A legjobb anime befejezések

Started by Solid Snake, 2006-12-17, 20:19:15

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Tiszteletem minden kedves kollégának!

Eme topicot azért hoztam létre, hogy kitárgyalhassuk a véleményünk szerint legszebb/legjobb/legütősebb végkifejleteket.

Kezdem is a sort:

Air
Eddigi anime-néző pályafutásom során ezt a befejezést szeretem a legjobban. Drámai, könnyfakasztó (végigzokogtam az egészet, nem tagadom), szépséges, tanulságos, elgondolkodtató.

[spoiler]
A tengerparti metafora a kisgyerekekkel és Haruko beszéde a családról - minden egyes képkockának értelme van, a jelenet alatti zene (Aozora) pedig 10-szeresére emeli a lélekre gyakorolt hatást. Illetve szerintem nincs olyan halandó ember, aki ne sajnálná szegény Misuzu-t. Lényeg a lényeg: perfekt.[/spoiler]

Member

A legjobb a Galaxy Angel 3/1. széria befejezése. :D

Na jó, nem, nekem eddig az Elfen Lied, Kenshin OVA2 - Seishouhen és a Loveless befejezése tetszett igazán, kicsit sok cuccot láttam csak félig. :/

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

A Haibane Renmei vége nálam felülmúlhatatlan.

Nagy hatású még a LoGH vége is (az utolsó 3-4 rész).
Tetszett a Planetes vége is - és még sorolhatnám.
Failure is the default option

Dreamcleaver

A Chrno Crusade vége elég megkapó volt. Az AIR-é is, de ott jobban örültem volna egy vidám végnek. A Gungrave is szépen volt lezárva.

Na meg persze a Mai Otome vége az valami csodás... :lol:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Pirula

A Jin-Roh és a Lain vége viszi nálam a pálmát, harmadik az NGE.
De még nagyon tetszett a Chrno Crusade, a CB meg az Azumanga is, az évzáró jelenetét imádom!  :Kiraly:

Member

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-17, 21:06:38
A Haibane Renmei vége nálam felülmúlhatatlan.
Nálam pont az vágta el a tökéletestől, de ízlések és pofonok.

Próféta

Nem tudok ítélkezni, nagyon sok animének van igazán jól sikerült vége. Meg észrevettem magamon, hogy nagyon befejezés-orientáltan szoktam vizsgálni a történeteket, tehát vannak ugyan kivételek mindkét irányban, de általában azok az animék szoktak tetszeni, amelyeknek jól eltalálják a befejezését. Ebből adódóan, ha elkezdeném felsorolni, minek szeretem nagyon a lezárását (Laputa, Cowboy Bebop, Haibane Renmei, Jin-Roh, Kino no Tabi), akkor nem nagyon fog a felsorolás különbözni a kedvenceim listájától.

Azt hiszem, hogy az igényeim, amit egy befejezéssel szemben támasztok, vagyis annak a feltétele, hogy szeressem egy anime végét, nagyjából így foglalható össze: legyen ütős és szentimentális. Ez persze nem szükséges és nem elégséges feltétel, de azért jó iránymutató.

Viszont a legemlékezetesebb utolsó mondat alkategóriának nálam egyértelmű győztese a Millenium Actress.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-12-17, 22:31:20
Viszont a legemlékezetesebb utolsó mondat alkategóriának nálam egyértelmű győztese a Millenium Actress.
Addigra sajnos már aludtam rajta. :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis


SaiyaGin

Slayers Try
Gourry egyik kezével átkarolja Linát, a másikban egy jókora csirkecombot fogva int búcsút a nézőknek...  :Kiraly:

Solid Snake

Quote from: SaiyaGin on 2006-12-18, 11:21:26
Slayers Try
Gourry egyik kezével átkarolja Linát, a másikban egy jókora csirkecombot fogva int búcsút a nézőknek...  :Kiraly:

És ennek van valamilyen szimbolikus jelentősége vagy csupán egy eszement poén marad?  :D

SaiyaGin

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:32:10
És ennek van valamilyen szimbolikus jelentősége vagy csupán egy eszement poén marad?  :D

Én nem láttam benne, de a topiknyitó postodban "legszebb/legjobb/legütősebb"-ről volt szó, amibe szerintem beletartozik. Mármint az egész utolsó ending. Egyébként úgy gondolom, hogy "legszebb/legjobb/legütősebb" pedig elég szubjektív fogalom.

Solid Snake

Quote from: SaiyaGin on 2006-12-18, 15:52:49
Egyébként úgy gondolom, hogy "legszebb/legjobb/legütősebb" pedig elég szubjektív fogalom.

Teljes mértékben.  :tezsvir:
Jellemtől függő dolog ez is, mint általában minden dolog iránti érdeklődés.

Kuroi Tenshi

NGE EoE (tudom, már vártátok :haha: )
Amikor először láttam, csak pislogni tudtam egy ideig utána...
még a merev hitetlenkedő vigyort se tudtam a végéig lekaparni
az arcomról...
Ilyen erős, letaglózóan ütős befejezést még nem láttam. Ezért
is lett nagy kedvencem és saját megítélésem szerint az egyik
legkiválóbb alkotás, mert ilyen erős hatást még semmi más nem
ért el.

Kiváló befejezése volt még: Serial Experiments Lain, Cowboy
Bebop, FLCL, ... (haladnom kéne a "to see" listámmal... kissé el
vagyok még maradva) meg persze az Excel Saga idiótaságára is
feltette a koronát az utolsó rész  :whoah: :muhahah: :rotfl:

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-20, 00:29:47
Excel Saga idiótaságára is feltette a koronát az utolsó rész  :whoah: :muhahah: :rotfl:

Igaz... :D

Ramiz

GitS SAC első szezon vége is elég ütős. Sok minden kockára kerül, Batou és Motoko között is szikrázik a levegő...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: Ramiz on 2006-12-20, 10:18:30
GitS SAC első szezon vége is elég ütős. Sok minden kockára kerül, Batou és Motoko között is szikrázik a levegő...

Épp akartam mondani hogy nagyon jól átadja az eredeti GitS Manga végét. CB-is egyértelmű, Perfect Blue-is nagyon ottvan. Memorie-s ből a Magnetic Rose vége nagyon jó. Tokyo Godfathers is nagyon jó. Jin-Roh-t is csak hozsannázni tudom tovább. Innocence-nek is nagyon szeretem a végét. Azumanga Daioh-nak szívmelengető volt a vége. Gunslinger Girl-nek is. Texhnolyze-nak is bár annál maradjunk annyiban hogy az egy olyan sorozat ami sokunkat megoszt, bár művészi alkotás.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Randal

Planetes, Wolf's Rain, Jin-Roh, Magnetic Rose, Pale Cocoon, Wings of Honneamise

szerk: a CB-t nem írtam ide, mert az alap, jópár másikkal együtt.

Norboy


...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Yakumo

Nagyon tetszett a Golden Boy vége. :D Nagyon jó, amikor együtt láthatóak az eddig megismert hölgyemények és mindenki segít Kintaro-n. Hangulatos. :D  :Kiraly:
/ majd egyszer írok egy komolyabbat is azért.

Solid Snake

Quote from: Norboy on 2006-12-20, 21:37:44
Kimi ga Nozomu Eien...

Valóban reális és szép a befejezés, a mackókönyves jelenetnél és az alatta felcsendülő zenénél kellemes érzés keletkezik az emberben.
Tetszett, szeressük.  :jee:

Raggie

Mindenképpen jelölném az általam frissen megnézet Ghost in the Shell - Stand Alone Complex első sorozatot! :cool: Nagyon el van találva és akkorát üt hogy az csak na ;) !
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Junchi

Élesszük fel kicsit a topic-ot; Jöjjön egy top5 féleség.

1. Berserk - Mondhat akárki, akármit, ennek az animének a lezárása úgy tökéletes, ahogy van, minden nemű plot hole ellenére (igeeen, a magam részéről nem kérnék ebből folytatást ^^)
2. Samurai Champloo - Itt rágtam a körmömet, hogy mégis milyen sorsot szánnak végül a főszereplőknek. 25-ös/26-os EPICsode-ok rulzanak...
3. Gungrave - Ha egy anime befejezésének sikerül elérnie, hogy majdnem kinyissam a 100-as zsepimet, akkor az csak zseniális lehet :D
4. Monster - No comment...
5. Arashi no Yoru ni - Ennél szuttyogtatósabb befejezést kereve sem találnék...

bimanc

Ha már pont most akarod feléleszteni, akkor azt hiszem, megragadom a lehetőséget, hogy a kezdeti előítéleteim ellenére kiálljak a Code Geass mellett. Érdekes, hogy az első széria vége is nagyon jó volt, én nem éreztem, hogy cliffhanger lenne, viszont az R2 befejezése azt hiszem önmagáért beszél. Nem csoda, hogy így felbolygatta az egész animés világot. Gondolom ez is ízlés dolga, de számomra tökéletes volt, és egy közepesnél azért valamivel jobb sorozatból egy igazi kedvencet csinált.

Ami még nagyon ütött számomra, az a Saikano vége, egyszerűen még a lejátszót sem tudtam kikapcsolnim, annyira magamba zuhantam.

(Persze a Strike Witches vége mindent üt, de ez triviális. Minden idők legjobb animéjének a befejezése is tökéletes.  :P)

motifator

Quote from: bimanc on 2008-10-02, 21:47:12
Ami még nagyon ütött számomra, az a Saikano vége, egyszerűen még a lejátszót sem tudtam kikapcsolnim, annyira magamba zuhantam.
Agreed  :tezsvir:
Egészen odáig utáltam a sorozatot. Az utolsó rész előtt még tervezgettem, hogy mennyire le fogom húzni a fórumokon, de az utolsó rész után nem tudtam haragudni a sorozatra.
That's it, I'm a drama freak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rounin


Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-10-04, 01:37:00
Cowboy Bebop.
/thread

'Nuff said.

Valaki be tudja zárni ezt a topikot? :D
[spoiler] Ja igen, én... :__devil: [/spoiler]

Bebop, Bebop, Bebop.

Jó, mondhatnék sok kedvenc animét, mert ami tökéletes, annak nyilván a vége is az (Akira, GitS, Ninja Scroll stb). De a "Beng!"-et és aztán a megnyugtató zenére az űrbe szálló képet (Yoko Kanno, istennőm!) semmi sem überelheti. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

blackman

Cowboy Bebop, ez gondolom alap. Nagyon hangulatos volt a Death Note vége is,  valamint a Vampire Hunter D - Bloodlust film vége szintén kiváló volt.

Rounin

Quote from: blackman on 2008-10-04, 02:06:43
Nagyon hangulatos volt a Death Note vége is

Úgy érted amikor [spoiler]L meghalt[/spoiler]? Szerintem is. :tezsvir: