Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

teraflare

Quote from: kisvirag on 2007-01-30, 17:38:53
most viszont mar 14 eves es lany.
Elsődleges nemi jellegét tekintve még mindig fiú, csak hivatalosan (személyi, név, stb) lány. 18 éves korában mikor lenyisszantják ollóval a janit akkor lesz majd lány (vagy legalábbis nem fiú...).

Lythis

Member: sry, nem vágtam h a tied :D

W S: otaku témát asszem az általános duma topicban kiveséztük anno.

Selmo

Bírom az emberiséget, a létező legbonyolultabb megoldásokkal rukkol elő olyan problémákra, amiket józan ésszel elő sem kéne idézni... :rolleyes:

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Selmo on 2007-01-30, 19:04:45
Bírom az emberiséget, a létező legbonyolultabb megoldásokkal rukkol elő olyan problémákra, amiket józan ésszel elő sem kéne idézni... :rolleyes:
konkrétan mire gondolsz?

RE@L


"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga


Shuhants

Quote from: Selmo on 2007-01-30, 19:04:45
Bírom az emberiséget, a létező legbonyolultabb megoldásokkal rukkol elő olyan problémákra, amiket józan ésszel elő sem kéne idézni... :rolleyes:

Ja, egyetértek

"A józan ész az, amelyik azt mondja, hogy a föld lapos."


teraflare

Lythis honnan van a sig-ed?  :cool:

RE@L


"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga


Lythis

Quote from: teraflare on 2007-01-30, 19:19:44
Lythis honnan van a sig-ed?  :cool:
Thx.
Sinfest webcomic. www.sinfest.net

Ramiz

Nincs valakinek véletlen Hellraiser 5.: Inferno és Re-Animator felirata? Angol is jó. (Előbbi spanyolul jött le, persze a t0rrent nem jelölte! :Eztneked: Utóbbihoz csak simán nem találok feliratot.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Kérdés a t. világlátott fórumozókhoz:
Felmerült, hogy születésnapi ajándékként (I'm 24, teh horror!!!) ezúttal nem a hagyományos pulóvert, zoknit vagy tízezrest kapom, hanem finanszíroznának egy rövid kirándulást valamelyik európai városba - fapados repülővel, olcsó szállással, hátizsákkal. Burkolt utalás arra, hogy húzzak mán a p*csába.

Kérdezem azoktól, akik szerveztek már maguknak hasonló programot:
- hova érdemes menni, és ott mit megnézni?
- melyik fapados társasággal érdemes menni, mik ennek a trükkjei (én még sosem repültem ilyennel)?
- egyéb tanácsok, pl. szállás, kaja, helyi nevezetességek, mire kell ügyelni...

Thx.
Failure is the default option

Fubenalvo

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-30, 23:07:52
Kérdés a t. világlátott fórumozókhoz:
Felmerült, hogy születésnapi ajándékként (I'm 24, teh horror!!!) ezúttal nem a hagyományos pulóvert, zoknit vagy tízezrest kapom, hanem finanszíroznának egy rövid kirándulást valamelyik európai városba - fapados repülővel, olcsó szállással, hátizsákkal. Burkolt utalás arra, hogy húzzak mán a p*csába.

Kérdezem azoktól, akik szerveztek már maguknak hasonló programot:
- hova érdemes menni, és ott mit megnézni?
- melyik fapados társasággal érdemes menni, mik ennek a trükkjei (én még sosem repültem ilyennel)?
- egyéb tanácsok, pl. szállás, kaja, helyi nevezetességek, mire kell ügyelni...

Thx.

Szerintem elsődleges szempont. Nyelvi kérdés. Franciák utálják ha valaki angolul szólal meg. Olaszok sincsenek oda érte de ott elmegy.
Még nem vettem igénybe Fapadost sosem, de ha a helyedben lennék én vmelyik melegebb égtájat tűzném ki célnek, ha már az apróbetűs rész úgy van akkor legyen kövér. :D
Szóval Szicília, Kréta, Gibraltár... ilyesmiket néznék ki... ahol süt a nap és nem itt ül az ember a jeges szélviharban. :S

Kvikveg

Quote from: Pirula on 2007-01-30, 15:20:54
Quote from: White SeeD on 2007-01-30, 14:59:16
Kína mindíg is ellenség volt, hiszen kommunista ország...
De majd eljön az idő mikor a nagy és demokratikus államok odamennek és rendet tesznek...
Miért, káosz van?
De én bizalmas forrásokból tudom már a kínai kormány taktikáját:
...
:lol: :lol: :lol:
Es mar megint nem tudok rep pontot adni. :D

