Neon Genesis Evangelion 2003

Started by Chronos, 2003-07-11, 12:24:19

Previous topic - Next topic

Lac

OS: Windows XP SP1
Player: Windows Media Player 9.00.00.2980
File: Love_Hina_21.ogm
Video Codec: Ogg DirectShow Filter/Splitter 0.9.9.5 és DivX 5.0.3

Minden gond nélkül elõre/hátra tekerés a seekbar-on (más módot nem ismerek). Szóval én nem tudom mi a pálya, de nekem így tökéletesen mûködik.

Az .mkv-val az a probléma, hogy azt nehéz volt elérni, hogy az .ogm legalább ennyire elterjedjen, képzelheted, hogy akkor a matroskával mi a helyzet... lehet, hogy jobb meg szebb meg minden, de pillanatnyilag az .ogm mint tároló formátum sokkal jobban preferáltabb, ami nem utolsó szempont, ha valaki mondjuk anime-film-etc kódolásra/fansubbingra adja a fejét....

Ekuseru

nekem is lassan lejön az összes Eva rész és akkor feltöltök párat ha még lesz mit (addigra lehet, hogy felkerül az összes :rolleyes: )

tudom igértem, hogy besegitek, de mostanában nem nagyon volt idõm:D

+egy kérés: akinek már lejött a 9-edik rész az nézze már meg, mert szerintem orbitális nagy tömöritési hibák vannak benne (sajna)
vagy lehet, hogy csak nekem rossz?
日本 - 中國 - 한국

Ekuseru

Az Eva-ból ezek már a rendezõi változatok?
日本 - 中國 - 한국

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
Az Eva-ból ezek már a rendezõi változatok?
Sajnos nem, mert csak akkor lesznek fent a rendezői változatok, miután az összes "normál" részt kiadják. (Release-elik):rolleyes:
A rendezői változatok meg lesznek különböztetve egy ' jellel, pl:Neon Genesis Evangelion...#21 = sima rész
             Neon Genesis Evangelion...#21'= rendezői változat
A rendezői változatok egyébként hosszabbak mint a normál részek, kb. 28 percesek.

CHRONOS

Ekuseru

A Death and Rebirt és az End of Evangelion miben új? Szóval azokat is le lehet majd szedni? Mondjuk nem lenne rossz ugyanilyen hanggal és képpel raw változatban.:D
日本 - 中國 - 한국

Chronos

QuoteOriginally posted by Ekuseru
A Death and Rebirt és az End of Evangelion miben új? Szóval azokat is le lehet majd szedni? Mondjuk nem lenne rossz ugyanilyen hanggal és képpel raw változatban.:D
Azokat nem tudom, hogy felújítják-e, legalábbis eddig semmi erre utaló információt nem hallottam...:confused:

CHRONOS

emperor

A filmek is fel lesznek újítva, de azokat majd az utolsó DVD párossal adják ki valamikor õsszel...
Loyalty Never Dies


    Touji

    Ekuseru, Chronos és akinek már van több letöltött EVA Remastered része!
    Az összes új Evangelion részt Edonkey-val töltitek le?
    Mert nekem vagy a sorba nagyon sokan állnak vagy ha tölti, akkor lassan.
    Touji

    Chronos

    QuoteOriginally posted by Touji
    Ekuseru, Chronos és akinek már van több letöltött EVA Remastered része!
    Az összes új Evangelion részt Edonkey-val töltitek le?
    Mert nekem vagy a sorba nagyon sokan állnak vagy ha tölti, akkor lassan.
    Igen, és csak amikor elõször beállsz a sorba, akkor tölti lassan, minél több ideig fut az Emule, annál gyorsabban fognak lejönni a cuccok.;)
    Egyébként már legalább 15 részt feltöltöttünk, és a javított subok is felkerültek a 12. részig, úgyhogy szerintem inkább várj még egy kicsit, míg elkészülnek az átkódolt részek...

    CHRONOS

    zsozso

    Dav ide írjad :)
    A másikat törlöm :)
    Death is the only redemption

    Dav

    Ok kösz:D
    Na akkor mégegyszer:) Honnan lehet letölteni az eddig feltöltött részeket mert az ftp-n csak az elsö részt láttam. A már létezõ magyar feliratot ha alápakolom mûködni fog? Ja és zsozso te nem battlefieldezel véletlenül?:)

    zsozso

    QuoteOriginally posted by Dav
    Ok kösz:D
    Na akkor mégegyszer:) Honnan lehet letölteni az eddig feltöltött részeket mert az ftp-n csak az elsö részt láttam. A már létezõ magyar feliratot ha alápakolom mûködni fog? Ja és zsozso te nem battlefieldezel véletlenül?:)

