Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

hargharg

Settlers III

nincs is szebb hang, mint mikor kiakad 300 egyszerre pendulo ijhurtol. : DDD
rofl

Dreamcleaver

Fable - The Lost Chapters

Ismét végigtolva. Még mindig nagyon jó kis játék ez. Kellemes egyvelege az rpg-nek és az akciónak. Néhol vicces, néhol drámai, néhol picit abszurd. Gyönyörű grafika, ami régebbi gépeken is akadásmentesen fut. Egyetlen negatívuma, hogy hősünk pont ugyanolyan beszédes, mint Gordon Freeman. 9/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Most próbáltam ki a Bioshockot, hallottam már róla hideget, meleget, meg még le is spoilerezték, de azért mégis elővettem végül a szorgalmi időszak végén. Az első benyomásom az volt, hogy letégláztam. Aztán mégegyszer. Nagyon jó a hangulata, teljesen el van találva. Talán kicsit kapkod a sztorival (mondták hogy rövid lesz) és túlságosan is systemshock2. Az nem számít, hogy ugyanaz a típusú fejlesztgessed önmagad, de az összes extra egyszerre nem fér el / kevés van, vagy hangüzenetekből tudod meg a sztorit, vagy hogy valaki távolról segít, ezek csak jó játéktechnikai elemek, amik lehet hogy voltak már ebben a kombóban, de még mindig tök jók. De az, hogy a vásárlóautómata hackelés közben rögtön hangüzenetet is találunk, ami ráadásul majdnem szórol szóra ugyanaz mint az SSH2-ben? Azért az túlzás. Mindent félretéve amúgy iszonyat jó, mindenkinek ajánlom, aki még nem játszotta, bár lehet elég kevesen vannak már :hehe: :jee:
Összesítve nálam 9.5/10 (a rövidséget lenyelem neki, mert nagyon hangulatos - eddig, de editelek úgyis ha változik a véleményem - de hogy túl sokat vett az ssh2-től, ami egy 10/10es játék ugyan, azt nem. - :rotfl: :ejnye: kemény 0.5 pont levonás :haha:)



Az Exit magazin, majd Fűbenalvó is már írt róla, de most én is megteszem: Lost Planet: Extreme condition Na, ez egy érdekes darab. Azt írják róla, hogy alieneket kell darabolni főleg. Hát nem. Amit végül kapunk, hogyha feltesszük a gépre, az egy isszonyatosan durván óriásrobotos-anime stílusú történet és grafika az összes klisével, ami a műfajhoz tartozik. És mindemellett iszonyatosan szórakoztató. Végülis nincs is jobb egy 'vital suit' gatlingágyúját fél kézzel megunk után húzva emelet-magasakat ugrani és egy kis horgos kábellel felhúzatni magunkat sziklákra. Nincs is szórakoztatóbb mint embereket, alieneket és más óriásrobotokat péppé lőne egy óriásrobottal. Még akkor is ha a játékban alig 2-3 ember magasak és Vital Suit névre hallgatnak. A grafika színvonalas, iszonyat jó, de amerikai képarányú tévékre írták, és így arányt megtartva elég debilen néz ki a monitoron két fekete sáv közt a játék. Sőt, sajnos nagyon rosszul is van átírva PCre, mert az irányítás az nagyon a "szokni kell" kategória.  Ezt azért szétbontva pontozom :haha: :
Grafika: 9/10 (konzolátirat betegségekben szenved, és TV képarányoktól kiver a víz monitoron.)
Sztori: 3/10 (a végétől egyenesen a pofám leszakad. Mint írtam: 'b' kategóriás óriásrobotos anime kliséhalmaz.)
Játtszhatóság: 7.5/10 (nehézkes, mint egy konzolátirat, menüje, mint egy konzoljátéknak, abszolút nem egyenletes a nehézségi szintje, van olyan ellenfél amit ezredik loadra lehet legyűrni. De ezek nem túl hangsúlyosak szerencsére.)
De 10/10 a szórakoztatásban! Óriásrobotos játékok nélkül kihalna az emberiség, ahogy azt egy barátom szokta mondani (és ahogy azt én át is vettem tőle :haha:)

(UI.: nem a konzolokat utálom, csak azt, hogy minden arra jön ki, majd kapunk egy nagyon szar átiratot PCre. De ezt a tahóságot nagyon.)


