Hazai anime dvd kiadványok és vélemény róluk

Started by Fazék, 2006-10-30, 15:33:09

Previous topic - Next topic

Fazék

#120
természetesen "kicsit" hiú vagyok, szóval magunkkal kezdtem a GitS dvd megtekintését a premierről készült felvétellel.
hát richtig belerakták, ahogy elmélyülten jövök ki a film megtekintése után a teremből, a kijáratnál vették a kijövőket, és én úgy meglepődtem a kamerán, hogy majdnem fölbuktam egy lépcsőfokban :haha:
(azért szerencsére ahogy láttam nem voltam egyedül, kikuchiyo is megbotlott egy kicsit :D)
szemét Ramiz meg hősiesen vette a "kamera-akadályt", még bele is vigyorgott :D
a dvd-k "egyéb" tartalmáról továbbra sincs fogalmam se, mert örülök, hogy erre a 3 percre el tudtam tulajdonítani a nappaliban a tv-t, vacak 15"-os monitoron meg nem akarom végigbámulni a dvd-k tartalmát...
majd holnap. talán... hacsak nem ragadnak el mindenféle idióta vásárlásokra...

pedig igyekeztem mindent net-en megrendelni, de hát a szülők...

szerk: hmm ez itt nem az igazi, mielőtt megrónának, keresek nékije más topic-ot :)
szerk2: vagy sztetek elfér itt a topic-ban? elvégre a dvd-ről beszéltem nagyrészt :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-13, 21:53:42
természetesen "kicsit" hiú vagyok, szóval magunkkal kezdtem a GitS dvd megtekintését a premierről készült felvétellel.
hát richtig belerakták, ahogy elmélyülten jövök ki a film megtekintése után a teremből, a kijáratnál vették a kijövőket, és én úgy meglepődtem a kamerán, hogy majdnem fölbuktam egy lépcsőfokban :haha:
(azért szerencsére ahogy láttam nem voltam egyedül, kikuchiyo is megbotlott egy kicsit :D)
szemét Ramiz meg hősiesen vette a "kamera-akadályt", még bele is vigyorgott :D
a dvd-k "egyéb" tartalmáról továbbra sincs fogalmam se, mert örülök, hogy erre a 3 percre el tudtam tulajdonítani a nappaliban a tv-t, vacak 15"-os monitoron meg nem akarom végigbámulni a dvd-k tartalmát...
majd holnap. talán... hacsak nem ragadnak el mindenféle idióta vásárlásokra...

pedig igyekeztem mindent net-en megrendelni, de hát a szülők...

szerk: hmm ez itt nem az igazi, mielőtt megrónának, keresek nékije más topic-ot :)
szerk2: vagy sztetek elfér itt a topic-ban? elvégre a dvd-ről beszéltem nagyrészt :)
Én rajta se vagyok? :eek:

Yakumo

#122
Fazék: Ha a DVD-t, tehát a kiadványt akartad elemezni, akkor miért ne lenne itt jó? Az más kérdés,h első nekifutásra nem teljesen sikerült. :) Attól még ide való. Sztem.

edit: ezzel a posttal ellentétben pl. ^^
Azért majd írj egy elemzést róla, ha tudsz (odaférsz a tv-hez) mert a D-ről is jó lett a kivesézésed.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-13, 21:59:50Én rajta se vagyok? :eek:
Te meg ki vagy? Nem is ismerlek.

:D
egyszer a teljes nézőtér látszik, szóval biztosan rajta vagy vhol, de így hirtelen átpörgetéssel nem ugrik be, hogy kiszúrtalak volna. Ramizra emlékszem, kikuchiyo-ra, illetve egy másik fórumról a Vajk nevezetű jóemberre.

Yakumo, majd igyekszem tisztességes véleményt írni erről is, de sokkal nagyobb falatnak tűnik, ha azt mondtam, hogy a Vampire Hunter D DVD-t elárasztották extrákkal, akkor erre már hirtelen nem igazán találok szavakat :) kegyetlen mennyiségű átnézendő anyag van a dvd-ken :)
na most nem megyek bele, majd szépen egybe, hosszabban :)

Kvikveg

Fazék: ez kesz! Ezt a kivonulast feltetlenul latni akarom.  :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2006-12-13, 21:59:50
Én rajta se vagyok? :eek:

"Mi ez? Bástya elvtársat már meg se akarják gyilkolni? Hát én már szart érek?"  :lol:
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-12-13, 21:53:42
természetesen "kicsit" hiú vagyok, szóval magunkkal kezdtem a GitS dvd megtekintését a premierről készült felvétellel.
hát richtig belerakták, ahogy elmélyülten jövök ki a film megtekintése után a teremből, a kijáratnál vették a kijövőket, és én úgy meglepődtem a kamerán, hogy majdnem fölbuktam egy lépcsőfokban :haha:
Anélkül láttam a mutatványt, hogy elolvastam volna ezt a postodat, és nagyon meglepődtem, és hatalmasat röhögtem... :o Sorry szemétség, de valahogy nagyon aranyos volt az a meglepett fej, amit vágtál, meg hogy úgy néz ki, mintha kizuhannál a képből... :D
Én persze készültem a kamerára, kiku mondta, hogy az Akiránál is ez volt. Még vigyorogtam is meg mutattam a képet, hogy tuti rákerüljek a dvd-re. Tudom, k.rva vagyok... de megérte. :Kiraly: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem - XPRESS EXKLUZÍV (2 DVD)


Ilyenkor verem a fejemet a falba, hogy már elköltöttem a szalagavatós zsebpénzemet.  :Eztneked:

sirtomi

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:36:13
Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem - XPRESS EXKLUZÍV (2 DVD)


Ilyenkor verem a fejemet a falba, hogy már elköltöttem a szalagavatós zsebpénzemet.  :Eztneked:
Ember, hetek óta ír erről mindenki itt a fórumon!!! :D

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2006-12-18, 14:37:13
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:36:13
Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem - XPRESS EXKLUZÍV (2 DVD)


Ilyenkor verem a fejemet a falba, hogy már elköltöttem a szalagavatós zsebpénzemet.  :Eztneked:
Ember, hetek óta ír erről mindenki itt a fórumon!!! :D

:oops: Tényleg. Ennek ellenére én még bánkódhatok, nem?  :D

sirtomi

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:47:06
:oops: Tényleg. Ennek ellenére én még bánkódhatok, nem?  :D
Csak nyugodtan  :haha:

Ramiz

Belehallgattam a rajongói kommentárba meg belenéztem a "trivia" nevű feliratsávba. :D Utóbbi még elmegy (bár a vigyorik (kettőspontzárójelesek a feliratban!!!)) elég zavaróak, de a rajongói kommentár kifejezetten szánalmas és idegesítő. Három balek a legjelentéktelenebb dolgokon vitatkozik, néha pedig a filmen éppen futó jeleneteket kommentálják a lehető legunalmasabb módon. Nem bírnám végignézni vele a filmet, az biztos. Gyalázás...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

:) Batyamnak megjegyeztem, hogy ezek a szemetek most adnak ki minden jo DVD-t egyszerre, es mutattam neki a GitS oldalat... Mire celozgatott ra, hogy abba ne nagyon oljem a penzemet.  Kis Karacsony, nagy Karacsony... :hopp: :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2006-12-18, 21:48:08
:) Batyamnak megjegyeztem, hogy ezek a szemetek most adnak ki minden jo DVD-t egyszerre, es mutattam neki a GitS oldalat... Mire celozgatott ra, hogy abba ne nagyon oljem a penzemet.  Kis Karacsony, nagy Karacsony... :hopp: :haha:
:haha: Jófej bátyád van!

Próféta

Tapasztaltabbaktól kérdezném: hogy szokott ez lenni? Karácsony után nagyon lezuhan a DVD-k ára? Ugye nem? Mert ha nem, akkor nem halogatom...

Ramiz

Szerintem nem nagyon... bár fene tudja.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2006-12-18, 22:18:47
Tapasztaltabbaktól kérdezném: hogy szokott ez lenni? Karácsony után nagyon lezuhan a DVD-k ára? Ugye nem? Mert ha nem, akkor nem halogatom...

Azt mondom, addig vedd meg, amíg lehet.  :D

kikuchiyo

#137
Csak most jutottam hozzá a GitS DVD-hez - ugyebár karácsonyi ajándék volt. Következzék pár gondalat róla.

- A tok és a korongok gyönyörűek. Külön tetszik, ahogy a DVD-ken lévő minta illeszkedik a háttérben lévő képhez.
- Az első lemezbe csak belenéztem. Az új magyar szinkron hallgathatónak tűnik, meglepő módon a rajongói kommentár is. Az Akirához képest sokat javult a hangminősége, és ahol beletekertem, ott éppen egész értelmes dolgokról beszéltek. A trivia tracket nem találtam, legalábbis ahol beletekertem, ott éppen nem volt semmi. A film továbbra is RULZ.
- Jó fogás, hogy a szokásos "meghalsz köcsög leecher, különösen, ha olajfúró tornyon tartózkodsz" szöveg azokból a főcímből ismert zöld számokból tűnik át.
- Tetszenek a menük.
- Az extrákból nem néztem mindent végig, rengeteg cucc van, több, mint két órányi.
- A magyar szinkron készítéséről szóló összeállításon majdnem betegre röhögtem magam. "Iszik, iszik, nyal." "Most mér mondta a kollegina, hogy lereszelheti?"  :lol:
- A "hogyan készült a film" a megszokott tartalmú és nem éppen magas színvonalú. A magyar DVD összeállítói azt a megoldást választották, hogy az egyébként angol nyelvű videóra ráégetik a magyarított magyarázó feliratokat. (Ez a mondat nem menne át egy QC-n lol) A narrátor szövege maradt angol, ezt a szokásos módon felirat kíséri, amely sajnos eléggé gyenge, többek között rendszeresen "sejtanimáció"-nak fordítja a cell animation-t. :(
Egyébként interjúk a rendezővel, hangmérnökkel, takarítónénivel, szóval tudjátok. Viszont a 20. perce körül szerepel benne a főcímdal egy igényes magyar fordítása.
- A "Digitális utómunkák" már informatívabb, a film készítése során használt hagyományos és digitális animációs technikákat mutatja be. Japánul van, sajnos a felirat fordítója nem csak a számára új terminológiával birkózott, hanem a magyar nyelvvel is. Néha egészen értelmetlen mondatok születtek.
- A képgaléria nem olyan mint máshol, hogy lapozható statikus képek vannak, itt folyamatosan és automatikusan váltják egymást a képek valami buborékos effekttel.
- A "Beszélgetés Kömlődi Ferenccel" és a "Manga és az anime összehasonlítása" c. összeállításokat még nem néztem meg. Az előbbiben egy bácsi beszél.
- A "cyberpunk ökörsége öröksége" cím alatt ilyen kis demók meg videoklippek vannak, nem értem, ez mit keres a lemezen.
- A többi, a szereplők ismertetése, a videoklip és az előzetes nem annyira érdekesek.
- A rejtett extrákat nem találtam meg. :( /me lame. /me wants help.

Ja, azt elfelejtettem mondani - mit mondani, belekiáltani a világba - , hogy OMG BENNEVAGYOK A TÉVÉBEN!!!1  :rotfl:
Failure is the default option

Fazék

GitS DVD-re sajnos még mindig nem volt időm, de addig is hoznám a hírt, hogy a Cowboy Bebop 5. DVD január 5-én fog megjelenni :)

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-12-27, 18:23:19
GitS DVD-re sajnos még mindig nem volt időm, de addig is hoznám a hírt, hogy a Cowboy Bebop 5. DVD január 5-én fog megjelenni :)
MediaMarktban ma láttam!

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-12-27, 19:12:02MediaMarktban ma láttam!
hmm... akkor hátha holnap én is találkozom a kiadvánnyal és lemondhatom a rendelésem :)

