Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 20:47:56
Jön a tél, és kezdek megfagyni. Tud valaki ajánlani valami jó és "olcsó" (mondjuk maximum 50-60k igen, tudom hogy ez kurvasok pénz, de elkeseredettségemben, a fagyhalál szélén sokmindenre hajlandó vagyok...) kabátot, ami jelentősen melegebb mint a mostanim (egy polárbéléses Columbia Vertex)? Kinéztem a North Face Summit-ot meg Himalayan Parka-t, de azért 400/600 euro egy kicsit meredek... Valami hasonló kellene olcsóbban, mert érzésem szerint ezeknél az ár jelentős részét a márkanév teszi ki.
te tényleg meg vagy veszve :) 5-8e Ft-ért láttam teljesen vállalhatóan hordható meleg télikabátokat a Váci utcai C&A-ban például.

az általad említett árkategóriában én nem néztem kabátokat, de sztem bármelyik "nemjuteszembearohadtneve" sport-/túraboltszerűségbe bemész, ellátnak -40 fokos kabátokkal :)

Pirula

Quote from: Fazék on 2006-12-29, 20:52:07
Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 20:47:56
Jön a tél, és kezdek megfagyni. Tud valaki ajánlani valami jó és "olcsó" (mondjuk maximum 50-60k igen, tudom hogy ez kurvasok pénz, de elkeseredettségemben, a fagyhalál szélén sokmindenre hajlandó vagyok...) kabátot, ami jelentősen melegebb mint a mostanim (egy polárbéléses Columbia Vertex)? Kinéztem a North Face Summit-ot meg Himalayan Parka-t, de azért 400/600 euro egy kicsit meredek... Valami hasonló kellene olcsóbban, mert érzésem szerint ezeknél az ár jelentős részét a márkanév teszi ki.
az általad említett árkategóriában én nem néztem kabátokat, de sztem bármelyik "nemjuteszembearohadtneve" sport-/túraboltszerűségbe bemész, ellátnak -40 fokos kabátokkal :)
Nem lehet hogy csak 10db 5000-6000 forintosat akar venni?  :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-29, 20:52:07
Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 20:47:56
Jön a tél, és kezdek megfagyni. Tud valaki ajánlani valami jó és "olcsó" (mondjuk maximum 50-60k igen, tudom hogy ez kurvasok pénz, de elkeseredettségemben, a fagyhalál szélén sokmindenre hajlandó vagyok...) kabátot, ami jelentősen melegebb mint a mostanim (egy polárbéléses Columbia Vertex)? Kinéztem a North Face Summit-ot meg Himalayan Parka-t, de azért 400/600 euro egy kicsit meredek... Valami hasonló kellene olcsóbban, mert érzésem szerint ezeknél az ár jelentős részét a márkanév teszi ki.
te tényleg meg vagy veszve :) 5-8e Ft-ért láttam teljesen vállalhatóan hordható meleg télikabátokat a Váci utcai C&A-ban például.

az általad említett árkategóriában én nem néztem kabátokat, de sztem bármelyik "nemjuteszembearohadtneve" sport-/túraboltszerűségbe bemész, ellátnak -40 fokos kabátokkal :)
Csak fázós vagyok. De az nagyon. :D
A Columbiámat is ebben az árkategóriában vettem és azt hittem hogy ez majd milyen nagyon jó lesz (az előző 15k-s noname síkabátnál valóban melegebb egyébként, és jó vízálló is), aztán látod mi lett a vége... Szeretnék biztosra menni, eladónak már nem hiszek.  :ejnye:
Egyébként van egy nagyon meleg noname kínai kabátom ami kb. egy kategória lehet a linkelt Himalayan Parka-val (-20°C-ban elvoltam benne úgy hogy egy szál póló volt alatta...), csak egyrészt elszakítottam pár éve (sose síeljetek másnaposan, főleg ne fenyőerdővel körülvett fekete pályán...  :lul:), nameg kb annyira vízálló mint egy szivacs, és már talán kicsi is rám.
Egyébként mocskosdrágák ezek a túraboltok, akartam venni egy az igényeimnek megfelelő hálózsákot és volt pofájuk elémtenni a Mountexben egyet ~65k-ért.  :eek:
(Asszem ez volt az.)

