Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Feldin

Quote from: sirtomiHogy tetszett a többieknek? Érdekelne :)
még mindigf az egyik kedvencem :)
következõ a grave ami szintén nagy kedvenc. viszontmég rá kell vennem magam hogy még1szer meg akarjam nézni...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

via_mala

#1
Quote from: Feldinmég mindigf az egyik kedvencem :)
következõ a grave ami szintén nagy kedvenc. viszontmég rá kell vennem magam hogy még1szer meg akarjam nézni...
A Grave of Fireflies vagy a GunGrave? Merthogy nekem speciel mindkettõ nagyon tetszett.

Jelenleg -- tartva magam az "egy vicces és egy komoly sorozat egyszerre"-elvhez -- a Full Metal Panic! The Second Raid és a Monster sorozatokat néznem. Persze kérdés, hogy az FMP elsõ sorozat ismerete nélkül mennyire lesz ez így érthetõ, de mivel az eléggé megosztotta a rajongókat ez viszont osztatlanul sikeres volt, így inkább csak erre szánnék idõt. A Monster nagyon igényesen van megrajzolva, de úgy látszik régen láttam a mangát, mert valahogy Dr. Tenmának nem volt ilyen nagy karvalyorra.
Mindkettõ nagyon tetszik eddig, a nemrég befejezett Scrapped Princess-nél egy kicsit jobbra számítok.:muhahah:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: RE@LAmúgy sztem a filmvilágos csóka erre gondolt: [SPOILER]Amikor Mimarin a tükörbenéz és azt mondja, nem én az igazi vagyok és küld 1 mosolyt a nézõknek...[/SPOILER]
De ez miért szûkítené le az értelmezési lehetõségeket? Miért lenne "szabványos" thriller befejezés, amitõl megnyugszik az álomjelenetektõl megzavarodott nézõ? Az az értelmezési lehetõség, hogy [COLOR="LemonChiffon"]a csaj teljesen skrizofén, és õ gyilkolászik, nem a fickó és nem a titkárnõje, akik nem is léteztek[/COLOR], ugyanúgy megmarad (hiszen [COLOR="LemonChiffon"]a kórházban csodálkoznak, hogy mit keres ott, tehát a titkárnõje talán ott sincs, õ pedig azért mondja, hogy õ valódi, mert a titkárnõ (sem) volt az[/COLOR], mint az a lehetõség, hogy [COLOR="LemonChiffon"]tényleg a titkárnõ gyilkolászott, és csak a csaj lelki instabilitása miatt képzelte el a ronda fickót ölni[/COLOR], sõt az is megmarad, hogy [COLOR="LemonChiffon"]a csaj tényleg nem egy színésznõ, abban a lakásban lakik, ahol a titkárnõ rátámad, õ írja a Mima Szobáját, és csak képzelte a sztárságot, és szerepet csinált az életébõl, úgy, ahogy az a pszihothriller-beli szerepében volt - erre pedig az utalhat, amikor a titkárnõ a szoknyában bolondozik totál bekattanva, és a tükörben látjuk, hogy ki is õ, na ez mutathatja azt is, hogy Mima hogyan képzeli el magát másnak, meg az is, hogy amikor üldözi a titkárnõ/saját maga énekes-változata az utcán, az azt kiabálja, hogy "Te vagy az, akinek fel kell ébredni!", illetve hogy végül is az élete kockáztatásával félrelöki a kamion elõl a csajt, azaz megmenti magát, de nem "törik szét" a képzelgése, mert továbbra is színésznõnek képzeli magát (ld. a kórházban a nõvérkék suttogása)[/COLOR].
Szóval akkor mi az, amiben a befejezés szokványosabb vagy szûkebb, mint a film?

