Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kisvirag

Quote from: .Attila on 2007-08-16, 23:12:19

De ha nincs nyelvvizsgád, az azt jelenti (elvileg), hogy nem tudsz idegen nyelveket, akkor meg minek idegen nyelvű igazolás?

Még jó... BME-n külön kell kérni. Akárhány nyelvvizsgád is van.
Nekünk is kellett róla leadni papírt, hogy kérünk. De ingyért van. Tavaly járt először ingyért. Az előtte években végzettek jópénzért ( ha jól rémlik, tavaly 2k volt) kaphattak, kaphatnak csak.

Egyébként pedig, mi van, ha egy nyelvvizsgám hiányzik a kettőből? az nem jelenti azt, hogy nem tudok nyelvet. Vagy akkor is kapsz már hasonló igazolást, ha a záróvizsga hiányzik. Azt is csak magyarul adják.
Na mindegy, szerintem azért egész gáz, hogy mikor kérem, csak vonogatják a vállukat, hogy nagyon sajnálják, de ők nem tudnak nekem csak magyart adni.
Gondolom roppant bonyolult megszövegezni angolul (olaszul remélni sem merem), hogy XY Z szakon sikeres államvizsgát tett, és a diplomáját megkapja ha leteszi a nyelvvizsgáit... mert kb ennyi a lényege a szövegnek...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-16, 23:26:00
Holnap megyek Debrecenbe, vizsgázni, úgyhogy egy ideig nem leszek. Azért ne sírjatok utánam (más szóval: fellélegezhettek => egy ideig újra a megszokott, Kaze-hülyeség-mentes fórum vár rátok. :D).

Minden jót mindenkinek!

Ja, és kéretik nekem szorítani: az ortopédia (s)em tartozik az erősségeim közé.
Pá! :smile:

Ezt a hozzászólást akár én is írhattam volna, csak a Debrecent kell kihagyni és az ortopédiát lecserélni bármi másra :D
Failure is the default option

Próféta

Kaze: mindig elájulok rajtad, hogy milyen kegyetlenül tolod... ilyenkor vizsga?  :eek: Atyaég...
Mindent bele!

kisvirag: szerintem szándékosan nem adnak, illetve nem adhatnak olyan papírt, ami kb. a diplomával egyenértékű lenne. Ugye épp azért kötötték nyelvvizsgához a diplomát, hogy nyelvtanulásra ösztönözzék a hallgatókat.

kiku: mivaaan? Vizsgázol? Méghozzá éppen bármi másból?

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2007-08-16, 23:38:07
Méghozzá éppen bármi másból?

Úú, az a legrosszabb tárgy...
túl lehet élni, de csak akkor, ha jó tanárt fogsz ki...

:D

kisvirag

Próféta: Szerintem félreértettél. Az a bajom, hogy egy olyan papírt, amit _magyarul_ lazán kiadnak, közlik, hogy nem képesek semmilyen más nyelven odaadni nekem... Ami persze ha nem lenne EU, és nem lenne viszonylag könnyű külföldön munkát vállalni, nem érdekelne. Mert itthon ugye elég a magyar.
De tudom, miért vagyok olyan bunkó, hogy külföldön akarok dolgozni még azelőtt, hogy megszerzem a nyelvizsgá(i)mat....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Biztosra akarnak menni és nem kiengedni az arcokat külföldre azelőtt, hogy tudna vmilyen nyelven. Nem mintha bármi értelme lenne annak, hogy rengetegen bevasalják a nyelvet 3 hónap alatt heti 5 órával, aztán ilyen gyorsan el is felejtik. :rolleyes:

Zsiga

Az agyamra ment a Splinter Cell. Épp az izraeli pályán lopakodtam árnyékból árnyékba, amikor fékcsikorgást meg egy kis csattanást hallottam kintről. Normális ember ilyenkor kinéz az ablakon, látja hogy valami béna sofőr megtolt egy parkoló autót, vagy valami ilyesmi. Nemnormális ember (a.k.a én) felkapja gyorsan a fekete farmerját és mellényét, a fejére húz egy fekete sapkát hogy a hosszú szőke haját ne lehessen látni, majd kimászik az ablakon, laposkúszásban megteszi a kb 5 méteres utat a kerítés mögötti tujákig, majd nekiáll hallgatózni, miközben azon gondolkodik hogy milyen jól is jönne egy éjellátó, és milyen irányból lehetne odalopakodni és hátulról leütni a leghátul (ráadásul árnyékban) álló embert...  Lőjetek le, pretty please.

