Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Selmo on 2010-05-14, 17:13:37
A BOX-ban van gyári hűtő, de ha akarod húzni, akkor majd KT ajánl valamit. A házhoz van külön venti? Mert ha nincs, akkor érdemes tenni bele. Winyót szerintem inkább WD-t.

Ha már WD, akkor nem sata 3?

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2010-05-14, 17:13:37
Winyót szerintem inkább WD-t.

NEM. 5400-ast rendszerlemeznek?
Rendszernek 7200-as Caviar Blue/Black, ha WD.
Green filmeknek, zenéknek, képeknek, hasonlóknak jó.

Quote from: .Attila on 2010-05-14, 17:19:56
sata 3?

NEM. Normál winyók még a SATA-1.5Gbps ("SATA-1" hibásan)
határát sem érik el. Még SSD-ből is kevés olyan van, ami
egyáltalán feszegeti a SATA-3Gbps határát, és csak egy
(SATA-sról) tudok, ami már átlépi.

Quote from: Selmo on 2010-05-14, 17:13:37
A BOX-ban van gyári hűtő, de ha akarod húzni, akkor majd KT ajánl valamit.

Ja, ha húzni akarod vagy a gyári hangos vagy kevésnek érzed,
ez akciósan 4k + 120-as venti hozzá 1.5k
ez 7k
ez 6.5k

Quote from: .Attila on 2010-05-14, 14:56:35
THERMALTAKE Element T

Feleennyiért is kapni jó házakat...

.Attila

#3632
Ok, akkor sata 3 kilőve, vinyónak majd megy valami 7200es.
Házakat nézegettem, Xigmatek Asgard ajánlottak, az olyan 9k körül van, viszont sehol nem találok momentán, mert állítólag viszik mint a cukrot.

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-14, 17:43:43
Quote from: Selmo on 2010-05-14, 17:13:37
Winyót szerintem inkább WD-t.

NEM. 5400-ast rendszerlemeznek?
Rendszernek 7200-as Caviar Blue/Black, ha WD.
Green filmeknek, zenéknek, képeknek, hasonlóknak jó.
Azt írta főleg filmeket néz, annyira meg elég, de ha kell akkor blue 7200 a black szvsz már túl drága/felesleges.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#3634
CoolerMaster Elite 33x-széria esetleg

Quote from: Selmo on 2010-05-14, 18:03:37
Azt írta

, hogy filmek és programok és játékok.

Selmo

Amúgy ha már a témánál vagyunk, az én winyóm gyárilag a leglassabbra van állítva, szóval az most mekkora sebesség?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#3636
ezzel most jól megaszontad.
IDE és átviteli mód PIO?
Vagy energiatakarékos lemezed van, ami WD-nél és Samunál
5400RPM (fixen, az intellipower csak marketing bs), a Seagate
pedig 5900. Folyamatos átvitelnél nem nagy a lemaradása,
random írás-olvasásnál és seekben rosszabb, de ott se sokkal.
Esetleg gyárilag leglassabb még néhány 1.8"-es winyónál
3600RPM, de az már tényleg csigatempó, a 4200RPM 1.8"-es
a szubnotimban is már tetűlassú

Selmo


A tökéletesség unalmas.

.Attila

Akkor a lista:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3
CPU AMD PHENOM II X4 955 AM3 BOX BLACK EDITION
Xigmatek HDT-S1283
KINGSTON 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G
Western Digital 500GB 7200rpm 32MB Caviar Black
ASUS EAH5770 CuCore/2DI/1GD5 1G DDR5 PCIE
NEC AD-7243S
Corsair 450W
Xigmatek Asgard
ASUS Xonar DS

Persze csak akkor ilyen a lista, ha a be is tudok szerezni mindent. Az ár így kb. 185k, ha a cuccokat ott tudom megvenni, ahonnan az árakat vettem.
Kábeleket ugye adnak mindenhez?

Kuroi Tenshi

Az "akusztikai szint" a seek-agresszivitást állítja.

Szerk: igen, lap mellé jár 2 SATA kábel.

Cobra

Processorból Attilának szerintem felesleges a 955BE, úgyse fogja tuningolni. 945 kevesebbet fogyaszt és olcsóbb is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#3641
Quote from: Cobra on 2010-05-14, 21:00:56
Processorból Attilának szerintem felesleges a 955BE, úgyse fogja tuningolni. 945 kevesebbet fogyaszt és olcsóbb is.

Pedig tervezem és mindössze bruttó 1700Ft-tal olcsóbb a 945.

szerk.: szülők aggódnak, mert szerintük hülyeség alkatrészenként vásárolni, ugyanis így nem jár a komplett gép garancia, mi lesz, ha valami gond lesz.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-14, 21:28:01
szerk.: szülők aggódnak, mert szerintük hülyeség alkatrészenként vásárolni, ugyanis így nem jár a komplett gép garancia, mi lesz, ha valami gond lesz.

Akkor kedves szülők döntsék el, hogy az, hogy egybe adod
garanciába és az egészre várhatsz, nem csak alkatrészekre,
megér-e 50-100k-t pluszba...

.Attila

50-100k eléggé túlzás egy bruttó 230k-s gépnél, de 10-20k valóban benne van, ezt én is mondtam nekik.
Emellett 1 évig hozzá sem lehetne nyúlni a géphez, akármilyen okból is.

kikuchiyo

A szülőknek mi köze van ahhoz a géphez, amit magadnak veszel?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-14, 22:12:35
50-100k eléggé túlzás

Nem, ha kész konfigként (és itt most nem a boltban helyben
összerakottra gondolok) veszed meg. Ez már gémer gépnek
számít, és ott elég vastagon fog a ceruzájuk. Idehaza ritkák
is az ilyen Dell, Alienware, ibuypower, stb. gépek.

Jó, van a kettő között átmenet is, de az ilyen boltban készen
kapható vagy helyben összerakottaknál ált. ugyanúgy egyes
alkatrészekre van garancia.
Ez a teszt (fizetett hirdetés) nemrég volt ph-n, elég hasonló
gép, ha ez megnyugtatja őket, cseréld a HDD-t, kérj bele
hangkártyát, meg talán a tápot is érdemes kicserélni, bár
úgy igazából egy CX400 is elboldogul vele (csak a VX450
jobb komponenseket használt, pl. 85 helyett 105C-os
kondikat).

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2010-05-14, 22:14:44
A szülőknek mi köze van ahhoz a géphez, amit magadnak veszel?

Céggép lesz :)
Meg ilyen dolgokban hajlamosak paranoiásak lenni.
De apám már közölte, hogy nem érdekli, úgysem engedtem volna a dologból.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-14, 22:49:36
...

Nem, nem kész konfigról van szó, hanem arról, hogy egyetlen üzletben veszünk mindent, ott összeszerelik, leragasztják és így garanciát vállalnak az egész gépre.
Mondjuk szerintem amúgy is a boltot terheli a felelősség, hogy bebizonyítsa, nem termékhibáról, hanem összeszerelésiről van-e szó.

Moha

Kötve hiszem, hogy Budapesten ne lennének olyan kis számtech boltok, ahol rugalmasan megoldják a dolgokat.
Itt nálunk pl. van egy bolt, ahova már több, mint 10 éve járok, ismerem a srácokat, egész olcsó áraik vannak és ha kérem, össze is rakják a gépet plusz költség és leragasztás nélkül...
A fővárosban nem tudom, mi a helyzet, de itt nálunk inkább a kis boltokban érdemes vásárolni, mintsem a nagyobb helyeken. Egész más a hozzáállás.

.Attila

Quote from: Moha on 2010-05-15, 14:44:36
Kötve hiszem, hogy Budapesten ne lennének olyan kis számtech boltok, ahol rugalmasan megoldják a dolgokat.
Itt nálunk pl. van egy bolt, ahova már több, mint 10 éve járok, ismerem a srácokat, egész olcsó áraik vannak és ha kérem, össze is rakják a gépet plusz költség és leragasztás nélkül...
A fővárosban nem tudom, mi a helyzet, de itt nálunk inkább a kis boltokban érdemes vásárolni, mintsem a nagyobb helyeken. Egész más a hozzáállás.

Itt is összerakják a gépet plusz költség nélkül, de csak a náluk vett alkatrészeket szerelik össze tudtommal.
A kérdés az, hogy ha 4-5 helyen veszed a cuccokat, akkor mi van?

Selmo

Én a helyedben ezen nem aggódnék, tényleg egyszerű összerakni azt a gépet, mondjuk annyit érdemes tudnod, hogy elsőnek az alplapra kell rátenni a dolgokat ram, cpu, hűtő, aztán beszerelni az alaplapot, összekötni a táppal meg a led/reset/power vezetékekkel ezek után a többi már tetszőleges sorrendű, mondjuk én a helyhiány miatt javaslom, hogy elsőnek VGA kártyát tedd be, mert ha elég méretes, akkor lehet gond utólag, ha mondjuk nem fér el a winyó miatt. De ha szépen kéred őket, szerintem összerakják neked az egész gépet. Nálunk is volt olyan bolt, hogy 2 gépet cseréltettem és szó nélkül megcsinálták.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Alaplapot, CPU-t, ramot, esetleg még a videókártyát érdemes 1 helyen venni, a többi abszolút nem számít honnan van. Csak az előbbi 3, illetve 4 alkatrész között léphet fel szivatósabb hiba. Perifériáknál elég egyértelmű, hogy mi nem jó, illetve sokkal könnyebb tesztelni másik gépben, mint egy processzort.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Selmo on 2010-05-15, 17:05:56
Én a helyedben ezen nem aggódnék, tényleg egyszerű összerakni azt a gépet, mondjuk annyit érdemes tudnod, hogy elsőnek az alplapra kell rátenni a dolgokat ram, cpu, hűtő, aztán beszerelni az alaplapot, összekötni a táppal meg a led/reset/power vezetékekkel ezek után a többi már tetszőleges sorrendű, mondjuk én a helyhiány miatt javaslom, hogy elsőnek VGA kártyát tedd be, mert ha elég méretes, akkor lehet gond utólag, ha mondjuk nem fér el a winyó miatt. De ha szépen kéred őket, szerintem összerakják neked az egész gépet. Nálunk is volt olyan bolt, hogy 2 gépet cseréltettem és szó nélkül megcsinálták.

Megcsinálom én, a kulcsszó egyébként a garancián van és kétlem, hogy a különböző helyekről összevásárolt alkatrészek beszerelése után az összeszerelésre garanciát vállalnának.

Egyébként a leírásod olvasása közben eszembe jutott egy eset, amikor egy fickó levágta a vga kártya érintkezőinek egy részét, mert nem passzolt bele a slotba :)

Kvikveg

En mar tobbszor raktam ossze gepet. Mindig sikerult, pedig az elejen eleg sokat neztem a hozza adott leirasokat, biztos ami biztos alapon. Es alig mertem megnyomni a procihutot hogy bekattanjon a helyere. XD
En eloszor betettem a tapot, alaplapot, aztan ra a tobbit, de itt most nem vagyok kepben, hogy Selmo miert mas sorrendet mond.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Ha már az alaplap benne van a házban, úgy már nehezebb hozzárakni a procit és a ramot. Főleg hogy egyes proci típusok hűtő rögzítőjéhez hozzá kell férni az alaplap hátuljához, amihez hozzáférést csak kevés ház biztosít.
[reserved]

Moha

Hát nem tudom, gyári Intel hűtőt pl szerintem jobb azután bepattintani, miután már benne van a házban az alaplap.

Amúgy meg tényleg nagy balfasznak kell lenni, hogy valaki elrontson egy gép összerakást. Csatlakozókat nem lehet fordítva rádugni, max pl. az előlapi kapcsolók és ledek mehetnek rossz helyre, de azok meg nem okoznak nagy galibát, max nem az a led világít, aminek kéne.

Anno még az AT korszakban kellett vigyázni, egyik osztálytársam pl. kinyírta az alaplapját, mert felcserélte a két AT tápcsatit. Bár igazából ott is csak annyit kellett megjegyezni, hogy "4 fekete középre" és kész.

Flaser

Csak erő kérdése és minden sikerül. Sose becsüld alá az emberi hülyeséget.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: Flaser on 2010-05-15, 22:24:00
Csak erő kérdése és minden sikerül. Sose becsüld alá az emberi hülyeséget.
Jó, tudom, Tarzan megoldja, de én azokról beszélek, akiknek van némi józan eszük... :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2010-05-15, 20:05:44
Hát nem tudom, gyári Intel hűtőt pl szerintem jobb azután bepattintani, miután már benne van a házban az alaplap.

He? Miért JOBB? Benne, amikor már alig férsz hozzá,
a ház nem-eldolgozott éleivel szépen fel is szabdal-
hatod a kezed, amíg nyulkorászol hozzá, és a lapot
sem tudod ellentartani, ami így jobban hajlik?

Sztem lapra procit, hűtőt és ramot érdemes kint
rátenni, a fentiek miatt, majd ezeket együtt berakni.

.Attila

MM-ban elég kevés monitor volt kirakva, ráadásul gyenge hw miatt gyors váltásoknál csíkozódott a kép...
LED monitort is láttam, gyönyörű kontrasztja volt, de biztos van valami buktatója. Érdemes foglalkozni velük?

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-05-16, 14:58:34
LED monitort is láttam, gyönyörű kontrasztja volt, de biztos van valami buktatója.

Igen, drágább.
Amúgy jobb, mint a hagyományos ccfl nem csak
kontrasztban, de egyenletességben, fogyasztásban,
ált. bevilágításban is. Mondjuk talán az optimális
szöge kicsivel szűkebb, de egy személynél nem
zavaró.