Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Ja, én is megtettem.
Hogy a szintidőt 30s alá csökkentsem,
PROTIP: középtáj, középső oszlok Site-ok kategória ;)

Ezeket mind megnézted és írtál is róluk? Mennyi időd van-e neked? ;D

Darkstar

Énis kerestem egy darabig, mire meglett. :D
Hogy miért nem használtam keresőt, lövésem sincs...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-05-14, 02:12:47
Énis kerestem egy darabig, mire meglett. :D
Hogy miért nem használtam keresőt, lövésem sincs...

A ronda aváddal foglalkoztál biztos... >_>

Darkstar

#7983
Az csak egyetlen hugom piszkálására került be egy nagyon rövid időre. ^^ Volt képe beszólni.
Máshonnan nézve meg
>ronda
Burn in hell, heretic
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Én maradtam a CTRL+F kombónál. :D De ez sem 1 perc az tuti. :rotfl:

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-05-14, 02:15:07
Az csak egyetlen hugom piszkálására került be egy nagyon rövid időre. ^^ Volt képe beszólni.
Máshonnan nézve meg
>ronda
Burn in hell, heretic

Persze, fogd szegény terrorizált Rinre... admit it, you like _UGLY AS HELL_ pix... XP

Darkstar

Quote from: Rounin on 2007-05-14, 02:18:04
szegény terrorizált Rin
:lul:  :rotfl:
Quote from: Rounin on 2007-05-14, 02:18:04
admit it, you like _UGLY AS HELL_ pix... XP
:uzi: But yeah, I liek Fate x Nanoha... so what?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-05-14, 02:24:54
Quote from: Rounin on 2007-05-14, 02:18:04
szegény terrorizált Rin
:lul:  :rotfl:
Quote from: Rounin on 2007-05-14, 02:18:04
admit it, you like _UGLY AS HELL_ pix... XP
:uzi: But yeah, I liek Fate x Nanoha... so what?

Nothing wrong with that. But shitty artwork is shitty. -.-' Tudom, ízlésficamos vagyok :angyali:

Kuroi Tenshi

Hai guis, wut did i miss?
a quik ava-switch?

És amiből nem maradtam ki:
ez vicc. Innen van kb 1km Kelenföld, plusz még völgyben is van,
de ide még hallom, hogy a vonat dudál. De fél kettőkor legalább
egy teljes percen át folyamatosan dudálni? Mondjuk aki mellette
lakik, annak külön öröm lehet az ilyen bunkó vasutas, de mégis,
miért jut valakinek eszébe ilyenkor egy percen át dudálni?

kikuchiyo

Hai guise, and how do u liek my avatar?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#7990
Hát... tudod... izé...
"I was taught to either say something nice, or to say nothing
at all..."

:D

"Beteg" megfelel? :D


+:
"0 Guests, 3 Users (2 Hidden)
Users active in past 15 minutes:
Kuroi Tenshi"

Awrite guis, com out of ur hidin' or leav.
(so i can taek another ss ^^" )

kisvirag

vonat téma: lehet valaki épp öngyilkos akart lenni,és azthitte ha ledudálja, elriad :D
vagy épp fordítva, megijed a dudálástól és a vonat elé ugrik :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-14, 03:19:25
Hai guise, and how do u liek my avatar?

Where did Parkman go?  :frown:  :ejnye:

Zsiga

Valaki le tudná nekem fordítani ezt a mondatot angolra? Egyrészt nem vagyok képben gazdasági szakszöveg ügyben, másrészt most ébredtem fel, még bootol az agyam...
Tehát a mondat: "A XY a magyar jogszabályi előírások szerint nem vonhatja le az ÁFA-t, ezért számviteli elszámolásaiban a költségek bruttó módon jelennek meg."

Solid Snake

 :eek: :wtf:

Milyen szakon vagy te?  :Kiraly:

Zsiga

#7995
Quote from: Solid Snake on 2007-05-14, 11:35:57
:eek: :wtf:

Milyen szakon vagy te?  :Kiraly:
Anyámnak kellene. :)

Szerk.: Alszol Tenshi? :D

Kvikveg

#7996
Oszinte reszvetem. Mult heten volt egy nemet levelem, az is kb ennyire volt elvezetes, de legalabb segitsegem volt.

Nagyon hasamra csapva:
According to the Hungarian law regulations, XY can not deduct the VAT, therefore in his/her accounting the gross expenses are present.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-05-14, 12:01:10
Szerk.: Alszol Tenshi? :D
Örültem is volna neki, ha addig aludhattam volna, nem csak négy órát...
Szted? Utolsó hét, megnézem, milyen órákat hagytam ki és mik a vizsgakövetelmények :D

Kviki, jól csaptál a hasadra :)

Member

Quote from: Darkstar on 2007-05-14, 02:15:07
>ronda
Burn in hell, heretic
Jah. +1
Quote from: kikuchiyo on 2007-05-14, 03:19:25
Hai guise, and how do u liek my avatar?
:lul: Mi ez, Puchu-halál arc? :rotfl:

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-14, 15:24:20
..
Kviki, jól csaptál a hasadra :)
SZTAKI csodakra kepes.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 15:31:23
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-14, 15:24:20
..
Kviki, jól csaptál a hasadra :)
SZTAKI csodakra kepes.
Köszi. :)

K_T: Részvétem, átérzem a helyzeted, én is meglepődtem amikor megnéztem az indexemet a múlt héten...  :lul:

Kuroi Tenshi

Nekem még üres az indexem - ami jó is meg rossz is...
Nem kell belenéznem az indexembe, hogy tudjam, hogy legalább 8
vizsga van még hátra  :frown: ... sőt, japánnal legalább 9...