En keves helyen voltam, vagy sok helyen, de nagyon rovid ideig. Cote d'Azur szep, csak az ugye nem egy hely, hanem vegigutazgatos jellegu.
Avignon papai palota I. oszt., de mivel atrohantunk amugy a varoson, a tobbi reszere nem emlekszem.
Brema gyonyoru, foter es kornyeke foleg. Ott kicsit tobbet voltam. Bremenhaven ooo nagy iszapos lapaly, annyira nem erdekes.
Romat latni biztos erdemes, de mivel meg nem voltam ott... XD
Salzburg is gyonyoru. Tavaly voltam. :) Becs is, ott k regen voltam.
Kolnt nem ajanlom, a dom egyedulallo, de a regi belvaros reszt kb egy ora alatt letudtam, biztos vannak meg szep reszei, de nem tartott ki sokaig. Nem csoda, porra bombaztak anno. Ha karneval idejere ki tudsz menni, az buli. Akkor meg a kozlekedesi jelzotablan is az van, hogy KÖLLE ALAAF!  :lul: es a nemetek meg vagy idetlen vagy szep ruhakban korzoznak fel-ala. Tobb felvonulas van, szoval nem csak egy nap.
Meg gondolkodom.
Ja, Velence egy furcsa hely. Iszony halszagu volt amikor ott voltam. :D

Alapvetoen egyaltalan mit akarsz csinalni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-30, 23:07:52
Kérdés a t. világlátott fórumozókhoz:
Felmerült, hogy születésnapi ajándékként (I'm 24, teh horror!!!) ezúttal nem a hagyományos pulóvert, zoknit vagy tízezrest kapom, hanem finanszíroznának egy rövid kirándulást valamelyik európai városba - fapados repülővel, olcsó szállással, hátizsákkal. Burkolt utalás arra, hogy húzzak mán a p*csába.

Kérdezem azoktól, akik szerveztek már maguknak hasonló programot:
- hova érdemes menni, és ott mit megnézni?
- melyik fapados társasággal érdemes menni, mik ennek a trükkjei (én még sosem repültem ilyennel)?
- egyéb tanácsok, pl. szállás, kaja, helyi nevezetességek, mire kell ügyelni...

Thx.
Prága olcsó, szép, közel van, jó a sör.
Bécs mégközelebb, szintén szép, de drágább. Sör elmegy.
Berlin suxx, sör elmegy.
Róma egész szép, de sok az olasz. Sör ihatatlan.
Párizs drága, sok a francia, nincs sör. No more comments.
London kurvadrága, rondák a csajok, de jó a sör. Maybe.
Amszterdam picit meleg de szép zöld. Sör ügyben is baráti.
Északabbra hideg van.
Lisszabon olcsó, kicsit lepusztult és kicsit modern. A csajok bajszosak és nagy a seggük. Finom az import Carlsberg.
Nem főváros, de Dubrovnik gyönyörű, jók a csajok, relatíve olcsó (főszezonon kívül tuti) és a horvát sörök finomak.

Fapados:
Wizzair jó.
SkyEurope mindig késik. Nem kicsit.
EasyJet kb. mint a SE, talán kicsit jobb.
Egyébként mind korrekt, modern gépparkkal. Gyakorlatilag mindegy melyiket választod, amelyik épp a legolcsóbb azzal kell menni. A trükkje az hogy időben meg kell rendelni a neten a jegyet. Illetve lehet hogy pl. szombatra 10k a jegy, vasárnapra meg csak 2, utána kell nézni szépen.

Nevezetességek és egyéb tanácsok majd ha kitaláltad hova mennél. :)

Én egyébként a helyedben egy InterRail kártyát kérnék és utazgatnék mindenfelé. :)

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-01-30, 23:37:28
...
Én egyébként a helyedben egy InterRail kártyát kérnék és utazgatnék mindenfelé. :)
Ha ez az, ami zonara vonatkozik es diakoknak olcsobb vagy mi, akkor tamogatom az otletet. :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-01-30, 23:47:07
Quote from: Zsiga on 2007-01-30, 23:37:28
...
Én egyébként a helyedben egy InterRail kártyát kérnék és utazgatnék mindenfelé. :)
Ha ez az, ami zonara vonatkozik es diakoknak olcsobb vagy mi, akkor tamogatom az otletet. :whoah:
Azaz. :) Asszem 26 éves korig olcsóbb.

