Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Soul


Baggio

Quote from: Soul on 2007-08-25, 11:12:18
De remélem aranyérmes lett  :smile:.
a ghost-ot semmi sem taszíthatja le a trónról :D

SaiyaGin

Dragon Ball izé Dragon Blue akarom mondani Blue Dragon 1-10

Még a tavasszal induló animék ismertetésénél tűnt fel az anime, leginkább a sorozat kinézete, mivel a szereplők külsőjét Akira Toriyama tervezte meg. Mint egykori DB-mániákus, kötelességemnek éreztem, hogy nézzem, vagy legalább az első néhány részbe belenézzek, azonban a feliratozás állati lassan halad, így csak most éreztem úgy, hogy már kijött elég rész ahhoz, hogy érdemes legyen vele foglalkozni.
Egy elég kidolgozatlan hátterű világ(a Gonoszoknak automata fegyvereik és léghajóik vannak, a Jók és a Szegény Falusiak kardokkal próbálnak harcolni) egy kis falujában él egy tízéves fiú, Shu. Ebben a világban léteznek úgynevezett Árnyékok, akik tkp. jókora szörnyek. Nagyon ritkák, csak kevesen tudják megidézni és uralni őket. Egy nap Shu is megidéz egy Árnyat, a Blue Dragont, amikor a faluját megtámadják a Gonosz Uralkodó katonái. Blue Dragon könnyen elintéi az ellenséget, ám közben letarolja a falu egy részét, mivel nem hajlandó Shunak engedelmeskedni, elég konkrétan közli vele, hogy a fiú fogja be, mert ő azt csinál amit akar. Kiderül, hogy az aznap korábban látott Titokzatos Idegen is Árnyakkal harcol, a Gonosz Uralkodó ellenségei. Másnap katonák helyett robotok támadják meg a falut, az egyik idegen simán leaprítja a nagy részüket, amikor a robotok elkezdenek összeállni egy nagyobb, erősebb robottá, amely folyamatot hősünk nagy lelkesedéssel figyel: "A guy's dream! Fusion aaand Transformation!" Az idegen azonban nincs elragadtatva ennyire: "In what world are there idiots who wait till they're done fusing?". Nem várja meg a fúzió végét, hanem elpusztítja őket.
Mivel a falu veszélyben van mindaddig, amíg az Árnyékot birtokló Shu ott él, ezért vándorútra indul, hogy harcoljon a Gonosz uralkodó ellen(senki sem tiltakozik, nem esik szó arról, hogy vannak-e szülei, vagy nem.)
Ha valaki tud olyan harcolós-shounen animéről, amelyikben a főszereplő nem sík hülye vagy bunkó, szóljon!

Bishop

Ajánlom neked a Blue Dragon manga-t, az árnyék koncepción kívűl minden más még a rajzolás is. És a főhős perverzebb mint bárki más a földön :lol:

Prof. William

És kiköpött L. :)  (Mert a Death Note rajzolója követte el. :) )

Member

Quote from: SaiyaGin on 2007-08-25, 17:28:15
Ha valaki tud olyan harcolós-shounen animéről, amelyikben a főszereplő nem sík hülye vagy bunkó, szóljon!
Az Ön által keresett anime nem létezik.
Kérjük adjon meg más keresési paramétereket.

Draconire

Quote from: SaiyaGin on 2007-08-25, 17:28:15
Ha valaki tud olyan harcolós-shounen animéről, amelyikben a főszereplő nem sík hülye vagy bunkó, szóljon!
Nézzél Kaze no Stigma-t.

Manitu

Quote from: Prof. William on 2007-08-25, 18:21:23
(Mert a Death Note rajzolója követte el. :) )
És ezt mégis honnan veszed? A Death Noteot jegyző Ohba Tsugumi egy mangás szerző. Semmi mást nem csinált még. Pláne nem a Blue Dragont.


Gregory

Quote from: wikipedia
Death Note (デスノート, Desu Nōto?) is a Japanese manga series originally written by Tsugumi Ohba and illustrated by Takeshi Obata.


