Reggae, Ragga, Dancehall Respecta--Selecta!!

Started by Eberinu, 2007-01-21, 19:18:02

Previous topic - Next topic

Eberinu

Hát először is, ez az én egyik nagyon de nagyon nagy kedvenc műfajom, ez a 3. Hogy miért? Emberek! Ébresztő!! Erre a zenére olyat lehet lazulni, hogy az valami hihhhhetetlen! Hát pesten tudom ajánlani a Kultiplexet és a Trafó Bár Tangót, itt ez van dögivel!!! Ha netán van valami faja zenéd, akkor ird be az előadót-számcímet, mert engem érdekelne a dolog...Addig is hallgassátok meg a Seeed-Respectness számát, nagyon tanulságos a szövege :D

Ramiz

Black Thought (The Roots) & Bob Marley - Burnin' And Lootin'

egyébként meg Burning Spear minden mennyiségben (dub) pihenéshez
Seeed, Gentleman meg hasonló zenék is jók, de egy idő után túl monotonnak érzem őket. Persze a dub is monoton, de azt mégsem unom meg, fene tudja, ízlés dolga. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Eberinu

Ha dub, akkor nálam az Anima Sound System!!Persze a jó öreg Juci féle! Hiányzik is naon  :frown:
Én arra tudok nagyon kikapcsolni. Seeed, Gentleman, stb. hát én ezekre ugy tudok pörögni, mint egy duracell nyuszi :D Nem láttál még partyzni, naon szeretem a reggae műfajt, és a barátosaim is próbálom megfertőzni vele, kit-kit sikerült is :)

Raggie

Nem teljesen ez a műfaj de talán még belefér: a Manu Chao is marha jó. Könnyedebb, gyorsabb de azért raggae-s dallamokkal. Meg poén hogy vagy öt nyelven szövegel! :D

Konkrétan raggae-t még nem nagyon hallgattam(a klasszikus Marley-n kívül persze).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Eberinu

Akkor pl Damian Marley, El condorsito-t töltögess, mert nagyon jó  :whoah:

Tycho

#5
amit én szeretek nagyon az a the Skatalites   :Kiraly::whoah:  az is isteni chill-out zene, bár a ska sem egészen reggae de ugyanonnét jön  :lazza:

(nem összekeverendő a ska-punkkal! :ejnye: )

Raggie

#6
Hm... szerintem nem ugyanonnan jött de lehet hogy ez csak magánvélemény! :rolleyes: :D
(ha jól tudom akkor a ska-ból lett a reggae nem pedig fordítva)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

gyulababa

oh igen, ez itt a kánaán :D
Matisyahu-t melegen ajánlom minden regi kedvelőnek

Tigris+CopyCon+Iriemaffia t emelném ki magyar sorból
Animat én is imádom, Jucus féle régi anima nekem ingább chill volt, az uj (vagyis a legujjab) pedig pörgős fesztivál zene

+ hogy még forumnál is maradjak Gantz openingje Rip Slyme tól Super Shooter inkább d&b, de nagyon ott van


ja és persze, minenki jöjjön reagecamp olni, majd animozunk egy kis  :lazza: mellett.

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Gyula :) A Rip Slyme tooooom,h. nem reggae féle, azt másra mondtam :P Hát Irie az nagyon yo...és MC Kemon ? :D A Matisyahu-t ismerem,megvan az albumuk,ebbe az a poén hogy ha jól tudom zsidó nemzetiségűek,mégis baromi jó zenét csinálnak :D Copy Cont is szeretem, öcsém mégjobban,még msn-en is felvette vele a kapcsolatot. Hát nemtom voltál e idén a Sziget fesztiválon, de ha láttad az Anima fellépését...teljes lebőgés volt...De a Gentleman az yo volt :D Idénre Seeed-et akarok!!!!!:D

gyulababa

Őszintén (meg lehet kövezni, de ez van) nem szeretem a szigetet. EFOTT sokkal jobban szerintem, és amúgy is harmad annyiba kerül. Azért hoztam föl, mert vmi hihetetlen jól sikerült ott az Anima :D
http://www.shabboshouse.com/Holidays/Chanukah/5765/Matisyahu/MatisyahuSignsCDs.jpg
Matisyahu valóban zsidó, és a szövegek is erről szólnak, dehát arra ugyse figyel az ember, és a zene az télleg jó.
MC Kemonról mégcsak nem is hallottam, de majd most kiprobálom (végülis kb ezért van a topic)

Raggie: utána tudnál nekem járni a ska ból reggi dolognak? érdekelne a téma :P

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Ha Ska-ból reggae, akkor PASO (Pannonia Allstar Orchestra assszem,de ha nem igy lenne, nyugodtan javitsatok ki :) )

gyulababa

Majdnem jó, kihagytad a SKA-t belőle:)
Na pl ezt is szeretem, és efotton hallotam őket először, kellemes meglepetés volt.

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Hát nekem tetszett a tavalyi sziget, bár volt egy két csalódás, pl: prodigy. Kiváncsi leszek az idei felhozatalra...ha lesz gentleman megint,akkor megyek :D

gyulababa

Én is néha 1 napra nézek ki (15 percre lakom végülis :D), prodira majdnem kimentem, de aztán mégse, és hallottam utólag hogy gagyi volt, ugyhogy működött a női megérzés.

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Raggie

Quote from: gyulababa on 2007-01-25, 14:06:25
Én is néha 1 napra nézek ki (15 percre lakom végülis :D), prodira majdnem kimentem, de aztán mégse, és hallottam utólag hogy gagyi volt, ugyhogy működött a női megérzés.
Akkor te otthonról is hallgathatod majdnem! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Eberinu

Quote
Akkor te otthonról is hallgathatod majdnem! :D
Szinte már Kalózkodol :D Ingyér hallgatsz mindent

gyulababa

Békáson lakom, szóval azért nem olyan közel, de télleg negyed óra. Meg, ha erre fúj a szél akkor valóban lehet hallani, de az inkább csak fesztivál zaj :P

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Idén mikor lesz kendermag fesztivál?

gyulababa

"2007. májusában ötödik alkalommal rendezzük meg a Million Marijuana March demonstrációt, ezúttal nem csak Budapesten, hanem az ország más pontjain is.
De csak a ti segítségetekkel!"

EFOTT: http://www.hook.hu/main.php?folderID=1&articleID=3889&ctag=articlelist&iid=1
Reggae campnak meg még nincs helyszíne, csak lehetséges hogy Battán marad.

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Kivi vok idén is a Margitszigeten rendezik é meg....Jó volna :D Bár reméljük nem lesz téli hideg...Figy má, te tudtál olyanról hogy tavaly lett volna sport sziget?(nemtom mennyire jártál ki)

gyulababa

Nem tudok erre válaszolni ( 3szor voltam sportszigeten, tavaly nem)

Javaslom ezt a videót, egy jóféle cigi mellett (bár én józanul is lefordultam a székről :D)
http://www.youtube.com/watch?v=l_8yPap-k_s

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Hát hallod, ez überfárasztó volt  :lol: Szerintem ha részeg vagy kicsit beszívott lettem volna, végigröhögöm,de igy csak néztem mint a tejbetök... :D

gyulababa

Nu, sportsziget nem volt tavaly és úgytűnik nem is lesz ezután sem.
http://www.sziget.hu/sportsziget

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Jah...ezt én is sajnáltam....Idén sajna pont augusztusra esik a szakmai gyakorlatom,szal egész hétre tuti nemtok kimenni a szigetre  :bruhuhu: Most meg a hideg miatt sehova nem nagyon mozdulok ki...

gyulababa

Hidegben is jót lehet mókázni odakint, egyszer egyik haverommal pl konkrétan jégviharban kellet kint lennünk, és csak 4 szál gyufánk volt :D (de a felsőbb erők velünk voltak  :jee: )

"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Hát az meleg....velem egyszer volt ilyen hogy valami rohadt hideg volt, és egy idő után már ugy átfagytam,hogy nem is fáztam :D Egyszer meg minusz 20 fokban elment előttem az utsó busz, és éjjel kellett telefonálnom és keltenem apám,mert kb 30perc lett volna gyalog az út (amit nyáron gond nélkül meg is teszek,ha már nincs busz),de rohadt hideg volt és igy muszály volt..Trafóból jöttem pont haza...utána jó lázas is lettem,meg minden bajom volt...

krezga

Quote from: gyulababa on 2007-01-29, 21:45:55
Nem tudok erre válaszolni ( 3szor voltam sportszigeten, tavaly nem)

Javaslom ezt a videót, egy jóféle cigi mellett (bár én józanul is lefordultam a székről :D)
http://www.youtube.com/watch?v=l_8yPap-k_s

Hát ez nagyon ütős!:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

minuszmiki

Quote from: Eberinu on 2007-01-25, 08:47:11
A Matisyahu-t ismerem,megvan az albumuk,ebbe az a poén hogy ha jól tudom zsidó nemzetiségűek,mégis baromi jó zenét csinálnak :D

Sorry, hogy belédkötök  :__devil:, Matisyahu egy ember, és egyébként nagy kedvencem, most is épp ő szól.  :lazza:


gyulababa

Ennyi erővel, Matisyahu nem egy ember, hanem egy név :D ráadásul nem is az igazi neve. Egyébként mi Eberinel magát a felállást értettük alatta, nem csak belőle áll a zenekar.
Kivégeztem seeds-t meg gentlemant - pörgősnek azért nem mondanám, (egyátalán nem az az én felfogásomban:P), de tetszett, kedvencet még nem választok.

Nellie Mckay - David   <=  :jee: sok műfajt vegyít egybe, bejövős


"Az élet egy tál cseresznye" - Futurama

Eberinu

Hát,nagyon nem vok oda a német nyelvért,de a Seeed az kivétel :D Gentleman.....nagyon szeretem....De azért Junior Kelly se rossz :D Irie maffia:D