Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: arianrhod on 2007-02-14, 22:11:08
Quote from: sirtomi on 2007-02-14, 13:52:03
Quote from: arianrhod on 2007-02-14, 12:53:31
Quote from: Selmo on 2007-02-14, 11:54:20
Valentin nap... :ejj: Broáf... Adjuk dupla-tripla áron a virágot, vetessünk szívecskés vackokat drágán, az a sok hülye aki meg meg is veszi, jól meggazdagít minket. :rolleyes:
Ehhez csatlakoznék én is.Azt a töménytelen sok gusztustalan gicset amit az utóbbi napokban láttam munkába menet merénylet volt a retináim ellen.Pár év alatt sikerült megutáltatniuk velem ezt a napot :ejj:
Ari akkor visszamondom a rózsaszín virágcsokrot szivecskés csomagolásban  :haha: És még le is buktam :D
Remek látom fejlödőképes vagy...a lebukás után meg majd meglássuk milyen megtorlást kapsz  :__devil: :angyali:
Megtorlás... alig várom :D

Kvikveg

Quote from: carfanatic on 2007-02-14, 23:22:48
azért ha a szomszédjuk vagy akkor nektek sem mehet rosszúl :hehe:

lenne egy kérésem,nem tudom mennyire tudnátok segíteni,most feladtak egy olyan feladatot hogy órán megnéztük a kontroll-t és írni kell róla eszét hogy mi a lényege mármint ilyen etikai meg hasonló elvont dolgok
valaki eltudná egy két mondadban hogy milyen elvont üzenete van,vagy valami jó elemzéshez linket adni?
kösz
Pffhhh... Emberke belso vilaga = metro, ld kerdese: "Bela ba, ki lehet innen jutni?" - ilyenekre gondolsz?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bishop

Quote from: Kvikveg on 2007-02-15, 14:49:30
Quote from: carfanatic on 2007-02-14, 23:22:48
azért ha a szomszédjuk vagy akkor nektek sem mehet rosszúl :hehe:

lenne egy kérésem,nem tudom mennyire tudnátok segíteni,most feladtak egy olyan feladatot hogy órán megnéztük a kontroll-t és írni kell róla eszét hogy mi a lényege mármint ilyen etikai meg hasonló elvont dolgok
valaki eltudná egy két mondadban hogy milyen elvont üzenete van,vagy valami jó elemzéshez linket adni?
kösz
Pffhhh... Emberke belso vilaga = metro, ld kerdese: "Bela ba, ki lehet innen jutni?" - ilyenekre gondolsz?
őő igen ilyesmi,ezekről pár mondatot,úgy nagyjából tudom csak nem vagyok biztos hogy jól

Kvikveg

Ööö szerintem akkor kb egy tudasszinten allunk.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Eberinu

Fog nevezni valaki valamiben is az Animeconon?

Member

Quote from: Eberinu on 2007-02-15, 15:31:14
Fog nevezni valaki valamiben is az Animeconon?
Cosplay jelen.

kisvirag

kár hogy hozzászólni nem lehet, levelet meg nem akarok írni, de azt azér még elmondanám, hogy nem elég, hogy drága, meg kevésbé szélessávú az Invitel, de még nem is mindenütt képes az adsl szolgáltatásra, mert a területen több helyen nem vonalas, hanem átjátszós telefonrendszert vagy mit épített ki, és pillanatnyilag is baszik ezekre a területekre. ha az utcasarok másik oldalán laknék, adsl-em lehetne. így meg szophatok a rendkívül labilis, gyenge, lassú és korlátos (bár 3000 forinttal olcsóbb) mikrós nettel.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lythis

Quote from: Member on 2007-02-15, 16:19:10
Quote from: Eberinu on 2007-02-15, 15:31:14
Fog nevezni valaki valamiben is az Animeconon?
Cosplay jelen.
yes.. rape bleach for me PLEASE.. I was just about to ask....

mér van, hogy ilyen időben még elviselhetetlenebb a tömeg, meg a sorbanállás? És miért pont ilyenkor kell a boltban mindenféle extrafrankó parishilton szutykokat játszani??? (biztos azért mert az nsync bye-bye-bye-t már kb fejből fújtam az elmúlt 2 alkalomnak hála...)  agyf*sz... még van 7 és fél óra ebből a napból, annyira gáz már nem lehet....

kikuchiyo

Hogy én is beszálljak a sirámkórusba:

Azért jó tudni, hogy egyes cégeknél hülyék dolgoznak.
Árajánlatot kértünk egy bizonyos termékre, 2-500 db közötti darabszámra.
Szépen meg is küldték az ajánlatot, két tétel szerepelt benne, az első 200 darabra X egységárral, a második ugyanaz az áru 500 darabra Y egységárral.
Aztán húzott egy vonalat, és összeadta a két tételt. :lol:
Failure is the default option

Kvikveg

Ááá, ez legalabb gyors volt, es benne volt az informacio. Mi hetekig szivoztunk egy cuccon, ami kabel, vegere ket csati es meg egy csati kulon kombobol allt. Hihetetlen hogy mikre tudtak rakerdezni. Aztan kozoltek, hogy minimum 1000 db rendelheto. :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-02-15, 16:19:10
Quote from: Eberinu on 2007-02-15, 15:31:14
Fog nevezni valaki valamiben is az Animeconon?
Cosplay jelen.
Még két érv, hogy ne menjek :D

De jó végre ebédelni :rolleyes:

kisvirag

sorbanallas: ma egy orat alltam sorban a TO-n...
13:50kor futottam be, akkor mar kilometeres sor allt. ugy nezett ki, hogy a bal oldalon van egy kaveautomata, egy folyosoelagazas, egy rakat böhöm beépített szekrény, amiben a felvételilapokat, meg ilyeneket őrizgetnek, és annak a végén (saccra 5-6 méter) van a TO ajtó ( a másik oldalon igaz, de ez itt most lényegtelen.) no, én a kávéautomatánál álltam be. 14:48kor ki is léptem, hogy éljen, végeztem...
és mindezt ugy, hogy ket srac folyamatosan rohangalt le-fel, hogy ki az aki csak valami papirt, vagy indexet akar leadni, mert akkor az nekik odaadhatja es elmehet...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

Nálunk is ez ment mindig a vizsgaidőszak eleje és vége környékén. A legjobb az volt, hogy a TO szobái az épületnek olyan folyosóján voltak, amit üvegtető fedett. Nyáron fullasztó meleg volt, a levegő telve az izzadt, öltönyös testek kipárolgásaival, télen meg kinyitották a tetőablakokat, hogy bejöjjön a levegő. :)
A TO-s nénink közkedvelt szokása volt, hogy állandóan panaszkodott, hogy ó jaj, neki mennyi dolga van, mindenki hozzá megy az ügyes-bajos dolgával, de még a legegyszerűbb indexleadás is 10 percig tartott nála, mert folyamatosan beszélt, olyan dolgokról, amik legtöbbször nem engem érintettek.
És a legfurcsább: ha többen voltak bent nála egyszerre, akkor sohasem arra nézett, akihez épp beszélt. Mondta a magáét az előttem lévőnek, közben az én szemembe nézett.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2007-02-15, 21:18:20
sorbanallas: ma egy orat alltam sorban a TO-n...
13:50kor futottam be, akkor mar kilometeres sor allt. ugy nezett ki, hogy a bal oldalon van egy kaveautomata, egy folyosoelagazas, egy rakat böhöm beépített szekrény, amiben a felvételilapokat, meg ilyeneket őrizgetnek, és annak a végén (saccra 5-6 méter) van a TO ajtó ( a másik oldalon igaz, de ez itt most lényegtelen.) no, én a kávéautomatánál álltam be. 14:48kor ki is léptem, hogy éljen, végeztem...
és mindezt ugy, hogy ket srac folyamatosan rohangalt le-fel, hogy ki az aki csak valami papirt, vagy indexet akar leadni, mert akkor az nekik odaadhatja es elmehet...
Emlékszem a régi szép időkben az ELTE-IK/TTK TO-n, amikor az üvegtetejű folyosón (nyáron 60 fok alaphangon...) álltunk órákat, milyen szép is volt...  :morci:

Szerk.:  LOL, sorstárs...  :appl:

Shuhants

Szerintem a TO-sokat hosszú évszázadok óta tenyésztik, a legjobb pedigrével rendelkezőeket pedig elkülönítve a világtól egy speciális, titkos táborban képzik ki, hogy elérjék az egyszerű földi halandók által megtapasztalható alakjukat. A kiképzés után pedig a legjobbakat egyetemekre és főiskolákra irányítják, a maradékot pedig okmányirodákba vagy egézségébiztodítási pénztárakba kerülnek. Persze néha a normális emberek be tudnak juttatni közéjük kémeket, de azokat hamar felfedezik, és megsemmisítik, vagy kimossák az agyukat.

Zsiga

Quote from: Shuhants on 2007-02-16, 00:38:30
Szerintem a TO-sokat hosszú évszázadok óta tenyésztik, a legjobb pedigrével rendelkezőeket pedig elkülönítve a világtól egy speciális, titkos táborban képzik ki, hogy elérjék az egyszerű földi halandók által megtapasztalható alakjukat. A kiképzés után pedig a legjobbakat egyetemekre és főiskolákra irányítják, a maradékot pedig okmányirodákba vagy egézségébiztodítási pénztárakba kerülnek. Persze néha a normális emberek be tudnak juttatni közéjük kémeket, de azokat hamar felfedezik, és megsemmisítik, vagy kimossák az agyukat.
:)
Nálunk Gödöllőn teljesen normálisak a TO-sok, kedvesek, segítőkészek, értelmesek, gyorsak. És ami a legfontosabb, tényleg bármilyen (egyetemhez kapscolódó) bajunkkal fordulhatunk hozzájuk, ha kell a rektornak is nekimennek értünk. Van is néha hangos k*rvaanyázós üvöltözés amikor valamelyik tanszékvezető ellátogat a TO irodába. :D

Persze a Neptun mindenért kárpótol...  :morci:

Kuroi Tenshi

ohlol.
Tanár feladott elolvasandó irodalmat.
Félév tematikájának .doc-jában linkelte... és a link a C:\Documents and Settings-re mutat  :lame:

Shuhants

Akkor tartsd őket szemmel Zsiga! Valamit forralnak...

kikuchiyo

Egész nap olyan álmosító idő volt ma (K_T kedvéért: tegnap), úgy érzem magam, mint akit fejbevertek.
Beletekertem a Nodame Cantabile legújabb részébe a képminőséget ellenőrizendő, és csodálkoztam, hogy mióta játszanak ezek metált, hiszen ez elvileg egy komolyzenei anime. Aztán rájöttem, hogy elfelejtettem kikapcsolni a winampot.
Mennem kéne aludni.
Failure is the default option

sirtomi

Én Veszprémben mindig sorban álltam a TO-n minimum fél órát :) Gondolom szaktól is függ hogy mekkora sor van.

Nakedape

én eltén megoldottam a TO-t tömeg és a hírhedt üvegtető ellen: nyitás előtt kb 40 perccel érkeztem, így csak garantáltan 40 percet vártam, olvasva, tömeg nélkül, még nem olyan melegbe, és  TO-s nénink, meg olyan rendes volt, hogy karácsonykor kapott szaloncukrot tőlem  :lazza: :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kisvirag

szak?
kar!
itt kb 4-5000 embernek (asszem valami ilyen létszámú a BTK) egy nyomorult TO jut. ezek szerint vannak olyan szerencsés helyek, ahol más szakrá másik TO jut?
itt is csak ilyentájt van, az új beiratkozós rendszer miatt nagy sor: eddig mikor mentél beiratkozni, vitted az iskolalátogatási igazolásodat is aláiratni. most ugyanúgy menni kell TO-ra indexet leadni (bár ez határozottan gyorsabban intézhető), viszont iskolalátogatáiért csak akkor mehetsz, ha az etr-ben aktívra állítódott a státuszod, amit mint teraflare is írt, nem feltétlen egyszerű dolog :)
szóval szép és jó az elektronikus rendszer, csak emiatt most 1 helyett 2x (3x 4x) állsz sorban
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2007-02-16, 10:28:30
én eltén megoldottam a TO-t tömeg és a hírhedt üvegtető ellen: nyitás előtt kb 40 perccel érkeztem, így csak garantáltan 40 percet vártam, olvasva, tömeg nélkül, még nem olyan melegbe, és  TO-s nénink, meg olyan rendes volt, hogy karácsonykor kapott szaloncukrot tőlem  :lazza: :D