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-30, 23:07:52
Kérdés a t. világlátott fórumozókhoz:
Felmerült, hogy születésnapi ajándékként (I'm 24, teh horror!!!) ezúttal nem a hagyományos pulóvert, zoknit vagy tízezrest kapom, hanem finanszíroznának egy rövid kirándulást valamelyik európai városba - fapados repülővel, olcsó szállással, hátizsákkal. Burkolt utalás arra, hogy húzzak mán a p*csába.

Kérdezem azoktól, akik szerveztek már maguknak hasonló programot:
- hova érdemes menni, és ott mit megnézni?
- melyik fapados társasággal érdemes menni, mik ennek a trükkjei (én még sosem repültem ilyennel)?
- egyéb tanácsok, pl. szállás, kaja, helyi nevezetességek, mire kell ügyelni...

Thx.
Prága!!! :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

általában szerdán a legolcsóbb a jegy, azt pedig, hogy a Skyeurope késik, főleg hogy mindig és nagyon, meg kell cáfolnom. igaz, csak a Velencei járatukat teszteltük, de nemhogy késett, de mind3x 5 perccel a kitűzött idő előtt landolt. az más kérdés, hogy ferihegy 1-en kívül mindenütt baszott soká jön a csomag, mert low priorityn van. de ha hatizsakkal mesz, nem viszel csak kezipoggyaszt (max 10 kilo) es nem kell varni a csomagokra :D
most folyamatosan akcioznak, erdemes figyelni, de minimum egy honappal hamarabb vedd meg a jegyet.
Roma szep, de ha csak par nap, el kell donteni, mi az, amit kihagysz. nyaron voltunk katzzal, szoszerint kulturalis sokk volt, nem is sok maradt meg (a kepeken kivul) mivel annyi elmeny ert minket. pedig csak 3 vagy 4 muzeumban voltunk :)
azt pedig szinten tagadom, hogy ihatatlan a sor. tekintve, hogy mi talaltunk egy fasza kis nemet style pubot, ahol az arak is turhetoek voltak, meg katz is fincsi nemet soroket ivott. meg ne kerdezzetek mit, es mar elment aludni :)
kaja jo, bar nemely pizzerianak hanyadek kajaja van. mi talaltunk egy szendvicsest, ahol ketten! 10 eurobol ugy bekajaltunk, mint elotte a 60bol se (mas kerdes, hogy gasztronomiailag azert kicsit mas elmeny volt, bar nagyon tutti mind a ketto :) )
Velence konnyebb tema, egy nap korbeseta, egy nap muzumnezes es ki is vegezted. en azt hittem nagyobb egyebkent. sok a galamb, a kikoto jo koszos, de hangulata van, nekem nagyon tetszett. raadasul tizenegynehany euroert lehet napijegyet valtani, ami jo tomegkozlekedesre meg pisildara, (ami egyebkent egy euro per alkalom) es ha megfelelo kornyeken ulsz be etterembe, feleannyibol meguszod.
olaszban egyebkent se sort, hanem bort kell inni, mert marha olcso, es marha finom :D
masrol nem tudok nyilatkozni, mert masutt meg nem jartam, ezek viszont tavalyi elmenyek, tehat eleg frissek.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Próféta

Először is +1 pont Prágára.

Viszont az én szempontrendszerem erősen elüt Zsigáétól, úgyhogy muszáj valamit korrigálnom: a legjobb célpont-tippem London, ha belefér a büdzsébe (mert drága, amint azt Zsiga is említette). Az általam valaha látott városok közül ez tetszett a legjobban. Mi a családdal 6 napba alig bírtuk belegyömöszködni a legfontosabb látnivalókat, nem sokat unatkoztunk :) És egy napot kivéve végig Zone 1-en belül maradtunk, ami a három történelmi belvárost tartalmazza gyakorlatilag (Zone 1-6 koncentrikus tömegközlekedési zónák, a "BKV" bérlet ára függ attól, hogy mely zónákban akarsz közlekedni).

Sajnos jópár éve voltunk, az infók nem biztos, hogy még akkurátusak. A szállásunk a belvárosban volt egy elég minimalista kislakásban, ennek ellenére nem épp olcsó, de a gócpontban volt, rögtön ott volt az ember a Zone 1 óvárosban. A külvárosokban vannak elég olcsó, hazai pénztárcával is reális szállások, viszont onnan nyilván idő bejutni a látnivalókhoz.

