Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Fubenalvo on 2007-06-09, 13:13:39
Quote from: Rounin on 2007-06-09, 11:59:27
Quote from: Fubenalvo on 2007-06-09, 11:47:09
Höhööjj kész az új aláírásom. Vélemények? :)

Ugye jól látom, hogy gyakorlatilag pár színes betűből és egy linkből áll? :angyali:

Hát elvileg kéne még ott lennie 1-2 animációnak is... :P
Remélem nem az van hogy megint behalt a szerver és nem jelennek meg :S

Szerintem pedig az lesz, mert itt biza nincs semmi animáció. :3x3:

Draconire

Quote from: Rounin on 2007-06-09, 13:19:27
Szerintem pedig az lesz, mert itt biza nincs semmi animáció. :3x3:
Nekem megjelenik, igaz kellett frissíteni, mert anélkül az előzőt hozta be.

Grat érte Fubenalvo!
És ha már itt vagy, megint zaklatlak vele: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1001.0 :P

Fubenalvo

#9422
Quote from: Gmer on 2007-06-09, 13:31:57
Quote from: Rounin on 2007-06-09, 13:19:27
Szerintem pedig az lesz, mert itt biza nincs semmi animáció. :3x3:
Nekem megjelenik, igaz kellett frissíteni, mert anélkül az előzőt hozta be.

Grat érte Fubenalvo!
És ha már itt vagy, megint zaklatlak vele: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1001.0 :P

DONE  :szemuveges:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1145.0

Member

Quote from: Gmer on 2007-06-09, 12:31:27
Quote from: Zsiga on 2007-06-09, 12:28:34
http://www.tokyotosho.com/details.php?id=74998  :lul:
Gota fuck 'em all!
Fixed.
Anno én PPG Z hentai collectiont találtam, de már nem votl hozzá seed... :/

Annyiban nem jó, hogy az extrán vannak a háttérképek, mert a koliban nem jönnek be onnan az oldalak, otthonra meg elfelejtem... :redface:

Amúgy meg elegem van, miért kell a hónapban már sokadszorra kiesett madárfiókát látnom, ahogyan ártatlan szemekkel néz rám?!

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2007-06-09, 11:47:09
Höhööjj kész az új aláírásom. Vélemények? :)
Nájsz :jee:
Lithium flower nekem is az egyik kedvenc endingem  :szemuveges:
a másik két sor meg nem fontos, csak a helyet foglalja tőle :D

Baggio

Quote from: .Attila on 2007-06-09, 11:14:50
Az, hogy te nem tudod, mire való egy közgazdász, az a te egyéni problémád. A közgazdász képzéssel vannak gondok, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy semmi haszna. Ezt most vagy jócskán eltúloztad, vagy fogalmad sincs, miről beszélsz.
nem azt mondtam hogy nem tudom mire való egy közgazdász. hanem azt hogy amit abban a suliban tanítanak annak semmi hasznát nem fogod venni a munkád során. azok akik velem kezdtek ott most diplomáznak és hát nem egy közülük ezt mondta. Az egyetlen amit onnan valami használni fog az talán a számvitel.
a biológia órás betegség jelek tanulásával kapcsolatban meg annyi, hogy amit mondtál az ugyanazt jelenti amit leirtam. Azt irod hogy akkor az emberek tudnák mikor kell menni orvoshoz. Na ez akkor megint ugyanaz hogy önmaga eldönti hogy kell e vagy nem. Szerintem a hétköznapi embereknek elég az a tudás, hogy lázcsillapító, hasfogó meg köptető. Nem azt mondom hogy mindenkinek mindennel orvoshoz kéne mennie, de az, hogy egy ilyen hatalmas és szerteágazó témába, mint a betegségek, meg azoknak a jelei, amit egy 6 éves egyetemen (ráadásul szerintem a legnehezebb egyetemen) tanitanak meg, gimis szinten belemerülni csak káros lehet.

Member

Ha már itt tartunk, nekem miért kell 2 nap múlva vizsgáznom a társadalmi igazságosság összes formájából, a szocpol hazánkban elfogadott elméleteiből és abból, hogy az a rengeteg hülyeség milyen finanszírozást kap és mit is csinál?! Már kezdek hülyét kapni egy hete tartó olvasásától. De az uccsó vizsgára legalább már megvannak a kérdések és a válaszok is. :D

A kedvenc kérdésköröm: Az toleráns szekta megtagadhatja-e az intoleráns szekta tolerálását?

Baggio

Quote from: Member on 2007-06-09, 21:33:33
A kedvenc kérdésköröm: Az toleráns szekta megtagadhatja-e az intoleráns szekta tolerálását?
:D. nálunk a biokémiában vannak ilyenek, hogy a foszforilált kináz defoszforilálja a foszforilált foszfatáz-kinázt  :D

Fubenalvo

Aki még nem szavazott, kérem tegye meg!
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1145.0

Minél több szavazatot szeretnék, hogy a végeredmény is reális legyen. :)

Baggio

#9429
valaki nem tudná beírni  olyan zenekarok honlapjának a cimet amik jól néznek ki (mármint a honlap  :D). tehát jók a szinek, jó a dizájn, ja és flash-es legyen

.Attila

Quote from: Baggio on 2007-06-09, 21:25:20
Quote from: .Attila on 2007-06-09, 11:14:50
Az, hogy te nem tudod, mire való egy közgazdász, az a te egyéni problémád. A közgazdász képzéssel vannak gondok, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy semmi haszna. Ezt most vagy jócskán eltúloztad, vagy fogalmad sincs, miről beszélsz.
nem azt mondtam hogy nem tudom mire való egy közgazdász. hanem azt hogy amit abban a suliban tanítanak annak semmi hasznát nem fogod venni a munkád során. azok akik velem kezdtek ott most diplomáznak és hát nem egy közülük ezt mondta. Az egyetlen amit onnan valami használni fog az talán a számvitel.

A semmit az enyhén túlzás. Mindegy, nem vagyok benne a közgazdász képzésben, nem tudom, pontosan milyen, és nem is az én dolgom megvédeni.

Quotea biológia órás betegség jelek tanulásával kapcsolatban meg annyi, hogy amit mondtál az ugyanazt jelenti amit leirtam. Azt irod hogy akkor az emberek tudnák mikor kell menni orvoshoz. Na ez akkor megint ugyanaz hogy önmaga eldönti hogy kell e vagy nem. Szerintem a hétköznapi embereknek elég az a tudás, hogy lázcsillapító, hasfogó meg köptető. Nem azt mondom hogy mindenkinek mindennel orvoshoz kéne mennie, de az, hogy egy ilyen hatalmas és szerteágazó témába, mint a betegségek, meg azoknak a jelei, amit egy 6 éves egyetemen (ráadásul szerintem a legnehezebb egyetemen) tanitanak meg, gimis szinten belemerülni csak káros lehet.

Ja vagy úgy. Hát akkor ne tanítsunk matekot, mert az emberek még azt fogják hinni, hogy tudnak számolni, pedig nem is. Ne tanítsunk történelmet, mert azt fogják hinni, hogy ismerik a múltat, pedig nem is. Ne tanítsunk fizikát, mert... Remélem nem kell folytatnom.
Vagy tényleg nem érted, mit akarok mondani (bár lehet, hogy ebben én vagyok a hibás), de nonsense, amit mondasz. Ha elmész a körzeti orvoshoz, és elmondod panaszaidat, azok alapján pl. azt diagnosztizálja, hogy vmi baj lehet mondjuk a szíveddel. A te logikád alapján neki ehhez minimum szívsebésznek kéne lennie, hiszen akkor értene igazán hozzá. Hülye példa, de amire rá akarok világítani, az az, hogy nem kell orvosnak lenned ahhoz, hogy észrevegyél jeleket, nem kell saját magadról pontos diagnózist készíteni! De a bújkáló jeleket észreveheted, és ezt segíteni elő, ha biológia órán tanulnál hasonlókat is. Értelmesebb, mint a papucsállatka anatómiáját venni.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-06-10, 00:39:05
Ja vagy úgy. Hát akkor ne tanítsunk matekot, mert az emberek még azt fogják hinni, hogy tudnak számolni, pedig nem is. Ne tanítsunk történelmet, mert azt fogják hinni, hogy ismerik a múltat, pedig nem is. Ne tanítsunk fizikát, mert... Remélem nem kell folytatnom.
Vagy tényleg nem érted, mit akarok mondani (bár lehet, hogy ebben én vagyok a hibás), de nonsense, amit mondasz. Ha elmész a körzeti orvoshoz, és elmondod panaszaidat, azok alapján pl. azt diagnosztizálja, hogy vmi baj lehet mondjuk a szíveddel. A te logikád alapján neki ehhez minimum szívsebésznek kéne lennie, hiszen akkor értene igazán hozzá. Hülye példa, de amire rá akarok világítani, az az, hogy nem kell orvosnak lenned ahhoz, hogy észrevegyél jeleket, nem kell saját magadról pontos diagnózist készíteni! De a bújkáló jeleket észreveheted, és ezt segíteni elő, ha biológia órán tanulnál hasonlókat is. Értelmesebb, mint a papucsállatka anatómiáját venni.
Az egy dolog hogy az ember meg tudja állapítani hogy igen, még mindig lázas vagyok pedig bevettem két lázcsillapítót, itt az ideje elmenni az orvoshoz. De ezt azt hiszem nem kell senkinek tanítani (mert vagy megtanulja a szüleitől illetve a saját eszéből), akinek meg esetleg mégis az úgyis olyan hülye hogy nem fogná fel... Azt viszont nagyon rosszul gondolod hogy nem kell az a hat év tanulás ahhoz hogy az ilyen tünetekból meg lehessen mondani hogy mi is a baj. Olyan mintha úgy akarnál kijavítani egy bugot egy 100ezer soros programkódban hogy nem ismered a programnyelvet, de még a forráskód sincs meg. Egyrészt esélytelen, másrészt meg szinte biztos hogy csak még rosszabbá teszed a helyzetet mint volt.

.Attila

Nem a nyilvánvaló jelekre gondoltam. És hányszor írjam még le, nem az lenne a lényeg, hogy az emberek diagnózist állítsanak fel saját magukról? Olvassátok is, amit írok?
Mindegy, felejtsétek el. Tanuljatok papucsállatkát, azzal sokra fogjátok még vinni az életben.

kikuchiyo

Én valamennyire egyetértek .Attilával.

Nyilván, én se, ő se azt várjuk el a középiskolai oktatástól, hogy az onnan kijövők bármikor végre tudjanak hajtani egy szív-tüdő átültetést egy körző és egy üveg vodka segítségével, hanem azt, hogy felismerjék mondjuk egy kezdődő vakbélgyulladás tüneteit, és bekattanjon, hogy hoppá, menni kéne a dokihoz, most azonnal.

Másrészt meg: az a hat év tanulás is kevés. Sok év éles gyakorlat is kell hozzá.
Failure is the default option

Darkstar

És még mindíg nem tudom máshova postolni (nagyon beerőltetni lehetne csak valahová) ^^
http://rapidshare.com/files/35992712/kodomo6-7.zip.html
http://rapidshare.com/files/36212643/kodomo8.zip.html
Így hogy a hülye amcsik dropolták, gyorsabban kapjuk kézhez, mint bármikor :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 02:08:50
Én valamennyire egyetértek .Attilával.

Nyilván, én se, ő se azt várjuk el a középiskolai oktatástól, hogy az onnan kijövők bármikor végre tudjanak hajtani egy szív-tüdő átültetést egy körző és egy üveg vodka segítségével, hanem azt, hogy felismerjék mondjuk egy kezdődő vakbélgyulladás tüneteit, és bekattanjon, hogy hoppá, menni kéne a dokihoz, most azonnal.

Másrészt meg: az a hat év tanulás is kevés. Sok év éles gyakorlat is kell hozzá.
Szar a közérzeted, szúró fájdalmat érzel a hasadban, hányingered van. Aki ennyiből külön tanulás nélkül nem jön rá hogy orvoshoz kéne menni az haljon csak bele a vakbélgyulladásába, legalább javítja az emberiség génállományát.
Tényleg nem értelek titeket. Mit tanítsanak a gimnáziumban, azt hogy ha szarul vagy vagy fáj valamid menj orvoshoz? Ha nagyon szarul vagy akkor meg hívd a mentőket? Most őszintén ki az a hülye aki ezt nem tudja magától? :confused:
Jogosítványotok van? Elsősegély-tanfolyam? Nem véletlenül mondják el a végén hogy szépen felejtsünk el mindent amit ott tanultunk, mert csak és kizárólag ártani tudunk vele, kivéve nagyon extrém esetekben, pl. egy artériás vérzésnél, de az meg megintcsak abba a kategóriába tartozik amit a hülye is tud hogy el kell állítani.
A végére meg egy kis copypasta magamtól, a PH!-ról: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=339649&start=1919&len=1

Kuroi Tenshi

#9436
Quote from: Baggio on 2007-06-09, 00:52:05
ha van suli ahol annak amit tanulsz semmi haszna a közgazdasági egyetem
Tudtommal nem hozzánk jársz - akkor mire alapozod a véleményed?
Sejtem mire gondolsz, de tévedsz.
A mikrot és a makrot azért kell megtanulni, mert az a közgazdaságtan kiindulási
alapja, elméleti kerete. Látszólag alig használható - de csak azért, mert kellően
tiszta formában csak néhány helyen lehet a modelleket használni. A monopol- és
oligopol-piacra jól lehet a mikro vonatkozó elméleteit használni. Az államigazgatás
felső szintjein is eléggé támaszkodnak a makrora. Hogy a tőzsdék, bankok és egyéb
intézeteket és a pénzügyi számításokat ne is említsem...
Szóval haszna is van, csak a végzettek többsége nem abba az irányba megy utána,
ahol ezt közvetlenül hasznosítani tudja; vagy már fel se tűnnek az elmélet beivódott
feltételei, következtetései.


Hűvazz, de bírom ezt a szervezést...
egyik tárgyból feljelentkeztem 20.-ára vizsgára, mert 13.-a megtelt. Erre most jön
a hír, hogy 20.-a csak az erasmusosoknak van, 13.-án kéne mennem. Na most ha
nem emelnek addig létszámot, akkor a tárgy bukta; ha meg igen, akkor jövő héten
megint 3 vizsga :muhahah: pedig már kezdtem örülni, hogy egy kicsit pihenhetek...

Selmo

#9437
Eh szét akartam válogatni a másik topicba, te túlságosan egybefolyt. XD
Nagyon ráálltatok erre a biológiára, de bőven van még egy csomó más marhaság, például a magoltatás. Ahelyett, hogy megtanítanának valaminek a használatára, tanuld meg. :ejj: Mert jó az neked, ha kívülről tudod a periódusos rendszert, vagy tudsz gyököt vonni a függvénytáblázat segítségével. És külön jó neked trigonometriát tanulni meg szerves kémiát és folytathatnám. Az egész el van ba***a, már az elejétől. Kezdjük ott, hogy nem kéne középiskolában ugyanazt az anyagot átvenni töriből, magyarból, mint általánosban. Kezdjük ott, hogy nem is kellene különválasztani a két sulit. Kellene egy 6 éves alapképzés, ahol megtanítanak írni, olvasni, számolni, magyar történelem és irodalom, földrajz és hasonló alapok. Ja és megtanítják normálisan, nem rohannak, hogy decemberre már írni/olvasni kell a gyereknek. :ejj: Az ilyen tanárt főbelőni kéne. Aztán kellene 6 év ahol nyugodt tempóban, nem 2 év alatt elsajátítaná az ember a bonyolultabb dolgokat, reáltárgyakat és a nem magyar dolgokat. És 18 évesen az ember már talán el tudja dönteni, hogy mi is akar lenni, mert 14 évesen marha kevesen vannak vele tisztában, sokan még 18+ évesen sem és ugrálnak egyik szakról a másikra.
De mindenekelőtt ott a probléma, hogy még mindig nem problémát megoldani, gondolkodni tanítják az embert, hanem tanulj-tanulj-tanulj magold meg írj esszét még-még-még, igaz, hogy az egész egyetem kapacitása kevés hozzá, hogy elolvassák, de csak írj. Vannak kezdeményezések, de sajnos nagyon kevés, nem beszélve a tanárképzésünkről, ami egy vicc.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-06-10, 02:25:37
És még mindíg nem tudom máshova postolni (nagyon beerőltetni lehetne csak valahová) ^^
http://rapidshare.com/files/35992712/kodomo6-7.zip.html
http://rapidshare.com/files/36212643/kodomo8.zip.html
Így hogy a hülye amcsik dropolták, gyorsabban kapjuk kézhez, mint bármikor :D
itt a 9. is :D
http://rapidshare.com/files/36239690/kodomo9.zip.html


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Selmo on 2007-06-10, 03:23:22
Nagyon ráálltatok erre a biológiára, de bőven van még egy csomó más marhaság, például a magoltatás.

Én csak példaként mondtam néhányszor, aztán elkezdték kivesézni.

Egyébként meg teljesen egyetértek azzal, amit mondtál, én is ezt szoktam még felhozni problémaként, és sajnos ez még a felsőoktatásban is erősen megvan.

Baggio

#9441
.Attila: a matematika az más. Ott egy másodfokú egynlet egy másodfokú egyenlet. van egy megoldási kulcsa meg egy megoldása. és annyi. a betegésgek nem ilyenek. és valóban, ahogy Zsiga mondta, csak sokkal többet ártana ha mindenki össze vissza megtanulna néhány alapszintű dolgot. így is egy csomó ember van aki az istennek se megy el orvoshoz, mert fél tőle. ha még mindenki tudatában lenne bizonyos betegségek lehetséges tüneteinek, akkor aztán még több olyan ember lenne aki be nem tenné a lábát orvoshoz, mondván ő tudja mi a baja. az emberek hajlamosak azt hinni, hogy értenek valamihez, amikor épp hogy csak a felületére vetettek egy pillantást. Zsiga a linkben pont jól leírta hogy miért veszélyes ez. A körzeti orvos pedig 6 év tanulás, 2 év rezidensgyakorlat és kb 4 év szakvizsga (ezek egymás után) után el tudja dönteni, hogy mondjuk baj van e a sziveddel.
A papucsállatkáról annyit, hogy hozzáartozik az élővilághoz és az evolúcióhoz. Sok gyakorlati haszna nem lesz, és aki nem szereti a bioszt annak nem is érdekes. de legalább nem ártalmas megtanulni

Kuroi Tenshi: jártam közgázra 2 évet, arra alapozom. Meg a most végzős haverjaim véleményére.

Fubenalvo

Aki még nem szavazott, kérem tegye meg!
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1145.0

Minél több szavazatot szeretnék, hogy a végeredmény is reális legyen. :)


//Többet nem postolom be ide ezt, nem akarok floodolni. ...csak ma este szeretném lezárni a szavazást ha összejön annyi.

Member

#9443
A koliban le van tiltva a hely, ahová a képeket feltetted, így esélyem sincs ma estig akár csak megnézni is őket.
Kodomo-t viszont mindjárt elolvasom így 10 oldal szocpol között. :D

Ejnye, a két rész között várnom kell 15 percet... :frown:

EDIT: Ez most új energiákkal töltött fel. :Kiraly: Viszont az alkotó foglalkozhatna többet is az arcok meg a karok megrajzolásával, néha hihetetlenül elnagyonja őket... :/ (Viszont a "szürkített" képek tök édik :))

kikuchiyo

Shit.
Most jöttem rá, hogy nem fogom tudni megnézni a Fireflyt magyarul, mert le van szerelve a parabolaantenna.
Valaki vegye fel!  :bruhuhu:
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 12:37:01
Shit.
Most jöttem rá, hogy nem fogom tudni megnézni a Fireflyt magyarul, mert le van szerelve a parabolaantenna.
Valaki vegye fel!  :bruhuhu:
Most lesz?  :wtf:

kikuchiyo

12:00, Viasat
Failure is the default option

Zsiga

#9447
Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 12:44:18
12:00, Viasat
:eek: :hopp:
Akkor majd jövök egy óra múlva. :D Felvenni sajnos nem tudom, de biztos vagyok benne hogy lesz aki veszi, estére biztos lesz már hozzá torrent.

Szerk.: Első reklámblokk, szerintem eddig fail.
Szerk. #2: Vége, én maradok az eredetinél.

Kuroi Tenshi

Quote from: Baggio on 2007-06-10, 10:36:02
Kuroi Tenshi: jártam közgázra 2 évet, arra alapozom. Meg a most végzős haverjaim véleményére.
1. Közgáz mint BCE (aka ex-BKAE) vagy 2 évnyi közgáz-tárgyakat tanultál?
2. az a két év még pont csak az elméleti alapozás mikróból és makróból.
3. Az első mondatra látom van reakció - s a többire? ;)

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 12:37:01
Most jöttem rá, hogy nem fogom tudni megnézni a Fireflyt magyarul, mert le van szerelve a parabolaantenna.
Valaki vegye fel!  :bruhuhu:
Lesz?
Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 12:44:18
12:00, Viasat
*looks at clock*
13.30 - oh shi~
Quote from: Zsiga on 2007-06-10, 12:47:53
Szerk.: Első reklámblokk, szerintem eddig fail.
Szerk. #2: Vége, én maradok az eredetinél.
na jó, akkor így failig-meddig ok...

Baggio

#9449
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-10, 14:28:45
1. Közgáz mint BCE (aka ex-BKAE) vagy 2 évnyi közgáz-tárgyakat tanultál?
2. az a két év még pont csak az elméleti alapozás mikróból és makróból.
3. Az első mondatra látom van reakció - s a többire? ;)
debreceni egyetem közgazdaságtudományi kara. 2 év alatt valóban csak elméleti alapozás folyt. én személy szerint az ott tötött 2 év alapján alkottam véleményt, és nekem igencsak feleslegesnek tünt az amit tanítottak, bár talán belegondolva nincs annyira jogom elitélni az egészet anélkül hogy végigcsináltam volna. Viszont ahogy mondtam, a végzős haverjaim, akik most kaptak munkát, azt mondták hogy a legtöbbet nem a suliból, hanem abból tanultak meg, hogy már korábban is dolgoztak vagy voltak banki gyakorlaton. a mostani munkahelyeiken tehát nem az egyetemen szerzett tudást hasznosítják.