Darkstar

Végre egy olyan beadandót kaptam eafon, amin picit gondolkodni is kellet, nem csak gépelni, mint egy zombi. Félév végére ezt is megértük. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Én most fejeztem be az egyik beadandóm szövegi részét, remélem, hogy nem ismer senki sem magára benne. :D
[spoiler]I. Kontaktusfelvétel
Annak ellenére, hogy a szociális munkás szerepét  öltöm magamra a nap java részében, a magánéletben is muszáj nyitott szemmel járnom. Emberekkel találkozom, főként egy bizonyos fórum társaságával folytatok le eszmecserét. Itt feltűnt egy személy az átlagtól eltérő kissé deviáns viselkedése, mely ott sokkal jobban tolerált az érdeklődési kör hasonlósága miatt. A személytelensége megőrzése érdekében csak a becenevén említeném, tehát az illető w4n74. w4n74 egy Japánból indult életstílust követ, igazi otaku-nak vallja magát,  és ennek megfelelően életét a mangák tanulmányozásának szenteli (bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Otaku). Azzal, hogy hobbija a megszokottabbaktól eltérő, még semmi probléma nem lenne (ismerek teljes életet élő otaku-kat, ám w4n74 élete más. Jelenleg is édesanyjával él 28 éves létére egy 50 m2-es lakásban, a második szakot járja az egyetemen, de munkája jelenleg nincs, ezelőtt is csak néhány alkalmi munkára tudta édesanyja beszervezni. Albérletbe költözése esélytelen, ugyanis a ritkán előforduló fizetését és ösztöndíját szinte teljes egészében hobbijára költi. Az első találkozásunkat egy semleges helyen, egy belvárosi kávézóban beszéltük meg 2007. április 12.-ére, melyet véletlenül látásból mind a ketten ismerünk. Amikor w4n74 az ajtón belépett, körülbelül 5-10 perces késéssel, átlagos állampolgár számára semmi különleges ismertetőjegyet nem hordozott, de számomra azonnal kiszúrhatónak tűnt a Chrno Crusade-es pólója miatt. Viszonylag alacsony alak, kissé elhanyagolt ruhában, hosszú, ám ápolatlan hajjal. Először megkértem rá, hogy meséljen saját magáról, miközben rendeltem két cappuccino-t. Kiderült, hogy az egész édesapja korai halálával kezdődött, mely teljesen átformázta a család életét. Egyke gyerek révén nem sikerült megosztania a problémáit senkivel, édesanyjával kapcsolata már a kezdetektől fogva buktatókkal volt teli, és a tragédia csak nehezítette a dolgukat. A rajta kitört általános depresszió csak még inkább elszigetelte w4n74-t az osztálytársaitól, így az általános iskolás évei kifejezetten magányosan teltek. Pszichológushoz nem járatták, a család nem engedhette meg magának, az édesanya pedig csak nagyon nehezen tudta pótolni az édesapa halálát követő jövedelem-kiesést s másodállást vállalt, ám ennek köszönhetően csak ritkán volt otthon és főként akkor is a házimunkával törődött. Magát az anime műfajt az egyetlen igaz barátja ismertette meg w4n74-val a középiskolában, aki ilyen mámorító szinten mind a mai napig nem ásta bele magát a témába. Ez a barát, becenevén KuroiNo-Ketsueki egyébként jelenleg Németországban tanul. A legkomolyabb probléma talán az, hogy w4n74 egyáltalán nem hajlandó lemondani a hobbijáról, ezért kénytelen voltam megállapodni vele abban, hogy a problémáját egy lassabb folyamattal oldjuk majd meg, mivel a folyamatos eBay-es rendeléseinek költségeit nem tudjuk jelentős mértékben csökkenteni. Miután megköszöntem neki az őszinteségét, telefonon felkerestem az édesanyját, aki a fiát ,,mihasznának" nevezte, illetve sikerült megtudnom tőle, hogy a fia több állásinterjúra is jelentkezett, ám az első sikertelen volta (a munkáltató elég nyers volt vele) után a többire már nem mert elmenni, édesanyja pedig megalázónak érezte volna, ha a fiát el kell kísérnie. Ezután támadt egy ötletem és felhívtam w4n74-t , hogy megbeszélhessük a további részleteket.

II. Tervezés
Másodszorra egy külvárosi játszótéren találkoztuk, ahol most kicsit emberibb külsőben jelent meg w4n74, nem ismertem meg elsőre. A tervem az volt, hogy szervezetem pszichológusát bevonva, leteszteljük kliensem viselkedését az állásinterjúkon, hogy megtehessük a további lépéseket. Természetesen w4n74 elsőre vonakodott, főként arra hivatkozva, hogy a tanulmányai kárára lehet a munkalehetőség, de hosszas győzködés után beleegyezett, ám halkan megjegyezte, hogy ,,úgysem fog sikerülni". Pszichológusunk, akit nevezünk most Gábornak, igyekezett az ,,állásinterjú" alatt a legjobb oldalát mutatni, illedelmesen kérdezett rá pl. olyan hiányosságokra, hogy alanyom miért nem öltözött ünneplőbe (tudomásom szerint nincs neki, kinőtte, és nincs pénze újra), illetve hogy miért nem hozott önéletrajzot. Amikor megtudta, hogy az egész csak egy próba volt, megkönnyebbült, mondván, hogy ,,nem kell még egy elbocsátást megérnie". Ezután két nappal leültem vele beszélgetni ismételten, s elmondtam, hogy akár az öltönyömet is kölcsönadom neki, ha esetleg ő maga nem rendelkezne ilyennel és az interjúra is elkísérem, neki csak a megfelelő hivatást kell kiválasztania. Először öt nap után jómagamnak kellett felkeresnem, mert önbizalom hiányában még nem mert dönteni, de az érdekében megkértem, hogy a meglévő diplomájával kontatibilisek közül találomra válasszon ki egyet, maximum egy újabb próbán vesz részt, a való életben. Egy szegedi frissen alakult irodai segédszoftvereket fejlesztő cég éppen fiatal programozókat keresett, a véletlenszerű kiválasztás nekik kedvezett. Az állásinterjú április 30.-ára esett, délután három órára.

III. Terv végrehajtása
Aznap ismételten felkerestem w4n74-t, most a saját lakásán, a reggeli órákban. Vittem a szürke öltönyömet is, talán egy kicsit nagy volt rá, de nem vészes, ennek ellenére igyekeztem dicsérgetni, hogy neki talán még jobban áll, mint nekem. Megkértem, hogy keresse elő az iskolai végzettségeit igazoló okmányait, addig én elővettem neki egy mintát az amerikai típusú önéletrajz megírásához, melyet olyan rutinnal gépelt be, mintha már régebben is több példányt készített volna. A helyszínre a saját utómmal vittem,  útközben arra lettem figyelmes, hogy néha random módon tördeli a kezét, ezért igyekeztem az eredeti zenei ízlésemet mellőzve relaxációs zenékkel javítani a hangulaton. A helyszínen a portán gyorsan útbaigazítottak minket, majd a cég vezetője, aki egy jóvágású szemüveges fiatalember volt, bevezette az irodába, addig én kliensemet a folyosón vártam. Lehet, hogy talán jobban izgultam a végkifejletért, mint w4n74 maga. Pozitívan kellett csalódnom, a vezető úr nagyon gyorsan elterelte a szót a hivatalos dolgokról és igyekezett kellemesebb témákba belemenni, sőt, kiderült, hogy van néhány közös érdeklődési pontja w4n74-val. Így ennek az ügynek a nehezét sikerült viszonlag gyorsan lerendezni, w4n74 megkapta az állást. Mind a mai napig tartom vele a kapcsolatot, először hetente kétszer, majd hetente, és jelenleg havonta egyszer találkozunk, hogy megbeszéljük, mik a tapasztalatai, hogyan érzi magát. Főként pozitív dolgokról számol be, már a csapatban meg is ismert egy jelenleg egyedülálló hölgyet, akivel talán megpróbál egy komolyabb kapcsolatot kialakítani a közeljövőben.[/spoiler]

Darkstar

Mivel már nem olvassa a fórumot, ezért nem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Ennyire feltűnő a minta? :lul:

Zsiga

Quote from: Member on 2007-05-14, 18:24:54
Ennyire feltűnő a minta? :lul:
Hát ha WS-ről van szó akkor igen. :lul:

kisvirag

Member, van benne egy kis logikai bukkanó: most május 14-et írunk, a szövegben azt írod, az interjú ápr. 30-án volt, aztán hogy utána heti , majd kétheti, most meg havi renszerességgel találkoztok, ami így érdekes, tekintve hogy két hét sem telt el :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: Selmo on 2007-05-14, 02:16:50
Én maradtam a CTRL+F kombónál. :D De ez sem 1 perc az tuti. :rotfl:
Hát nem így a legegyszerűbb? 2 másodperc. :D
:merci: mindenkinek még egyszer!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Az eg rogyna ra a rohadt horvat hatarorokre!  :b+:
2 kollega gyk tokures kocsival ott van, beallitani meg jelolgetni mennek, Ata Carnet van (magyar+angol) erre ott f*szakodnak, hogy horvatul kene, es miert nincs meghivolevel. Tudtommal meghivolevel vendegmunkasnak kell, ok meg nem azok. Koszonjuk. EU.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.