    De nemám :)
    Death is the only redemption

    Dav

    Végülis nincs levédve a zsozso név szal más is lehet:)

    Chronos

    QuoteOriginally posted by Dav
    Ok kösz:D
    Na akkor mégegyszer:) Honnan lehet letölteni az eddig feltöltött részeket mert az ftp-n csak az elsö részt láttam. A már létezõ magyar feliratot ha alápakolom mûködni fog?
    1. A többi rész remélhetőleg hamarosan felkerül, de szerintem ezt már többször is leírtam...;)
    2.Működni fog, csak a sub kb. másfél másodperccel el lesz csúszva a hanghoz képest. (Tapasztalat:p )

    CHRONOS

    Dav

    Az nem nagy baj mert gondolom hozzá lehet igazítani. Akkor már csak azt szeretném tudni hogy megvan é az összes részhez a magyar felirat?:)

    Chronos

    QuoteOriginally posted by Dav
    Akkor már csak azt szeretném tudni hogy megvan é az összes részhez a magyar felirat?:)
    Íme: Anime7/Anime/Neon Genesis Evangelion/eva.zip
    ;)
    CHRONOS

    Dav

    EHE még jó hogy nem bökte ki a szemem:) thx
    Bár még hiányzik 18 rész:( Nincs valakinek valami teljes garázsfordítása?:)

    Chronos

    QuoteOriginally posted by Dav
    EHE még jó hogy nem bökte ki a szemem:) thx
    Bár még hiányzik 18 rész:( Nincs valakinek valami teljes garázsfordítása?:)
    Nem tudom mirõl beszélsz, mert benne van az összes sub...;)

    CHRONOS

    Dav

    Valóban:) Az elöbb nem tudom mi volt a gond de csak 8 srt volt benne. Leszedtem ujra most megvan mind a 26:)

    blash

    #259
    QuoteOriginally posted by Lac
    OS: Windows XP SP1
    Player: Windows Media Player 9.00.00.2980
    File: Love_Hina_21.ogm
    Video Codec: Ogg DirectShow Filter/Splitter 0.9.9.5 és DivX 5.0.3

    Minden gond nélkül elõre/hátra tekerés a seekbar-on (más módot nem ismerek). Szóval én nem tudom mi a pálya, de nekem így tökéletesen mûködik.
    de milyen modon?? Megfogtad a csuszkat, s azt tologatod hatre fele? Vagy csak a csuszka mogotti reszre kattingatsz? Mert en pont nem errol irtam.... :teccik:

     most direkt megneztem WMP 6-tal is, de en abban nem talaltam tekeresre alkalmas reszt. Mert az oke, hogy azon a husszu csikon [seekbar] tudok ossze-visszakattingatni, de tekerni [seek-elni, jump-olni, skip-elni, stb.] nem tudtam, mint az ertelmesebb lejatszokban... :teccik:

    peldaul Zoomplayer:



    vagy MPC:


    QuoteOriginally posted by Lac Az .mkv-val az a probléma, hogy azt nehéz volt elérni, hogy az .ogm legalább ennyire elterjedjen, képzelheted, hogy akkor a matroskával mi a helyzet... lehet, hogy jobb meg szebb meg minden, de pillanatnyilag az .ogm mint tároló formátum sokkal jobban preferáltabb, ami nem utolsó szempont, ha valaki mondjuk anime-film-etc kódolásra/fansubbingra adja a fejét....
    miert, ha meglatod az .mkv kiterjesztest, akkor mar nem is kell? Bonyolult egy filter felrakni a lejatszashoz? Probald ki a MPC, alias Media Player Classic-ot! Hasonlit a kinezete a wmp-hez, csak hat nagysagrendekkel tobbet tud annal :P  Es alapbol van beepitett .mkv tamogatas, mert Gabest irt egy filtert, egymaga. A filter neve: Guliverkli:

    Gabest filter-Matroska forum a doom9-on
    guliverkli a sourceforge,net-en

    MPC .mkv tamogatasa:





    probalkoztam a mplayer-el is, s talan megvan a megoldas:

    mplayer -vo directx:noaccel "G:\Cowboy Bebop.ogm"  <-- "noaccel" nelkul miert nem mukodik a lejatszas? Mig mas lejatszokkal mukodik... [magyar win98SE, Matrox G400 driver:w9x682, 8-as directx, stb.]

    az "input.conf"-ban "RIGHT seek +19"-en, mert +18-nal nem jo....   Zsozso, mennyire van nalad a Seek konfigolva?