minuszmiki

Dehogy lövünk, inkább játssz tovább és ne felejtsd el beírni a hasonló élményeidet. Jót röhögtem most ezen. :D

hargharg

Quote from: Zsiga on 2007-08-17, 01:38:03
...

en strategiaiakkal szoktam ugy lenni, hogy utanuk egerkattintassal akarok odamenni hutohoz pl.
kulonben is, senki sem normalis. ^_^
rofl

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-08-17, 01:38:03
Lőjetek le, pretty please.
Hm holnap/ma majd elintézhetünk elintézhetjük :)

Egyszerűbb mód odajutni nem volt? :D

Fazék

nálam általános jelenség a save/load probléma :D játékokban olyan gyakran mentek, hogy rendszeresen előfordul, hogy az életben is jelzem magamban a mentési szándékomat egy-egy cselekedet előtt :D

Zsiga

Quote from: minuszmiki on 2007-08-17, 01:39:58
Dehogy lövünk, inkább játssz tovább és ne felejtsd el beírni a hasonló élményeidet. Jót röhögtem most ezen. :D
Általában én is jókat szoktam röhögni, de ez most tényleg fájt, kb. 3 perc volt mire egyáltalán leesett hogy ez most nem a játék. :D Kicsit sok volt ez a két nap, tegnap egész nap GitS SAC, ma meg Hellsing és az említett Splinter Cell...

hargharg : Az is jó. xD Velem az szokott rendszeresen előfordulni hogy ha valamit nem látok jól mert messze van, nyomom egyből a jobb egérgombot (zoom). A legutóbb a szemész rá is kérdezett hogy mi volt az a fura mozdulat a jobb kezemmel amikor a legalsó sort olvastam a tábláról... Ami még jellemző az az állandó F5 (quicksave) nyomkodás. :D És persze mióta Thief-rajongó vagyok (sok-sok éve) azóta síri kussban közlekedem itthon, soha senki nem tudja ha épp kimentem a szobámból pl. kajáért.

K_T : Dehogynem volt, pl. akár oda is sétálhattam volna, de akkor észrevesznek és Mission Failed. :lul:

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-08-17, 01:50:56
nálam általános jelenség a save/load probléma :D játékokban olyan gyakran mentek, hogy rendszeresen előfordul, hogy az életben is jelzem magamban a mentési szándékomat egy-egy cselekedet előtt :D

Nekem is valami ilyesmi csak én mikor elrontok valamit vagy éppen nem sikerül valami amit csináltam, vagy esetleg megbántam valamelyik tettemet :) akkor hevesen keresem a Load opciót, de nem találom sehol :)

Én

Nekem néha a tömegben (mozgólépcső) jut eszembe, hogy valami ragnarokos tömegirtó skillt el kell sürgősen nyomni, mert ezek szétszednek (vagy cloackolni :D )

hargharg

Quote from: hargharg on 2007-08-17, 01:46:36
...
hm, meg egy: baldur's gate sorozat utan mindig space-t akarok nyomni, hogy megallitsam az idot, he*zetelemzesre... : )
rofl

.Attila

Quote from: kisvirag on 2007-08-16, 23:45:17
Próféta: Szerintem félreértettél. Az a bajom, hogy egy olyan papírt, amit _magyarul_ lazán kiadnak, közlik, hogy nem képesek semmilyen más nyelven odaadni nekem... Ami persze ha nem lenne EU, és nem lenne viszonylag könnyű külföldön munkát vállalni, nem érdekelne. Mert itthon ugye elég a magyar.
De tudom, miért vagyok olyan bunkó, hogy külföldön akarok dolgozni még azelőtt, hogy megszerzem a nyelvizsgá(i)mat....

Az, hogy majd lesz nyelvvizsgád, azzal nem tudnak mit csinálni. Ugyebár bárki mondhatja, hogy majd lesz.
Azt mondjuk nem tudtam, hogy kettő nyelvvizsga is kell.
Ha nincs meg a nyelvvizsgád még, az azt jelenti, hogy még nem tudod olyan szinten a nyelvet. Az egyetemnek meg vigyáznia kell, hogy kiknek milyen papírt ad ki, hiszen ha kiad egy idegennyelvű diplomapapírt, aztán kiderül, hogy a végzett hallgató nem is tud beszélni (lehet, hogy te tudsz, de azt papírral be kell bizonyítanod), az elég ciki, és rontja az egyetem hitelességét (pl. akkor ezek után hogyan is kaptad a diplomádat?).
Helyedben minél hamarabb leraknám akkor a nyelvvizsgákat, bár nem tudom, mennyire van most rá lehetőséged.

