Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-02-08, 20:53:58
ti melyiket szednétek le az adott filmből?
1.
Group: BoNo
Source: HD DVD
Size: 8,10 GB
Video: 1280*688 - 6006 kbps - 23,976 fps
2.
Group: TRiNiTY
Source: BluRay (ESiR)
Size: 8,63GB
Video: 1280*532 - 6225 kbps - 23,976 fps

(hang, felirat tulajdonságokat illetően megegyeznek, szóval az nem szempont)

én különösebb ok nélkül a BluRay felé hajlok, de érdekelne, hogy pontosan miért is kisebb a képe? a hd dvd változatnál meghagytak vajon egy-egy fekete sávot alul/fölül?
Ha megmondod pontosan melyik filmről van szó utánanézek, ennyiből nem könnyű megmondani. TRiNiTY mondjuk nem kódol csak hanghuszár, egy kész filmhez (jelen esetben egy ESiR kiadáshoz) igazítja a szinkront. BoNo kódol is, nem is rosszul (bár nem ESiR vagy CtrlHD színvonalon). BluRay és HD DVD között van amikor van különbség, van amikor nincs, a felbontásklönbség meg utalhat AR-különbségre is (vagyis valamelyik meg van vágva), ha fekete csík lenne akkor inkább szabvány 720p magas lenne a kép.
Ha pusztán annyi lenne a kérdés hogy BoNo vagy ESiR videosáv a jobb akkor a válasz ESiR.

Fazék

#2671
Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 21:05:51
Quote from: Fazék on 2009-02-08, 20:53:58
ti melyiket szednétek le az adott filmből?
1.
Group: BoNo
Source: HD DVD
Size: 8,10 GB
Video: 1280*688 - 6006 kbps - 23,976 fps
2.
Group: TRiNiTY
Source: BluRay (ESiR)
Size: 8,63GB
Video: 1280*532 - 6225 kbps - 23,976 fps

(hang, felirat tulajdonságokat illetően megegyeznek, szóval az nem szempont)

én különösebb ok nélkül a BluRay felé hajlok, de érdekelne, hogy pontosan miért is kisebb a képe? a hd dvd változatnál meghagytak vajon egy-egy fekete sávot alul/fölül?
Ha megmondod pontosan melyik filmről van szó utánanézek, ennyiből nem könnyű megmondani. TRiNiTY mondjuk nem kódol csak hanghuszár, egy kész filmhez (jelen esetben egy ESiR kiadáshoz) igazítja a szinkront. BoNo kódol is, nem is rosszul (bár nem ESiR vagy CtrlHD színvonalon). BluRay és HD DVD között van amikor van különbség, van amikor nincs, a felbontásklönbség meg utalhat AR-különbségre is (vagyis valamelyik meg van vágva), ha fekete csík lenne akkor inkább szabvány 720p magas lenne a kép.
Ha pusztán annyi lenne a kérdés hogy BoNo vagy ESiR videosáv a jobb akkor a válasz ESiR.
el akartam volna kerülni, hogy bevalljam a Transformers-t kapnám le 720p-ben bithu-ról :D
persze lehet hogy mivel úgyse érdekel a magyar szinkron, ezért értelmesebb lenne nem arányfigyelő oldalról leszedni egy másik 720p-s változatot, szóval ha ilyenre van tipped, azt is megköszönném, csak mert én még mindig nem ismerek oldalt, ahol frankón át lehetne nézni a HD release-eket.
hmm. lehet hogy tárgytalan, mert találtam megaupload-ról (sajnos persze rengeteg darabban) lekapható Septic HD DVD 720p-s változatot belőle.

