Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Groven

Quote from: Syttha on 2006-11-06, 22:55:07
Kawai  :D

Visszatérő álmaim nekem is vannak... és én is kíváncsi lennék rá, hogy miket jelentenek. Edig azt ötlöttem ki, hogy ha jeleznek valamit, akkor azt, hogy:

a) mostanra dolgoztam fel valamit, amit régen csak félretettem
b) emlékeztetni akarnak valamire, amit akkor vagy olyan helyzetben éltem meg.

Legalábbis szerintem... :)

Hm... szerintem pont a neve - visszatérő álom - utal arra, h lehet 1 c) variáns is: jelzi, h azt a dolgot még nem dolgoztad fel, v oldottál meg 1 dolgot.

Tycho

#841
[spoiler=az álmom ami kicsit megakasztott :eek:]nem tudom mi hatott rám, de ma megöltem valakit álmomban. igazán indokom nem volt rá, és nem is ismertem, egyszerűen csak felbosszantott és elegem lett belőle. gondoltam a meggyőzés leggyorsabb módja, ha egy húsvágó késsel kicsinálom és nem lesz útban többet: odamentem, megszúrtam egyszer, meg mégegyszer, aztán hátrafeszítettem az erkélykorlát felett a fejét és a torkába is beleszeltem egy nagyot, majd átborítottam a korláton és ledobtam... de ez nem volt elég: felvettem egy csomó ócska cuccomat, egy nagy sapkát meg a kapucnit a fejemre és lerohatnam, nehogy túlélje és tudjon vallani... ott még gyorsan körülnéztem nem lát-e valaki, majd megint belemártottam 4-5ször a kést, aztán a torkán tovább szeleteltem kicsit, hogy biztosan meghaljon... bár a feje is be volt már törve az érkezéstől de nem bírtam magammal, kezdtem beparázni... ezt meglátta valaki, ahoz odaszaladtam és abba is megmártottam a kést, és aztán a gerincébe a nyakánál hátulról is mégegyszer, majd elszaladtam mintha nem is ott laknék, közben már elkezdtek odatódulni az embere, de nem láthaták az arcomat úgy éreztem (közben elkezdődött a szokásos: alig bírok futni, végül teljesen lemerevedek mint egy lassított felvétel, de végül nem így folytatódott az álmom.) futottam keresztül kasul a panelházak között, közben kerestem egy könnyen megjegyezhető rejtekhelyet... találtam is egypudvás faodvat, és oda berejettem tokostul a kést (igazából belepréseltem a rohadó, pudvás fába) ... közben letakarítottam a kezemről a vért a pulcsim belsejével, levettem a pulcsit, a sapkám meg a szar ruhát és ott áltam egy szál pólóban meg a nadrágban amire rávettem a rongyaim... ezeket egy galacsinba gyúrtam, és kerestem egy nejlonzacskót, abba belegyömöszöltem majd elindultam haza... a tömeg mellett úgy mentem el, hogy nem is ismertek meg... és ekkor ébredtem fel arra, hogy miközben gondolkodtam, hogy a tettes mindig visszatér a helyszínre, és erre számítanak is, ugyanakkor látni akarom a helyszínt megint, de ez milyen egyszerű lesz az erkélyünkről dohányozva (akkor valahogy nem állt össze a kép, hogy azt is láthatták hogy onnét dobták le az első áldozatot) és hogy hova rejtsem el a kést később, hogy dobjam a dunába, és honnét,  hogy ahogy végigprögettem a fejemben a lehetséges helyszíneket, akkor feltűnt, hogy ezek a valós helyszínek álmaimban megszokott változatai, amelyek valahogy részleteikben másabbak mint budapest, mégis jobbnak, szebbnek és esszenciájában ugyan annak a városnak érzem... :D és itt jöttem rá hogy ez egy álom... egész eddig tényleg azt hittem megöltem valakit...  :eek: :eek: :angyali:[/spoiler]

amit eszembe juttatott az álmom: nektek is van a fejetekben egy csomó helyszínről egy egész másképp kinéző térkép, ami álmotokban helyettesíti a valódi megfelelőjét?

[spoiler=itt írtam az enyémről]Nekem van egy komplett budapestem, ami más, de valahogy mégis igazibbnak érzem,  a belvárosom ami kicsit steam-punkos a nedvesen csillogó fémfelületekkel, a rengeteg villamossínnel, a többszintes rakpartokkal, a furcsa kéményes dunahajókkal és az ezen a rengeteg sínen futó hipermondern villamosokkal és üvegpalotákkal a bérházak helyén... ( a gellért tér van pl 3 szintesre átálmodva, ahol a rakpart szinek kb úgy néznek ki mint a 2es vonalán ott a vígadó felé a sínek alatti rakpart falrész (a raktár ajtókkal, ismeritek gondolom) átváltozva de felismerhető a hely azért... ugyanakkor pl a következő híd a szabadság híd mellett (ami meg még nagyobb is az igazinál) a margit híd és egy üvegházzal borítot margit sziget láttszik...) vagy egy teljesen más hajógyári sziget és szentendre valamint a duna felfele észak felé és egy egész cyberpunkosabb kinézetű és hangulatú külvárosi rész (amerre a gyárépületek és raktárak vannak mostanában, tehát még messze azért a kertvárostól.. (ami nálam nincs is :eek:))... pl: az egyik kedvenc helyszínem az az egy olyan mintha a kettes villamos felmenne a lágymányosi hídra és azon átmenne és félig lakótelep félig gyártelep házak között menne tovább, ahol a budai hídfőnél csövesek meg utcai huligánok gyülekeznek, meg az egész környéken -> ez meg egy másik álom helyszíne volt régebben: a velem lévő lányt meg akarták erőszakolni majd semmit nem tudtam tenni és kishíján elvágták atorkomat egy széttört üveggel, és akkor itt felkeltem hogy na ezez már sok  :ejnye: - szóval az a hídfő és rakpart rész meg ennyire súlyos  :haha:[/spoiler]

EDIT: addig szerkesztettem a postot, amíg betettem spoilerek gombokba a leírását az álmomnak, mert hosszú lett, meg az én megváltozott Budapestemnek a 'körülbelüli' leírását is, mert az is :D csak hogy láttszódjon a lényeg is :angyali:

Angellore

Újabb baromi idegesítő visszatérő "álom". Az utóbbi 1,5-2 hétben minden hajnalban felébredek/ vagy azt álmodom, aztán meg visszaalszom... Elég bosszantó, hogy nem tudom, valóban ébren vagyok e....  :grrr:
"A halál nem szomorú. A szomorú az, hogy a legtöbb ember nem is él igazán."

Member

Jó kérdés, hogy mi volt a sztori full, de arra emlékszem, hogy Mojo kijelentette azt, hogy ismét Monster-t csinál Great Mishel-ből. Ez már szakmai ártalom. :eek:

Syttha

Quote from: Groven on 2006-11-07, 22:04:24
Hm... szerintem pont a neve - visszatérő álom - utal arra, h lehet 1 c) variáns is: jelzi, h azt a dolgot még nem dolgoztad fel, v oldottál meg 1 dolgot.

Lehetséges. Mondjuk most már harmadik napja ugyanarról álmodok éjszakánként. Ráadásul meg is marad, úgy, hogy napközben is élénken emlékszem rá - ellentétben a legtöbbel, ami reggelente alig fél óra alatt eltűnik.

Egyszer úgyis rájövök, mi lehet :confused:

Groven

Quote from: Syttha on 2006-11-10, 11:14:54
Quote from: Groven on 2006-11-07, 22:04:24
Hm... szerintem pont a neve - visszatérő álom - utal arra, h lehet 1 c) variáns is: jelzi, h azt a dolgot még nem dolgoztad fel, v oldottál meg 1 dolgot.

Lehetséges. Mondjuk most már harmadik napja ugyanarról álmodok éjszakánként. Ráadásul meg is marad, úgy, hogy napközben is élénken emlékszem rá - ellentétben a legtöbbel, ami reggelente alig fél óra alatt eltűnik.

Egyszer úgyis rájövök, mi lehet :confused:

Na látod... pont ezért tér vissza, h végre megfejtsd. :jee:

Rounin

Quote from: Tycho on 2006-11-08, 09:59:12
amit eszembe juttatott az álmom: nektek is van a fejetekben egy csomó helyszínről egy egész másképp kinéző térkép, ami álmotokban helyettesíti a valódi megfelelőjét?

Van bizony. Újmohács, kicsiny otthonom pl. álmomban sokkal több fával és fantasy-like elemmel bír, illetve a háromnegyedénél egy rohadt nagy szakadék vet neki véget egy tengerrel a látóhatárig elterülve. Meg még rengeteg egyéb.

Próféta

Talán most évek óta először emlékszem az álmomra.

Nem annyira WTF, mint a tieitek, de azért elég bizarr volt.

Egyetem.
Valamelyik tárgyból az oktatók bejelentik, hogy miután mindnyájan szépen levizsgázunk belőle, közösen elvisznek minket egy tajvani nyaralásra (egyébként sejtem, melyik ez a tárgy, de az közel sem volt ennyire nehéz). Erről persze egyedül egyvalaki nem értesült: én. Így aztán a legnagyobb megdöbbenéssel veszem tudomásul, hogy pár óra múlva indulok a glóbusz túloldalára, és persze mindenki hülyének néz, és hiába vitatkozom velük, egyedül a világ ellen. Így aztán néhány órám maradt, hogy ott helyben, az egyetemen összecsomagoljak (az is szép mutatvány lett volna... de hát ez van), a mobilom pedig látványosan lemerült, így még a szüleimnek se tudtam szólni, hogy pillanatokon belül nem leszek velük egy kontinensen.
Bagatellnek hangzik, de nagyon pánikoltam ám.

Angellore

#848
Ez remek, már én is kezdek az oskolával álmodni...

Elég zavaros a dolog, de valami olyasmi volt elvileg, hogy megírtuk a szociológia ZH-t, majd nyugodtan elmentünk sörözni, aztán valamikor este hazaértem... Reggel meglepetten tapasztaltam, hogy csörög az óra, majd eszembe jutott, hogy aznap kommunikáció ZHt írunk (ez a 2 tárgy az, amiből nincs vizsgánk, csak 1 ZH) és én még a tételcímeket sem tudom... No nem baj, felöltöztem valami nagyon csöves szerelésbe betpiegtem az oskolába, a tantó kiosztotta a feladatlapokat, erre felébredtem... Ha legalább láttam volna a kérdéseket, de nem! :comp:

No sebaj... Azt hiszem ezek után komolyabban fogom venni a kommunikációt. :D
"A halál nem szomorú. A szomorú az, hogy a legtöbb ember nem is él igazán."

Groven

Az embert nagyon foglalkoztató tudatalatti, v épp az utbbi 2 "páciens" esetében a felszíni tudatban lévő dolog manifesztálódik meg az álom szűrreális finomszövésű hálóján keresztül.

Solid Snake

Quote from: Groven on 2006-11-20, 19:35:29
Az embert nagyon foglalkoztató tudatalatti, v épp az utbbi 2 "páciens" esetében a felszíni tudatban lévő dolog manifesztálódik meg az álom szűrreális finomszövésű hálóján keresztül.
Magam sem fogalmazhattam volna pontosabban.

Tegnapi álmom:
Az iskolában elmaradt a röpiedzés, mert az edző értekezletre ment. Én elindultam megkeresni az egyik csapattársamat, mert meg akartam neki mutatni a rajzaimat, de nem találtam sehol.

Nos. Akár hiszitek, akár nem, a valóságban hasonlóan történt meg a mai nap! Az edzés elmaradt, mert az edzőnek el kellett mennie Tokajba egy másik meccsre, a csapattársam, akinek pedig a rajzaimat vittem, nem volt sehol.

Eléggé megdöbbentem. Most akkor egy hasonló formában előre láttam a jövőt? Vagy csak puszta véletlen az egész? Ilyen még szinte soha nem fordult elő velem. Eléggé bizarr érzés. Valaki mással is történt hasonló élmény?

thrall

rájöttem arra, hogy ha kajálok alvás előtt, akkor olyan hülyeségeket álmodok, hogy nemigaz, ezért majdnem mindíg lefekvés előtt eszek, hogy jókat álmodjak XD

Mostani álmom: sajnos nemsokat emlékszem rá, de arra emlékszem, hogy a barátnőmmel voltunk MO másik végén, majd hazajöttünk miskolcra, mert apám elvitt minket nagybátyám új házához, ami a belvárosba volt, és amúgy egy családi ház kertel emg mindennel, és amikor bementünk a angybátyám nem volt ott, és az egész ház cask egy szoba volt. nem volt benne semmi, csak egy nagyobb zuhanyzó... itt kiesés ... következő amire emlékszem, hogy az Avason voltunk a villamos végállomásánál (tudniillik, arra villamos egyáltalán nem jár, még a közelébe sem), aminek a végén volt egy lyuk, és a lyukban lévő csövekből tűz tört elő, amihez odaültünk és szalonnátsütöttünk... ennyire emlékszem, de ez is elég zavaros szerintem XD

Általában azt álmodom, hogy vagy a barátnőmmel vagyok, vagy meghalok.

Necrid^

Múltkor azt álmodtam hogy én vok az egyik sztár a jóbárátokban, csak az álomra már nem emlékszem.. :DD
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Member

Gyorsan beírom, még mielőtt elfelejtem. :)

Szóval ez vmi huszadrangú katasztrófafilm volt egy negyvenedrangú X-akta klónnal. Szóval, ugye én voltam a szokásos ügynökpárosból az egyik, igaz, csak a sztori közepe felé jelentem meg, és olyan arcom volt, mint Frei Tamásnak. O_O
Úgy indult az egész, hogy egy hipermarket dolgozói a pihenőszobában (bár gyárilag gondolom nincs ilyen) vmi műsort néztek, amiben egy irtó ronda nőnek mozogtak a fogai és vér folyt ki közülük, és ez a műsor elvileg vírust generált bennük, ami abból állt, hogy állatira agresszívvé váltak, s aki a dühöngéseiket túlélte, az is megfertőződött. Természetesen elindult a buli, mindenki vert mindenkit, a lifttel sem volt menekvés, stb., stb. (Nem, nem a Gyilkos Felvonó figyelt be :)) Az egyik jómunkásember, miután megtudta, hogy mi a helyzet, pár erősen hajléktalannak látszó barátjával bezárkózott a hűtőházba, ahol direkt volt egy ilyen túlélő részleg, ahol jókat kártyáztak.
És valahol itt kerültem be a képbe, ment a menekülés, lift alját is kirágták a mocskok, de ez a rész annyira nem maradt meg... Közben kiderült, hogy a "lázadók" által bántalmazott csirkék a közéjük ennivalóért szálló verebeket verték, s ezek a külvilágban is elkezdték terjeszteni a kórt. (Nem vicc...) Végül azok az arcok a hűtőházban találtak egy rejtett kijáratot, s arra gondoltak, hogy csak az áruházon belül tombol a vész még mindig, hát nem, ugyanis a rekesz elhúzásakkor felvadult denevérek végeztek velük (vagy lehet, hogy ők is csak ilyen zúzó-zombik lettek).
Végül én és társnőm kijutottunk, bementük a védelmi hivatalba, könyörögtünk, hogy rendeljék el a szükségállapotot, de perceken belül oda is betörtek, liftezés fel, menekülés háztetőről-háztetőre... Itt felébredtem, elmondtam Araki-nak, közölte, hogy miért ilyen betegek az álmaim, majd hozzáfűzte, hogy túl zsíros a hajam, mossam meg... Aztán már tényleg felébredtem a telefon csörgésére, ami szerencsére egy REM szakaszt szakított félbe. :)

thrall

Quote from: Member on 2006-11-25, 10:20:57
Gyorsan beírom, még mielőtt elfelejtem. :)

Szóval ez vmi huszadrangú katasztrófafilm volt egy negyvenedrangú X-akta klónnal. Szóval, ugye én voltam a szokásos ügynökpárosból az egyik, igaz, csak a sztori közepe felé jelentem meg, és olyan arcom volt, mint Frei Tamásnak. O_O
Úgy indult az egész, hogy egy hipermarket dolgozói a pihenőszobában (bár gyárilag gondolom nincs ilyen) vmi műsort néztek, amiben egy irtó ronda nőnek mozogtak a fogai és vér folyt ki közülük, és ez a műsor elvileg vírust generált bennük, ami abból állt, hogy állatira agresszívvé váltak, s aki a dühöngéseiket túlélte, az is megfertőződött.
ez a rész kicsit olyan A mobil-like álom, de jó lehetett, legközelebb ne egyél lefekvés előtt XD

Member

[spoiler]Inkább azt akartad mondani, hogy ne igyak Coop Light Cola-t és ne feliratozzak le 14 percnyi PPG Z-t? :)[/spoiler]
Amúgy ritkán van köze az aznapi cselekményhez az álmaimnak...

Solid Snake

A tegnap esti álmomat a vizsgadrukkomnak tulajdonítom.

Álmomban ott voltam a szóbeli érettségi vizsgán, rossz tételt húztam, majd elkezdtem beszélni egy teljesen más dologról (valami hülyeségről, már nem emlékszem  :D), a vizsgabizottség pedig egy ilyen filmekből ismerős gombot megnyomott, mire a padló eltűnt, én pedig AAAAAHHH, le a mélységbe. És akkor felébredtem.

Nos, hétfőn lesz majd a valódi vizsgám, remélem, nem lesz ilyen automatika a vizsgateremben.  :smile:

Draconire

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-25, 17:02:04
Álmomban ott voltam a szóbeli érettségi vizsgán, rossz tételt húztam, majd elkezdtem beszélni egy teljesen más dologról (valami hülyeségről, már nem emlékszem  :D), a vizsgabizottség pedig egy ilyen filmekből ismerős gombot megnyomott, mire a padló eltűnt, én pedig AAAAAHHH, le a mélységbe. És akkor felébredtem.
Szerintem neked meg kell nézned az Excel Saga-t.  :D

Member

Quote from: Gmer on 2006-11-25, 17:04:08
Szerintem neked meg kell nézned az Excel Saga-t.  :D
Szerintem addig volt poén, amíg nem derült ki, hogy mi van ott...

Rounin

Adott egy elég sötét, komor, kihalt pusztaság közepén álló kúria.
Ide villamossal jutottam el, félig föld alatt, a mozgólépcsőn a BKv tulajdonosnőjét hallgatva jövőbeli terveiről. Szóval. Ezek után egy 5 fős csapat tagja voltam (illetve mind az öt személyiség én voltam.. mondhatni egy lélek öt testben) és az említett kúriába hatoltunk be, fegyverekkel jól megpakolva. (innen e/1) Találtam az egyik mellékszobában egy kövér nőt, a tulaj szolgáját, akit valami info kicsikarása miatt mind az öten megerőszakoltam, de felébredt a tulaj és láttam TPS módban, hogy közelít felém(felénk O_o). Namármost a tulaj egy erős mágiahasználó volt. Wow. És nem kevésbé kövér.
Ezután azon kaptam magam, hogy egy könytárban tologatom a szekrényeket, ugyanabban az épületben... a bkv tulajdonosát hallgatva megint, amint barátnőjével cseveg.
És itt ébredtem.

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2006-11-30, 13:01:37
Adott egy elég sötét, komor, kihalt pusztaság közepén álló kúria.
Ide villamossal jutottam el, félig föld alatt, a mozgólépcsőn a BKv tulajdonosnőjét hallgatva jövőbeli terveiről. Szóval. Ezek után egy 5 fős csapat tagja voltam (illetve mind az öt személyiség én voltam.. mondhatni egy lélek öt testben) és az említett kúriába hatoltunk be, fegyverekkel jól megpakolva. (innen e/1) Találtam az egyik mellékszobában egy kövér nőt, a tulaj szolgáját, akit valami info kicsikarása miatt mind az öten megerőszakoltam, de felébredt a tulaj és láttam TPS módban, hogy közelít felém(felénk O_o). Namármost a tulaj egy erős mágiahasználó volt. Wow. És nem kevésbé kövér.
Ezután azon kaptam magam, hogy egy könytárban tologatom a szekrényeket, ugyanabban az épületben... a bkv tulajdonosát hallgatva megint, amint barátnőjével cseveg.
És itt ébredtem.

Ez a kövi Resident Evil film nyitójelenete? Umbrella Corp felvásárolta a BKV-t.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2006-11-30, 17:14:50
Ez a kövi Resident Evil film nyitójelenete? Umbrella Corp felvásárolta a BKV-t.  :D

Megyek is forgatókönyv formába ölteni és kilincselni... hmm, Boll bácsi biztos bevállalná XD

Member

Egy rövidebb szösszenet jutott eszembe a ma reggeliből.
Fórumoztam, 3 pm-et kaptam, egyet kazenokizu-tól, egyet Zanador-tól és egyet Dreamcleaver-től és azon gondolkoztam, hogy ez utóbbi meg mi a fenének írhatott. :)
Sajnos már nem emlékszem, hogy mit. :frown:

kikuchiyo

Érdekes, én is azt álmodtam ma reggel, hogy fórumozok (egy másik fórumon). És valakinek az aláírásában egy animgif volt, ami Hermionés p*rnót ábrázolt. Jó durvát. (Atamannaka ga hen ni nacchatta kamo, sono you na yume wo miteru to iu to...)
Failure is the default option

Kvikveg

A heti kiallitas temajahoz igazodva ma reggel azt almodtam, hogy az elegans ruhamban, de a  kenyelmes fekete bakancsomban masirozok be a kiallitasra, es csak ott veszem at azt a magassarkut, amit kinzoeszkozkent lehetne alkalmazni(, pedig nem is nagyon magas a sarka).
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2006-12-01, 22:31:53
Egy rövidebb szösszenet jutott eszembe a ma reggeliből.
Fórumoztam, 3 pm-et kaptam, egyet kazenokizu-tól, egyet Zanador-tól és egyet Dreamcleaver-től és azon gondolkoztam, hogy ez utóbbi meg mi a fenének írhatott. :)
Sajnos már nem emlékszem, hogy mit. :frown:

Csak annyit, hogy Nana megint a bejárati ajtóm küszöbén aludt. Természetesen tök mezítelenül, és az egyik végtagja is hiányzott. Kérlek mihamarabb gyere érte, mert engem kiver a víz, ha egy lakásban kell lennem vele, és kérlek vigyázz jobban rá, mindig kényelmetlenül érzem magam a szomszédok előtt. Kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Meske

Quote from: Zanador on 2006-11-02, 00:05:23
Nálam van mótivum is, egész álom ismétlődés, 2-3 olyan világ, amibe rendszeresen belekerülök és ott játszódnak az álmok, és történet folytatás is.. Ezért is szeretek nagyon álmodni, de sajnos mostanában megint elég ritkán sikerül (az utóbbi hónapban szinte egyszer se).
Világból 2 nagyobb van, és azt hiszem 2 kisebb. Az egyik nagyobban játszódott is egy hosszú történet, amit le akarok irni, csakhogy előbb a lustaságommal kell megközdenem (nagyonsok oldal lesz, még ha összecsapom is, és ennek még a töredékét se irtam soha).
Hihi. Én is így vagyok ezzel! :) Nálam is vannak olyan visszatérő motívumok, amik azonos világban léteznek, s hasonlóan jönnek létre a cselekmények. Valamint nekem is van egy olyan álmom, amit meg akarok írni (persze már jó régen el is kezdtem, de hogy mikor lesz befejezve, az jó kérdés... :P)

Arról, hogy meghaltam volna még nem álmodtam, de hogy elájultam, vagy valami úton-módon kómába kerülök, olyat igen. És ilyenkor általában vagy külső szemlélődő lettem, vagy az álmom egy másik szereplőjének a bőrébe bújtam.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Meske

#867
ÁÁÁÁ!

Nagyon durva álmom volt valamelyik nap: Azt álmodtam, hogy az öcsém gondolatolvasó, és minden gondolatomat hallja...
De olyan valóságosnak tűnt, hogy nem tudtam, eldönteni, hogy ez most ez csak álom vagy valóság...
Nyugtassatok, meg hogy tényleg csak álmodtam, s nem hallja az öcsém, hogy éppen mit gondolok...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Darkstar

Az öcséd nem...  :__devil:  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Meske

És ki igen?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.