Amit nézz meg:
- Trivial stuff - Tower vár, Tower Bridge, Building of Parliament, Big Ben, Pall Mall, híres templomok, a királyi dinasztia tagjairól elnevezett híres és szép parkok, stb.
- Utcastílus, emberek, autók, balra hajts, Bobby rendőrök, építészet, táblák, ízes akcentusok, stb.
- Tube!!! Mondjuk valszeg úgyis azzal fogsz utazni.
- Régi stílusú doubledecker buszok!!! - valszeg ezt se hagyod ki, bár ha nem vigyázol, modern buszokat fogsz ki, és az snassz
- Harrods áruház csak egy rövid bekukkantásra (nem a mi pénztárcánkhoz van szabva a tényleges árukészlet), egyiptomi mozgólépcső meg hasonlók :)
- Múzeumok. Tök jók, and I mean it. Pl. ott láttam a Rosetta követ, megy ilyesmi. A British Museum új dizájnja talán már elkészült, nekünk még építették. Amúgy a "South Kensington" tube station körül egyszerűen hemzsegnek a múzeumok. Ezek asszem a nap végén, zárás előtt az utolsó 1 órában ingyenesek is, pár pl. a Rosetta-kő ilyenkor is fizetős. Bár valszeg ezekre mind nem lesz időd.
- Buckingham Palace: NE!!! Hagyd ki! Nagy tömeg, és semmit se látsz, és különben is kit érdekel...
- Ha nagyon sok a fölös időd és pénzed, egy pár órára kiruccanhatsz a "London melletti kis faluba", a Zone 2 (vagyis többé-kevésbé még belső kerületnek számító) Greenwich-be. Az obszervatórium tök jópofa, meg állhatsz úgy, hogy a két lábad különböző féltekén van :D

kisvirag

Rosetti-kő
én egy hétnél kevesebb idővel el se indulnék a British muzeumba. nem, nem Londonba, csak a muzeumba :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Shuhants

Az olaszok nem kicsit lopnak.
A franciák nem kicsit sznobok.
Én Görögországba mennék, mert imádom azt a sok romot meg gyönyörű szobrot! Meg persze a Metorák...
Vagy Spanyolországba.

Quote from: Zsiga on 2007-01-30, 23:49:29
Quote from: Kvikveg on 2007-01-30, 23:47:07
Quote from: Zsiga on 2007-01-30, 23:37:28
...
Én egyébként a helyedben egy InterRail kártyát kérnék és utazgatnék mindenfelé. :)
Ha ez az, ami zonara vonatkozik es diakoknak olcsobb vagy mi, akkor tamogatom az otletet. :whoah:
Azaz. :) Asszem 26 éves korig olcsóbb.
Sztem ahhoz kell ilyen Euro26 kártya, talán akkor kapsz kedvezményt... vagy nem? Bár az a kártya a legtöbb helyen sz*rt sem ér.

És igen! Zónajegy rulz! Én sem repülőznék! Rengeteg idiótával hoz össze a sors a vonatokon!

Amire pedig ügyelj (és ez komoly): mindig legyen nálad pálinka! Jóféle! Sok! Hihetetlenül összehozza az embereket... :D

Quote from: kisvirag on 2007-01-31, 00:02:18
Rosetti-kő
én egy hétnél kevesebb idővel el se indulnék a British muzeumba. nem, nem Londonba, csak a muzeumba :)
:tezsvir:

Zsiga

#4283
kisvirag: Nyilván Olaszországban is találsz jó sört, csak többet kell rá vadászni. ;) Én is csapolt Guinness-t iszogattam Velencében két éve.

Próféta: Nekem is egyértelműen London a kedvencem, csak tényleg baromi drága. (És ahogy kisvirag mondja, Londonra nem elég pár nap. Csak a British Museum-ra kell (jó)pár nap. ;)) Prága ilyen szempontból jobb. nameg közelebb is van, meg jobban szeretik a magyarokat. És a csajok is sokkal szebbek, bár tudom hogy ez csak nálam fontos szempont. :)

kiku: El is felejtettem. Lehet hogy hülyén hangzik első olvasásra, de Egyiptom. Mocskosul olcsó, gyönyörű, az arabok nagyon jó arcok :D, szintén kitűnő söreik vannak, és múzeumból/látnivalóból sincs hiány.

kisvirag

egyebkent jo muri a vonat, csak az a baj vele, hogy hosszu. es (bar nem tudom milyen kedvezmenyek jarnak a zonajeggyel) egyebkent semmivel sem olcsobb mint a repcsi. sot, ha jol tud az ember jegyet venni, akkor meg olcsobb is leheta repulo.
idoben viszont sokkal jobb. vonattal Velence 12-13 ora, repulout 1 ora, meg a becsekolassal, kijovessel is benne van 3 oraban. masik amit nem reg neztem, Milano, 14-15 ora, repulovel masfel, mindennel egyutt az is max 4. es ha csak par napra meg az ember, oda vissza viszonylatban az mar 20 ora, azaz majdnem egy egesz nap!
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2007-01-31, 00:12:15
egyebkent jo muri a vonat, csak az a baj vele, hogy hosszu. es (bar nem tudom milyen kedvezmenyek jarnak a zonajeggyel) egyebkent semmivel sem olcsobb mint a repcsi. sot, ha jol tud az ember jegyet venni, akkor meg olcsobb is leheta repulo.
idoben viszont sokkal jobb. vonattal Velence 12-13 ora, repulout 1 ora, meg a becsekolassal, kijovessel is benne van 3 oraban. masik amit nem reg neztem, Milano, 14-15 ora, repulovel masfel, mindennel egyutt az is max 4. es ha csak par napra meg az ember, oda vissza viszonylatban az mar 20 ora, azaz majdnem egy egesz nap!
Az ilyen zónajegyes vonatozás csak úgy éri meg ha minden nap másfelé akarsz menni.

Shuhants

Ja, semmivel sem jön ki olcsóbban, de én ha vonatozok, akkor azt azért teszem, mert út közben leszállok valami városban, megnézek valami nevezetességet, aztán felszállok a következő vonatra, és úgy megyek tovább. Kényelmesen, öregesen, semmi rohanás...

kisvirag

engem kikészít az utazás, már az 1-2 órás is, ezért én nemigazán tudnék egy ilyet elképzelni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lythis

+1 Londonra.
Ha tudsz akkor szerválj szállást egy hostelben a belvárosban, onnan olcsóbb a közlekedés (külvárosból macera tud lenni bejönni - nem igazán a közlekedés miatt, hanem mert sokáig tart). Bérletet lehet venni egy napra, meg egy hétre, meg franctudja még meddig. Egyesített bérlet van 1-2-es zónára, ergó azzal annyit metrózol egy napig amennyit akarsz. Nekem napi egy fontot lazán megért.
British Museum: királyság. A Rosette-i követ viszont hanyagolhatod, hacsak nem vonzódsz nagyon az egyiptológiához - igaz az egyiptomi tárlatuk barominagy, úgyhogy ha kicsit is érdekel feltétlen nézd meg (mindenképp többet nyújt, mint ami nekünk van a Szépművészetiben). Greenwich az sztem is jó, legalábbis marha hangulatos kis település.
Museum of Natural History és a Science Museum szintén megérnek egy misét imho. A cucc függ attól is mondjuk, hogy mennyi időt leszel kinn. Arra vigyázz, hogy néhol elég sokat kérnek el belépőkért (mondjuk British Museum ingyen van), úgyhogy akkor jársz a legjobban, ha a többi helyen tudod, hogy mi az ami érdekel, így nem kell visszamenned többször.
Tower szintén jó buli - a fegyveres bemutatót külön élveztem, szal ha kifogsz egy olyat, akkor WIN...
A London Eye-ra is érdemes felülni, ha van rá kereted, mert mégiscsak impozáns építmény.  És ha tudsz menj el viharban hajókázni a Temzén... nagyon hangulatos :)

protip: télleg vigyél qrvasok pénzt... oda nagyon kell..

kikuchiyo

Igazság szerint Londonban jártam már - csöppség koromban, kb. 13 évesen. Csak egy nap volt rá (vagy talán másfél), tehát futó benyomásnál többre nem futotta, de az alapján maga a város nem tetszett. Szürke és ronda.
A British Museumban voltunk vagy három órát, de titkos vágyam, hogy oda visszamenjek még egyszer. A Museum of Natural History és a Science Museum is jól hangzik.

Aztán lehet, hogy Prága lesz a választás. Ott még nem jártam, de úgy hallottam, hogy szép város, és az egyéb körülmények (sör, csajok :)) kedvezőbbek.
Failure is the default option