kikuchiyo

OMG itt valaki nagyon gazdag.
Verjük meg!  :hopp:
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 21:12:52Mountexben
Mountex! ez nem ugrott be! :D
hát igen piszkosul drágák, de te akarsz ilyen kabátot, +/- 10-20e Ft meg úgyse számít nem?  :__devil:

Dreamcleaver

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 21:18:17
OMG itt valaki nagyon gazdag.
Verjük meg!  :hopp:

Eat the Rich!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Nakedape

vegyél valami márkás használt kabátot 5 ezerér, 25 ezerér egyél zsíroskenyeret: kabát meg zsír réteg elég lesz, s marad pénzed is:) mountexbe azé nbenézhetsz:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#3187
Ajanlom a kabat ala a kotott pulovert. Ezenkivul a futas melegit. Plusz a dupla nadragot es belelt cipot.

edit: jo telikabat nekem se lenne rossz, C&A-ban vettem valamit eleg olcson, erre elso mosas utan a beles eltunt ugy nez ki. Meg valahogy osszetoppedt. En meg most lotyogok benne. Raadasul kordbarsony az istenadta, plusz lefele szelesedik = alafuj a szel no comment. Atmenetinek jo, meg aranyos, de azert telire mar kezd elegem lenni belole.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

#3188
Quote from: Fazék on 2006-12-29, 21:21:02
Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 21:12:52Mountexben
Mountex! ez nem ugrott be! :D
hát igen piszkosul drágák, de te akarsz ilyen kabátot, +/- 10-20e Ft meg úgyse számít nem?  :__devil:
Van jelenleg 55k-m, és talán le tudom húzni az ősöket is egy kis lóvéval (ami mondjuk 10k lehet, azt se tudják hogy a Columbia dzsekim mennyi volt, de még szerencse...), de ugye ott a szilveszter, ami alaphangon 5k. (3k szállás, 1k vonat, 1k virsli+kenyér, és akkor még bizniszelnem kell valakivel pálinkát/Jägert sörre...) Így sajnos nincs +10-20k még emellé, ez a legfelső határ.

kiku, Dreamcleaver:  :hehe:

Nakedape: Holnap megyek Mountexbe, hátha találok valamit, de nem igazán reménykedem.

Kviki: Kötött pulcsim nincs. Ha hideg van, a szokásos vastagpóló+ing kombóra rákerül még egy pulóver (amilyen épp a kezembeakad reggel), ha méghidegebb akkor még felveszem a polárdzsekimet is, és minderre jön rá a kabát. A lábam nadrággal borított része szerencsére nem szokott fázni, de ha esetleg mégis akkor van egy halálosztó ötezer rétegű snowboardos gatyám, a lábfejemet meg épp ma biztosítottam be egy ilyennel: http://www.columbia.com/Product.aspx?prod=3009&cat=5103030&top=1

Szerk.: PH-n most ajánlották ezt: http://www.alpinepro.cz/hun/, szerintem holnap elugrom oda is, ott van a Nyugati és az Oktogon között valahol, csak 15 perc a Váci úti Mountextől.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ymir on 2006-12-29, 16:54:03
Csak ezzel most az a baj, hogy jelenleg küzködni kell az érettségiig, és ha látni, hogy ő alig tesz valamit, az nem mindenkinek esik túlzottan jól. Még nem tudom beleélni magam az eljövendő kínzattatásaiba. De jövőre majd talán :__devil:
Nem akarlak elkeseríteni, de lesz még ez így se :)
Egy ideje visszagondoltam, hogy pár osztálytársamnak már gimiben vettek a
szülei autót, néhánynak még saját lakása is volt, én meg itt vagyok egy
köpésnyire a diplomától, se kocsim, se lakásom, azt se tudom lesz-e rendes
állásom, stb. ;)

Quote from: Próféta on 2006-12-29, 17:42:00
Ha már itt tartunk, ma reggel hajnalban megint leadta a TV2 a Sen to Chihiro no Kamikakushit...
Jókor szólsz :(