    hm, Zoomplayer 2.90-ben [igen, tudom, hogy van ujabb...] ez az ertek 12, s 13 mp-re allitva a seek-et mar lehet visszafele tekerni...  Mig MPC-nel a large Jump Backward-nal mukodik a visszafele tekeres, persze miutan beallitottam ra vmi billentyut... [pl: ALT + VK_LEFT]

    zsozso

    QuoteOriginally posted by blash
    de milyen modon?? Megfogtad a csuszkat, s azt tologatod hatre fele? Vagy csak a csuszka mogotti reszre kattingatsz? Mert en pont nem errol irtam.... :teccik:

     most direkt megneztem WMP 6-tal is, de en abban nem talaltam tekeresre alkalmas reszt. Mert az oke, hogy azon a husszu csikon [seekbar] tudok ossze-visszakattingatni, de tekerni [seek-elni, jump-olni, skip-elni, stb.] nem tudtam, mint az ertelmesebb lejatszokban... :teccik:


    miert, ha meglatod az .mkv kiterjesztest, akkor mar nem is kell? Bonyolult egy filter felrakni a lejatszashoz? Probald ki a MPC, alias Media Player Classic-ot! Hasonlit a kinezete a wmp-hez, csak hat nagysagrendekkel tobbet tud annal :P  Es alapbol van beepitett .mkv tamogatas, mert Gabest irt egy filtert, egymaga. A filter neve: Guliverkli:

    Gabest filter-Matroska forum a doom9-on
    http://sourceforge.net/projects/guliverkli]guliverkli%20a%20sourceforge,net-en

    MPC .mkv tamogatasa:





    probalkoztam a mplayer-el is, s talan megvan a megoldas:

    mplayer -vo directx:noaccel "G:\Cowboy Bebop.ogm"  <-- "noaccel" nelkul miert nem mukodik a lejatszas? Mig mas lejatszokkal mukodik... [magyar win98SE, Matrox G400 driver:w9x682, 8-as directx, stb.]

    az "input.conf"-ban "RIGHT seek +19"-en, mert +18-nal nem jo....   Zsozso, mennyire van nalad a Seek konfigolva?

    hm, Zoomplayer 2.90-ben [igen, tudom, hogy van ujabb...] ez az ertek 12, s 13 mp-re allitva a seek-et mar lehet visszafele tekerni...  Mig MPC-nel a large Jump Backward-nal mukodik a visszafele tekeres, persze miutan beallitottam ra vmi billentyut... [pl: ALT + VK_LEFT]

    Mennyire legyen finomhangolva? ;)
    Death is the only redemption

    blash

    QuoteOriginally posted by zsozso Mennyire legyen finomhangolva? ;)
    akkor ujra ;)

    Zsozso, mennyire van nalad a Seek konfigolva?

    zsozso

    QuoteOriginally posted by blash
    akkor ujra ;)

    Zsozso, mennyire van nalad a Seek konfigolva?

    Az mind1 néztem úgy ahogy neked nemment... :)
    Death is the only redemption

    blash

    QuoteOriginally posted by zsozso
    Az mind1 néztem úgy ahogy neked nemment... :)
    ehh, bsd :bsd:  :D :D

    zsozso

    QuoteOriginally posted by blash
    ehh, bsd :bsd:  :D :D

    Use an os bub :rotflol:
    Death is the only redemption

    blash

    akko meg egy mplayer-es kerdes, ami feljebb is volt mar:

    mplayer -vo directx:noaccel "G:\Cowboy Bebop.ogm" <-- "noaccel" nelkul miert nem mukodik a lejatszas?

    a help-be se talaltam sok mindent a directx:noacce-rol....

    zsozso

    QuoteOriginally posted by blash
    akko meg egy mplayer-es kerdes, ami feljebb is volt mar:

    mplayer -vo directx:noaccel "G:\Cowboy Bebop.ogm" <-- "noaccel" nelkul miert nem mukodik a lejatszas?

    a help-be se talaltam sok mindent a directx:noacce-rol....

    Hát nemtom nekem simán lejátsza win***on is úgy hogy mplayer "filenev"
    Death is the only redemption

    McDouglas

    QuoteOriginally posted by Ekuseru
    Az Eva-ból ezek már a rendezõi változatok?

    Mar kijottek a rendezoi valtozatok is (nalam lennt is van mar a 24-23).

    Nem az '-os jelolessel terjed, hanem Neon.Genesis.Evangelion.2003.Renewal._#21video.DD5.1Ch.OPDR.avi neven, azaz a "video" szocska arulkodik rola, hogy DC verzio.
    Kukorica Rox ^^

    McDouglas

    QuoteOriginally posted by emperor
    A filmek is fel lesznek újítva, de azokat majd az utolsó DVD párossal adják ki valamikor õsszel...

    Valoban fel lesznek, es mar le is lehet szedni oket, pontosabban a Death egyik valtozatat.
    Kukorica Rox ^^

    emperor

    Hogyhogy "egyik változatát"? Mennyi lesz?:confused:
    Loyalty Never Dies