/filmeseknek kategória...
Mért vagy ennyire felháborodva? Vagy csak én használok nemtúlsűrűnmatricázott olcsólemezt? :redface:
Az a 110 ft meg semi ahhoz képest amit egyéb szoftvercég lop ki a zsebedből majdhogynem a semmiért.

Még mindig tilos 6-osnál kisebb betűméretet használni, thx. - Zsiga
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

K_T: tl:dr :__devil:

hány artisjus matricás lemezt vettél az elmúlt száz évben? őszintén! :D
+ ezeknek az artisjus matricáknak köszönhetően nem tudnak mit kezdeni jogi úton a másolatokkal szemben, legalábbis még nem sok precedensről hallottam, hogy elítéltek volna bárkit is másolatok birtoklásáért. fenyegetés persze hogy van, de komoly ítéletről nem tudok. (persze könnyen lehet, hogy szimplán tájékozatlan vagyok)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-21, 22:53:51
K_T: tl:dr :__devil:

hány artisjus matricás lemezt vettél az elmúlt száz évben? őszintén! :D
tl;dr :hehe:
A lemezek döntő többsége (talán mind) matricás volt :hehe:
(az más kérdés, hogy nagyon ritkán írok ki bármit is dvdre.
Jobb szeretem vinyón tartani a dolgokat, és amúgyis csak
ritkán töltök le bármit is.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん