Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

.Attila


Fazék

#12061
Quote from: .Attila on 2007-08-25, 21:28:18
Paprika cikk az indexen:
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/paprika0821/
a cikkből:
QuoteA film nagyjából ugyanannyiba került, mint az eggyel korábbi rajzfilmem, a Tokiói keresztapák [1]. Az 2,7 millió dollárból készült, és más egészestés animációk árához képest ez igazán nem sok.
ez komoly? :eek:
50 milka alatt már nem is készül Pixar fim... ezek hogy tudják ennyiből kihozni? ??? vagy simán félreírtak egy tizedesvesszőnyit a cikkben?

szerk: szimpatikus a cikk lezárása :)

minuszmiki

Gondolom azért lehet, mert a Pixar filmek esetében jóval nagyobb gázsit szurkolnak le a színészeknek, mint egy animénél.

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2007-08-26, 00:10:29
Gondolom azért lehet, mert a Pixar filmek esetében jóval nagyobb gázsit szurkolnak le a színészeknek, mint egy animénél.
ja tényleg, folyton elfelejtem a szinkronszínészeket a sztárgázsikkal... de talán az lehet a mentségem, hogy sosem emlékszem a sztárnevekre, mert az ilyen filmek 99%-át leszinkronizálják nálunk és így kb édesmindegy, hogy ki volt az eredeti hangja :)
de azt azért továbbra is kétlem, hogy a szinkronhangok tennék ki a költségvetés több mint felét...

minuszmiki

#12064
Quote from: Fazék on 2007-08-26, 00:14:17
Quote from: minuszmiki on 2007-08-26, 00:10:29
Gondolom azért lehet, mert a Pixar filmek esetében jóval nagyobb gázsit szurkolnak le a színészeknek, mint egy animénél.
ja tényleg, folyton elfelejtem a szinkronszínészeket a sztárgázsikkal... de talán az lehet a mentségem, hogy sosem emlékszem a sztárnevekre, mert az ilyen filmek 99%-át leszinkronizálják nálunk és így kb édesmindegy, hogy ki volt az eredeti hangja :)
de azt azért továbbra is kétlem, hogy a szinkronhangok tennék ki a költségvetés több mint felét...
Lehet, hogy annyit nem tesz ki, de jó adag pénz elmegy rájuk, másrészt meg ne felejtsd el, hogy jóval nagyobb promóciós költség is járul a hollywoodi mozikhoz.

edit: beleraktam a quoteot

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-08-26, 00:03:30
QuoteA film nagyjából ugyanannyiba került, mint az eggyel korábbi rajzfilmem, a Tokiói keresztapák [1]. Az 2,7 millió dollárból készült, és más egészestés animációk árához képest ez igazán nem sok.
ez komoly? :eek:
50 milka alatt már nem is készül Pixar fim... ezek hogy tudják ennyiből kihozni? ??? vagy simán félreírtak egy tizedesvesszőnyit a cikkben?
Elképzelhető. A japánok elég spórolós népség, az animátorok meg szinte éhbérért dolgoznak. Sokkal kisebb az egy képkockára eső költség mint mondjuk amerikában, különösen ha még ki is adják mondjuk kínaiaknak vagy kóreaiaknak a munkát.


Próféta

SSGH: Jó békazabálást!

----
A napokban vándortúrázni voltam a Bükkben. A tűző napon jól esett megállni egy rövid időre egy szép réten, levetni a jól megtömött 50 literes hátizsákot, kiteregetni a polifoamot, és henyélni egy kicsit. Aztán megérkezett egy gyerekekből (sacc: ált. isk, 8. osztály) álló különítmény, és persze beszélgettek, viháncoltak, stb. Nincs értelme ezért megorrolni rájuk, hisz éppen ez a dolguk, de nekem ott, abban a helyzetben rosszul esett, hogy megzavarták a pihenésem. Ami szíven ütött, az viszont az egyik kiscsaj beceneve volt. Amikor először meghallottam, hogy Nevada-tan, még arra gyanakodtam, hogy félreértettem. De aztán többször világosan, egyértelműen így nevezték. Nos, hát erre nem számítottam.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:39:54
A napokban vándortúrázni voltam a Bükkben. A tűző napon jól esett megállni egy rövid időre egy szép réten, levetni a jól megtömött 50 literes hátizsákot, kiteregetni a polifoamot, és henyélni egy kicsit. Aztán megérkezett egy gyerekekből (sacc: ált. isk, 8. osztály) álló különítmény, és persze beszélgettek, viháncoltak, stb. Nincs értelme ezért megorrolni rájuk, hisz éppen ez a dolguk, de nekem ott, abban a helyzetben rosszul esett, hogy megzavarták a pihenésem. Ami szíven ütött, az viszont az egyik kiscsaj beceneve volt. Amikor először meghallottam, hogy Nevada-tan, még arra gyanakodtam, hogy félreértettem. De aztán többször világosan, egyértelműen így nevezték. Nos, hát erre nem számítottam.
Átérzem a helyzeted, egy óvoda udvara van az ablakomtól 10 méterre, imádok arra ébredni hogy a kis sátánfajzatok képesek akár már hajnali 9 órakor is kint üvöltözni...
A Nevada-tan meg  :wtf: :eek:

Szerk.: Asszem értem a Nevada-tan-t...
http://www.nevada-tan.de/, http://gportal.hu/portal/nevadatan/

Manitu



Bishop

Amióta elköltöztünk, reggeltől estig megy a sürgés forgás. És az új házban pont az ablakom mellet van a csomópont, még egyszer sem sikerült 9-nél tovább aludni ami eléggé kikészít mivel sajnos reggel alvó tipus vagyok. :ejj:
Ez a Nevada-tan egy vicc, még egy szánalmas német banda csak tudnám mi olyan vonzó bennük a mai fiataloknak(lányoknak)

Kvikveg

Nnna. Ma volt szulinapom, takaritas, ablakhurcolaszas nekem (szerencsere nem szereztem be szulinapomra servet), grillezes (nyamm!) es kavespiskota (nyammnyamm!).
Es annak megunneplese, hogy nemet halado nyelvorakrol minden tovabbi nelkul fogok francia kezdore valtani. Ennek oromere megneztem a Metro cimu franszia remekmuvet felirattal, hatha szokom a fransziat. Azt mar megtanultam, hogy "merde" es hogy ok is hasznaljak azt, hogy sh*t.
Ja es beuzemeltem egy allatmenhely tesztoldalt, hogy az esetleges leendo felhasznalo nezegethesse. :)

Nevada-tan meg nem egy snitzleres japan kisleanyka?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-08-26, 02:42:44
Nevada-tan meg nem egy snitzleres japan kisleanyka?
Dede, csak valószínű hogy a tizenéves kiscsajoknak inkább a linkelt emobanda jut az eszébe róla...

Bishop

Európában nem :_piszka:

Kazenokizu

Hát sziasztok, megjöttem!
Sikerült az ortopédia szigorlatom! Huhhh, ezt is megértem, végre ötödéves vagyok! :hopp: (Kicsit durva volt most ez a 6 szigorlat és 3 kollokvium... ^^' )
Mondjuk nem sokáig tart a nagy szabadság: 2 hét múlva kezdődik az új tanév... Hát igen, idén ennyi nyaram lesz csak (na nem mintha tavaly sokkal több lett volna...). :morci:


Kvikveg: boldog szülinapot! :appl: - így utólag 


... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Gregory

Welcome back és grat hozzá  :appl:
A nyári szünet rövidségéért viszont részvétem.

Nekünk perpill fel van túrva a ház, nyílászáró csere, valamint festés miatt. Fater általában egész nap dolgozik rajta, anyám pedig teljesen ki van akadva, hogy lassan már egy hónapja káosz uralkodik a házon belül, szal a mi nyári szünetünk se olyan fényes, mondjuk tény, h jóval hosszabb

Kvikveg

Koszi Kaze!  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Heh. Page: 404...

Quote from: Próféta on 2007-08-26, 01:39:54
Nevada-tan
:eek:

[spoiler] - win

Banda - fail[/spoiler]

Üdv Kaze!
Grat ill. részvétem...

Member

Btw. az emo-k mit majmolják ennyire japánt? Ümm, és a japós Fanta miért pont dinnyés? :confused:

.Attila

Vicc, hogy Nevada-tan nevét egy banda nevéhez használták fel. Hülye nyomik. Elkéne ezeknek egy alapos 4chan raid.

Én

Eh ma különösen nagy kedvem volt újranézni FMP-t, de kölcsönadtam... már vagy 2 hónapja...
Mindegy, max újranézem  EVA-t vagy amit motifator írt :smile:
Hmm, holnaptól (mindjárt mától) 1 hét van a szünetből, lassan komolyan el kéne kezdenem készülni, olvasni, etc. Szentül megfogadtam, hogy idén tanulok (lol), legalább 1 kötelezőt el kéne olvasni. (Ez az Arany ember nem is olyan rossz, btw :) )

minuszmiki

Én anno szerettem kötelezőket olvasni, mondjuk nagyon jó magyartanárom volt és jókat adott fel. Szerencsére Jókai nem volt köztük... :)

Member

Szerintem az Aranyember kifejezetten borzalmas. Irreális csajok, hosszú tájleírások, sablonos és egyszerű cselekmény. :/
Nem tudom, hol jártok, én a chinovnyik-os időszakot kedveltem a legjobban. :D

Én

Én szeretem Jókait, Arany embernek az elején járok de eddig nem rossz szvsz (mondjuk a ájleírásokat én sem komálom)
Jah, és nagyon rossz magyar tanár itt, sajna

Kazenokizu

Jókaitól engem mindig a frász kerülgetett, már a Kőszívű ember fiait sem bírtam végigkínlódni általánosban.

Nekem anno Kafka volt az egyik kedvencem. (A Kastély szerintem isteni, habár az pont nem volt kötelező... => általában jellemző rám, hogy sosem az érdekel(t), amit muszáj -lenne- elolvasni. Mondjuk nem is értem, hogy miért kell mindenkire tukmálni a kötelezőket, olvasson mindenki olyat, amit akar.)

Ja, és a negatív No. 1.: E.T.A. Hoffman-tól az Arany virágcserép. Abba beleőszültem, annyira pocsék volt.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

minuszmiki

Én az Arany virágcserepet nagyon komáltam, amikor olvastam, bár szerintem pont jó korban akadt a kezembe. 16-17 éves koromban kifejezetten szerettem a (elsősorban angol és német) romantika regényeit. Valószínűleg most már nem tetszenének annyira, de akkor jók voltak. :)

Én

Arany virágcserép nekem rövidítve is  :wtf: volt, a kőszívű meg egyik kedvencem :szemuveges:

Kazenokizu

 :eek: Te vagy az elsö ember, akitől azt hallom, hogy tetszett neki az Arany virágcserép!!! (Még a magyar tanárunk is utálta...)

Mondjuk nekem pont akkor kellett olvasnom, mikor az Émile Zola-s korszakom közepén voltam (faltam és imádtam a könyveit, bezzeg abból egy sem volt kötelező... :ejj: ), és akkor nagyon, de nagyon benne voltam a naturalizmusban, és nagyon, de nagyon nem tudtam értékelni Hoffman álomvilágát. Bár szerintem most sem tetszene.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

minuszmiki

Valamiben legalább első vagyok... :D

hargharg

nalunk is jo magyartanar volt, megsem olvastam szinte soha kotelezoket. : )
ahogy irjak, amit muszaj, ahhoz nem fulik a foga az embernek.
utolso 3 evben semmit sem olvastam el pl. mondjuk azota potolgatom, de igazabol tobbseguk nem erdekelt sem akkor, sem most.
rofl

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-27, 01:36:29
Nekem anno Kafka volt az egyik kedvencem. (A Kastély szerintem isteni, habár az pont nem volt kötelező... => általában jellemző rám, hogy sosem az érdekel(t), amit muszáj -lenne- elolvasni. Mondjuk nem is értem, hogy miért kell mindenkire tukmálni a kötelezőket, olvasson mindenki olyat, amit akar.)
Nekem is - és egy se volt a kötelezők között ::)
Rém rossz kötelezők voltak összeválogatva, és ami a legidegesítőbb volt, hogy a
tanár, hogy olvassuk őket, mindegyikből utána röpdolgozatokat iratott, amiben
direkt az apró részletekre kérdezett rá, amik a rövidítettben nem voltak benne...
Mindegy, így is a rövidítetteket olvastuk. Egyik srác a Sirályból egy olyan dogát
írt, hogy végig sirállyal válaszolt:
pl Milyen színű volt x vmije? - Sirály
Miért volt y feje bekötve - Megharapta egy sirály
stb :D

Quote from: hargharg on 2007-08-27, 07:15:50
ahogy irjak, amit muszaj, ahhoz nem fulik a foga az embernek.
utolso 3 evben semmit sem olvastam el pl. mondjuk azota potolgatom, de igazabol tobbseguk nem erdekelt sem akkor, sem most.
Ditto.
Réges-rég könyvmoly voltam, általánosban néha képes voltam titokban hajnalig
olvasni, de gimnázium óta egyetlen szépirodalmi művet sem olvastam el, annyira
elment a kedvem az olvasástól.