Zsiga

Septic felejtős, fos scene, csak akkor érdemes tölteni ha nincs még más, vagy ha annyira nem fontos hogy a lehető legjobb minőség legyen az adott filmből. (HDfagek CAMripje kb. :))
Ha ingyen kell akkor vagy elviszem filmmaratonra vagy kapd le ezt: http://www.mininova.org/tor/1802055
Ha sürgős akkor vagy gyere el érte (hozz sört :D) vagy töltsd inkább a Trinity-t.
Egyébként BluRay vs HD DVD: http://www.imagebam.com/image/74c8da12770040 http://www.imagebam.com/image/41b30e12770041
(Mindkettő ESiR ripből screenshot egyébként.)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 21:45:47
Septic felejtős, fos scene, csak akkor érdemes tölteni ha nincs még más, vagy ha annyira nem fontos hogy a lehető legjobb minőség legyen az adott filmből. (HDfagek CAMripje kb. :))
Ha ingyen kell akkor vagy elviszem filmmaratonra vagy kapd le ezt: http://www.mininova.org/tor/1802055
Ha sürgős akkor vagy gyere el érte (hozz sört :D) vagy töltsd inkább a Trinity-t.
Egyébként BluRay vs HD DVD: http://www.imagebam.com/image/74c8da12770040 http://www.imagebam.com/image/41b30e12770041
(Mindkettő ESiR ripből screenshot egyébként.)
simán ráérős. ha neked már megvan letöltve, akkor majd elkérem filmmaratonon. thx :merci:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-02-08, 22:00:52
simán ráérős. ha neked már megvan letöltve, akkor majd elkérem filmmaratonon. thx :merci:
Már a lanpartyn is megvolt egyébként. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:09:28
Már a lanpartyn is megvolt egyébként. :D
gyanús volt, hogy mintha láttam volna már vkinél, csak ott ugyebár hely- és másolási időhiánnyal küszködtem, ezért maradt ki vszleg :)
köv lanparty-ra (ami még egyelőre fogalmam sincs mikor kerül megszervezésre) jobban fölkészülök :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-02-08, 22:28:38
köv lanparty-ra (ami még egyelőre fogalmam sincs mikor kerül megszervezésre) jobban fölkészülök :)
Valahogy van egy olyan érzésem hogy nem vagy ezzel egyedül... :D
Ja, következő partyra akár "belépő" néven be kéne gyűjteni kb. egy ezrest fejenként és venni egy gigabites switchet közösen, emlékszel ugye hogy mennyivel lett gyorsabb a másolás direktbe a két gigabites hálókártya közt, ugye? :) (Pedig a Cat5 kábel még korlátozza is...)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:35:13
Quote from: Fazék on 2009-02-08, 22:28:38
köv lanparty-ra (ami még egyelőre fogalmam sincs mikor kerül megszervezésre) jobban fölkészülök :)
Valahogy van egy olyan érzésem hogy nem vagy ezzel egyedül... :D
Ja, következő partyra akár "belépő" néven be kéne gyűjteni kb. egy ezrest fejenként és venni egy gigabites switchet közösen, emlékszel ugye hogy mennyivel lett gyorsabb a másolás direktbe a két gigabites hálókártya közt, ugye? :) (Pedig a Cat5 kábel még korlátozza is...)
ezt abszolút támogatom, mert ugyan többször is megfordult a fejemben, hogy veszek egyet saját pénzből, de 11k-t nincs túl sok kedvem kiadni erre.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:35:13
(Pedig a Cat5 kábel még korlátozza is...)

Ha már annyira kötekedni akartál máshol: nem. :hehe:
Egy jó ideje cat5e-t forgalmaznak mindenfelé, ami bírja

5-portos gigabit switch már 6-7k-tól van, 8-portos meg
9-10k. Mindannyian berakunk egy ezrest, és már meg
is van.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 23:05:54
Ha már annyira kötekedni akartál máshol: nem. :hehe:
Egy jó ideje cat5e-t forgalmaznak mindenfelé, ami bírja
sajnos az üzletben behúzott kábelek legalább 6 évesek (de lehet hogy 8-10)
amúgy a kábelen lévő feliratokon túl (bár azt se tudom azon mit kéne néznem) honnan állapítható meg biztosra a kábel típusa/minősége?
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 23:05:545-portos gigabit switch már 6-7k-tól van, 8-portos meg
9-10k. Mindannyian berakunk egy ezrest, és már meg
is van.
5 port-os ugyan pont elég lett volna a múltkor, de a 8 port-os lehet hogy biztonságosabb lenne hosszútávra.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 23:05:54
Ha már annyira kötekedni akartál máshol: nem. :hehe:
Egy jó ideje cat5e-t forgalmaznak mindenfelé, ami bírja
Elméletben igen, gyakorlatban nem mindig. Az említett esetnél az én Cat5e kábelemmel próbáltuk (a Cat6 kábelem be van sajnos falazva), és 45-50MB/s körül másolt, ami közel nem annyi amennyit a gigabit tud egyébként. Persze lehet hogy Fazék lapja nem bírta a tempót, de nem hiszem.