Takeshi Obata: ... Since late 2006 he has served as the artist of Blue Dragon Ral Grado, a manga adaptation of the fantasy video game, Blue Dragon.

forrás
Szal a rajzolásért elvileg ő volt a felelős

chilip

Quote from: Bishop on 2007-08-25, 17:33:37
Ajánlom neked a Blue Dragon manga-t, az árnyék koncepción kívűl minden más még a rajzolás is. És a főhős perverzebb mint bárki más a földön :lol:

kösz a tippet, télleg jó :D

Én

Quote from: Gmer on 2007-08-25, 19:05:18
Quote from: SaiyaGin on 2007-08-25, 17:28:15
Ha valaki tud olyan harcolós-shounen animéről, amelyikben a főszereplő nem sík hülye vagy bunkó, szóljon!
Nézzél Kaze no Stigma-t.
Nem bunkó? :3x3: (Btw, szeretem a sorozatot :D )

Draconire

Quote from: Én on 2007-08-25, 21:50:11
Nem bunkó? :3x3: (Btw, szeretem a sorozatot :D )
Arrogáns egyesekkel szemben, de van is oka rá. :P

Kazenokizu


LOVELY*COMPLEX (1-18. rész)

Először, mikor olvastam róla, kissé :wtf: -érzésem volt. Egy magas lány és egy alacsony fiú, akik az iskola Zuru és Huru-ja (nem tom, hogy kell írni)? Hát nem fogott meg. De ismerősömnek le kellett szednem, és ha már úgyis itt pihent a gépemen, a múlt héten megnéztem belőle 2 részt, tegnap meg szünet nélkül végigmentem a maradék 16-on.
Szóval tetszik.

Történet: két ember kapcsolatáról szól, akik magasságbeli problémákkal küszködnek: Risa kb egy fejjel magasabb az egyik legjobb barátjától, Otanitól. Egy darabig csak barátok, aztán a lány lassan beleszeret Otaniba, aki azonban eleinte nem viszonozza az érzelmeit, később viszont rádöbben, hogy milyen sokat is jelent neki Risa. Gyakorlatilag az egész animében semmi cselekmény nincs, csak Risa és Otani kapcsolatának az alakulása. Meglepő módon nincs benne sok nyavajgás (na jó, néha azért van egy kis pityergés, de bőven a tűréshatáro(mo)n belül). Külön tetszett, hogy elég hosszú időintervallumot ölel fel a cselekmény (4-5 év), ami hihetőbbé teszi a történetet.
Grafika: alapvetően szépek a karakterek, bár néha, félprofilból elég UFO-san tudnak kinézni, de szerencsére ez nem gyakori. Ami viszont az, az a különböző pofák vágása, Risának néhol olyan fejei voltak, hogy huh. És volt, amikor ez már-már zavart.
Zene: semmi extra.

Azoknak nagyon tudom ajánlani, akik szeretik a happy enddel végződő (habár még van 4 rész, ami nem ment le, de azért nagyon bízom benne, hogy hepiend lesz), egyszerű, teátrális elemektől mentes, romantikus történeteket. Egyszóval: nem egy fiús anime. :D
Már csak várni kell szept. közepéig, mire lesubbolják a köv. részt... :frown:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Szerintem meg kifejezetten sikertelen alacsony fiúknak való. :D

Liquid Snake

#3404
Rec

Ahhoz képest hogy 9db 10 perces részből áll az anime, nagyon tetszett :D Olyan jó kis Love Story volt az egész. Onda Aka no. 1 girl :P Érdekes volt a történet is, bár kicsit aggódtam h [spoiler]még a 8.-ik rész is elég baljósnak tűnt de a végére minden rendbejött! Már rég láttam olyan anime-t aminek a végén valóra válik egy szerelem. Ugye School Rumble után ez meglepő :)  [/spoiler]

minuszmiki

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-26, 05:28:04

LOVELY*COMPLEX (1-18. rész)
Megvárom amíg kijön végig, aztán nekiállok, amúgy is érdekelt. :)

Quote from: Liquid Snake on 2007-08-26, 09:17:24
Rec [/spoiler]
Ha tetszett, szerintem tegyél egy próbát a mangával is. Itt megtalálod az eddigi scanlateket.

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-08-26, 13:51:33
Quote from: Kazenokizu on 2007-08-26, 05:28:04

LOVELY*COMPLEX (1-18. rész)
Megvárom amíg kijön végig, aztán nekiállok, amúgy is érdekelt. :)

:tezsvir:
meg asszem a mangaba en is belenezek :ty:

Én

Én szeretem az ilyesmit, de inkább ezt kihagyom :)
Hogy ON is legyek:

Love Hina

Nem szeretek hosszú elemzést írni, meg én úgyis minden ilyesmi cuccot szeretek, szóval rövid véleményem:
[spoiler][/spoiler]

ultimecia

Quote from: Én on 2007-08-26, 15:21:37

Love Hina
Nem szeretek hosszú elemzést írni, meg én úgyis minden ilyesmi cuccot szeretek, szóval rövid véleményem:
[spoiler][/spoiler]

ööö, elolvasod a mangát?  :angyali:

Mondjuk ha az anime csalódás lett volna / tetszett, akkor olvass bele a mangába, sokkal jobb.

SaiyaGin

Köszi a tanácsokat, még átgondolom őket. Most (Blue Dragon12. rész) tartok egy kis szünetet, amíg kiadnak pár új feliratos részt, addig is belekezdtem a
Gin-iro no Olynssis című műbe.
Három epizód után véleményemet a következő szavakkal fogalmaznám meg:
Duplavé Té Ef Kérdőjel.

motifator

Már vagy 2 órája írtam, de pont akkor állt le a fórum, amikor el akartam küldeni, szal:
Toki wo Kakeru Shoujo (Az idő fölött járó lány)
Túl sokat nem tudok róla írni, millió helyen blogoltak már róla, ismertető is van elég(itt az aoianimés).
A lényeg, hogy aki még nem látta volna, az töltse le és nézze meg. De tényleg, nézzétek meg, és kész.
Régen tudott anime ennyire elvarázsolni: 10/10
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

#3411
Ennek nem tudok ellenállni :D
szerk: ultimecia: tetszett, nagyon is, de nem szeretek mangát olvasni

kelvor

Eureka Seven

Múltkor Zsiga elég rendesen kiemelezte és kedvet kaptam hozzá, hogy belenézzek.
Nem rajongok túlzottan a mechás animékért, de ez kifejezetten tetszett. A karakterek, a zenék ,a harcok mind-mind rendben voltak. A storyja is érdekes volt, főleg a végére tetszett meg nagyon. Apropó vége...féltem, hogy elszúrják, de szerencsére jól hozták ki. Renton a végére megemberesedett és kinőtte az idegesítő kisrác jellemét. Eleinte furcsáltam, hogy "szörföznek" az égen a robotok, azonban a harcok alatt, ahogyan ide-oda csúsztak, az nagyon látványos volt, így hamar megszoktam. :smile: Nem egy rövid anime a maga 50 részével. Voltak benne nagyon jó részek és 1-2, számomra, dög unalmasak is. Viszont összességében jól összerakott történetet kaptam és viszonylag hamar a végére értem. Kár, hogy [spoiler]Charles és a felesége meghaltak, nagyon csíptem őket.[/spoiler].


A Love Hina meg örök kedvenc nálam. :jee:


chilip

Quote from: kelvor on 2007-08-27, 01:13:28
Eureka Seven

Múltkor Zsiga elég rendesen kiemelezte és kedvet kaptam hozzá, hogy belenézzek.
Nem rajongok túlzottan a mechás animékért, de ez kifejezetten tetszett. A karakterek, a zenék ,a harcok mind-mind rendben voltak. A storyja is érdekes volt, főleg a végére tetszett meg nagyon. Apropó vége...féltem, hogy elszúrják, de szerencsére jól hozták ki. Renton a végére megemberesedett és kinőtte az idegesítő kisrác jellemét. Eleinte furcsáltam, hogy "szörföznek" az égen a robotok, azonban a harcok alatt, ahogyan ide-oda csúsztak, az nagyon látványos volt, így hamar megszoktam. :smile: Nem egy rövid anime a maga 50 részével. Voltak benne nagyon jó részek és 1-2, számomra, dög unalmasak is. Viszont összességében jól összerakott történetet kaptam és viszonylag hamar a végére értem. Kár, hogy [spoiler]Charles és a felesége meghaltak, nagyon csíptem őket.[/spoiler].

A Love Hina meg örök kedvenc nálam. :jee:

[spoiler]Charlest meg a nejét[/spoiler] én is nagyon sajnáltam, nekem kedvenceim a sorozatból

minuszmiki

Air: Régóta tervbe volt véve, most kerítettem rá sort. Úgy indult, mint a szabvány "oldjuk meg a lányok problémáit" animék szoktak, és az első fele erről is szólt, de az is elég jó volt. A második fele (ami gyakorlatilag a maradék egy lány problémájának a megoldása) viszont nagyon tetszett, a kicsit fantasys történethez képest meglepően logikusan épült föl. A befejezés szomorú, de hatásos. A karakterek jók , a rajz is rendben van, az OP és az ED is eléggé bejöttek. Nagyon nagy hatással nem volt rám, de jó volt. 8/10

Kazenokizu


Hoshi no Koe

Őszintén szólva jobbra számítottam, lévén hogy Shinkai Makoto alkotása. Igazából csak egy dolog nem tetszett: a karakterdizájn, de az nálam hazavágta az egészet. Mivel csak 25 perc az egész, nekem ez az idő túl rövid volt ahhoz, hogy annyira beleszeressek, hogy el tudjam nézni a kifejezetten csúnya karakterábrázolást. Pedig a hátterek, az animáció, a zene, a szinkronhangok (én elméletileg a director's version-t láttam, ahol úgy tudom maga Shinkai Makoto és felesége kölcsönzik hangjukat a szereplőknek), és nem utolsó sorban a történet is nagyon rendben volt. De a szereplők egyszerüen nem tetszettek. Szóval nálam 8/10.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Ivan_Ho

Már többször gondoltam, hogy nekifogok, de engem valahogy taszít a mecha téma. Hiába nem mechákról szól az anime, akkor is:P Ha valaki azt mondja rá hogy csúnya, viszont  csakazértis meg fogom nézni. Anno hyaku monogatari-ról is azt hallottam csúny mégis nagyon tetszett, részben a szokatlan ábrázolásmód miatt.

PS: Még egy Deland-Fox rajongó?:)

Soldier

#3417
Code Geass Hangyaku no Lelouch
AniDB

Mindenki ismeri,igy nincs szükseg bemutatásra.Semmi kifogásolni valom nincs ,tetszett ugy ahogy van.Bár a rajzolas eleinte kicsit fura volt.Majd 2 résztöl minden redben volt , volt 1-2 resz ami hanyagolhato lehettet volna.9,5.Es persze várom a folytatást.

Kamisama Kazoku
AniDB

Örülök hogy beleneztem a topicjaba es nemsokkal késöbb megisneztem.Bár ebben mar nehol idegesitett 1-2 karakter illetve a végén a malacos cucc mar kicsit sok volt.Rádásul a végén amikor valmi harc jelenet akart lenni a demonnal az véleményem szerint tul gyengécskére sikerült.Szvl egy kis kikapcsolodásra jo , es megéri megnezni hogyha valkinek nincs mit nezni.

Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho
AniDB

Azta :eek: mindenkép egyedülállo , a történet sem a legegyszerübb ahogy a karakterek sem ,a rajzolas meg nekem hihetetlenül tetszett,a körneyezet/háttér szóraérdmesre sikerült. Ismét valmi ami nagyont tetszett.Kötelezö darab.9,5

Death Note
AniDB

végképp nem kell bemutani senkinek.elsö ilyen "tipusu" anime amit lattam , lattam & beleszerettem.Bár mint ahogy mar saját topicjaba emlitettek többen is: en is igy vagyok vele a 2|*| rész utan nekem is gondjaim akadtak a történetvezetésel, es en is eleg erös szinvonal esést vettem észre.Es mint többeknek nekem is lelötték a végét.Ettölfüggetlenül vegigneztem es tetszet az ending is , nem erzetem semiképp sem szanalmasnak a végét [mangat nem olvastam].Meg egyszer-kétszer biztos elöveszem majd ujranézés céljábol.9,8
-A Live Actionos filmeket is megneztem.Az elsö tetszett a kisebb valtoztatasok ellenére is , de a második vége iszonyatosan elkapkodott lett.egyedül L karakteret kifogasoltam ö egyaltan nem adta nekem vissza azt akira számitottam.

Paranoia Agent
AniDB

feljebb emlitettem mennyire nem tetszett most is igyvagyok ezzel ,lehet nem arra figyeltem amire kellet volna vagy egyszerüen nem ertettem a story-t.A rajz nagyon nem tetszett valoszinüleg nekem nem jön be ez a stilus.1,5 but pls dun kill me. lehet majd ha idösebb leszek kicsit másképp értékelem a dolgokat.Az OP meg ?wtf?

Ultra Maniac/OVA
AniDB

A sorozattal kezdtem.Heh elejen nagyon gyengének tünt az egesz. A kis csaj a sz.géppel meg a kisdobozba bepakolom aztan hiper szuper lesz^^De végülis ezt "figyemenkivül" hagyva egesz jo kis sorozatt volt , unalmasnak nem mondhatnam ,ismet ha nem akar az ember tulsokatt gondolkodni de ettöl függetlenül valamit nezni szeretne vagy esetleg kicsit szorakozni akkor meg kell nézni.8.Az OVA meg a sorozatt utan nem nyujtot tul sokat hisz majdnem teljesen ugyanaz megtalalhato a TV-S belül egy részben is.

I Love My Younger Sister
AniDB

Nem tudom mennyire gyakori es milyen minöségüek ezek a incest/romance-es animek nekem elsö volt,de mindenképp ha van hasonlo(?) akkor nem az utolso.A 40percben mint ahogy 1-2 oldalal elöttem is emlitettek meglepöen sok fordulat van , drámai részek (jol)átérezhetöre sikerültek.A 2 föszereplö számomra szimpatikus volt minden szempontbol ,a végé is rendben volt ,  megint egy olyan anime ami engem valoszinüleges hibái ellenére is megfogott es lehet masok korántsem adnának rá ennyi pontot mint en.9


(elégg zippelve irtam  most mindenröl, többre most nem tellet,+ nem ereztem most ahhoz hangulatot hogy ennel többet irjak,igy lehet kötekedni legalabb mert lehet nem azt irtam oda amire gondoltam :lul: )

Member

Strawberry Panic (anidb)
Tyűh, hol is kezdjem, nem könnyű feladat. Szóval én nagyon torzul látom a szexuális dolgokat (meg úgy minden mást is :D) és bezony a nő-nő kapcsolatokat kezelem a legpozitívabban, szóval enyhe elfogultság lehet majd tapasztalható. :)
A helyszín 3 erősen egyházi befolyásoltságú leányiskola és a hozzá tartozó kollégium (shoujo-ai hol máshol is lehetne), ahova egy Aoi Nagisa nevű halandó át merészel iratkozni. A 3 iskolát egy Etoile-nak nevezett személy képviseli (jelenleg Shizuma), aki hosszú trauma után Nagisá-ban látja meg a mennyei fényt. De persze Nagisa szobatársa, Suzumiya Tamao sem az a fajta, aki ezt a messiásként várt személyt csak úgy átadná az Etoile-nak. Párhuzamosan pedig Hikari csodálja a hercegként tisztelt Amane-t, akit mindenki a következő Etoile képében szeretne látni (ő erről természetesen hallani sem akar), és még bejön a képbe Yaya (aki természetesen személyes kedvencem :redface: ), aki annyira szereti Hikari-t, hogy inkább közelebb juttatja Amane-hoz, hogy boldog lehessen. Itt indul a történet.
A grafika először egy mákosgubaleves döglött csukával a közepén étekre emlékeztető hatást váltott ki bennem. Hihetetlen hajmennyiség (ezentúl a Shauma simán reklámozhatna SPvel), elmebetegen gizda test és ahhoz irreálisan telt keblek. Mondjuk minden shoujo ai-ban így néznek ki a karik, ráadásul a legtöbbet nő írja, ezért kérem a hölgyeket, ne a férfiakat okolják a nőideál eltorzulásáért. :rolleyes: Zenékről felesleges beszélni, az intro-k egész jó, az élőszepelős nyávogós vigyázzbaállós outro-kat viszont mindig áttekertem, az valami rossz vicc. A sztori romantikus műhöz méltóan eszetlenül lassú, és ezt a "másfél percig kuss" hatásjelenetekkel még gyakran el is nyújtják, hogy a végén kijöjjön belőle a 26 rész. Mégis, ritkán éreztem azt, hogy bármelyik epizódra kár lett volna a drága időt/adatforgalmat elpazarolni. Poénokkal csak az elején próbálkoznak, de a legtöbb kimerül a "megfejelem az ajtót és semmi bajom" kultúrkörrel, de nem is hiányoztak, viszont a sztori elején volt néhány felesleges próbálkozás. Ami viszont nem kicsit zavart, hogyha dráma született, igyekeztek villámgyorsan lezárni. Ez főleg a Yaya-Hikari szálra volt jellemző, amint kerekedett volna valami bedepizés, azonnal feloldották az aktuális rész végén. A szereplők fejlődését nemigen vitték túlzásba, vannak akik kicsit érettebbek lesznek, de
[spoiler]Kenjou[/spoiler]
pálfordulata nagyon meglepett, őt kicsit meg is kedveltem a végére (míg Hikari-t nem kicsit megutáltam). Meg amit hanyagolhattak volna, az az egyetlen komolyabb fanservice jelenet, ami abból áll, hogy először látjuk, amint a zuhanyrózsából megindul a langyos víz, majd a karaktereket oldalról/hátulról láthatjuk, alulról felfele, mikor kibontott hajuk (a zuhany alatt :eek: ) minden lényeges részt kitakar, és kb. olyan arcot vágnak, mint akik a kokain pörgését követő lagymatagságra még szívtak egy kis füvet. De pl. a másfél perces "állok a sötét zongorateremben és egyetlen billenytűt nyomkodok" részek jól sikerültek, süt belőlük a melankólia.
Bár többet is ki lehetett volna belőle hozni, a vége úgy jó ahogy van ([spoiler]leszámítva azt, hogy megint drukkolásra késztetnek, hogy azok jöjjenek össze, akiknek kell, aztán mégsem[/spoiler]
), bár örültem volna, ha egyszer végre egy shoujo-ai-ba Death Note féle detektív szál kerül. :D Mivel teljesen szubjektíven látom és eszem ágában sincs a hibái ellenére csúnyán nézni rá, 9,75/10, jelezve, hogy messze az egyik kedvencemmé lépett elő, de a két dobogós még mutogathatja neki a középső ujját a felső fokról. :)

Kazenokizu

Quote from: Ivan_Ho on 2007-08-27, 20:40:33
Már többször gondoltam, hogy nekifogok, de engem valahogy taszít a mecha téma. Hiába nem mechákról szól az anime, akkor is:P Ha valaki azt mondja rá hogy csúnya, viszont  csakazértis meg fogom nézni. Anno hyaku monogatari-ról is azt hallottam csúny mégis nagyon tetszett, részben a szokatlan ábrázolásmód miatt.
Hát szerintem nálam nagyobb anti-mechás nem nagyon van, ennek ellenére tetszett az anime. (Mondjuk elég sok benne a 25 perces hosszhoz képest a mechás akció, de egyáltalán nem azon van a hangsúly, úgyhogy szerintem nyugodtan megnézheti az is, aki nem kedveli az ilyesmit.) Egyébként csak ajánlani tudom, annak ellenére, hogy milyen csúnya mennyire nem az én ízlésemnek megfelelő a karakter-ábrázolás.

Tessék, itt egy példa, hogy mit értek a "csúnya" alatt (szvsz kissé aránytalan fejük van):

[spoiler]
[/spoiler]

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.