Ami még jön: CoD4 :whoah:

Fubenalvo

Bioshock nekem mindenféle SS és DE előismeret nélkül 10/10 volt  :lol:
Most tervezgetem megint végígtolni mert COD4 megvolt már 2szer :P

thrall

Quote from: Tycho on 2007-12-14, 09:28:45
...
próbáld ki a One Must Fall: BAttlegrounds-ot, meg a sima One Nust Fall-t. Régi játék nagyon, viszont ez az egyetlen óriásrobotos játék, amire aztmondom, hogy:  :whoah:

Tycho

Quote from: thrall on 2007-12-14, 15:08:54
Quote from: Tycho on 2007-12-14, 09:28:45
...
próbáld ki a One Must Fall: BAttlegrounds-ot, meg a sima One Nust Fall-t. Régi játék nagyon, viszont ez az egyetlen óriásrobotos játék, amire aztmondom, hogy:  :whoah:


Rákeresek és megnézem :rotfl:
Óriásrobotos játékok FTW! :whoah:

Fubenalvo

Reggel óta COD4 multizom. Hajmeresztően jóóóó :D

Próféta

Quote from: thrall on 2007-12-14, 15:08:54próbáld ki a One Must Fall: BAttlegrounds-ot, meg a sima One Nust Fall-t.
Én csak a simát ismerem, de számomra az volt a verekedős játék. Mortal Kombat, Street Fighter, Tekken, Body Blows, stb. jórészt kimaradt :)

thrall

Quote from: Próféta on 2007-12-14, 19:51:43
Quote from: thrall on 2007-12-14, 15:08:54próbáld ki a One Must Fall: BAttlegrounds-ot, meg a sima One Nust Fall-t.
Én csak a simát ismerem, de számomra az volt a verekedős játék. Mortal Kombat, Street Fighter, Tekken, Body Blows, stb. jórészt kimaradt :)


Nekem a Battlegrounds is angyon tetszik, csak van egy rész, ahol nem bírom egyszerűen leverni az ellent (asszem 2 - 3 ellen a felállás, és mi vagyunk ketten, de a párom hamar elintzik)

Én

Quote from: Tycho on 2007-12-14, 09:28:45
Az Exit magazin, majd Fűbenalvó is már írt róla, de most én is megteszem: Lost Planet: Extreme condition Na, ez egy érdekes darab. Azt írják róla, hogy alieneket kell darabolni főleg. Hát nem. Amit végül kapunk, hogyha feltesszük a gépre, az egy isszonyatosan durván óriásrobotos-anime stílusú történet és grafika az összes klisével, ami a műfajhoz tartozik. És mindemellett iszonyatosan szórakoztató. Végülis nincs is jobb egy 'vital suit' gatlingágyúját fél kézzel megunk után húzva emelet-magasakat ugrani és egy kis horgos kábellel felhúzatni magunkat sziklákra. Nincs is szórakoztatóbb mint embereket, alieneket és más óriásrobotokat péppé lőne egy óriásrobottal. Még akkor is ha a játékban alig 2-3 ember magasak és Vital Suit névre hallgatnak. A grafika színvonalas, iszonyat jó, de amerikai képarányú tévékre írták, és így arányt megtartva elég debilen néz ki a monitoron két fekete sáv közt a játék. Sőt, sajnos nagyon rosszul is van átírva PCre, mert az irányítás az nagyon a "szokni kell" kategória.  Ezt azért szétbontva pontozom :haha: :
Grafika: 9/10 (konzolátirat betegségekben szenved, és TV képarányoktól kiver a víz monitoron.)
Sztori: 3/10 (a végétől egyenesen a pofám leszakad. Mint írtam: 'b' kategóriás óriásrobotos anime kliséhalmaz.)
Játtszhatóság: 7.5/10 (nehézkes, mint egy konzolátirat, menüje, mint egy konzoljátéknak, abszolút nem egyenletes a nehézségi szintje, van olyan ellenfél amit ezredik loadra lehet legyűrni. De ezek nem túl hangsúlyosak szerencsére.)
De 10/10 a szórakoztatásban! Óriásrobotos játékok nélkül kihalna az emberiség, ahogy azt egy barátom szokta mondani (és ahogy azt én át is vettem tőle :haha:)