Cobra

Mivel 2 szobában szoktunk lenni, így nem lenne célszerűbb 2db 5-ös switch? (illetve 1db 8-as+1db 5-ös lenne jobb, hátha egyszer leszünk 8-nál többen).
Ja és tud valaki nagykerben vásárolni?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-02-09, 13:10:31
Mivel 2 szobában szoktunk lenni, így nem lenne célszerűbb 2db 5-ös switch? (illetve 1db 8-as+1db 5-ös lenne jobb, hátha egyszer leszünk 8-nál többen).
Ja és tud valaki nagykerben vásárolni?
jogos észrevétel. egyedül a két switch között húzódó tizenx méternyi kábel a kérdéses minőségileg. de tény, hogy így még többet javulna az adatátvitel ha vennénk a 8-as mellé egy 5-öset is.
én csak az ÁFÁ-t tudom lenyelni, nagykerre rá kell kérdeznem, de onnan  bruttó áron jönne vszleg, szóval nekem a kisker éri meg inkább.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 23:53:08
Elméletben igen, gyakorlatban nem mindig.

Talking out of your ass again?
Rövid távolságra még sima cat5 is bír gigabitet, cat5e-nek meg 100m-ig
kell bírnia gigabitet. Ami inkább lehet, az az, hogy nem full duplex volt.


A két switch sztem inkább olyan szempontból célszerűbb, hogy úgy a
kábelezés könnyebb, nem kell ide-oda 10-15 métereket huzigálni.

Zsiga


.Attila

Monitorvásárlás aktuális.
19-20 colos új TFT monitort keresünk, 30-40Ft között, nagyrészt irodai célra, esetleg kis videózáshoz (leginkább majd vágáshoz), de játék max. pasziánsz lesz rajta, úh. ez nem szempont.
Van ajánlatotok? Főleg Aqua Computer-es lenne jó, mert az közel van és szüleim valami miatt őket preferálják.

kikuchiyo

Note to self:

Perlben ha use strict van, és my-jal deklarálni kell a változókat, akkor ez azt is jelenti, hogy a változók csak azon a blokkon belül élnek, ahol deklarálták őket! Ezért a ciklusmagon belül deklarált változók mindig undef-ek lesznek a ciklus következő végrehajtásakor!  :morci: :uzi: :comp:

Note to self #2:

Tán meg kellett volna tanulni rendesen programozni...  :ejj:
Failure is the default option

Selmo

Hol tudom megnézni XP-ben, hogy mennyit használ a pagefileból a win?

A tökéletesség unalmas.

Én

ctrl+alt+del/teljesítmény

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

Azt akarta mondani, hogy CAD-nál a Feladatkezelőben, de azt elő lehet hozni a a Ctrl+Shift+Esc kombóval is. Szal ne failozz, jót próbált mondani, csak nem pontosan. :D
[reserved]

Én

#2691
Az a CAD-ben a teljesítmény fülnél is van, Lapozófájl alatti zöld diagramm, pontosabban nem tudom leírni... Selmo lebaszására azért nem válaszoltam, mert az hittem, én tudok rosszul valamit.
ED: erre gondoltam, ez nem az?