Próféta

Nem tudom, melyik topikba illik.
Közelebbi ismeretségbe kerültem vééégre az Akira DVD extrái közt megbúvó, Varró Attila által a premier előtt előadott kedvcsinálóval, illetve megnéztem a filmet is a kis kapszulákkal (gyk: az anime bizonyos pontjain előpattan Varró Attila, és irodalmi elemzést vág le a filmről).
Kimondottan tetszett. Bár voltak olyan részek, amelyek ilyen irodalomóra jellegű fölösleges magyarázgatásnak, boncolgatásnak tűntek, de ezek nagy kissebbségben voltak, és többnyire nagyon érdekes dolgokat mondott (főleg a bevezetőben és a film alatti első néhány kapszulában).
Szóval jó arc ez a Varró, intelligens benyomást tesz, és találóak az észrevételei. Amit mond, annak a nagy részét már ismertem, de azért tanultam pár új dolgot is, illetve a többi része is jól össze volt fogva, hatásosan előadva.
A rajongói kommentárt viszont nagyjából az első kocsmai jelenetig bírtam ki.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-01-05, 01:26:35
A rajongói kommentárt viszont nagyjából az első kocsmai jelenetig bírtam ki.
Ez a GitS-en is kritikán aluli. Nem tudom, miért erőltetik... :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: Ramiz on 2007-01-05, 20:37:29
Quote from: Próféta on 2007-01-05, 01:26:35
A rajongói kommentárt viszont nagyjából az első kocsmai jelenetig bírtam ki.
Ez a GitS-en is kritikán aluli. Nem tudom, miért erőltetik... :ejj:
a rajongói tömény gáz
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Próféta

#144
Ja, azóta megvolt a GitS is, a rajongói kommentárt ott kapcsoltam ki, amikor előadták, hogy a "Ghost" a hőoptikai álcát jelenti. Ez asszem még a főcím előtt volt :)
A trivia track is elég... szokatlan volt, de legalább megtudtam, évente hány ember hal meg autóbalesetben, és mit kell tudni a madárpókokról. Annyi hasznuk viszont volt, hogy külön ezért még egyszer megnéztem az animét, és továbbra is egész jó film.

Varró itt nem brillírozott annyira, mint az Akiránál, itt valahogy kevésbé érdekes dolgokat hozott fel. Az a másik muksó sokkal érdekesebb témákba nyúlt bele, de valahogy nem tudott igazán lebilincselni. Mondjuk megemlítette PKD-t, és ezért bármit meg lehet bocsájtani :)

CP videoklipek: pfff.

EDIT: ja igen, levadásztam kikuchiyot, amint aláírja az Akira molinót (+ a nagyításon megtaláltam a saját szignómat), illetve Ramizt és Fazekat amint kilépnek a GITS vetítésről.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-01-06, 22:37:51
Varró itt nem brillírozott annyira, mint az Akiránál, itt valahogy kevésbé érdekes dolgokat hozott fel. Az a másik muksó sokkal érdekesebb témákba nyúlt bele, de valahogy nem tudott igazán lebilincselni. Mondjuk megemlítette PKD-t, és ezért bármit meg lehet bocsájtani :)
:D

Quote from: Próféta on 2007-01-06, 22:37:51EDIT: ja igen, levadásztam kikuchiyot, amint aláírja az Akira molinót (+ a nagyításon megtaláltam a saját szignómat), illetve Ramizt és Fazekat amint kilépnek a GITS vetítésről.
Akarod mondani kizuhan? :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 00:05:55
Quote from: Próféta on 2007-01-06, 22:37:51EDIT: ja igen, levadásztam kikuchiyot, amint aláírja az Akira molinót (+ a nagyításon megtaláltam a saját szignómat), illetve Ramizt és Fazekat amint kilépnek a GITS vetítésről.
Akarod mondani kizuhan? :__devil:

PWN3D :D - Igaz, én is pont úgy esek ki  :haha:
Jó érzés, hogy 1500 ember röhög rajtam.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-07, 00:17:23
Jó érzés, hogy 1500 ember röhög rajtam.
A Heti Hetes órákat izzad, mégis csak azért kapnak némi tapsot, mert kigyullad egy "TAPS OR GTFO" feliratú lámpa a stúdióban, te pedig azt mondod, hogy egy másodperc alatt elérted, hogy 1500 ember röhögjön --- és még elégedetlenkedsz? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

mikusmate

Aki megrendelte a Vampire Hunter D-t, ahhoz szólnék most...
Nektek mennyi idő telt el a rendelés és a házhozszállítás között? Most jelenleg 1-5 napot írtak a szállíthatóságra, és az érdekelne, hogy ezt tartják is nagyjából?

sirtomi

Én előrendeltem és megjelenés után két nappal meg is kaptam asszem. Szóval azt az 1-5 napot tartják.