Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Flaser on 2010-01-04, 00:51:06
Lábtámasznak jó, esetleg megpróbálhatod a firmware-t frissíteni/lecserélni hátha tisztán szoftveres a hiba.
ld Moha kérdése, + vhogy kétlem a szoftveres hibát, mint lehetőséget, ha előtte sok-sok (talán 5) évet működött normálisan :)

Fazék

Win 7 Home Premium full retail példányom megérkezett.
a mai délután-este-hajnal-és-a-hét-maradék-része azt hiszem telepítgetéssel fog eltelni :D

Moha

Quote from: Fazék on 2010-01-04, 16:27:50
a mai délután-este-hajnal-és-a-hét-maradék-része azt hiszem telepítgetéssel fog eltelni :D
Enjoy the ways of Micro$oft! :D

NLZ

Alapvetően nem vészes a W7, csak nem tudom elővarázsolni az 1152x864-es felbontást és azt, hogy 85Hz felett menjen a monitor. :D
[reserved]

Selmo

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Képernyő\Képernyőfelbontás?

A tökéletesség unalmas.

NLZ

:facepalm:
Még CCC se ajánlja fel az opciót. Remélem frissebb driver megoldja a problémát, legalább a 85Hz-t, arra ahogy látom sokan panaszkodnak és nincs rá értelmes válasz, csak hülye trollkodások. ::)
[reserved]

Selmo

Ez esetben szar drivert írtak rá. :mittomen:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-01-04, 16:27:50
Win 7 Home Premium full retail példányom megérkezett.
a mai délután-este-hajnal-és-a-hét-maradék-része azt hiszem telepítgetéssel fog eltelni :D
Maga a rendszer telepítése bő negyed óra egy gyors gépen, utána meg elég csak néhány napi szinten használt programot felrakni (nálam: browser, mailkliens, pdf reader, office, foobar, mpc, totalcommander, imgburn, msn, steam, utorrent, daemontools, 7zip, hdsentinel, irfanview), a kevésbé fontos dolgok meg ráérnek majd akkor amikor először kellenek. Nekem így kb. négy órámba került a komplett telepítés, gépösszerakással meg mindenféle frissítés letöltésével együtt.

NLZ : Selmo jól mondja, driver-probléma lesz, nálam gond nélkül megy az 1152*864 meg a 85Hz is.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-01-04, 18:48:58
Quote from: Fazék on 2010-01-04, 16:27:50
Win 7 Home Premium full retail példányom megérkezett.
a mai délután-este-hajnal-és-a-hét-maradék-része azt hiszem telepítgetéssel fog eltelni :D
Maga a rendszer telepítése bő negyed óra egy gyors gépen, utána meg elég csak néhány napi szinten használt programot felrakni (nálam: browser, mailkliens, pdf reader, office, foobar, mpc, totalcommander, imgburn, msn, steam, utorrent, daemontools, 7zip, hdsentinel, irfanview), a kevésbé fontos dolgok meg ráérnek majd akkor amikor először kellenek. Nekem így kb. négy órámba került a komplett telepítés, gépösszerakással meg mindenféle frissítés letöltésével együtt.
a rendszer és főbb programok telepítése természetesen meglesz pár óra alatt. de a játékok telepítése az már más téma :D
illetve jelenleg még csak az adatrendezéssel szenvedek, mert ugyan összesítve van 1 TB helyem, de ennyi adatot azért nem fél perc ide-oda pakolgatni :)
2007.10.19-én föltelepített XP-mtől érzékeny búcsút veszek, lecsupaszítom a rendszervinyót és indulhat is a win7 telepítés. sztem ezen fázis elérése optimista becsléssel olyan hajnali 1:19 felé fog megtörténni :haha:

Moha

Áh! Sehol sem vagy hozzám képest!  :hehe: Én a régi gépemre 2003.08.20.-án telepítettem az XP-t és 2009.01.29.-én lett törölve, majd ezután ment rá egy Linux és odaadtam a gépet nagynénémnek. :haha:

Nakedape


én egy cipődobozra telepítettem az xp-t
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Moha on 2010-01-04, 19:06:43
Áh! Sehol sem vagy hozzám képest!  :hehe: Én a régi gépemre 2003.08.20.-án telepítettem az XP-t és 2009.01.29.-én lett törölve, majd ezután ment rá egy Linux és odaadtam a gépet nagynénémnek. :haha:
azért akkori az xp, mert akkori a gép :)

NLZ

Nah, közben vettem a fáradtságot és gúgliztam egy kicsit, azt megvan a megoldás:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\
itt meg kell keresni a DALNonStandardModesBCD1 reg kulcsot és beleírni új sorba a kívánt felbontást és képfrissítést pl így:
11,52,08,64,00,00,01,00
vagy
13,60,07,68,00,00,00,60

Aztán egy restart és már választható is. A vicc az, hogy az előbbi sor beírása után egyből ment mindenhez a 100Hz.

Vagy pedig a driver telepítőjének inf filejába kell ugyanezt beleírni a DALNonStandardModesBCD1 mellé, de ezt még csak említés szintjén olvastam, nem próbáltam.
[reserved]

Moha

Quote from: Nakedape on 2010-01-04, 19:08:12

én egy cipődobozra telepítettem az xp-t
Kartondobozra?

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2010-01-04, 19:08:12

én egy cipődobozra telepítettem az xp-t

Na várjál, abban laktatok, nem?
Failure is the default option

Member

Ezek szerint ellopták Bundy gépét.

Fazék

adatmentést hamarabb is el lehet kezdeni... rohadt unalmas kivárni ezt a rakás steam játék backup-olást :(
már egy órája csak ez megy és még menni fog egy ideig...
ebből win7 telepítés tényleg max már csak hajnalban lesz, de inkább holnap este...

Fazék

és most elmegyek aludni.
alaplap raid setup-ja közölte velem, hogy ha megszűntetem a raid-et a két érintett vinyón, akkor a rajtuk lévő adatok elvesznek. namármost én ezt kétlem, hogy ne lehetne vhogy visszaállítani azokat testdisk, vagy hasonló programmal, de jobb az óvatosság alapon inkább nekiálltam kimenteni róla az adatokat egy másik vinyóra. de 480GB átmozgatása azért nem egyszerű...
és mondjuk teljes mértékben biztos vagyok benne, hogy amint elmegyek aludni és álomba merülök, kb 5 percre rá földob majd a tc egy kérdést, amitől megakad a másolás és egész este kb üresben fog menni a gép.
az elmúlt fél órában meg 1.5 TB-os vinyót kerestem akár WD-t, akár Samsung-ot, de normális áron sehol nincsen raktáron a közelben. a belvárosba, vagy neadjisten a túlfelére meg a francnak van kedve elmenni...

NLZ

Igen, ez a baj a RAIDekkel, szinte csak akkor biztos az áthelyezés, ha raid kártyád van és azt viszed egyik gépből a másikba. Csak ugye az nem két fillér.
[reserved]

Flaser

Quote from: NLZ on 2010-01-05, 02:14:54
Igen, ez a baj a RAIDekkel, szinte csak akkor biztos az áthelyezés, ha raid kártyád van és azt viszed egyik gépből a másikba. Csak ugye az nem két fillér.

Mi a helyzet a RAID host (adaptec hívja így) kártyákkal amit szokás "Firmware/driver-based RAID" vagy "fake RAID"-nek hívni?

Ezekben nincs hardveres checksum számoló így tuti, hogy a procit is terhelni fogja (azaz a BIOS már tud róla bootolni, de működés közben már igényli a szoftveres támogatást), de ha mást nem legalább azt garantálja, hogy a másik gépen is elérhető lesz a RAID tömböd.

Már 10-20k-ért már kaphatók és én is gondolkozok egy beszerzésén mivel nincs alaplapi RAID controllerem.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#3290
alaplapi raid controller jó lenne, a problémát jelenleg a hülyeségem okozza, miszerint vinyók formázásakor nem figyeltem oda és kretén win xp pro corp edition úgy érezte, hogy én imádom a dinamikus lemezeket és akként formázta őket. amivel nem is lenne túl nagy gond, azon túl, hogy win 7 home edition nem tud mit kezdeni velük :) és miközben raid állapotban vannak, értelemszerűen nem tudom alaplemezzé visszakonvertálni őket, vagyis a folyamat:
raid megszüntetés, vinyók alaplemezzé konvertál, win7 telepítés. profit.

szerk: addig is szívesen várom a tippeket, hogy mit felejtettem esetleg elmenteni.
az pl csak most jutott eszembe, hogy jó dolog, hogy kb teljes másolatot készítettem a rendszervinyón lévő lényeges adathalomról, de aztán franc tudja, hogy thunderbird mennyire szereti az ilyen nyers adatzabálást, szóval lehet hogy inkább vhogy tisztességesen exportálnom kéne a leveleket...
ilyesmi tippeket várok, köszönöm és jó estét.

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2010-01-05, 02:41:13
Már 10-20 4-6k-ért már kaphatók

fix'd. Sima 2-portosak Sil3112-vel már vannak ennyiért is.
Sőt, láttam már Sil3114-gyel 4-portosat is aprón 4k-ért,
újonnan meg 8-10k körül (de az is csak RAID0/1/0+1-et
tud, és csak SATA-1.5Gbps, de hát ennyiért...)
Az ennél komolyabbak, pl. soft/fake-RAID5 kártyák már
ritkábbak és drágábbak is, de a felhasználók többségének
(kivétel Zsigához hasonló megalomán gyűjtőket) RAID1
is elég (mármint felköhögni két 1-1.5TB-os HDD-re valót).

Amúgy szoftveres RAID1-et triviálisan egyszerűen meg
lehetne oldani kártya nélkül is OS-ben, nem értem, hogy
miért nem csinálják/engedélyezik. Tervezek hamarosan
(amint az A330ION lap megjelenik) egy mITX netezős-
filmezős-fájlszerver minigépet építeni, én is kénytelen
leszek nvidia+OS/OS-szoftveres RAID-et használni a
bővítőhely-hiány miatt...

Én

#3292
Villódzik a monitorom (kb másodpercenként eltűnik egy pillanatra a kép), ilyenkor a gép is kurvára akadozni kezd (alig tudtam ezt begépelni) és bizonyos hatásokra fura hangokat ad ki a hangszóró, amiket eddig nem produkált (pl az előző méret gomb megnyomására). WTF?

Flaser

#3293
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-05, 03:23:14
Quote from: Flaser on 2010-01-05, 02:41:13
Már 10-20 4-6k-ért már kaphatók

fix'd. Sima 2-portosak Sil3112-vel már vannak ennyiért is.
Sőt, láttam már Sil3114-gyel 4-portosat is aprón 4k-ért,
újonnan meg 8-10k körül (de az is csak RAID0/1/0+1-et
tud, és csak SATA-1.5Gbps, de hát ennyiért...)
Az ennél komolyabbak, pl. soft/fake-RAID5 kártyák már
ritkábbak és drágábbak is, de a felhasználók többségének
(kivétel Zsigához hasonló megalomán gyűjtőket) RAID1
is elég (mármint felköhögni két 1-1.5TB-os HDD-re valót).

Amúgy szoftveres RAID1-et triviálisan egyszerűen meg
lehetne oldani kártya nélkül is OS-ben, nem értem, hogy
miért nem csinálják/engedélyezik. Tervezek hamarosan
(amint az A330ION lap megjelenik) egy mITX netezős-
filmezős-fájlszerver minigépet építeni, én is kénytelen
leszek nvidia+OS/OS-szoftveres RAID-et használni a
bővítőhely-hiány miatt...

Én spec. direkt (legalább) 4 (vagy ne adj Isten 8, de ilyet "budget" megoldásban már nem találni) portos RAID 5-ös kártyát keresek. Sajna ilyet most csak noname-et láttam, az Adaptec vagy más márkás kártyák már mind borsos áron  kaphatók (50-80k-tól a csillagos égig, igaz ezek már nem firmware kártyák).

pl. http://www.pcland.hu/shop+SATA124_49870_430095

Láttam 2 portos RAID 5-ös kártyát is, de kiváncsi vagyok, hogy ennek az égvilágon mi értelme van mivel a RAID 5 legalább 3 lemezt igényel (A-adat bit,B-adat bit, paritás bit).

Arra is oda kell figyelni, hogy ugyan a márkás kártyák drágábbak, de ez nem garancia arra, hogy tényleg hardware RAID-et kapsz, az adaptec pl. Host Bus Adapter (HBA)-nek hívja a firware RAID kártyáit.

Pl. adaptec 1220SA/1420SA kártyái ami 15/30k-ba fájnak még mindig csak firmware kártyák (igaz, veszett robosztus szoftver támogatással és 3 éves garanciával) és csak RAID 0,1-et tudnak. Ahogy nézem RAID 5-öt már csak a komoly (hardveres) kártyáikon implementálnak.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Quote from: Én on 2010-01-05, 03:24:35
Villódzik a monitorom (kb másodpercenként eltűnik egy pillanatra a kép), ilyenkor a gép is kurvára akadozni kezd (alig tudtam ezt begépelni) és bizonyos hatásokra fura hangokat ad ki a hangszóró, amiket eddig nem produkált (pl az előző méret gomb megnyomására). WTF?
Sürgősen nyisd fel a gépet és nézd meg, hogy mennek-e a ventillátorok és hogy nincs-e több centis por a bordákon. Ha tiszta a gép, akkor biosban (vagy Windows alól valamilyen tesztprogrammal, pl Everest) nézd meg a feszültésgeket. Messze nem lesz pontos a mérés, de kiindulási alapnak jó.
És még azt írd meg, hogy milyen tápegységed van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Makos

Szerintem már mind1 :D

Amúgymeg gondolj bele mi lesz ha Én belenyúl a gépbe...nem hogy a gép de ő sem éli túl :angyali:

motifator

Szerintem jobb is, ha a ventillátorok nem mennek. Gyorsan forgó lapátok, vér mindenütt :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

#3297
TÁDÁ!


most már csak a kisegymillió hülyeség telepítése van hátra...
meg a raid-et is valahogy föl kéne élesztenem, xp alatt már képtelen voltam megoldani, hogy ne raid-ként akarja használni a vinyókat, hiába bios-ban már lelőttem... anyját. na mindegy, itt win7 alatt még nem mertem ránézni, hogy mi a helyzet a vinyókkal :)

win7 dvd berakásától számítva 21 perc után egy hibátlanul használható win7-et kaptam, hálózatot, mindent beállított magától :)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-05, 03:23:14
Amúgy szoftveres RAID1-et triviálisan egyszerűen meg
lehetne oldani kártya nélkül is OS-ben, nem értem, hogy
miért nem csinálják/engedélyezik.
:confused: Hogyne csinálnák.  :confused:

Fazék: grat! Működik minden? WLAN/nyomtató?

Quote from: Fazék on 2010-01-05, 03:15:00
az pl csak most jutott eszembe, hogy jó dolog, hogy kb teljes másolatot készítettem a rendszervinyón lévő lényeges adathalomról, de aztán franc tudja, hogy thunderbird mennyire szereti az ilyen nyers adatzabálást, szóval lehet hogy inkább vhogy tisztességesen exportálnom kéne a leveleket...
ilyesmi tippeket várok, köszönöm és jó estét.
Thunderbirdnek az a lényeg, hogy a profilkönyvtárad meglegyen. Ha azt backupból visszahúzod, csak be kell tenni az új rendszeren lévő profiles.ini fájlba. Erre talán a Profile Manager is képes. Meglesznek a szűrök, az összes extension minden opciója, stb.
Mondjuk most már későn szólok :)