NLZ

Lehet Selmonál nem a Feladatkezelő jön be automatikusan a CADra (nekem se :)), aztán szegényke leblokkolt és érvénybe lépett az ostoba beszólás rutin. :D
[reserved]

Rounin

Quote from: Én on 2009-02-13, 21:36:29
Az a CAD-ben a teljesítmény fülnél is van, Lapozófájl alatti zöld diagramm, pontosabban nem tudom leírni... Selmo lebaszására azért nem válaszoltam, mert az hittem, én tudok rosszul valamit.

A probléma az, hogy nem mindenhol a feladatkezelő ugrik fel egy CAD nyomásakor rögtön, ezért kötözködik NLZ.

Hja nem, nem ő. :angyali:

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2009-02-13, 21:36:29
ED: erre gondoltam, ez nem az?

Az a teljes memória-használat, fizikaival együtt.
(Tudom, hülyén van fordítva.)

Quote from: NLZ on 2009-02-13, 21:29:48
Azt akarta mondani, hogy CAD-nál

Hogy jön ide a CAD?  :3x3:

Cobra

Ctrl+Alt+del akar lenni a CAD :) Első olvasásra én is furcsállottam, de aztán leesett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Na szépen vagyunk, már rutinból én vagyok a fekete bárány, mi? :P

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-13, 21:46:58
Hogy jön ide a CAD?  :3x3:
CAD = Ctrl+Alt+Del. :3x3:

Hmm, azt még meg lehet próbálni a Feladatkezelőben, hogy beállítani a Folyamatoknál, hogy mutassa a Virtuális memóriát is. Nézet menüpont -> Oszlopok kiválasztása -> Virtuális memória mérete. Így mutatja minden progiét egyesével, de sorba rendezve és a nagy darabokat fejben összeadva lehet egy közelítő értéket kapni.
[reserved]

Én

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-13, 21:46:58
Quote from: Én on 2009-02-13, 21:36:29
ED: erre gondoltam, ez nem az?

Az a teljes memória-használat, fizikaival együtt.
(Tudom, hülyén van fordítva.)
Értem. Mindig is azt hittem, hogy pagefile = lapozófiájl... :D

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-13, 21:46:58
Quote from: NLZ on 2009-02-13, 21:29:48
Azt akarta mondani, hogy CAD-nál

Hogy jön ide a CAD?  :3x3:
Ctrl+Alt+Del

Quote from: Rounin on 2009-02-13, 21:39:14
A probléma az, hogy nem mindenhol a feladatkezelő ugrik fel egy CAD nyomásakor rögtön, ezért kötözködik NLZ.
Quote from: NLZ on 2009-02-13, 21:38:33
Lehet Selmonál nem a Feladatkezelő jön be automatikusan a CADra (nekem se :))
Ó, értem. Csak feltételeztem, mert én még csak ilyet láttam :P

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2009-02-13, 21:48:31
Ctrl+Alt+del akar lenni a CAD :) Első olvasásra én is furcsállottam, de aztán leesett.

számomra továbbra is ez a CAD...
az meg ctrl-alt-del...

Próféta

Selmo: a Felügyeleti eszközök alatti Rendszermonitor vagy mi nem tudja ezt?

Quote from: NLZ on 2009-02-13, 21:51:08
Hmm, azt még meg lehet próbálni a Feladatkezelőben, hogy beállítani a Folyamatoknál, hogy mutassa a Virtuális memóriát is. Nézet menüpont -> Oszlopok kiválasztása -> Virtuális memória mérete. Így mutatja minden progiét egyesével, de sorba rendezve és a nagy darabokat fejben összeadva lehet egy közelítő értéket kapni.
OK, de ez ugyanúgy nem jó, mert az összes virtuális memóriából le kell vonni az aktuálisan a fizikai memóriában tartott részét, és csak a maradék lesz kilapozva. De ez sem igaz teljesen, mert előfordulhat, hogy a virtuális memória egy része igazából nem foglal sehol semmit, mert mondjuk videómemória vagy egy fájl van leképezve oda. És asszem az XP még nem is tudta egészen pontosan megmondani a processz commit size-ját. Szóval ez sem az igazi :)