Quote from: via_malaA Monster nagyon igényesen van megrajzolva, de úgy látszik régen láttam a mangát, mert valahogy Dr. Tenmának nem volt ilyen nagy karvalyorra.
Furcsa, amikor belenéztem a mangába, úgy tûnt nekem, hogy ott nagyobb orra van. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: RamizDe ez miért szûkítené le az értelmezési lehetõségeket? Miért lenne "szabványos" thriller befejezés, amitõl megnyugszik az álomjelenetektõl megzavarodott nézõ? Az az értelmezési lehetõség, hogy [COLOR="LemonChiffon"]a csaj teljesen skrizofén, és õ gyilkolászik, nem a fickó és nem a titkárnõje, akik nem is léteztek[/COLOR], ugyanúgy megmarad (hiszen [COLOR="LemonChiffon"]a kórházban csodálkoznak, hogy mit keres ott, tehát a titkárnõje talán ott sincs, õ pedig azért mondja, hogy õ valódi, mert a titkárnõ (sem) volt az[/COLOR], mint az a lehetõség, hogy [COLOR="LemonChiffon"]tényleg a titkárnõ gyilkolászott, és csak a csaj lelki instabilitása miatt képzelte el a ronda fickót ölni[/COLOR], sõt az is megmarad, hogy [COLOR="LemonChiffon"]a csaj tényleg nem egy színésznõ, abban a lakásban lakik, ahol a titkárnõ rátámad, õ írja a Mima Szobáját, és csak képzelte a sztárságot, és szerepet csinált az életébõl, úgy, ahogy az a pszihothriller-beli szerepében volt - erre pedig az utalhat, amikor a titkárnõ a szoknyában bolondozik totál bekattanva, és a tükörben látjuk, hogy ki is õ, na ez mutathatja azt is, hogy Mima hogyan képzeli el magát másnak, meg az is, hogy amikor üldözi a titkárnõ/saját maga énekes-változata az utcán, az azt kiabálja, hogy "Te vagy az, akinek fel kell ébredni!", illetve hogy végül is az élete kockáztatásával félrelöki a kamion elõl a csajt, azaz megmenti magát, de nem "törik szét" a képzelgése, mert továbbra is színésznõnek képzeli magát (ld. a kórházban a nõvérkék suttogása)[/COLOR].
Szóval akkor mi az, amiben a befejezés szokványosabb vagy szûkebb, mint a film?

[SPOILER][COLOR="LemonChiffon"]Huh 1sõre tényleg nehéz és nagyon sok kérdést ve fel, de 3. megnézés után én arra a meggyõzõdésre jutottam hogy: Mimarin nem skizofrén, csak teljesen beleõrül/gabalyodik abba ami körülötte történik. Rumi("Titkárnõ") Mimarin nõvére!!! Meg is említik hogy elõzõleg õ is volt popcsillag!!!!  Amikor a kórházban van a végén a nõvérek valószínüleg azért súgnak  össze a háta mögött hogy vajon mit keres itt, mivel idõközben befutott színésznõ lett, hiszen azt akarta elérni a Cham-es múltja után. Mi akadályozta meg benne? Az hogy Rumi egy az egyben lemásolta a popcsillag Mimarin "én"-t és benne élt tovább/vette át ám idõközben az igazi Mimarin személyisége megváltozott. (Mi személyiségük is folyamatosan változik, mindenkié) De a popcsillag személyiséget Rumi lemásolta.

Ha Rumi=Mimarin lenne akkor a végén miután a kamion megáll kellet volna lássuk ugyanazokat a sebhelyeket és nem magyarázza meg azt amikor Rumi-t is látjuk a tükörben és Mimarin-t is két különbözõ arccal.

Tény hogy a valóság  a képzelgéseg és személyiségek teljesen elmosódnak a filmben, de az én konklúzióm illetve értelmezésem az hogy: A szövegírót és a fényképészt a Me-Mania ölte meg hiszen azt a szép kést akarta használni Mimarin ellen is. Me-Mania-t és a Tadokoro-t Rumi ölte meg hiszen az árral döfte õket halálra/tûntette el. Mimarin Rumi szobájában ébred mivel a kocsiban elaludt, Rumi simán elvihette a saját lakására.