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 20:47:56
Jön a tél, és kezdek megfagyni. Tud valaki ajánlani valami jó és "olcsó" (mondjuk maximum 50-60k ...) kabátot
... 400/600 euro ...
:3x3: olcsó 50-60 eFtos kabát?
Csak akkor fizetnék annyit érte, ha valami főzni-mosni-vasalni tudó bombázó
nőszemély lenne benne :D

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-29, 21:21:06
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 21:18:17
OMG itt valaki nagyon gazdag.
Verjük meg!  :hopp:

Eat the Rich!  :D
Hja, szilveszterkor akkora loot és kanivacsi lesz, hogy csak na! :hopp:

Csak hogy lásd, mennyire sajnállak, nemrég arról döntöttem, hogy idén télen
mégse cserélem le véres torkú 4 éves masinámat, hanem helyette a pénzt
inkább távoli jövőbeli lakásvásárlás nagyon optimista gondolatával befektetem.
Úgyhogy nyárig maradok egy finom bartonos gépen egy 9600proval és 160GB-tal
:)

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-29, 22:00:42

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 20:47:56
Jön a tél, és kezdek megfagyni. Tud valaki ajánlani valami jó és "olcsó" (mondjuk maximum 50-60k ...) kabátot
... 400/600 euro ...
:3x3: olcsó 50-60 eFtos kabát?
Csak akkor fizetnék annyit érte, ha valami főzni-mosni-vasalni tudó bombázó
nőszemély lenne benne :D

Egy éjszakás luxus khm...kabát?  :haha:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

MB

 :ejj: Miért van olyan érzésem, hogy én túl csóró vagyok ehez a fórumhoz?

Kuroi Tenshi

 :_piszka:
Ember, ha csak egy éjszakás lenne, akkor elég lenne a bombázó.
A főzni-mosni-vasalni tudó már egy kicsit hosszabb távú tervezésre
utal, nem ;)

MB, ezt a téves következtetést miből vontad le? :)

Fazék

#3193
Végülis vhol megértem, hogy ennyit hajlandó vagy kiadni egy kabátra :) ha úgy érzed, hogy megbízhatsz a pénzedért kapott minőségben, és legalább 6-8 (10-12) évig fogod tudni viselni, akkor végülis nem hülyeség minőséget venni, de én már túl sokszor csalódtam a "márkákban", hogy ilyesmiben bízzak :)

a csóró szövegeket meg hagyjuk már kérem :)
Zsiga megdolgozott azért a pénzért, nem hiszem, hogy olajmágnások és a szüleitől lopná, szóval sztem joga is van olyan hülyeségre elkölteni, amire csak akarja :)

Kvikveg

Quote from: MB on 2006-12-29, 22:11:41
:ejj: Miért van olyan érzésem, hogy én túl csóró vagyok ehez a fórumhoz?
Teves a kovetkeztetes. Zsigat vasarnap este kiforgatjuk a penzebol, ugyhogy o is passzolni fog az atlag forumozohoz.
En amugy ennyit nem vagyok hajlando kiadni kabatert. Vagy akkor pont olyannak kene lennie, mint almaim kabatjanak, ami hol szurkeskek vagy piros Columbia mittudomenmilyen tipusu, vagy fekete kozephosszu elegans szovetkabat esti vampirovaty-setakhoz. Szoval lehetetlen.
edit: najo, hagyom a csoro szoveget. Nekem is van penzem eleg, csak masra fogom "elszorni".
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

MB

#3195
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-29, 22:12:12
MB, ezt a téves következtetést miből vontad le? :)
Ebből XD>"egy finom bartonos gépen egy 9600proval és 160GB-tal"
"P2 400Mhz (igaz, kettő) 128M ram 3x6,2G Win"  Ezt tessék alulmúlni!

Member

Kabát?... 15e felett?... Jesszusom... Akkor mi nagy spanok lennénk, MB! :D

Kuroi Tenshi

Van még itt egy P2 266, 64, 4-es gép is :)
(igaz, az egy laptop...)

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-29, 22:24:53
Van még itt egy P2 266, 64, 4-es gép is :)
(igaz, az egy laptop...)
Az meg kié? o.O :D
Amúgy én inkább pulóver + kevésbbé vastag kabát híve vagyok, jobban lehet variálni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Nem tudom, mellette fekszik egy csontváz pár win95 floppyval,
kérdeztem, hogy az övé-e, de nem válaszolt ...