Ez a sima Lost Planet? Vagy az extreme condition valami kieg? Ha a sima, akkor teljesen egyetértek, marha jól szórakoztam végig. :D Viszont a motoros VS irányítására végig nem jöttem rá teljesen.

Tycho

Ja ez csak a teljes neve :hehe: meg se kell lepődni a terjedelmén :Kiraly:

a motor VS az nekem X-re /valamelyik secondary function/ átalakul lépegetővé, az ugrásgombra motor formában meg bekapcsol a jet rajta és akkor megy. (de beszálláskor pl idegesít, hogy nem a PC controls-t írja ki... mondom, hogy rosszul van átírva... napokig agyaltam rajta, mire megtaláltam a smokelaunchert az egyik VS-en)

Én

Ééértem. Egyébként annyira nem is óriásrobotos a gém... csak 2-3x akkorák mint egy ember. :D
ON: Heroes V, végre kipróbáltam. Nálam félúton van a HOLY SHIT és az EPIC WIN közt, főleg azért mert néha a gyönyörű graf a játszhatóság rovására megy (számomra). De egyébként marha jó, csak a single scenario-kat keveslem.

Fazék

Quote from: Én on 2007-12-14, 22:30:08
ON: Heroes V, végre kipróbáltam. Nálam félúton van a HOLY SHIT és az EPIC WIN közt, főleg azért mert néha a gyönyörű graf a játszhatóság rovására megy (számomra). De egyébként marha jó, csak a single scenario-kat keveslem.
mindenképpen tedd föl az alapjátékhoz az 1.6-os legújabb patch-et (sajnos érthetetlen módon az első Hammers of Fate kiegészítőhöz még nem készült el a megfelelője ???), mert rengeteget dob a játékon a sok hiba kijavítása az optimalizálás és a rengeteg extra funkció.
sajnos a Tribes of the East-et még nem volt alkalmam kipróbálni, mert kisebb gondok akadtak a megrendelésével kapcsolatban... :rolleyes:

Én

Köszi, ezt nem is tudtam. Csak megkaptam alapdisket twichblade-től, és durrbele. :P Egyébknt lehet elég hülye/figyelmetlen kérdés, de a bányák itt most pontosan hogy is vannak? Mert elméletileg itt is naponta termelnek, de nekem nem adnak semmit, hiába foglalom el. Be kell menni mindennap a hőssel ( :wtf: )? Vagy bug lenne?

Fazék

Quote from: Én on 2007-12-14, 22:41:35
Köszi, ezt nem is tudtam. Csak megkaptam alapdisket twichblade-től, és durrbele. :P Egyébknt lehet elég hülye/figyelmetlen kérdés, de a bányák itt most pontosan hogy is vannak? Mert elméletileg itt is naponta termelnek, de nekem nem adnak semmit, hiába foglalom el. Be kell menni mindennap a hőssel ( :wtf: )? Vagy bug lenne?
gyanús hogy bug. itt egy link az 1.6-os patch-hez (értelemszerűen válaszd ki, hogy hu-pl, vagy eu, vagy us, vagy mittoménmelyik kellhet neked :)), de az a baj, hogy ehhez még nincsen törés. szóval ha nem teljesen legális verziód van, akkor javaslom inkább az 1.5-ös patch fölrakását (az előző link-nél ez is megtalálható)

patch nélkül tényleg ne ugorj neki, mert
1. szokásos módon nem kompatibilisek a pályaközbeni mentések
2. +300%-kal jobb vele a játék :)

Én

Már töltöm pcgururól, remélem jó lesz az is (valószínűleg)
Legyen igazad :) Még nem jutottam benne sokáig, csak ismerkedtem az új felülettel. Igen látványos, de meg kell szoknom.
Igazad volt, az 1.6 nem ugrik fel (nem látja a játékot). Próbálkozok 1.5-el.

Fazék

#3616
Quote from: Én on 2007-12-14, 22:58:49
Már töltöm pcgururól, remélem jó lesz az is (valószínűleg)
Legyen igazad :) Még nem jutottam benne sokáig, csak ismerkedtem az új felülettel. Igen látványos, de meg kell szoknom.
Igazad volt, az 1.6 nem ugrik fel (nem látja a játékot). Próbálkozok 1.5-el.
1.5-nek is kell majd az eredeti exe, amit azt hiszem le tudsz szedni gamecopyworld-ről. bár ebben hirtelen nem vagyok biztos. de ha tört változatod van, akkor garantáltan nem fognak fölmenni a patch-ek az eredeti exe nélkül.
szerk: gamecopyworld-ön sincs fönt az eredeti exe, szóval kénytelen leszel fölmásolni a dvd-ről, vagy uninstall és újratelepít és rápakolni a patch-et és utána feltörni.

Én

#3617
Na nekem ez is új infó volt (a jó életbe). Hát, megpróbálom előkotorni image-ről de sztem reinstall lesz belőle. Még jó hogy megkérdeztem.
EDIT: eredeti .exe-vel sem ugrik fel. :Eztneked:
EDIT 2: szépen beleestem a kétségbe. Újraindítottam a gépet háromszor, beraktam a peccset install mappába, regisztráltam, anyám faszát tekertem, de még mindig azt írja ki, hogy nincs felrakva a játék. Halp!
EDIT 3: lehet rájöttem mi a baj... de ha igazam van, valakit kinyírok (és az én leszek)

Tycho

Quote from: Én on 2007-12-14, 23:25:52
EDIT 3: lehet rájöttem mi a baj... de ha igazam van, valakit kinyírok (és az én leszek)

is it can be an hero tiem nao? vagy "do it faggot" legyen? -just trolling
mi volt a hiba? Csak azért kérdezem, hogy mi ne kövessük el :angyali:

Én

#3619
Még nem biztos hogy ez a gebasz, de valszeg rossz patch (US helyett EU, nem tudtam melyiket kell, aztán elfeledkeztem róla, hogy ez is számít) :uzi:
[spoiler][/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: Fubenalvo on 2007-12-14, 12:01:38
Bioshock nekem mindenféle SS és DE előismeret nélkül 10/10 volt  :lol:
Láttuk, hogy nagyon isteníted :hehe:

Nekem viszont pont ellenkezőleg, nagyon nem jött be, nem értem, mit
esztek annyira rajta. A kórház-komplexumos rész után abbahagytam.
Innen-onnan lopott elemek, túlspilézett szereplők (sicherheits-tű b+.
Sicherheits-tűkből raknak ki maguknak bajuszt, b+. Miafa$zom? Meg itt
is a kislányok, mint a Fearben. (Az is óriási nagy csalódás volt, egy
elég művi "horror" vagy mi akart lenni az a trágyarakás)), helyenként
nagyon eltúlzott grafika (mintha évtizedek óta rozsdásodna az a gép-
karabély), rajzfilm-szerű szereplők (splicerek) és hasonlóan rajzfilmes
grafika itt-ott, meg abszurd történeti elemek (egy fazon irányít, aki
kamerák nélkül tudja, hol vagy? Úgy beszél, mintha csak mi volnánk
ott, senki más nem tud segíteni, pedig az intróban olyan simán hagy
meghalni egy másik embert, hogy csak na? Oxigén-, energia- és
élelmiszer-ellátás nélkül ugyan hogyan tud ott bárki is élni? Stb.)
Szóval a sok hypeolás után számomra nagy csalódás volt, nálam 5/10.
Azok közül az rpg-fps játékok közül, amikkel idén játszottam, még
mindig a Stalker tetszett a legjobban, és az sztem minden téren
messze überelte.

Hogy on is legyek:
új kártya => HDR / full dynamic lighting = woot!  :whoah: :jee:
Stalker még jobban néz ki vele, Oblivion is ennek a bekapcsolásával
már sokkal jobb képeket ad. Ja igen, ahogy a minap említettem, a
Galaxisban óccsóér' mérik az Obliviont (3k) és egy pakkban a Supreme
Commandert+Company of Heroest+Wh40k+Wh40k-WA-t (10k a 4),
így hát meg is vettem őket :) időm azonban csak a SupComm-ra volt
eddig pár óra: játék-motor érdekes, grafikai igénye nagy (szinte vicces),
az erőforrás-rendszer jól ki van találva, az első pályák elég unalmasak
(1. nagyfeladat - új terület - 2. nagyfeladat - új terület - 3. feladat...),
skirmishben viszont nem tetszik, hogy a játék kb az első szuperegységig
tart. Egyetlen szuperegységgel ugyanis simán letarolni a bázist, és aki
előbb jut vele az ellenfele bázisáig és vezéregységéig, az nyer. Sztem
kéne bele egy "Experimental units - Off" gomb is, ahogy a RA2-ben is
volt Superweapons - Off lehetőség, van ebben anélkül is elég brutális
és pusztító arzenél (ballisztikus rakéták, rombolók, nehéztüzérség, stb).
Ennek ellenére a játék tetszik, még elleszek vele egy ideig.

Dreamcleaver

És miylen kártyát vettél végül is? Club-féle 7900-t az Aqua-nál?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Igen, azt. (Már el is fogytak.)
Vmodnak majd csak akkor esek neki, ha készítek rá blokkot, mert
a gyári hűtés nevetséges. Kiváncsi vagyok, hogy meddig fog
menni vmoddal, mert a gs csökkentett (1.2V) feszültségével 450-ről
530-40 a határ, viszont ugyanez a chip a gtx-ekben 1.4V (és jobb
hűtés) mellett 650MHzen jár (és ált. elmegy még 700-ig).

(Ezek a kártyák igazán elvetemült moddereknek/tuningosoknak
ajánlottak csak, alapjáraton a 8600GT erősebb kb ugyanannyiért
(illetve ezt az akiót leszámítva kevesebbért))

/off

Fubenalvo

#3623
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-15, 00:38:41
Quote from: Fubenalvo on 2007-12-14, 12:01:38
Bioshock nekem mindenféle SS és DE előismeret nélkül 10/10 volt  :lol:
Láttuk, hogy nagyon isteníted :hehe:

Nekem viszont pont ellenkezőleg, nagyon nem jött be, nem értem, mit
esztek annyira rajta. A kórház-komplexumos rész után abbahagytam.
Innen-onnan lopott elemek,
Ennyi erővel sztem minden FPS a Wolf3Dtől lop, mert lőni lehet benne és nem látod az embert. :P
Quotetúlspilézett szereplők (sicherheits-tű b+.
Sicherheits-tűkből raknak ki maguknak bajuszt, b+. Miafa$zom? Meg itt
is a kislányok, mint a Fearben. (Az is óriási nagy csalódás volt, egy
elég művi "horror" vagy mi akart lenni az a trágyarakás)),
Szerintem nem is feltétlen a horror volt ennek a lényege, az első 2-3 sarok amíg megtettem para volt, de utána ráéreztem ennek a városkának a légkörére. Nem horror... inkább kissé abszurd fantasy. :)
Quote
helyenként
nagyon eltúlzott grafika (mintha évtizedek óta rozsdásodna az a gép-
karabély),
...és tényleg évtizedek óta rozsdásodik :D
Quoterajzfilm-szerű szereplők (splicerek) és hasonlóan rajzfilmes
grafika itt-ott, meg abszurd történeti elemek (egy fazon irányít, aki
kamerák nélkül tudja, hol vagy?
Vannak kamerák kb minden második sarkon.
QuoteÚgy beszél, mintha csak mi volnánk
ott, senki más nem tud segíteni, pedig az intróban olyan simán hagy
meghalni egy másik embert, hogy csak na?
Emlékeim szerint ott két mutánsagyament volt jelen és az egyik megölte a másikat, de egyik se volt az az épeszű kategória mint mi, frissen érkezők.
QuoteOxigén-, energia- és
élelmiszer-ellátás nélkül ugyan hogyan tud ott bárki is élni?
Ha továbbjátszottad volna ezekre a kérdéseidre szépen kaptál volna választ.
Quote
Stb.)
Szóval a sok hypeolás után számomra nagy csalódás volt, nálam 5/10.
Azok közül az rpg-fps
Jah és még annyi, hogy ez nem hiszem hogy RPG-FPS lenne, közel sem. Az hogy most lehet fejleszteni 1-2 tulajdonságot az egy kis adalék, de ez ez baromi messze áll az RPG-FPStől.
Quote
játékok közül, amikkel idén játszottam, még
mindig a Stalker tetszett a legjobban, és az sztem minden téren
messze überelte.

Nah kb ennyi... ne vedd személyes támadásnak, csak gondoltam 1-2 pontra reagálok a véleményem szerint. :)
Ott hibáztál szerintem, hogy gigászi elvárásokkal ültél le a játék elé és persze hogy csalódtál.

Én

Quote from: Fubenalvo on 2007-12-15, 12:23:00
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-15, 00:38:41
Quote from: Fubenalvo on 2007-12-14, 12:01:38
Bioshock nekem mindenféle SS és DE előismeret nélkül 10/10 volt  :lol:
Láttuk, hogy nagyon isteníted :hehe:

Nekem viszont pont ellenkezőleg, nagyon nem jött be, nem értem, mit
esztek annyira rajta. A kórház-komplexumos rész után abbahagytam.
Innen-onnan lopott elemek,
Ennyi erővel sztem minden FPS a Wolf3Dtől lop, mert lőni lehet benne és nem látod az embert. :P
Azért tényleg voltak benne elég durva átemelések. Viszont nekem tetszett (mondjuk még nem fejeztem be, egy ideig nem is fogom).
Nem horror? Sztem de. :D

Fubenalvo

OFF: Lehet én nézek túl sok hasonló filmet... 1408ra is már azt mondtam hogy nem horror csak sok benne a fantázia... :D
ON: én másodjára nyomom már... :)

Tycho

#3626
K_T: Szerintem nagyon jó a Bioshock. Igaz nekem még a hype előtt Ramiz mutogatta a teasert és ott az az elborult hangulat, az adam és a plasmidok jöttek be, nem az, hogy "ez húdemekkora állatság parahorror OMFGWTFWIN". Nekem kifejezetten tettszik a játékmenet és az egész hangulat. Nem horrorként kezelem, az ssh2 se volt az.  Az meg, hogy mennyire eredeti, azt írtam már... Teljes ssh2 átemelés, minthogyha az írója semmi mást nem tudna elképzelni, vagy azért készítette volna a játékot, mert egy mai grafikai szintnek megfelelő ssh2 dizájnú játékot is akart volna az 'életművébe'. A kislányok meg konkrét céllal létrehozott lények, nem véletlenül ugyanolyan az összes. Már a második blokkban kiderül, hogy mik azok. Amúgy egyetértek veled, a STALKER a legjobb játék az évben, de a Bioshock szerintem ott van az élmezőnyben, akármennyire is ciki ez a többi készítőnek. Csak nem úgy kell leülni elé, hogy a hype-ot veszed etalonnak a mércéjéhez. Jó játék, koherens dizájnnal és szórakoztató hangulattal, van benne egy két marhajó ötlet, és egy amúgy hibátlan játékból vettek hozzá mindent. Ha ezt lenyeled neki, akkor a maga nemében egy baromi jó játék.
Szerintem adj neki még egy esélyt, ha lesz időd.

(PROTIP: Gatherers' Garden automatát is két little sister szobor tartja. Nézd meg jobban. A többi zomgspoilar lenne...)

ed.: a supreme commanderrel nekem az a bajom, hogy tényleg marhajó, hogy baromi sok gységed van, és tök jó, hogy minden jó valamire, de hogy kezelni nem lehet őket, az fix. amíg nincs hozzá olyan patch, hogy alakzatokba állíthatod az egységeidet, hogy ne libasorban álljon fel a tüzérség a kereszttűzbe, addig én nem veszem elő, mert az kurvaélet, hogy én nem fogok 200+ katyusaszerű tankot egyenként kikommandírozni a frontra, hogy egy rohadt ágyúüteget leszedjenek és ne egyesével dögöljenek oda.

Alkyra

Egyik kedves usteames kolléga hívta fel a figyelmemet erre a játékra.
Mostanában lett ingyenes, ezért gondoltam kirpóbálom, hogy milyen is. Ingyenes game lévén nem vártam sokat tőle, de egész kellemesen csalódtam benne.
Kellemes grafika, három faj különböző specialitásokkal, ragnarokhoz hasonló job system s "egész" kellemesen összerakott pvp.(itt Chip Warnak hívják,de olyan mit a WOE).
Az "egész" azért van macskakörömben, mivel az egyik faj(Accretian) kissé...nos Ők az EASY MODE a játékban. (tegnap a 4-5 órás CWből az UTOLSÓ 10 perc alatt levitték a Chipünket 85% ról 0%ra...úgy hogy védekeztünk mint a hülyék...-.- az Archonok(faj vezető. játékosok akiknek speciális über gearjük van s ők vezetnek CW háborúba. minden héten van választás, hogy kik legyenek archonok) is bólogattak nagyban, hogy beza a játék "ki van egyensúlyozva."
Egyb. ennyire nem rossz a helyzet(az elmúlt napokban zsínorban nyertük a CWket), csak néha egy két idióta klán úgy dönt h nem hallgat az Archonjára...(mint pl most...)

Ettől eltekintve márcsak egy nehézség van a játékban: A fejlődési rendszere. Haverom jó ragnarokoshoz illően power lvl el érte el a 30 feletti szinteket s most szív vele rendesen. Ahogy a játékban mondanák gimped lett. Azaz túl gyenge a karakter. Ugyanis a játékban nem a szint lényeg, hanem a PT.
MINDEN karakter legyen akármilyen kasztú hozzáférhet a másik kaszt alapskilljeihez, varázslataihoz.(szal pl egy mage simán járkálhat 500 kilós warrior páncélban, ha fejlesztette a melee skilljét..)
Persze ez nem ilyen egyszerű, mivel meg kell felelni adott kritériumoknak(melee Pt fejlesztéséhez például eleget kell sebezni a monsterbe különben nem fejlődik a skill, bár ez meglehetősen könnyű dolog.:P)

