Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

sirtomi

Vezetékes is tökéletes, a hangsúly csak azon van hogy halk legyen, meg persze strapabíró :)

Ez az MS jól néz ki, billentyűk is elég laposnak tűnnek.
Eddig Genius slimstarokat néztem meg egyik haverom javaslatára speedlink verso-t.

Darkstar

Szerintetek miért van az, hogy ha az opera minibol akarom elerni a forumot, timeoutol (mas oldalak mennek) mig a telefon sajat bongeszojevel gond nelkul megy?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Nincs beállítva külföldi proxy vagy ilyesmi az opera miniben?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Lehet, de akkor azt nem tudom állítani. Legalábbis nem találtam meg.

Ed.: lol, most látom, hogy kis telefon ikont tett a posthoz a motor.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Egy normál háttérből szeretnék kivágni egy 889x167 méretű részletet bannernek. Milyen programot ajánlanátok hozzá?

chilip

MS Paint-tel simán megoldom  :Kiraly:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

[reserved]

Cloud

Köszi irfan-al megoldottam. :D

sirtomi

Kinéztem magamnak két Sennheiser füles.
HD 202 vagy HD 437

Van ezekkel valakinek tapasztalata? Elég olcsóak és jónak tűnnek.
Meló közbeni zenehallgatáshoz esetleg film nézéshez használnám.

Kuroi Tenshi

HD201
Úgy emlékszem olcsóbb és jobb.

sirtomi


Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-27, 13:43:42
HD201
Úgy emlékszem olcsóbb és jobb.
van egy ilyenem nékem is, jóságos.

annyi, hogy 2 nappal ezelőtt elegem lett a vezetéknélküli recsegéséből és fölraktam ezt a fejemre. viszont akárhogy szenvedtem a hangerő maxra föltolásával a gépen mindenhol, egyszerűen kurva halk volt az aktuális filmnél, kénytelen voltam visszacserélni a vezetéknélkülire.
még azzal is bepróbálkoztam, hogy mplayer szoftveresen túlerősíti a hangot. még úgy is épphogy csak eléggé hangos volt, de úgy meg szar volt a hang...
egyszer már rohadt régen megtaláltam, hogy hol lehet állítani, hogy ne legyenek ennyivel halkabbak az ac3, dts hangsávos filmek, de most az istennek sem találtam negyed óra alatt, így inkább feladtam...  :redface:

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-27, 13:43:42
HD201
Úgy emlékszem olcsóbb és jobb.
+1

Nekem is ilyen van és teljesen meg vagyok elégedve vele. Szól mint vadállat. Filmnézéshez zenehallgatáshoz a legjobb. Csak néha nekem zavaró hogy két kábeles. :(

Moha

Én most egy Sennheiser RS110 vezetéknélkülit láttam a Mediában 10e-ért. Árban asszem nagyon is rendben van, csak nem tudom megéri-e. Ami pl. nem tetszik benne, hogy nincs karimája, hanem sima a hangszórók felülete. Ismeri valaki ezt a típust?

Fazék

#3225
nem igazán vágom a témát, szóval előre is köszi a segítséget.

kaptunk anno réges-régen céges adsl mellé ajándékba egy win xp corporate edition-t

ezt upgrade-elhetem win7 home 64 bit-re? szóval pl megvehetem ezt és hibátlanul kell működnie az átállásnak? igen, tudom hogy kb le kell írtani xp-t és nulláról telepíteni win7-et, de nem ez a kérdés, hanem hogy jogilag működik-é és hogy milyen megkötésekkel jár?

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-11-27, 23:28:18
nem igazán vágom a témát, szóval előre is köszi a segítséget.

kaptunk anno réges-régen céges adsl mellé ajándékba egy win xp corporate edition-t

ezt upgrade-elhetem win7 home 64 bit-re? szóval pl megvehetem ezt és hibátlanul kell működnie az átállásnak? igen, tudom hogy kb le kell írtani xp-t és nulláról telepíteni win7-et, de nem ez a kérdés, hanem hogy jogilag működik-é és hogy milyen megkötésekkel jár?
Én úgy tudom hogy csak Vista-ról lehet upgradelni.

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-11-27, 23:35:28
Quote from: Fazék on 2009-11-27, 23:28:18
nem igazán vágom a témát, szóval előre is köszi a segítséget.

kaptunk anno réges-régen céges adsl mellé ajándékba egy win xp corporate edition-t

ezt upgrade-elhetem win7 home 64 bit-re? szóval pl megvehetem ezt és hibátlanul kell működnie az átállásnak? igen, tudom hogy kb le kell írtani xp-t és nulláról telepíteni win7-et, de nem ez a kérdés, hanem hogy jogilag működik-é és hogy milyen megkötésekkel jár?
Én úgy tudom hogy csak Vista-ról lehet upgradelni.
én ez alapján kérdezem, mert itt nem írja követelménynek a vista-t:
http://emea.microsoftstore.com/UK/Microsoft/Windows-7-Home-Premium-Upgrade

QuoteIf you have Windows XP, you can purchase Windows 7 Upgrade versions. But you must back up your files, clean install, and reinstall your applications.
If you're running Windows 2000, you'll need to purchase the full product and do a clean install.


Fazék

Quote from: Cloud on 2009-11-28, 04:51:18
http://www.geeks.hu/tippektrukkok/091126_windows_7_upgrade_xp_rol_es_vistarol
i think you're missing the point...

azt tudom, hogy meg lehet csinálni az áttérést, csak mintha olvastam volna olyasmit, hogy nem minden xp verzióhoz lehet az (olcsóbb) upgrade-et venni, és ezért érdeklődök, hogy van-é erről infója bárki másnak is, vagy ez csak vmi hülyeség volt és bármelyik xp-hez lehet venni az upgrade-et (ami után viszont az xp ugyebár nem legálissá válik, de ezt talán túlélném még valahogy, ha tényleg jóságos a win7)

Cobra

25e körül jön ki az upgrade, ennyiért kapsz itthon OEM-et is külön.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-11-28, 16:02:36
25e körül jön ki az upgrade, ennyiért kapsz itthon OEM-et is külön.
vagy egy PS2-est, vagy 50 kiló párizsit :rolleyes:

OEM --> eléggé hardverhez kötött, egy már 2 éves alaplaphoz nem biztos, hogy meg merném venni, nem merem kijelenteni, hogy nem fogom lecserélni 1-2 éven belül, és akkor kenhetem a hajamra az OEM verziót, ha jól rémlik, vagy kuncsoroghatok a MS-nál egy újraaktiválásért.

upgrade --> erre vonatkozott a kérdésem, hogy lehet-é xp-ből és milyennek számít? mert ha régi xp licensz + upgrade = win7 full licensz, akkor inkább az upgrade-t választanám ;)

Cobra

A cserélendő XP nem OEM? Mert ha igen, akkor az upgrade is az marad.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-11-28, 17:14:55
A cserélendő XP nem OEM? Mert ha igen, akkor az upgrade is az marad.
jogos. OEM. eztet nem tudtam róla, de most tüzetesebben átnéztem a matricáját és rá van írva.
ebben az esetben tényleg nincs értelme. vmiért úgy rémlett, hogy rendes corporate edition, de elbizonytalanodtam a kérdésedtől...
így tényleg nincs értelme upgrade-nek esetemben


szerk&repost: még egy kérdés

Ti, akik már fölraktátok a win7-et és esetleg pro vagy ultimate változatot, megmondanátok, hogy kb hányszor kényszerültök az xp mode használatára, illetve milyen egyéb funkciójuk van pluszba a home premium-hoz képest, amit rendszeresen használtok? köszi előre is. :)

Selmo

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart
Home premiumban nincs XP mode, Ultimate meg teljesen fölösleges dolgokkal van tele. Nekem eddig nem kellett az XP mode, mindent be tudtam állítani kompatibilitással.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#3235
Quote from: Selmo on 2009-11-28, 18:07:52
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart
Home premiumban nincs XP mode, Ultimate meg teljesen fölösleges dolgokkal van tele. Nekem eddig nem kellett az XP mode, mindent be tudtam állítani kompatibilitással.
rendes vagy. próbálsz segíteni az embereken, de valahogy annyira idegesítő tud lenni, hogy deriválás elmagyarázásának is úgy ugrasz neki, hogy ellenőrzöd, hogy tudja-e a delikvens mennyi 1+1     (2.5 btw ha vki nem tudná)

én is tisztában vagyok a változatok eltéréseivel kapcsolatban, csak úgy éreztem halál fölösleges fölsorolnom az összeset, vki úgyis megemlíti, ha használja vmelyiket, csak azt emeltem ki, ami nekem jó eséllyel kellene, vagyis az XP mode-ot, de a többi is érdekelne, hogy ki és mire használja esetlegesen. ami még érdekelhet, az az ultimate mocsoksága, hogy bármikor változtathatod az oprdsz nyelvét, ami nekem szimpatikus extra, de csak ezért véletlenül sem fizetnék ki annyit, amennyibe az ultimate kerül
xp mode-dal kapcsolatban meg az érdekelne elsődlegesen, hogy milyen alkalmakkor kényszerültetek a használatára, milyen programoknál?
azt szeretném megállapítani, hogy szükségem van-e egyáltalán a beépített xp mode-ra egy rakás + pénzért, vagy tökéletesen elég lesz a home premium és egy esetleg mellételepített xp vészhelyzetre

Selmo

Miután használható törés a mai napig csak ultimate verzióhoz van, szerintem nem sok embert fogsz találni, aki megvette/használja a többi verziót. Árakkal nem vagyok tisztában, de miután a pro-hoz 2020-ig van support én már csak ezért is beruháznék rá.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2009-11-28, 18:30:43
Miután használható törés a mai napig csak ultimate verzióhoz van, szerintem nem sok embert fogsz találni, aki megvette/használja a többi verziót. Árakkal nem vagyok tisztában, de miután a pro-hoz 2020-ig van support én már csak ezért is beruháznék rá.
a táblázatban az ultimate 2015-ig tartó support-ja elütés vagy komoly? kicsit furának találom...

Cobra

Szerintem otthoni használatra elég a Home Premium. Próbáltam a 64 bites beta alatt 1-2 régebbi programot, minden ment rajta többé-kevésbé. De igazából amiket rendszeresen használok programok, azoknak mindnek volt viszonylag friss verziója, vagy legalábbis minőségi programok (AcdSee, Paint Shop Pro 9) és nem zavarta őket a 64bit W7. Talán 1-2 régi játék lehet, aminek nem tetszik, de pl W3 meg Mechwarrior Mercs ment tökéletesen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo


A tökéletesség unalmas.