Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: teraflare on 2008-09-21, 14:57:48
Quote from: Member on 2008-09-21, 14:53:47
Btw. a fenti sír milyen vallású temetőben van? (bár gondolom ref és nem vmi harmadik)
Katolikus. A helyi fele a családnak itt van úgyhogy apu is ide került annak ellenére hogy ő református.

Ó igen el is felejtettem. Magyar egészségügy: Kiküldtek apunak egy papírt hogy írja le hogy mi volt a balesetében januárban.  :lul: Csak több hónapja halott. De még hitelt is ajánlottak neki hogy vegyen fel.(Ez nem egészségügytől volt) A temetés napján meg felhívják anyut hogy nem szeretne-e a párjával elmenni kirándulni...  :ejj:

Ooo, nalunk is volt hasonlo. Felhivott minket valami biztosito, hogy apam nem akar-e eletbiztositast kotni. Mondtam neki, hogy mar meghalt, par honapja. Nema kuss volt a tuloldalon, aztan csendesen letette.

A masik meg az volt (ezen meg ma is rohogok): felhivott valaki az otthoni szamon, hogy apamat keresi (mondta apam nevet). Karacsony masnapjan kb, vagy akorul. Mondtam neki, hogy meg osszel meghalt. Erre enyhen hiszterikus ferfihang a tuloldalrol: az nem lehet, mult heten szerelte bbe a kabeltv-t!  :eek: Megnyugtattam, hogy akkor a faluban levo masikat hivja.  :lul:

Az az 50 nagyon durva. :frown:
A modern sirkoveket en sem birom. Vagy olyan regi meszko fekorives teteju, kereszttel a tetejen legyen, vagy szorjanak szet a domboldalon. Na talaltam kepet, egy ilyesmivel kiegyeznek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Member on 2008-09-21, 16:31:58
Lythis, ne ess túlzásokba. Azért egy sírt kikapálni más, mint ránézni az illető kedvenc vázájára.
Egyáltalán nem tartom túlzásnak. Számomra lényegileg ugyanazt a szerepet töltik be - emlékeztetnek az eltávozottra. Ugyanúgy, ahogy egy fénykép, vagy a hátrahagyott tárgyai. Nem tudom, hogy egy sírhely mitől lenne ettől lényegesen más. Attól, hogy ott a holttest? Nemhiszem, hogy azt is látod, vagy akár csak a közelébe kerülnél.
Perze lehet, hogy csak én látom így a dolgokat. Ez nem olyasmi, amivel kapcsolatban gyakran fejti ki a véleményét az ember másoknak szerintem.


Kvikveg: az nekem is tetszik :tezsvir:

Kvikveg

Utalom, hogy megfaztam.  :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Hát hagyd abba!

Dreamcleaver

Quote from: teraflare on 2008-09-21, 14:44:37
Más: Végre megjöttek a sírkövek  :jee::

Valahogy ez a mondat, ezzel a smiley-val olyan furán hatott.

Kövi fejlemény majd valami ilyen lesz?:

Már raktunk is a sírba valakit.  :jee:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

teraflare

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-22, 05:06:11
Valahogy ez a mondat, ezzel a smiley-val olyan furán hatott.
Eddig csak a puszta sír volt. Sírkő nélkül és sokáig tartott míg elkészült.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-22, 05:06:11
Kövi fejlemény majd valami ilyen lesz?:
Már raktunk is a sírba valakit.  :jee:
Már rég raktunk valakit a sírba.

Draconire


Zen

Viszont kívánom.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Quote from: teraflare on 2008-09-22, 06:49:01
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-22, 05:06:11
Valahogy ez a mondat, ezzel a smiley-val olyan furán hatott.
Eddig csak a puszta sír volt. Sírkő nélkül és sokáig tartott míg elkészült.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-22, 05:06:11
Kövi fejlemény majd valami ilyen lesz?:
Már raktunk is a sírba valakit.  :jee:
Már rég raktunk valakit a sírba.

Eh elég fáradt lehettem tegnap. Bezavartak a "lehangol hogy már életemben rá van írva a nevem" posztok és le sem esett, hogy a képeken már a síron vannak.  :lame: Mindenesetre bocsánat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

teraflare

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-22, 13:25:55
Eh elég fáradt lehettem tegnap. Bezavartak a "lehangol hogy már életemben rá van írva a nevem" posztok és le sem esett, hogy a képeken már a síron vannak.  :lame: Mindenesetre bocsánat.
Semmi gond. Gondoltam hogy nem sértésnek szántad.  :tezsvir:


Quote from: LittleElf on 2008-09-22, 14:37:04
Érdekes kis tárgyakat látok itt...
Most van tárgyfelvételid?  :confused:

Quote from: LittleElf on 2008-09-22, 14:37:04
az esztétikus gimnasztikát még el tudom képzelni, nyilván első sorban a lányok tornáznak, hátul a fiúk...
Hmm ez tetszik  :D

Kvikveg

Quote from: LittleElf on 2008-09-22, 14:37:04
az esztétikus gimnasztikát még el tudom képzelni, nyilván első sorban a lányok tornáznak, hátul a fiúk...
csinalnak valami mast?

(Bocs.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

tornáznak.

bleh. hétfő...

teraflare


LittleElf

Quote from: Kvikveg on 2008-09-22, 15:42:35
Quote from: LittleElf on 2008-09-22, 14:37:04
az esztétikus gimnasztikát még el tudom képzelni, nyilván első sorban a lányok tornáznak, hátul a fiúk...
csinalnak valami mast?

(Bocs.)

Ezért töröltem a posztot... nem akartam az évfolyamom poénjával hímsovinisztává billogozni magam, csak az irodai gépet 60 percenként shutdown-olnak, én meg reflexből rácsaptam a gombra, mielőtt lejárna  ^^"
A lelkem három galambdúc együttvéve, úgyhogy az esztétikus gimnasztika szép, megnyugtató helyen történik. (amúgy meg én sem tudom).

BTW az az életmód a homérosi eposzokban két kreditért óra akkor is bolygat. Annyira abszurd, annyira felesleges tűnik bármilyen szak számára, hogy nagy a kísértés, hogy felvegyem  :P

Kvikveg

Elore a bufe es ruhatar targyakert!  :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Quote from: Kvikveg on 2008-09-22, 16:24:26
Elore a bufe es ruhatar targyakert!  :muhahah:
Én felvettem a kisállattartás című értelmiségi modult (limit 999 fő). Do I win?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rounin

 :he:

Ez a komoly felsőoktatás?

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Quote from: Rounin on 2008-09-22, 17:17:36
:he:

Ez a komoly felsőoktatás?
Ez bizony, és mennyire örülök neki :D Gyakorlatilag egy szakmai tárgyon kívül már csak vadásznom kell 3-3 értelmiségi kreditet a záróvizsgáig, lehetőleg olyat, amit a legkevesebb energiaráfordítással meg lehet szerezni. Erre meg nem hinném, hogy be kell járni hörcsögöket meg papagájokat tutujgatni, így egyértelmű volt a válaszás. Azért a vizsgára kiváncsi leszek :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-09-22, 17:17:36
:he:

Ez a komoly felsőoktatás?
Üdvözöllek magyarországon. Nekem két nap kávézás és pizzázás 5 kredittel lett jutalmazva. I shit you not.

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-09-22, 17:38:15
Üdvözöllek magyarországon. Nekem két nap kávézás és pizzázás 5 kredittel lett jutalmazva. I shit you not.

Elaborate.

Lythis

Terepismeret volt, valami statisztikát kellett készítenünk, pontosabban mérést végeznünk. erre novemberben volt 3 nap terepmunka, ami kötelező volt. órára nem nagyon kellett bejárni előtte, amúgysem nagyon történt semmi. Ráadásul első hónapot a tanár valami műtét miatt lehiányozta. Az volt a kedvencem, amikor mondta, hogy ok, akkor most tegyem fel a kérdéseimet a feladattal kapcsolatban. Mondtam neki, hogy nincsenek. 10 másodperc kínos csönd, és továbbhaladt a következő diákra.
Kibuliztam, hogy egyszemélyes csoportom legyen, elmentem a helyszínre megadott napokon, hogy mérést végezzek. Kimentem a parkba, sétáltam egy sort, aztán beültem a DonPepe-be, aztán mentem haza. Másnap ugyanez. Harmadiknak szakadt, szóval nem kellett terepremenni senkinek sem.
Össze kellett belőle dobni egy kiselőadást. Háttéranyag netről összeszed, számadatok belebiggyeszt (90% hasraütéses alapon), és hegesztettem hozzá szép grafikonokat excell-el.
Cucc lead megkésve. powerpoint prezentáció is kellett volna, amit nem csináltam meg. Óra után adtam oda a cuccot a tanárnak pendrive-on.
Mi érdekel még?

Rounin

Nincs több kérdésem.

kikuchiyo

Azért ez nem csak az egyetemet, illetve az előadót minősíti...

/beszól
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-22, 18:12:16
Azért ez nem csak az egyetemet, illetve az előadót minősíti...

/beszól
Ne mondd hogy te nem szartad le anno a felesleges tölteléktárgyaidat... ::)

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2008-09-22, 18:20:02
Quote from: kikuchiyo on 2008-09-22, 18:12:16
Azért ez nem csak az egyetemet, illetve az előadót minősíti...

/beszól
Ne mondd hogy te nem szartad le anno a felesleges tölteléktárgyaidat... ::)
töltelélből is lehetett értelmeset találni, mármint ilyen általános tárgyak, kötelező töltelék megúszása az más.
de én se megúszásra válogattam spec a nem biol tárgyakat
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Az elején nem, a végén meg már az egészet. :)

Jó, persze, mindenkinek a személyes ill. szakos legendáriumában keringenek efféle történetek, mint pl. a netről postscript-ként letöltött előző évfolyamos laborjegyzőkönyvekről, amik a név átírása után változatlanul lettek leadva, n fős évfolyamon n-3 példányban, meg a vizsgákról, amikre úgy tanultam, hogy a reggel, a buszon vettem elő először az anyagot...

...de ilyen hozzáállással nem csoda, hogy a felsőoktatás puszta időpazarlás a legtöbb diáknak.

Also
Quote from: Lythis on 2008-09-22, 18:01:39
és hegesztettem hozzá szép grafikonokat excell-el.
Quote from: Lythis on 2008-09-22, 18:01:39
szép grafikonokat excell-el.

Immeasurable quantities of fail there.

Amúgy is megvan a véleményem erről az egész Powerpoint-kultúráról... pont ma kellett végigülnöm egy doktori védést, ahol a csaj gyak. végigolvasta az apróbetűs adatokkal teletömött, száraz prezentációját. Így nem lehet előadni, de releváns információt közölni sem nagyon.

Related: The Gettysburg Powerpoint Presentation

Failure is the default option

Nihilus

Ez a thread sucks ass. Hogy miért?

Rounin


Lythis

#26399
Quote from: kikuchiyo on 2008-09-22, 18:12:16
Azért ez nem csak az egyetemet, illetve az előadót minősíti...

/beszól
Nemmindenki születik strébernek. Lehet, hoyg te szívügyet csináltál volna belőle, hogy a beledet is kigürizd azért az 5 kreditért, de hidd el, semmit nem értél volna vele. :)

also: szép grafikonokat: nyamvadt "3d" oszlopdiagrammokat, amiket custom átszíneztem, hogy úgy tűnjön, mintha foglalkoztam is volna vele. Nemhiszem, hogy ehhez a "csillivilli grafikongyártó 3000tm" nevű tudományos grafikonhegesztő kéne, vagy szerinted igen? :D

edit: persze ez az egész sarkítva lett, és kimaradtak a kellemetlen részletek, hogy majd odafagytunk a térre, mikor a tanárra vártunk békáson (merthogy ott kellett reggel megjelenni eligazításra, mert ő ott lakik), és hasonló nyalánkságok, meghogy gyak zombiként csináltam végig, mert halál kialvatlan voltam, és hogy fel kellett hajtani interjúalanyokat is (jó, mondjuk politikai körökben valamelyest mozgó ismerős révén marha könnyen össze tudtam erre szedni egy helyi képviselőt.)
Szóval nem volt fenékig tejfel sem a dolog, és helyenként nagyon utáltam, viszont negyedannyit nem kellett vesződni vele azért az 5 kreditért, mint sok másik esetben 2-ért.