Összeségében, mindenki olyan karaktert csinál amilyet akar. Ezt még turbózza, hogy 30. szinttől(első job váltás) lehet keresztkasztúnak menni!!
Mondjuk indítasz egy warrior a magas hpja s defensje miatt, majd lvl 30 átváltoztatod, egy Summonerré(Cora faj specialitás) s így kaptál egy karit, akinek nagy hpja, viszonylag jó defenseje s summonjai vannak.Természetesen nem ilyen szép az élet, ugyanis ha keresztkasztú leszel akkor nem tudsz hozzáférni az Elite skillekhez egyik kasztból se.(Skill szintek: Basic, Expert, Elite)
Gondolom tudjátok, de az Elite skillekben vannak igazán szép dolgok...:P Ehhez jönnek még persze a Second Classhoz tartozó finomságok is.^^

Összesítve, végre találtam egy játékot, ahol tényleg olyan karit csinálsz mint amilyet szeretnél s nem vagy korlátok közé szorítva.
Egyszerű irányítás, jól feléptített rendszer, szép karakterek, kellemes zene s jó társaság.(egy két arhcon nagyon nagy arc. Pl Bellatonál  Shihou.. vagy Coranal Elty vagy zuzanne.:P)
Aki esetleg a Cora oldalt választaná, az keresse Watasi -t vagy Eilena-t(haverom s én).  Magyar guildben vagyunk, így akik nem tudnak angolul(mint haverom) azoknak se lesz probléma a behelyezkedés.(guild be jelentkezés G gomb majd írd be a slotba pontosan ezt: ArrowOfHungary majd várj míg az egyik alapító tag meg nem szólít:P)

http://www.rf-onlinegame.com/

Teljesen ingyenes a játék- Ha vlk esetleg screeshotot is igényelne, szóljon s postolok párat.:)


Fubenalvo

#3628
COD4 és STALKER kapcsán elkezdtem utánanézni a háttérnek, asszem nem feltétlen offtopic a dolog.



...és a hotel ahonnan lőttünk COD4-ben:


Az uszoda 1996-ban


...és 2005-ben


Még néhány érdekes kép:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5b/Pripyat01.jpg/800px-Pripyat01.jpg
http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/imag23.2.jpg
http://www.afflictio.com/_images_for_lj/chernobyl/33_chernobyl.jpg
http://www.pripyat.nu/stalker/pripyat/chernobyl/pripyat_chernobyl_ghosttown_4.jpg
http://www.pripyat.nu/stalker/pripyat/chernobyl/chernobyl_pripyat_pool.jpg

És a végére egy kis Youtube körséta: http://www.youtube.com/watch?v=SdAANvyapCc
Megrázó, kiráz tőlle a hideg de baromira megnézném élőben...

A videó képei:

http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl1.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl2.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl3.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl4.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl5.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl6.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl7.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl8.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl9.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl10.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl11.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl12.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl13.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl14.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl10.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl15.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl16.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl17.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl18.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl19.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl20.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl21.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl22.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl23.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl24.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl26.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl27.jpg
http://www.lupinepromotions.com/chernobyl/chernobyl25.jpg

Tycho

Quote from: Fubenalvo on 2007-12-15, 13:10:58
BTW... ha más STALKER is szóbakerült, az az óriáskerék tényleg létezik csernobilban? COD4ben is szerepelt...
lusta vagyok kikeresni a quote-ot de a stalker készítői sokat voltak Csernobilban és a legtöbb helyszín eredeti helyszínrajok feljavított 'felérdekesített' változata, és sok épület az önkormányzatoknál kikérhető alaprajzok alapján készült. Pl a 'garbage' nevű helyszín is létezik és gyakorlatilag működőképes helikopterek és terepjárók roncstemetője lett, valamint félig betemetett Csernobilban használt daruk és állványzatok temetője. Az óriáskerék is létezik, keress csak rá képkeresővel a város nevére: Pripjat.