Én meg fordítva: póló és vékony vagy vastag kabát.
Pulcsit csak akkor veszek fel, ha végig kint vagyok.
Indoklás: ált. elég rendesen fűtenek a kiindulási pontnál és az
úticélnál is, én meg annyira nem csípem a meleget. Egy réteget
levenni és cipelni gyorsabb és egyszerűbb.

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-29, 22:12:12
:_piszka:
Ember, ha csak egy éjszakás lenne, akkor elég lenne a bombázó.
A főzni-mosni-vasalni tudó már egy kicsit hosszabb távú tervezésre
utal, nem ;)

Ember, 50k-ből egy éjszakánál, max egy hétvégénél több nem jön ki ha minőségi kabátról van szó, pláne ha mos, főz és még takarít is, bár nem ez a fő profilja.  :hehe:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

MB

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-29, 23:05:53
Nem tudom, mellette fekszik egy csontváz pár win95 floppyval,
kérdeztem, hogy az övé-e, de nem válaszolt ...
:rotfl: Igen igen. A régi szép idők.
"Tegye be a 12. lemezt!"
És az első hibaüzenetek:
"A 12. lemez integritása sérült. Vegye fel a kapcsolatot a program eladójával!" Vagy valami hasonló...
Az volt még csak az orendszer. XD

Én öltözködés területén a Hűtőházi tollkabátra szavaznék.. (Ha annó lett volna annyi eszem, hogy megpattintsam a munkahelyemről.) -36 fokos fagyasztóban is ömlött rólam a víz.
Meg aztán -20 fok alatt már az buszmegállóban sem azt nézik az emberek, hogy mi van a másikon... :D

kikuchiyo

Csillagászok szoktak használni észlelőbundát, csak be kell dugni a 12V egyenáramot neki és máris jó melegen tart a hosszú téli csillagos éjszakákon is.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 23:31:55
Csillagászok szoktak használni észlelőbundát, csak be kell dugni a 12V egyenáramot neki és máris jó melegen tart a hosszú téli csillagos éjszakákon is.
És honnan szedek 12V-ot a buszmegállóban? :) (Igen, tudom, pl. 10 AA akksiból, csak gondolom nem túl sokáig bírja...)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 23:34:38
És honnan szedek 12V-ot a buszmegállóban? :)
A környéken parkoló autók akksijából :)

MB

Vagy viszel magaddal egy agregátort.

Fazék

#3206
Quote from: Yakumo on 2006-12-30, 01:18:52Hát akkor ahogy White Seed is kívánta neked, Boldog Karácsonyt fórumlakó.
természetesen kellemes karácsonyt mindenkinek :)

szóval finoman szólva takarodjak abból a topic-ból? :haha:

csak kicsit csalódtam, hogy ezért leszedtem 160 vagy mennyi MB-ot, azt hittem, hogy valami általa összeszerkesztett cucc lesz, egy karácsonyi anime-összevágás, akármi ami talán majd érdekel is, nem pedig simán egy anime rész, amit bármikor bárhonnan le tudtam volna szedni, ha érdekelt volna...
mert mikor először post-olta, akkor file-név alapján és mivel az offtopic és karácsony topic-okba írta, az embernek halvány lila gőze sem lehetett a videó tartalmáról. sztem megbocsájtható, hogy ezután csalódott vagyok :)

és lehet hogy érzelmileg sérült vagyok, de akkor is már a könyökömön jön ki a "romantikus drámaként" aposztrofált anime-ket jellemző kliséhalom :)

Zsiga

Na megvolt az első áldozat. :D
Nem mondom el hogy ki volt (ha gondolja beírja, nem szégyen, végülis "Everyone's gay ..."  :muhahah:), de a lényeg hogy elkérte az avám eredetijét.  :lul:

Darkstar

Ezért mondják őket trap-nek.  :rotfl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-30, 01:38:37
Na megvolt az első áldozat. :D
Nem mondom el hogy ki volt (ha gondolja beírja, nem szégyen, végülis "Everyone's gay ..."  :muhahah:), de a lényeg hogy elkérte az avám eredetijét.  :lul:
:lol:

hát igen, nagyon szemét ez a kép  :rotfl: