Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Member

Az rossz jel, ha rendszervinyón van 300 MB szabad, erre ha belépek pixiába, már csak 11 és azonnal ki is lép, mert az kevés neki? :eek:

Kuroi Tenshi

Mennyi RAM van a gépben? Elképzelhető, hogy a
virtuális memória automatikusan elkezd terjeszkedni
amint elindítod a programot, és lefoglalja az eddig
szabad részt. Ezesetben a virtuális memóriát fixre
kell állítani, és a többi programot bezárni.
Ha más, akkor több info kell.

Member

640. Valahol rémlik, hogy találkoztam ezzel a virtu memmel, mindjárt megnézem.

Selmo

#2313
Valakinek van fogalma róla, hogy a windows\installer könyvtárban mi van? Most takarítottam és ~1 giga szemét után jó lenne ennek is törölni a ~0,5 giga tartalmát.
Buzi windows, ezért hízik...

OK, megtaláltam, lehet kukázni. :D

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Új laptopot keresgetek magamnak, de már nagyon nem vagyok képben.
Nvidia 8600M-GS és GT: nvidia honlapján megtaláltam, mik az alapvető különbségek, csak nem értem, ill. nem tudom, hogy akkor most melyik jobb miben. Valaki ki tud segíteni?

http://www.nvidia.com/object/geforce_8600M.html

Kuroi Tenshi

az egyikben duplaannyi shader processor van, mint a másikban - szerinted? ::)

A helyedben kétszer is meggondolnám játékra noti vételét. Asztalihoz
képest gyenge sokkal drágábban, nem lehet upgrade-elni (van erre
jó magyar szó?); valamint az ilyenek 3+kg-osak és nem húzzák
sokáig akkun. Az nv-t pedig a tokozási botrány miatt gondolnám
meg mégegyszer, akkor már inkább ATi...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-14, 01:54:51nem lehet upgrade-elni (van erre jó magyar szó?)
fejleszteni?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-09-14, 02:04:26
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-14, 01:54:51nem lehet upgrade-elni (van erre jó magyar szó?)
fejleszteni?

Inkább amolyan "erősebbre cserélni" értelemben

Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Kuroi Tenshi

Quote from: Fatal on 2008-09-14, 02:45:03
tunning?

szezon-fazon?

Egyre inkább offak vagyunk. A lényeg: laptopban nehéz és drága
videókártyát cserélni, még abban is, amelyikben lehetséges.

Fazék

mivel a 4-5 évig hűségesen szolgáló Nokia 6170-esemnek végképp megadta magát a hangszórója, és már csak headset-tel lehet beszélgetni róla, úgy érzem ideje, hogy beújítsak telefont illetően.

2 héttel ezelőttig a Nokia E51 (br 18e) és Nokia E71 (br 60e) készülékekek között dilemmáztam. ami miatt ezen készülékek felé hajlottam, az a wlan támogatás bennük, ami meg kell valljam marhára szimpatikussá tette őket számomra.
de itthon még a mac cím ismeretében és mindent mást beállítgatva se igazán sikerült csatlakoznom egy E51-es próbapéldánnyal a net-re, mert a router nem válaszolt nékije...  mac-szűrést meg nem akarom véglegesen kikapcsolni, így ideiglenes kikapcsolásával se igazán éreztem értelmét a próbálkozásnak.
szóval írtam, hogy "2 héttel ezelőttig", amit azért írtam, mert közben más is kért tőletek mobil tanácsot, és többen is írtátok, hogy vannak ám alternatívák, K_T is egy ilyet vett, nem kell feltétlenül szolgáltatóhoz kötnie magát az embernek. és nem is feltétlenül drágábbak ezek a készülékek. sztetek a fenti kettő közül megéri-e nettó 50-ért az E71-es a qwerty billentyűzet miatt 2 év pannon hűséggel, vagy tudnátok ajánlani helyette hasonló képességűt, hasonló/olcsóbb áron?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-09-19, 15:24:30
megéri-e nettó 50-ért az E71-es a qwerty billentyűzet miatt 2 év pannon hűséggel
Sztem nem. Ennyiért már rendes pda-t is kapni. Pl LG KS20,
van is egy ilyenünk tesztelésre és egész kellemes darab.
Aztán ott van még a htc Touch Dual, 60k alatt, és az e-ten
x500+. Hűségnyilatkozat nélkül.

Amúgy nem a wifi a leghasznosabb tulajdonságuk, hanem az,
hogy a Win Mobile alapú gépek szinkronizálhatóak Outlook
határidőnaplójával. Csak a wifi miatt nem érdemes ilyenre
váltani, mert 320*240-en nem lesz élmény netezni. Másrészt,
ezeket 2-3 naponta kell tölteni, nem húzza ki egy hétig, mint
egy sima mobil.

.Attila

Ismer valaki számítógépes boltot, ahol kártyával is lehet fizetni?

Zsiga

Quote from: .Attila on 2008-09-20, 12:22:50
Ismer valaki számítógépes boltot, ahol kártyával is lehet fizetni?
AlienComputers, Király utca.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-19, 21:42:22
Quote from: Fazék on 2008-09-19, 15:24:30
megéri-e nettó 50-ért az E71-es a qwerty billentyűzet miatt 2 év pannon hűséggel
Sztem nem. Ennyiért már rendes pda-t is kapni. Pl LG KS20,
van is egy ilyenünk tesztelésre és egész kellemes darab.
Aztán ott van még a htc Touch Dual, 60k alatt, és az e-ten
x500+. Hűségnyilatkozat nélkül.

Amúgy nem a wifi a leghasznosabb tulajdonságuk, hanem az,
hogy a Win Mobile alapú gépek szinkronizálhatóak Outlook
határidőnaplójával. Csak a wifi miatt nem érdemes ilyenre
váltani, mert 320*240-en nem lesz élmény netezni. Másrészt,
ezeket 2-3 naponta kell tölteni, nem húzza ki egy hétig, mint
egy sima mobil.
outlook határidőnapló? egyszer réges réges régen használtam kb 2 percig, aztán töröltem.
touchscreen? kicsit ódzkodom tőle. neked ha jól emlékszem touchscreen-es géped van már hónapok óta. mennyire kényelmes vele a hívásindítás, üzenetírás, szóval az általános telefonhasználati funkciók?

amúgy lehet hogy fölöslegesen fárasztalak titeket és magamat, mert az egyik idősebb kollégám egy E51-est kért cégen belül, de jelenleg 1 hete küzd vele és megőrül a sok felesleges funkciójától, szóval könnyen lehet, hogy megkapom én, ő meg kér egy jóval egyszerűbb 6300-t, vagy hasonlót. szóval gyanús, hogy nem lesz választási lehetőségem...
mindegy, ingyen telefonnak ne nézd a funkcióit :D

.Attila

Quote from: Zsiga on 2008-09-20, 13:46:05
Quote from: .Attila on 2008-09-20, 12:22:50
Ismer valaki számítógépes boltot, ahol kártyával is lehet fizetni?
AlienComputers, Király utca.

:merci:

És jó ára is van annak, amit kerestem.
Ma már mondjuk nem tudok bemenni, mert persze pont most van ebéd, máskor később szokott lenni...

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-09-20, 14:16:34
outlook határidőnapló? egyszer réges réges régen használtam kb 2 percig, aztán töröltem.

touchscreen? kicsit ódzkodom tőle. neked ha jól emlékszem touchscreen-es géped van már hónapok óta. mennyire kényelmes vele a hívásindítás, üzenetírás, szóval az általános telefonhasználati funkciók?

Pedig elképesztően hasznos (annak, akinek ilyen a munkarendje,
és már nem bírja a sok programot, megbeszélést, feladatot fejben
tartani). Beírom a gépen vagy a telón, és amikor legközelebb össze-
dugom a kettőt, pl a telót tölteni, akkor már ott van mindkettőn.

Nem, az enyém nem touchscreenes (csak okostelefon, nem pda).
Viszont tesztelésre van körülöttem pár pda, és sokkal jobb a
stylussal rábökni valamire, mint a d-pad gombbal navigálgatni.
üzenetírás már lassabb, de szerintem nem rosszabb, mint egy
normál (nem-qwerty-s) telefonon.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-20, 18:23:39
Nem, az enyém nem touchscreenes (csak okostelefon, nem pda).
Viszont tesztelésre van körülöttem pár pda, és sokkal jobb a
stylussal rábökni valamire, mint a d-pad gombbal navigálgatni.
üzenetírás már lassabb, de szerintem nem rosszabb, mint egy
normál (nem-qwerty-s) telefonon.
Ezért kell qwerty-s PDA-t venni. :) Erősen gondolkodom egy HTC Touch Pro-n, kár hogy karácsonyra se fog 120-130k alá menni...

Ramiz

Valaki szokott DVD-ket csinálni menüvel, választható jelenetekkel, minden hasonlóval? Kéne egy jó program tipp. Olyan, ami nem fagy le állandóan és könnyű kezelni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-09-21, 14:10:15
Valaki szokott DVD-ket csinálni menüvel, választható jelenetekkel, minden hasonlóval? Kéne egy jó program tipp. Olyan, ami nem fagy le állandóan és könnyű kezelni.
Scenarist. :D
Btw. minek? Én inkább letakarítani szoktam a menüket a filmjeimről, nemhogy még rakjak rá újat... Semmi értelme, csak időhúzás a film előtt.

kikuchiyo

A Scenarist a legbonyolultabb az összes DVD-authoring program közül.
Én a DVD-Lab PRO-t használtam egyszer-kétszer, de azzal is eltartott egy ideig, mire értékelhető eredményt sikerült produkálnom.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-21, 15:05:12
A Scenarist a legbonyolultabb az összes DVD-authoring program közül.
Azért megvárhattad volna amíg megpróbálja lewarezolni valahonnan... ^^

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-09-21, 14:19:20
Btw. minek? Én inkább letakarítani szoktam a menüket a filmjeimről, nemhogy még rakjak rá újat... Semmi értelme, csak időhúzás a film előtt.

Családi film. Ütős lenne egy menü. :)

Quote from: Zsiga on 2008-09-21, 15:32:43
Quote from: kikuchiyo on 2008-09-21, 15:05:12
A Scenarist a legbonyolultabb az összes DVD-authoring program közül.
Azért megvárhattad volna amíg megpróbálja lewarezolni valahonnan... ^^

:uzi: :ejnye:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Wmv-ből szeretnék avit, illetve dvd formátumot készíteni. Milyen szoftverrel érdemes?
illetve a dvd formátumot elég már csak adatlemezként rámásolni a dvd-re?
Helpet előre is kösz!

Zsiga

Quote from: Damnatus on 2008-09-22, 12:40:15
Wmv-ből szeretnék avit, illetve dvd formátumot készíteni. Milyen szoftverrel érdemes?
illetve a dvd formátumot elég már csak adatlemezként rámásolni a dvd-re?
Helpet előre is kösz!

Konvertáláshoz SUPER. A kész DVD-anyagot (video_ts könyvtár vobokkal) az imgburn simán adatként ki tudja írni lemezre.

Damnatus

Quote from: Zsiga on 2008-09-22, 15:51:15
Konvertáláshoz SUPER. A kész DVD-anyagot (video_ts könyvtár vobokkal) az imgburn simán adatként ki tudja írni lemezre.
Köszi, megnézem!  :merci:

motifator

Adathordozókon lévő artisjus címkékről volt szó:
Quote from: Fazék on 2008-10-07, 22:04:44
Quote from: Lythis on 2008-10-07, 21:57:40 kíváncsi lennék, hogy az előadóművészek vajon tényleg kapnak e BÁRMIT az artisjus-hoz befolyó összegekből...
lehet hogy át kéne térnünk a hardver/szoftver vegyesbe, mert itt már kicsit off a beszélgetés.

ha jól emlékszem eladott lemezszám alapján osztják a pénzt. de az az igazán vicces ebben, hogy az első 10 legtöbb lemezt eladó magyar előadó közül egyet sem ismer egy normális ember, mert kb dáridó szintűek vagy csak szimplán vmi nyálember, akikre masztizik a sok tinilány
Az a helyzet, hogy elviekben tényleg valami ilyesmi van. Az eladott példányszám arányaiban kapsz valamennyi pénzt. Meg a tv-s/rádiós játszás arányából, a koncertek számából, stb.
A valóság viszont az, hogy a rendszer annyira összetett, bonyolult és legfőképpen nem tisztázott, hogy kapsz valamennyit, aztán örülsz neki, és nem kérdezel. Vagy pedig közel vagy a tűzhöz (értsd. az a néhány fejes az artisjusnál, Bródy meg a többiek), akkor talán kicsit más arányban kapsz, de persze hallgatsz róla, mint a sír. Nem azt akarom mondani, hogy a fejesek és a haverjaik elsikkasztják a lóvé nagy részét, csak hogy elsikkasztják a lóvé nagy részét.
Ha zenész vagy, 3 dolgot tehetsz:
- kapsz, amennyit kapsz, újra rájösz, hogy a zenélés sose lesz több hobbinál, dolgozol mellette vagy csóró vagy
- megpróbálod benyalni magad a fejeseknél (gyak. esélytelen)
- átmész máshová az artisjustól (mi valami ilyesmit fogunk, hallottunk egy jobb cégről, akik egy csomó olyan járandóságot is kifizetnek, amit az artisjus rendszeresen elfelejt. Egy kicsit túl szép, hogy igaz legyen, reméljük nem csak átverés lesz az egész.)

Szal a kérdésre a válasz, hogy mi lesz a pénzzel, amit a matricával befizetsz, ugyanaz, mint Magyarországon mindenre. Akik közel vannak a tűzhöz, azok elosztják egymás között, ennyi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Amerikából becsempészett laptopon sose nem lesz normálisan elérhető magyar billentyűzet kiosztásom, ugye?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Ha utólag veszel hozzá magyar billentyűzetet, talán akkor :)
Asszem í és ű nem lesz, de lehet, hogy csak az í hiányzik.
Német billentyűzeten már mindegyiknek lesz hely, csak a
feliratok lesznek máshol (még felső számsoron is minden,
még a shiftes és altgr-os szimbólumok is), viszont ott sem
sokkal olcsóbb a noti, mint itt. Shit sucks.

Zsiga

Rendelt már valaki valamit a Pixmania-tól? Megláttam ezt, és elgondolkodtam hogy le kéne cserélni a TV-t... :)