Animékből készült/készülő filmek

Started by Touji, 2003-08-03, 15:03:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-07-19, 02:01:43
Quote from: Fazék on 2007-07-19, 01:35:46azt meg egy viccnek találom, hogy ezt az NGE-t megpróbálják folyamatosan újraéleszteni,
"Milk cow is milk cow. Ever heard of Star Wars?"
annyira egyértelmű volt, hogy ez lesz rá a reakció, hogy erre már bűn lett volna fogadni :)

de míg Star Wars-nál megérthető, hogy a fan-ok újabb és újabb tartalomra éheznek, mert egy kitalált világ, rengeteg lehetőséggel, érdekes szereplőkkel stb. addig az NGE egy lezárt egész és elméletileg a közönsége is az érettebb rétegből kéne kikerüljön, szóval ezek mellett számomra már kevésbé érthető, hogy pontosan minek örülnek az emberek, amikor egy-egy újabb bőrt húznak le róla...

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 02:31:59és elméletileg a közönsége is az érettebb rétegből kéne kikerüljön
Miért is?
Amúgy zömmel egyet kell értenem veled. Mindennek ellenére persze meg fogom nézni az új nge-t, csakazértis. Hátha. Mint ahogy a Star Wars előzmény-trilógiát / clone warst is megnéztem, és volt, ami jó lett belőle.

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-07-19, 02:59:03
Quote from: Fazék on 2007-07-19, 02:31:59és elméletileg a közönsége is az érettebb rétegből kéne kikerüljön
Miért is?
valahogy így éreztem, hogy a fiatalabb közönség nagy részének nem jön be a sorozat, legalábbis az itteni kritikákat olvasgatva. de persze ez könnyen lehet megtévesztő :)

Solid Snake

#123
Quote from: Lythis on 2007-07-19, 01:28:22
Szal az emoid lúzer, meg a feltünési viszketegségben szenvedő cserediákribi és nincsszemélyiségemcsendeskislányvagyok fadarab trió TÉNYLEG eszméletlenül vitte ám a sztorit.

The ultimate NGE hater.  :uzi: :__devil:

Azt kimaradt a megállapításból, hogy miért olyanok, amilyenek. A döntéseik, a belső indítékaik alaposan be lettek mutatva, úgy vélem (a pszichológiai okok bemutatása talán túlságosan is átlendült a ló túlsó oldalára az utolsó két részben, dehát pont ez adta a mélységét, plusz azóta lett egy bizonyos End of Evangelion is, úgyhogy checked). Lehetséges, hogy a kb. 8-9 hónapja tartó "animetanulmányaim" során nem láttam az összes alapművet, azonban az eddig látott (aniDB szerint 56 befejezett) anime közül nálam a totál első helyezett mindenképpen az NGE + EoE. Persze minden jellemfüggő dolog, de ha tudtok IGAZÁN igényes alapműveket, amikhez esetleg még nem volt szerencsém, akkor segítsetek ki.  :smile: (bár hamarosan elkezdem majd egy másik topicban többek által is jónak tekintett "NGE-klón" RahXephon-t).

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 02:31:59
de míg Star Wars-nál megérthető, hogy a fan-ok újabb és újabb tartalomra éheznek, mert egy kitalált világ, rengeteg lehetőséggel, érdekes szereplőkkel stb. addig az NGE egy lezárt egész és elméletileg a közönsége is az érettebb rétegből kéne kikerüljön, szóval ezek mellett számomra már kevésbé érthető, hogy pontosan minek örülnek az emberek, amikor egy-egy újabb bőrt húznak le róla...

Pontosan a kereseti igény miatt. Amíg lesznek olyan egyének, akik vevők a rókabőrökre, ezzel sok-sok milliós bevételt hoznak a készítő vállalatoknak, addig ez örökérvényű folyamat lesz. Ezért is van az, hogy pl. a mozikban is 10 filmből 5-6 folytatás, remake vagy adaptáció.

Lythis

EVERYONE FUCKING DIES... best ending EVAR...  :hehe:

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2007-07-18, 23:35:03
...
Ha már Mamoru Oshii, akkor tőle egy másik filmet lehetne igazán jól élőszereplősen leforgatni: a Jin-Roh-ot. Annak a jellege is jobban illeszkedik a nyugaton szokott filmdrámák közé. És nagyobb rá a remény, hogy nem fullasztják bele az effektekbe. (Meg amúgy is jobban szeretem a GITS-nél)
Jin-Roh... az tenyleg ok lenne. Csak ne nyalasitsak el.

Quote from: Solid Snake on 2007-07-19, 00:38:55
Quote from: Baggio on 2007-07-18, 22:47:40
ezért mondom, hogy a Ghostból is lehtene egy ilyet csinálni. én szivesen elnézném másfél oráig, hogy pl Jennifer Love Hewitt vagy valami hasonló kaliber az Örnagy cuccaiban ugrál és lő iszonyat effekthalmazba temetve.

Na most már tényleg  :_piszka:.
Motoko vs. JLH. See the difference?

Mondom én: ha "GITS filmre" vágysz, akkor nézd meg a Mátrixot. Carrie-Anne Moss sokkal jobban elképzelhető Motokoként, mint valami kislányos vigyorral rendelkező tinibálvány.
JLH-t neeeeeee! :eek:

Hmm, nem akarjuk GitSet nyuszikkal, 1 percben, mint az Ordoguzot?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2007-07-19, 21:00:10
Hmm, nem akarjuk GitSet nyuszikkal, 1 percben
We have a winner! Akarjuk!
(30 másodperc amúgy)

Solid Snake

#127
Quote from: Lythis on 2007-07-19, 20:21:02
EVERYONE FUCKING DIES... best ending EVAR...  :hehe:

...except the emo boi & that bitchy transfer student  :__devil:

Quote from: Kvikveg on 2007-07-19, 21:00:10
Hmm, nem akarjuk GitSet nyuszikkal, 1 percben, mint az Ordoguzot?

Jó lenne, de szerintem az Angry Alien-es srácok kizárólag élőszereplős filmekből csinálnak ilyen bunny-ripoffot.
(Mellesleg nálam az ottaniak közül a Pulp Fiction üt a legjobban [that's a tasty burger...  :uzi::D]).

Szerk:
Azóta látom, bővítették a keretet egy-két címmel. Spider-Man 1-2...gah.  :muhahah:

motifator

Az EVA vitába inkább nem szállok be, de annyit elmondanék, hogy ha egyszer lesz NGE film, és sikeres lesz, azzal szerintem mindenképp jól járunk. Azt mindannyian tudjuk, hogy nem lesz olyan, mint a sorozat, aki azt várja tőle, az magára vessen.
De ha tudnak belőle egy igazán jó akció sci-fit csinálni, aminek nagy sikere lesz, akkor biztosak lehetünk abban, hogy minden filmkritikus emlegetni fogja majd, hogy honnan is indult ez az egész. És hátha lesznek néhányan, akik majd úgy jönnek ki a mozikból, hogy "nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen jó film is olyan perverz japán meséből készült, lehet, hogy nem is minden japán rajzfilm gyerekmese?"
Lehet, hogy idealista vagyok, de szerintem lehetnek egy sikeres anime adaptációnak jótékony hatásai az animék és az animés társadalom általános megítélésére.
Mondjuk ehhez ismerni kéne azt, hogy hogyan változtak mondjuk az amerikai képregény eladások(ezt most egybe kéne írni, vagy külön, vagy kötőjellel?) amióta folyamatosan jönnek ki a sikeres képregény adaptációk.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2007-07-19, 23:47:58
De ha tudnak belőle egy igazán jó akció sci-fit csinálni, aminek nagy sikere lesz, akkor biztosak lehetünk abban, hogy minden filmkritikus emlegetni fogja majd, hogy honnan is indult ez az egész. És hátha lesznek néhányan, akik majd úgy jönnek ki a mozikból, hogy "nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen jó film is olyan perverz japán meséből készült, lehet, hogy nem is minden japán rajzfilm gyerekmese?"

Anno a GitS-et is a Mátrix révén ismertem meg, mint az egyik forrást. Szóval van abban valami, amit mondasz.

Quote from: motifator on 2007-07-19, 23:47:58
Mondjuk ehhez ismerni kéne azt, hogy hogyan változtak mondjuk az amerikai képregény eladások(ezt most egybe kéne írni, vagy külön, vagy kötőjellel?)

Egybe.  :smile:

Quote from: motifator on 2007-07-19, 23:47:58
képregény adaptációk.

Ezt is. ;)

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2007-07-20, 00:10:16
Quote from: motifator on 2007-07-19, 23:47:58
képregény adaptációk.

Ezt is. ;)
Nem inkább kötőjellel? A "képregény-adaptáció" szebbnek tűnik.

minuszmiki

Quote from: Próféta on 2007-07-20, 00:20:32
Quote from: Solid Snake on 2007-07-20, 00:10:16
Quote from: motifator on 2007-07-19, 23:47:58
képregény adaptációk.

Ezt is. ;)
Nem inkább kötőjellel? A "képregény-adaptáció" szebbnek tűnik.
De, hét szótag, legalább három szóból készült összetett szavakat, amelyek hosszabak hat szótagnál, kötőjellel írjuk.

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-07-20, 00:22:14
Quote from: Próféta on 2007-07-20, 00:20:32
Quote from: Solid Snake on 2007-07-20, 00:10:16
Quote from: motifator on 2007-07-19, 23:47:58
képregény adaptációk.

Ezt is. ;)
Nem inkább kötőjellel? A "képregény-adaptáció" szebbnek tűnik.
De, hét szótag, legalább három szóból készült összetett szavakat, amelyek hosszabak hat szótagnál, kötőjellel írjuk.

Fenébe, beleestem a csapdába. Valóban.
:merci: a javítást!

Próféta


minuszmiki

Hopp, tényleg. :redface: Lényeg, hogy több, mint hat, számolni meg nem tudok. :)

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-07-20, 00:28:40
Hopp, tényleg. :redface: Lényeg, hogy több, mint hat, számolni meg nem tudok. :)

"Hány ujjamat mutatom, Winston?"  :__devil:

motifator

Hmm, mennyi mindent tanul az ember. Nekem is rémlett valami szótagszám dolog összetett szavaknál, de általában csak érzésből használom a magyar nyelvtant(gondolom azért a legtöbben így vagyunk vele). Szal a szabályokat már nem nagyon vágom, de viszonylag helyesen tudok írni így is, legalábbis nem vagyok rendszeresen grammar nazi-k célkeresztjében.
Asszem akkor már nem javítom ki utólag a hibáimat, majdnem fél oldalnyi diskurzus vesztené értelmét. Na off vége
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Lythis

Ez a jó abban, ha lesz EVA live-action: fene sem akarja majd azzal húzni a drágalátos - városrombolásra tökéletesen felhasználható perceket, hogy shinji rinyáját hallgassuk, mert arra a nagyközönség nem kíváncsi. ^^
Egyébk megítélés: ha film készül belőle, akkor a nézők egy része valszeg le se fogja sz*rni az anime-t, másik fele valszeg csodálkozik, hogy milyen jó kis filmet hoztak össze "egy ilyen hülye japán rajzfilmből", a maradék meg max aztmondja, hogy jéé, van ilyen anime is. Kétlem, hogy egy filmadaptáció annyira javítana a megítélésen. A transformers film miatt sem lett népszerűbb a rajzfilm. Legalábbis nekem nem tűnt fel.

Groven

Quote from: Lythis on 2007-07-20, 01:37:55
Ez a jó abban, ha lesz EVA live-action: fene sem akarja majd azzal húzni a drágalátos - városrombolásra tökéletesen felhasználható perceket, hogy shinji rinyáját hallgassuk, mert arra a nagyközönség nem kíváncsi. ^^
Egyébk megítélés: ha film készül belőle, akkor a nézők egy része valszeg le se fogja sz*rni az anime-t, másik fele valszeg csodálkozik, hogy milyen jó kis filmet hoztak össze "egy ilyen hülye japán rajzfilmből", a maradék meg max aztmondja, hogy jéé, van ilyen anime is. Kétlem, hogy egy filmadaptáció annyira javítana a megítélésen. A transformers film miatt sem lett népszerűbb a rajzfilm. Legalábbis nekem nem tűnt fel.


Ezzel egyetértek. Annó mikor a Saikanoból is csináltak filmadaptáció. Na az kész gáz lett. Köze nem volt az animéhez. Lehet az anime sajátos rajzolású, de atom jó. EVA filmnél félek, h ua lenne mint a SAikanonál. Vissza nem jönne 1 deka abból, amit az anime indukált az emberben. Az animében Shinji rinyáját még csak-csak elviselte az ember, de 1 elő szereplős filmben??? Szerintem szétröhögném magam rajta. De kiváncsiságból biztos megnézem majd.
Transformers film... sajna tipikus példa h mindenből amiből lehet pénzt akarnak csinálni és Hulívúd ért hozzá h rontson el vmt, de piszokul, amit 1x nagyon jól kitaláltak. A film: 0 történet, aminek köze nincs a Tranformers világhoz. Néztem nagyokat azon, h beletettek olyanokat, h lopakodó robotok éjszaka 1 kertben (????!!!!!). Nameg a "nagy" összecsapások jó nagy összevisszaságok lettek, mert a vágások olyan rosszak h au... szerelmi szál...eh..hagyjuk...Optimus monológjai bullshit, amivel a mekikaját lehet agyonönteni öntet gyanánt h vm haszna is legyen, de így is ártalmas az emberi egészségre. Látványos meg modern kinézetű a film. Hja. A robotok 1 része jól néz ki. Megatronékat szerintem úgy elszúrták, h eh... Fél óra mire átalakultnak, vmikor 2 sec és az utolsó speciális ötvözetű fémlapocska is a helyére kerül a robot jobb szemöldekének bal alsó részénél. Finoman szólva bealázták a rajzfilmet. Nem csodálom, h a nem akarják majd megnézni. Pláne ugye h nem csillogó-villogó mert a 80-as évek termése.
A könyvadaptációkat még csak értem, értem, de 1 rajzfilmet miért akarnak élőfilmre vinni, azt nem. Ennyire ötlettelenek legyenek...

Próféta



Zsiga