Nemtudom tényleg nagyon nehéz és nyitott kérdések vannak benne de szerintem le lehet szögezni hogy a képzelgések nem ölnek :) ha csak nem szereznek maguknak testet==> Rumi, aki mint lecsúszott nõvér irigységtõl és egyébb meg nem mondott mentális betegségek miatt tudathasadásban szenvedett. [/COLOR][/SPOILER]

@Sirtomi: Tetszett nekik nagyon, és nagyon örültek hogy lecipeltem õket ide. Fél órán keresztül utánna mindenki azon kattogott hogy nincs-e tudathasadásuk és hogy nincs-e mindenkinek xy-szobája blogoldala valahol a neten :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

SaiyaGin

Maburaho 20
Ismét kezd érdekessé válni, azután, amit Shino mondott a rész végén. :)
Ez az a4l feliratozócsapat viszont :lame: ! Az elõzõ rész "következõ rész tartalmát egyáltalán nem fordították le, és többször nem azt a nevet írják, amit a szereplõ mondott (pl. valaki Shikimori-kunt mond, de a feliratban Kazuki van) :_piszka:

Ramiz

RE@L: ez is egy lehetséges értelmezés, ez a kézzelfoghatóbb, az egyszerûbb, DE szerintem nem zárja ki a másikat, a bonyolultabbat, ami nekem jobban tetszik, az anime vége, csak ennyit akartam mondani.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Igazad van úgy is lehet, ezért is szeretem annyira Satoshi Kon-t ;) Van 1 20-25 perces kis rövid Sci-Fi fikciója Magnetic Rose címen a Memories-c. film keretében. (3 rövid anime, Katsuhiro Otomo fõrendezésével) szóval a Magnetic Rose-nak van még egy nagyon érdekes befejezése és szerintem az sokkal megfoghatatlanabb mint Perfect Blue.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ready2

Quote from: SaiyaGinMaburaho 20
Ismét kezd érdekessé válni, azután, amit Shino mondott a rész végén. :)
Ez az a4l feliratozócsapat viszont :lame: ! Az elõzõ rész "következõ rész tartalmát egyáltalán nem fordították le, és többször nem azt a nevet írják, amit a szereplõ mondott (pl. valaki Shikimori-kunt mond, de a feliratban Kazuki van) :_piszka:

ja kenyuk kedvuk szerint valtogatjak a kereszt- es vezetekneveket

Alkyra

Nagyon tetszett!
Mindvégig imádtam a sorozatot.
A technikai megvalósítások nagyon jók voltak, sõt ilyen jót még egy sci-fiben se láttam.
A karakterek nagyon jól ki vannak dolgozva s nagyon szépen meg vannak csinálva.
Mindenkinek ajánlom, remek anime.

9.5/10

Nevl

Hát ez nagyon ott volt :) Ennyire jó krimi/thriller-t nem láttam még eszméletlen jól van megcsinálva az embert végig odaköti a monitor elé. Ráadásul a megrajzolása is zseniális.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Ramiz

Quote from: RE@LIgazad van úgy is lehet, ezért is szeretem annyira Satoshi Kon-t ;) Van 1 20-25 perces kis rövid Sci-Fi fikciója Magnetic Rose címen a Memories-c. film keretében. (3 rövid anime, Katsuhiro Otomo fõrendezésével) szóval a Magnetic Rose-nak van még egy nagyon érdekes befejezése és szerintem az sokkal megfoghatatlanabb mint Perfect Blue.
Az is Satoshi Kon? Nem is tudtam! :eek:
Egyébként elég elszállt az is. Így harmadszorra már azt hiszem értettem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Az õ koncepciójábnõl, 5letébõl lett a Magnetic Rose, de a Memories Katsuhiro Otomo mûve érdeke kis 3 short anime.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LAz õ koncepciójábnõl, 5letébõl lett a Magnetic Rose, de a Memories Katsuhiro Otomo mûve érdeke kis 3 short anime.
Egész pontosan a Cannon Foddert rendezte õ (3. rész), és mind a háromban segédkezett.
És a Meikyû monogatari/Labyrinth Tales/Manie-Manie/Neo-Tokyo-t láttad? (Ez egy anime.) Hasonló, mint a Memories: 3 külön kis történet. Szintén remek! Az egyiket Rintaro rendezte (Metropolis), a másikat Yoshiaki Kawajiri (Ninja Scroll), a harmadikat pedig maga Otomo (egészen Akira hangulatú).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