Hát akkor te jó szakra jártál...
Nálunk nem volt elég a 40 perc az első hely kiharcolásához. És mire a néni megjött, kb. fél órával a kiírt idő után, nyugiban kávézgatva a szomszéd TO-s nénivel, addigra már mindenképpen tömeg volt.
Failure is the default option

kisvirag

hagyjad már, nálunk személyazonosságot kell igazolni, hogy te vagy az, aki, ha meg mást küldesz, kéttanúval aláíratott meghatalmazás kell :)
egyébként meg nem mindenkinek kell iskolalátogatási, ezért van az, hogy intézze az akinek kell (arról nem is beszélve, hogy lehet akinek 2-3 példányra is szüksége van)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

PTE-n belül a Pollackon működött először elektronikus rendszer és állítom, hogy a legjobb az összes közül. TO-ra csak indexet felvenni és leadni mentem be, meg ha kellett valami papír, alig álltam sorba. Ugye minden szaknak külön ügyintézője volt.
Veszprém már durvább volt. Sokszor elérhetetlen volt a rendszer vagy dög lassú. TO-n meg sorbanállás és minden apróságot személyesen kellett elintézni :)

Fate

#5065
Ó azok a TO-s szép idők, nálunk egyszer volt normális TO-s kiscsaj, de ő is eltűnt vagy két hónap után (tényleg megölték, vagy kimosták az agyát). Vajon nekik is van rendszeres, mondjuk éves továbbképzés ahol a diákok szopatásának legújabb fortélyait leshetik el?

Különben meg mindeniki szídja az etr-t, meg a neptunt, de én egy félévig élvezhettem ezek hiányát és az még sokkal nagyobb szopás volt. (Kedvencem a vizsgára jelentkezés volt dimatból: a tanár kirakott egy füzetet a tanszéken és abban lehetett feliratkozni a vizsgákra. Csak épp azt nem mondta meg, hogy mikor fogja kirakni a füzetet. Mondanom se kell, hogy mire nekem feltűnt, hogy kint van, már nem sok időpontnál volt szabad hely.)
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Member

Quote from: kisvirag on 2007-02-16, 11:40:09
szak?
kar!
itt kb 4-5000 embernek (asszem valami ilyen létszámú a BTK) egy nyomorult TO jut. ezek szerint vannak olyan szerencsés helyek, ahol más szakrá másik TO jut?
Ööö, itt az ETSZK-n 3 felé van oszva a nép, asszem így:
1. Ápolók, védőnők, szülésznők
2. Szocmunka Alap (tehát én is), Képdiagnosztikai és intervenciós asszisztens (ezt már csakazértis full :D) meg még vmi
3. Ált. szoc munk. (tehát a régi rendszer szocmunkásai) és szoc. munk. levelező.

Ezek szerint kicsit nagyobb fertő a BTK TO-ja, mint a mienk, sőt, az általad leírtaknál még a TTK is emberibb volt.

Darkstar

#5067
Honnan jutott eszedbe, hogy a repülőmodelezés olcsó? :) Az összes modellező irány közül szvsz a legdrágább, talán a komolyabb rakétázást leszámítva. :) Egy komolyabb távirányító ára pl igencsak érdekes. Nekem Futaba FF9-em volt aztán mikor rájöttem, hogy ennyi időm nincs, eladtam ^^ Ugyanis hihetetlenül sok időt elvisz, főleg ha nem kompletten vszed a gépet, hanem tervrajz alapján építed meg. A jobb cuccokban meg már van failsafe mode (nem tudom most épp hogy hívják) azaz ha elveszíti a rádiójelet, a szervókat, motort, stb egy elölre beprogramozott helyzetbe állítja (pl elkezd körbe-körbe röpködni a gép), így nehezebb összetörni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Arról nem is beszélve, hogy a modellezést nem lehet félgőzzel csinálni. Az egy életforma. :)
Failure is the default option

Darkstar

Hát, nmigazán tudom elképzelni, hogy ez ennyiért rendesen repülni is fog, de végülis egy próbához tényleg nem drága. :D

W00t
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん