Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Titkos on 2010-02-01, 03:58:42
lévén epizódikusak a történetek. :D
Többségében nem azok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Jah, először megnézed az eredeti sugárzási sorrendben, aztán a 2009es verziót, ami időrendben van. :P
[reserved]

Titkos

Quote from: NLZ on 2010-02-01, 10:29:03
Jah, először megnézed az eredeti sugárzási sorrendben, aztán a 2009es verziót, ami időrendben van. :P

Tényleg, ez micsoda? Valamire remake, változott valami a korábbi történethez képest, vagy csak annyi, hogy ezúttal időrendben is újra kiadták, és csörög a kassza? XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-02-01, 14:05:32
Quote from: NLZ on 2010-02-01, 10:29:03
Jah, először megnézed az eredeti sugárzási sorrendben, aztán a 2009es verziót, ami időrendben van. :P

Tényleg, ez micsoda? Valamire remake, változott valami a korábbi történethez képest, vagy csak annyi, hogy ezúttal időrendben is újra kiadták, és csörög a kassza? XD
Hozzáadtak olyan..5? +1(x8) részt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Ja, hogy ez az Endless Eightes? :) Akkor képben vagyok. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Moha

Quote from: Titkos on 2010-02-01, 03:56:14
Hehe, én meg bajban vagyok, mert még nem láttam, és akárhányszor valaki azt mondja, hogy "nézd csak sorban, ahogy leadták", rögtön jön egy másik, aki azzal akar meggyőzni, hogy márpedig jobb inkább az "eredeti sorrend" (amit Haruhi mond a részek végén), aztán persze a harmadik ember megint arról győzköd, hogy leadási sorrendben is jó lesz, stb. és sosincs vége. XD
Egyszerű: nézd meg random sorrendben és meg van oldva. :haha:

Titkos

Aha, szerzek egy 12 oldalú dobókockát, aztán majd az "megmondja" a részek sorrendjét... XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Xzone

Quote from: Flaser on 2010-02-11, 00:12:43
Legjobb női / lány karakter: Tohsaka Rin1

1-(I *don't* have to watch the movie, to know she's still the best)

:redface:

Most akkor én is kijövök a szekrényből a Rin-mániámmal. Konkrétan tervezem egy bekeretezett Tohsaka Rin kép beszerzését az íróasztalomra. Ez a lány egyszerűen tökéletes: példakép és szerelem egyben.

Also, ez valakinek nincs meg beszkennelve? HNNNNGGGGGGGG...

[spoiler][/spoiler]

warchief

Érdekes anime, elég realisztikusnak tűnt, ahogy mechák irtják a tankokat... de meg tudná vki mondani, miért van az, hogy csak 10es részt nem tudom lejátszani, előtte és utána is jók a fájlok, csak 10es a korrupt?

chilip

#1509
öm, sztem simán mehetne ide vagy ide

Ment is, köszi. :)

Xzone

Lol... megnéztem a Railgun Seiyuu Specialt. A négy főszereplő vetélkedőn vesz részt egy középiskolás kémia előadóban (a japán és a magyar szocreál belsőépítészet úgy tűnik, teljesen megegyezik btw). Igazi időpocsékolás volt, de valahogy mégsem bánom :)

chilip

Bantorra 21 - meghalt a
[spoiler]időmanipuláló kövér házvezetőnő[/spoiler]
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO  :zomg:

amúgy
[spoiler]megint csomóan elpakoltak  :zomg:[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2010-02-21, 00:12:55
Bantorra 21 - meghalt a
[spoiler]időmanipuláló kövér házvezetőnő[/spoiler]
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO  :zomg:

amúgy
[spoiler]megint csomóan elpakoltak  :zomg:[/spoiler]

Nem baj az :D Engem egyedül csak [spoiler]Noloty[/spoiler] halála döbbentett meg :( Ő volt a kedvencem..

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-21, 00:26:30
Quote from: chilip on 2010-02-21, 00:12:55
Bantorra 21 - meghalt a
[spoiler]időmanipuláló kövér házvezetőnő[/spoiler]
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO  :zomg:

amúgy
[spoiler]megint csomóan elpakoltak  :zomg:[/spoiler]

Nem baj az :D Engem egyedül csak [spoiler]Noloty[/spoiler] halála döbbentett meg :( Ő volt a kedvencem..

Hányan élnek még egyáltalán?  :D

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2010-02-24, 18:13:07

Hányan élnek még egyáltalán?  :D
A maffiózó, a kisgyerek, a cowboy, a nagydarab szekállas, a pufajkás és a pufajkás csaj, Hamy meg Matt :)
edit: Jah és Mirepoc is :D

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-24, 20:45:43
A maffiózó, a kisgyerek, a cowboy, a nagydarab szekállas, a pufajkás és a pufajkás csaj, Hamy meg Matt :)
edit: Jah és Mirepoc is :D

:merci:
(Nem mintha szándékomban lenne a sorozat újbóli elővétele. :P)

Moha

#1516
m33w csinált belőle egy külön verziót (az DTV forrás, a B-G & m33w meg DVD), én a DVD forrású verziót nézem.
Mellesleg H.264 video + AC-3 2.0 audio + SSA felirat mkv-ben.

Az azért furcsa, hogy két különböző oprendszeren 3 különböző lejátszónak is gondja van vele. Mindenesetre még eddig az SMplayer viszi a legjobban.
Majd megnézem a laptopon mit produkál...

Quote from: Zsiga on 2010-03-01, 23:46:03
Töltsd ezt, ez 100% hogy jó: http://triforcealliance.com/coalgirls/?p=448
BakaBT-n láttam ezt a verziót is. Blue-ray forrás kecsegtető, de mivel csak egy 18"-os 5:4-es monitorom van, nem biztos, hogy kijönne a különbség. Meg sajna a coalgirls verzió nem fér rá egy DVD-re. Azért teszek egy próbát, bár már csak 3 rész van hátra.

Zsiga

Van ott TV-DVD-BR screenshot, hasonlítsd össze, szerintem látványos különbség van még a két lemezes verzió között is.

Quote from: Moha on 2010-03-01, 23:52:11
nem fér rá egy DVD-re.
Erre így 2010-ben inkább nem mondanék semmit... :zomg:

NLZ

Nem lehet, hogy alapból szar a rilíz?  Mármint hogy hiába jó a CRC, ha a file maga szar gyárilag? :)
[reserved]

Cobra

Első szezonból már megvárom a BR ripet végig, a TV verzió van meg egyébként.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2010-03-02, 01:10:42
Első szezonból már megvárom a BR ripet végig
Sokat már nem kell rá várni, fél éve kész van. :D

Cobra

Hmm, Doki most kezdte kiadni, nem tudtam hogy van mástól is már.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2010-03-02, 10:57:13
Hmm, Doki most kezdte kiadni, nem tudtam hogy van mástól is már.
Az a második szezon.

bimanc

Quote from: LiaLia on 2010-03-03, 00:32:41
:cool: érdekes, ebből a szempontból még nem olvastam így, a robot és a misztérium esetleges összefüggéseit.
Fontosak a beavatások és minden korban jelentős volt a fiúk, fiatalok férfivá avatása. Régebben ehhez voltak szertartások, a mai korban is fellelhetők ilyesmik, bár egyre kevésbé. A katonaság is ilyen, és a robotok több esetben is inkább a harcászathoz kapcsolódnak. Emellett a technikai fejlődés emberi képességeket meghaladó fejlődése magával hozhatta ennek a misztériummá növekedését.

Szerintem: Míg a nyugati médiában a robotok pusztán harci járművek (tankok lábakkal, lásd Battletech), addig a japánok inkább úgy tekintenek rájuk, mint a szamurájok páncéljára. Az ilyen történetekben ember-ember elleni párharcot akarnak látni, akkor is, ha több tíz tonna acél van a szereplőkön. Ugyanezért használnak emberi fegyvereket felnagyítva.

Zen

Sztem túlzásba viszitek a készítők szimbolikáját meg az általánosítást. Vannak variációk meg eltérések, illetve 'kövesd az elsőt' hozzáállások mechákhoz.
Mintha nem létezhetne japán ember "nézni akarom ahogy nagy fém dolgok szétzúznak más nagy dolgokat látványos speciális effektekkel" meg "höhö, együtt sérülnek a gépükkel, ez tök cool, vegyük már át mi is" hozzállással.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Quote from: Zen on 2010-03-03, 01:39:10
Sztem túlzásba viszitek a készítők szimbolikáját meg az általánosítást. Vannak variációk meg eltérések, illetve 'kövesd az elsőt' hozzáállások mechákhoz.
Mintha nem létezhetne japán ember "nézni akarom ahogy nagy fém dolgok szétzúznak más nagy dolgokat látványos speciális effektekkel" meg "höhö, együtt sérülnek a gépükkel, ez tök cool, vegyük már át mi is" hozzállással.
De a nyugati anime kultúra jó része abból áll, hogy zomgdeep weeaboo eszmeiség mindenek felett, szal muszáj ilyeneket belelátnunk. :)
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2010-03-03, 01:39:10
Sztem túlzásba viszitek a készítők szimbolikáját meg az általánosítást.
Quote from: NLZ on 2010-03-03, 01:45:58
De a nyugati anime kultúra jó része abból áll, hogy zomgdeep weeaboo eszmeiség mindenek felett, szal muszáj ilyeneket belelátnunk. :)

Quote from: motifator on 2010-03-02, 02:57:57
Boldogok a lelki szegények...
[spoiler] :hehe: :angyali:[/spoiler]

Titkos

#1527
Valahol mindkét oldalnak igaza van, én nem mondom, hogy Flaser, KT, vagy bimanc baromságokat írnának, de azért tényleg kezdtünk már kissé elmenni affelé a túlmisztifikálás felé, amiről NLZ ír. ;) *És ekkor Junchi belinkel egy Elfen Lied képet záróakordnak, mint a túlmisztifikált nagy semmi ékes példáját. :D XD*

Amúgy még annyit, hogy Zen sem lelki szegény, és nem is asspullozta azt a dolgot, hogy "csak úgy benne van, mer' cool", érdemes elolvasni pár komolyabb anime készítőjével 1-2 interjút, vannak vicces dolgok. :) (Személyes kedvencem: "-XY-san, a Death Note alma motívuma ugye jelentőséggel bír? Biztos utalás Ádámra és Évára, bűnbeesés, stb, igaz?" "-Ööö....igazság szerint azért választottam az almát, mert cool, és megy a piros színe Ryuk szemeihez. ^^" " Nem én találom ki, talán nem szóról-szóra, de így volt. XD De még az EVA-s Anno is bevallotta, hogy azért nem volt ott minden teljesen tudatosan átgondolva, és vérprofin megrendezve, néhány dolog tényleg a "cool-faktor" miatt került bele.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-03, 01:48:01
Quote from: motifator on 2010-03-02, 02:57:57
Boldogok a lelki szegények...
[spoiler] :hehe: :angyali:[/spoiler]
Mondja aki nem tudott magától kitalálni egy beszólást... ::) :hehe:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Flaser

Először is: én semmit nem misztifikáltam, csak felhívtam rá a figyelmet, hogy a mecha anime jó része tele van beavatás történet elemekkel. Ennek elengedhetetlen része valamilyen "misztérium", itt a mágia helyét a tudomány/technológia veszi át, de továbbra is mágikusan van kezelve. A misztérium hordozója a fétis - na itt ez a mecha.

Ennyi.

Ami meg Anno "LOL Evangelion"-ját illeti: a qrva életbe, értsétek már meg, hogy nem judeo-keresztény mű. Nincs direkt olyan olvasata, az csak egzotikus köntös. Az előbbi a mi kultúránknak annyira része (az Amerikainak meg még szerves része), hogy ez mindenkit megvezetett.

Az egyetlen dolog aminek még van valami köze hozzá az a Kabbala, de itt is lecsupaszítva és eredeti mondanivalójából kiemelve. Az angyalok a létezés/Isten különféle aspektusait testesítik meg, de ennek nincs mélyebb jelentés tartalma. A szereplők nem élnek át az adott aspektushoz köthető megvilágosodást - ill. megélnek, de annak semmi köze a hagyományos Kabbala olvasathoz, a Buddhizmushoz már annál inkább - tehát ez is csak egy újabb máz.

A freudi elemzéssel az stimmel, hogy közvetlenül ezt nem éli meg a néző. Nagyon jó magyarázata a történteknek, de megint nem a szerves magja.

Akkor mi?

A történet egyik magja a szociális olvasata Shinji helyzetének, aki állandóan kénytelen a közösség érdekeit elvárásait szembe állítani a sajátjaival. A másik a tiszta Buddhista filozófia. Olvastam erről egy zseniális cikket, csak sajnos már évekkel ezelőtt, s azóta elnyelte a web. Amire emlékszem, az-az, hogy a szereplők által tényleg megélt (érzelmi/létélményi) krízisek már abszolút beleillenek a Buddhista keretbe ill. ez áll a látszólagos tisztán freudi elemek mögött is.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."