YESSS! Végre egy anime ami képes betölteni számomra a School Rumble által hátrahagyott ûrt. A szürreális képi megvalósítás, és a kábszeres révületre emlékeztetõ történetvezetés ellenére az anime nem megy át egy Excel Saga féle öncélú ökörködésbe, és bár mondanivalójával, valamint némileg felületes tanulságaival nem ugorja meg az FLCL által igen magasra tett lécet, mégis jogos magabiztossággal sétál át alatta, némi sokat sejtetõ gúnyos félmosollyal az arcán.
Ritka az olyan anime ami ennyire képes szórakoztatni mindenféle fölösleges dráma, vagy sötét társadalomszatíra nélkül. Az egész rajzfilmnek iszonyatosan pozitív kicsengése van, mely nagyban köszönhetõ a rettentõen emberi karaktereknek akiket minden gyarlóságuk ellenére képtelenség nem szeretni. Az erõteljes kezdés pedig ne riasszon el senkit, mert szép lassan a helyükre kerülnek a szereplõk, és a cselekmény is megtalálja a saját medrét, ez az elvont világ pedig lassan-lassan egészen kívánatossá válik a nézõ számára.
Erõsen ajánlom a sorozatot rosszkedv kezelésére, vagy életöröm fokozására, bár nagy mértékû függõséget okozhat. :)

Irány a dzsungel!!! :whoah:

RE@L

Quote from: RamizEgész pontosan a Cannon Foddert rendezte õ (3. rész), és mind a háromban segédkezett.
És a Meikyû monogatari/Labyrinth Tales/Manie-Manie/Neo-Tokyo-t láttad? (Ez egy anime.) Hasonló, mint a Memories: 3 külön kis történet. Szintén remek! Az egyiket Rintaro rendezte (Metropolis), a másikat Yoshiaki Kawajiri (Ninja Scroll), a harmadikat pedig maga Otomo (egészen Akira hangulatú).

A két "zárójeleset" csak eddig. Az tény hogy a Cannon Fodder-t õ rajzolta és rendezte de az egész Memories koncepció Otomo-é volt (Interwievban a DVD-n azt mondja :/ )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

SaiyaGin

Quote from: L.MoleErõsen ajánlom a sorozatot rosszkedv kezelésére, vagy életöröm fokozására, bár nagy mértékû függõséget okozhat. :)
Irány a dzsungel!!!  :whoah:

Asszem felveszem a listámra.:)

On: Maburaho 24: elég furcsa volt.:3x3:

Fazék

Quote from: L.MoleIrány a dzsungel!!! :whoah:
Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok normális embernek is tetszeni fog a sorozat! :D Lehet hogy én is normális vagyok?

Ramiz

Quote from: FazékNem gondoltam volna, hogy ilyen sok normális embernek is tetszeni fog a sorozat! :D Lehet hogy én is normális vagyok?
Azért csak ne bízd el magad... :ejnye: Emlékezz szilveszterre, mielõtt L.Mole-t azzal gyanúsítod, hogy normális. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

deaththief

Nah kivégeztem a Fullmetal Alchemist-et.Még este megnézem a filmet pluszba.Szerintem nagyon hangulatos kis anime,jó a törénet,a megvalósítás stb.Ez lett a No. 2 nálam.
 


Member

Quote from: deaththiefNah kivégeztem a Fullmetal Alchemist-et.Még este megnézem a filmet pluszba.Szerintem nagyon hangulatos kis anime,jó a törénet,a megvalósítás stb.Ez lett a No. 2 nálam.
TESTVÉR!!! :D :D :tezsvir: Nálam is No.2! :)

A film nekem nem jött be, de sokaknak igen, nézd meg nyugodtan. ;)

L.Mole

Quote from: RamizAzért csak ne bízd el magad... :ejnye: Emlékezz szilveszterre, mielõtt L.Mole-t azzal gyanúsítod, hogy normális. :D

Kedves Ramiz!
A mai naptól jobban teszed ha gyakran a hátad mögé nézel.
Barátod L.Mole

Próféta

Na, két és fél év vinyón pihenés után végre megnéztem, mert körülöttem kb. csak az nem látta, aki nem nézett még animét; még ezen a fórumon is ezzel mutatkoznak be egyes Maretzuki-k. Gondoltam ha ninjás-bunyós alapmû, neki kéne már lassan ülni.
Izé.
Ennek most tetszenie kellett volna?
A hiba nyilván megint az én készülékemben van, valahogy nagyon nem vagyok nyitott erre a mûfajra, és legyen az adott darab akár a legjobb a témában, akkor sincs esélye nálam.
Csak akkor azt nem értem, hogy a Shadow Skill OVA 4 vagy - hogy élõszereplõset mondjak - a Hõs hogy tetszhetett. A verzió: Más számára biztos nem jobbak a Ninja Scrollnál, de pont az a kicsi van bennük, amitõl számomra film lesz a bunyóból. B verzió: simán más hangulatban néztem õket.
Nem tudom eldönteni, az A vagy B esettel állok-e szemben.

Yakumo

Quote from: L.MoleKedves Ramiz!
A mai naptól jobban teszed ha gyakran a hátad mögé nézel.
Barátod L.Mole
:lol: :lul:


Profeta: Egyértelmû, hogy az ilyen anime-k külön stílust képviselnek, ezért ha valaki nem vevõ rá, akkor le is darálhatják akkor sem fog neki tetszeni, nincs is ezzel semmi baj;) Nekem tetszett, szintén nagy szerepe volt abban, hogy beindítsa anime érdeklõdésemet és rajongásomat. Még szerencse, hogy te most nézted meg, nem az elején! :D :tezsvir: (és lõn a "rosszban" is valamelyes jó tartalom vala!:hahaha: -Bocs:D)

kikuchiyo

Profeta: Remélem, hogy az A verzió áll fenn, merthogy a Hõs sztem minden szempontból igencsak felülmúlja a Ninja Scrollt...
Failure is the default option

deaththief

Nah FMA film helyett megnéztem a Vampire Hunter D-t(fma majd holnap).Azt kell mondjam elég furcsa hangulata van ennek az anime-nek.Olyan hellsinges.Nincs sok történés benne és szinte csak azért nézzük végig,hogy lássunk benne valami akciót.Egy 1estés filmnek elmegy szvsz.
 


Yakumo

Quote from: deaththiefNah FMA film helyett megnéztem a Vampire Hunter D-t(fma majd holnap).Azt kell mondjam elég furcsa hangulata van ennek az anime-nek.Olyan hellsinges.Nincs sok történés benne és szinte csak azért nézzük végig,hogy lássunk benne valami akciót.Egy 1estés filmnek elmegy szvsz.
Bloodlust? Mert ugye nem mindegy:) A Bloodlust tényleg jó, de nem a történelmi nagyságú sztorijáról híres az biztos (imo):D De a megvalósítás és az akció + a romantikus szál (vámpír bácsi megszereti a nemvámpírnénit és viszont) szerintem jó volt:jee: Márha most tényleg a Bloodlust-ról van szó. Ha nem, bocs:lame:

deaththief

Quote from: YakumoBloodlust? Mert ugye nem mindegy:) A Bloodlust tényleg jó, de nem a történelmi nagyságú sztorijáról híres az biztos (imo):D De a megvalósítás és az akció + a romantikus szál (vámpír bácsi megszereti a nemvámpírnénit és viszont) szerintem jó volt:jee: Márha most tényleg a Bloodlust-ról van szó. Ha nem, bocs:lame:

Bloodlust-ról van szó :) Elég jó de a sztorija tényleg elég szegényes.Esti filmnek simán jó.
 


Chiyouni

Trigun: végignéztem, és nem bántam meg...nagyon tetszett! Pozitívan katarktikus élményt nyújtott.....és bele tudtam élni magam a szereplõk helyébe...a zene is jó volt, illett hozzá...számokban: 10/9.5

Basilisk - Kouga Ninpou Chou: örültem, hogy végre egy nyálas-nindzsás anime, amiben nem csak ölik egymást, hanem szerelmi szál is van, de ez az öröm fokozatosan tovaszállt....túlnyúzott és tipikus....nem nagyon gazdagodtam a megnézésével. Habár igaz, h a grafika szép meg a zene is jól sikerült, de a történetben és a szereplõkben semmi extra nincs. 10/6.5

@Yakumo: ki van az avádon és melyik animébõl van?

Ramiz

Quote from: L.MoleKedves Ramiz!
A mai naptól jobban teszed ha gyakran a hátad mögé nézel.
Barátod L.Mole
:eek: :eek: :eek:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!