Member

Nekem vhogy a való életben minden probléma megoldásaként először egy Death Note és a trade felkínálása jelenik meg, játékokkal viszont nincs ilyen bajom. :)

Fazék

Quote from: .Attila on 2007-08-17, 07:38:50Ha nincs meg a nyelvvizsgád még, az azt jelenti, hogy még nem tudod olyan szinten a nyelvet.
kicsit pontatlan a fogalmazás :) nem rohan mindenki letenni a nyelvvizsgát, amint elért egy szintet egy nyelvben :) van akinek nem az a papír a legfontosabb és mondjuk úgy áll hozzá, hogy elég majd a felsőfokút letennie, közbensőket minek :)
Ha nincs meg a nyelvvizsgád még, az azt jelenti, hogy vagy még nem tudod olyan szinten a nyelvet, vagy még lusta voltál elmenni letenni a vizsgát. :)

Cobra

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-16, 23:05:38
Edit: nem megy az a rohadt szkájp, pedig édsapám már itt tapos a fejemen, hogy beszélni akar... du. még semmi baja sem volt. Másnál is tapasztalható ez, vagy a hiba az én készülékemben van vajon?

http://www.sg.hu/cikkek/54352/vilagmeretu_problemak_a_skype_halozataban
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

uw.hu másoknál sem megy?

Gregory

Quote from: Member on 2007-08-17, 11:34:17
uw.hu másoknál sem megy?
A főoldal nem megy, de az uw-s 404-es oldal még bejön  :D

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-08-17, 01:57:11
...
hargharg : Az is jó. xD Velem az szokott rendszeresen előfordulni hogy ha valamit nem látok jól mert messze van, nyomom egyből a jobb egérgombot (zoom). A legutóbb a szemész rá is kérdezett hogy mi volt az a fura mozdulat a jobb kezemmel amikor a legalsó sort olvastam a tábláról... Ami még jellemző az az állandó F5 (quicksave) nyomkodás. :D És persze mióta Thief-rajongó vagyok (sok-sok éve) azóta síri kussban közlekedem itthon, soha senki nem tudja ha épp kimentem a szobámból pl. kajáért.
...
Ez mar beteg.  :lul:
Nekem egyszer volt hasonlo, nagy kozos Duke-party vagy QuakeIII utan folyoson levo poroltora az elso gondolat a "beleloni, secret place" volt.

.Attila: kisviragnak nem olyan papir kell, ami diplomaval egyenerteku, hanem egy olyan igazolas, hogy az egyetemen minden ok, megvan, kiveve egy nyelvvizsgat. Magyarul is gondolom ezt adjak ki. Ennek semmi koze a diplomahoz. Szerintem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Na és most kipróbálom, hogy a 1.5 órás módzser működik-e...
1 ciklusnyi időm még pont van :o :D

Én

Végre szabadidő -> animu tiem :D
Btw, diákmunkáról elég rossz tapasztalatokat szereztem idén, elképesztő mennyit tudnak kombinálni. Úgy volt, hogy a hónapban még dolgozok 10 napot, erre szerdán bejelentik(egyik főnök), hogy már csak 2 nap van: jövő szerda és szombat (marhajó). Tegnap reggel hívnak(másik főnök), hogy ugye tudom, ogy nekem bizony meló van. Wtf? Mentem volna, de aznapra már programokat szerveztem, ráadásul 1 nappal azelőtt mondták hogy nem téma a hét. Mondják ok, félreértés, bocs a zvarásért, etc. Gondolom kitaláljátok, hogy ma nyolckor ki keresett telefonon:(harmadik főnök) ugye tudom, hogy ma nekem meló van. Kicsit idegesebben elmagyarázatm neki, hogy mi minden volt kavarva, hogy nekem már csak 2 nap van, erre ő:Ja, de hát erre a hétre az még nem érvényes! Lehet az én készülékembe volt a hiba, de a már ebben a hónapban időintervallumba az e hetet is beleértettem... Na mindegy, remélem holnap reggel is felkeltenek, ébresztőt úgyis lenyomnám...
Ja és mult havi fizumat ma kaptam meg. De legalább megvan :D

Fazék

Quote from: Én on 2007-08-17, 13:50:32(egyik főnök)(másik főnök)(harmadik főnök)
erről:
Quote from: Office SpacePeter Gibbons: And here's something else, Bob: I have eight different bosses right now.
Bob Slydell: I beg your pardon?
Peter Gibbons: Eight bosses.
Bob Slydell: Eight?
Peter Gibbons: Eight, Bob. So that means that when I make a mistake, I have eight different people coming by to tell me about it. That's my only real motivation is not to be hassled; that, and the fear of losing my job. But you know, Bob, that will only make someone work just hard enough not to get fired.
:D

Én

#11845
 :lol: Különben ismerős :D
Vissza az FLCL-hez. 1. rész: lulz, de első ránézésre több van benne egy átlagos baromságnál :D Az ftp-n lévő magyar felirat határozottan tetszik :jee:

kisvirag

Úgy van, ahogy Kvikveg mondja. Amikor mindened megvan az egyetemen, csak valami egyéb hiány (leginkább nyelvvizsga) miatt nem kapod még kézbe a diplomát, az egyetem kiállít egy Igazolás című papírt, amelyen igazolja, hogy én mindent megcsináltam, csak valami még hátráltatja (ezen valamit megnevezi) a diplomakiadást. Ez arra jó, hogy amikor végeztél, és ilyen fennforgások vannak, is el tudj menni munkát keresni, és egyébként az itthoni munkáltatók nagyon szeretik az ilyet, mert felvenni már felvehetnek, mert megvan a végzettséged, de kb 30k-val kevesebbet kell fizetniük (diplomapótlék vagy mi), mert nincs még kézben a diplomád. Ez katznál is így működött.
Namost én ezt a papírt szerettem volna megkapni idegen nyelven, és szerintem ehhez a papírhoz semmi köze nincs annak, tudok e idegen nyelven beszélni, vagy sem, mert ez csak azt igazolja, hogy elvégeztem egy egyetemi képzést.
De lehet, hogy megint én gondolom rosszul, egyébként is, fene az európai fajtámat, ha magyar vagyok, minek nekem akármilyen papír is idegen nyelven...

Én mikor papíron olvastam, úgy hogy a noti ott volt felette, még ha lecsukott kijelzővel is, mikor lapozni kellett volna, scrollozni próbáltam... én egyébként a ctrl+F (search) funkciót hiányolom nagyon a világból :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Én

Én a copypastát... me az olyan itemeket, amik rögtön a mentési pontra visznek :D

.Attila

#11848
Quote from: Fazék on 2007-08-17, 09:48:39
Quote from: .Attila on 2007-08-17, 07:38:50Ha nincs meg a nyelvvizsgád még, az azt jelenti, hogy még nem tudod olyan szinten a nyelvet.
kicsit pontatlan a fogalmazás :) nem rohan mindenki letenni a nyelvvizsgát, amint elért egy szintet egy nyelvben :) van akinek nem az a papír a legfontosabb és mondjuk úgy áll hozzá, hogy elég majd a felsőfokút letennie, közbensőket minek :)
Ha nincs meg a nyelvvizsgád még, az azt jelenti, hogy vagy még nem tudod olyan szinten a nyelvet, vagy még lusta voltál elmenni letenni a vizsgát. :)

Tessék végigolvasni, amit írtam.

Quote(lehet, hogy te tudsz, de azt papírral be kell bizonyítanod)

Valszeg nekem is lehetne angol felsőm, kis tanulással meg is lenne minden bizonnyal, de mégse mentem még el. Német felső + angol közép + japán 3kyuu mellett annyira nem is kell sietnem lerakni.

Quote from: kisviragÚgy van, ahogy Kvikveg mondja.

Ok, értem most már.
Ha a munkáltató tudja, hogy megy neked a nyelv, akkor persze így nincs semmi gond (nem lenne semmi gond, ha az egyetem kiadná a papírt persze).

motifator

Quote from: kisvirag on 2007-08-17, 18:12:05
én egyébként a ctrl+F (search) funkciót hiányolom nagyon a világból :D
Na ezzel én is ugyanígy vagyok. A számítógép annyira elkényelmesít, hogy utálom, hogy nincs search bar a papír alapú kézikönyveken/enciklopédiákon/szótárakon.
Quote from: Én on 2007-08-17, 14:34:25
Vissza az FLCL-hez. [...]Az ftp-n lévő magyar felirat határozottan tetszik :jee:
Az a felirat tényleg rohadt jó. Én először angol felirattal láttam, amióta láttam a magyart, semmi pénzért nem nézném az angollal. A srácnak jó humora van, és nem erőlködik a lefordíthatatlan szóviccekkel, hanem más, "magyaros" viccekkel helyettesíti őket.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.