Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Fazék

gondoltam merészelek új topic-ot nyitni, mert egyik létezõbe se illik bele igazán a játék amirõl véleményt írnék, de azt se akartam, hogy pár hozzászólásos topic legyen, talán ez (névtestvéreihez hasonlóan :)) hosszabb ideig lesz hasznos.

szóval:

Prince of Persia - Sands of Time
elõre kijelentem, hogy nem szeretem az ilyen stílusú játékokat, alapvetõen képtelen vagyok a gyors kéz-ujj-koordinációs tevékenységet igénylõ mûveletek végrehajtására, ezáltal "mommy let me play" fokozaton szoktam játszani az ilyeneket, ha egyáltalán... ezzel mégis kivételt tettem, és nagyon jó döntés volt  (annyi pozitív review után tudom nagy kunszt :)). a játék teljesen lineáris, mégis ez csöppet sem zavart, azalatt a 11 óra alatt, amit vele eltöltöttem. (ja izé, konzol-os játékokkal se játszottam még, szóval úgy vegyétek a szavaimat) a történet és elmesélése valami eszméletlenül jól sikerült. olyan mozgási lehetõségekkel és kombinációkkal, mint amilyenekkel a herceg rendelkezik, még semmi más hasonló játékban nem találkoztam, ezáltal rengeteg különféle típusú továbbjutási akadályba ütközhetünk, mindegyikre megvan a megfelelõ mozdulatsor, kiváló könnyed gondolkodtatásban részesített a játék nagy részében, de soha nem jutott el az idegesítõ szintre! a harcban pedig ki se tudtam használni az összes lehetséges mozgást (persze tény, hogy a bénaságom miatt), de így is szinte mindegyiket élvezet volt végignyomni (bár néhány helyen nem voltam teljesen kibékülve a kamerával). nem is tudom miket írjak még róla. elég legyen, hogy mindenkinek ajánlom, aki szereti a stílust! nálam egyértelmûen 10/10

Feldin

Quote from: Blimpgondoltam merészelek új topic-ot nyitni, mert egyik létezõbe se illik bele igazán a játék amirõl véleményt írnék, de azt se akartam, hogy pár hozzászólásos topic legyen, talán ez (névtestvéreihez hasonlóan :)) hosszabb ideig lesz hasznos.

szóval:

Prince of Persia - Sands of Time
elõre kijelentem, hogy nem szeretem az ilyen stílusú játékokat, alapvetõen képtelen vagyok a gyors kéz-ujj-koordinációs tevékenységet igénylõ mûveletek végrehajtására, ezáltal "mommy let me play" fokozaton szoktam játszani az ilyeneket, ha egyáltalán... ezzel mégis kivételt tettem, és nagyon jó döntés volt  (annyi pozitív review után tudom nagy kunszt :)). a játék teljesen lineáris, mégis ez csöppet sem zavart, azalatt a 11 óra alatt, amit vele eltöltöttem. (ja izé, konzol-os játékokkal se játszottam még, szóval úgy vegyétek a szavaimat) a történet és elmesélése valami eszméletlenül jól sikerült. olyan mozgási lehetõségekkel és kombinációkkal, mint amilyenekkel a herceg rendelkezik, még semmi más hasonló játékban nem találkoztam, ezáltal rengeteg különféle típusú továbbjutási akadályba ütközhetünk, mindegyikre megvan a megfelelõ mozdulatsor, kiváló könnyed gondolkodtatásban részesített a játék nagy részében, de soha nem jutott el az idegesítõ szintre! a harcban pedig ki se tudtam használni az összes lehetséges mozgást (persze tény, hogy a bénaságom miatt), de így is szinte mindegyiket élvezet volt végignyomni (bár néhány helyen nem voltam teljesen kibékülve a kamerával). nem is tudom miket írjak még róla. elég legyen, hogy mindenkinek ajánlom, aki szereti a stílust! nálam egyértelmûen 10/10
Én is most kezdtem! Szupi! Eddig nálam is 10/10
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Quote from: FeldinÉn is most kezdtem! Szupi! Eddig nálam is 10/10

Na csak várd ki a végét!
A harcok túl nehézzé válnak benne és aza ugrabugra nagyon idegesítõ lesz a vége felé, ráadásul még menteni sem lehet folyamatosan.
Én nekem is teccett az eleje felé de a végére idegroncs lettem :grrr: .

Blimp: Jó ötlet volt nyitni. :tezsvir:

Bruce

Hmm... be kell szereznem, de most a Legacy of Kain: Defiance címû játékot kezdtem el... Figyelmeztettek, hogy idegbajt kapok az irányítása miatt. Nos, ezzel egyet kell értsek, de egy gamepad-del egész jól lehet irányítani. Messze nem tökéletes, de legalább irányítható. Amúgy egész jó kis játék :rolleyes: ... Nagyon tetszik, na! Sötét hangulat, jó grafika, a hangok is olyanok hogy hú, szal király game... de csak 8/10. Hiába, az irányítás...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

#4
Quote from: NokiNa csak várd ki a végét!
A harcok túl nehézzé válnak benne és aza ugrabugra nagyon idegesítõ lesz a vége felé, ráadásul még menteni sem lehet folyamatosan.
Én nekem is teccett az eleje felé de a végére idegroncs lettem :grrr: .
oda kell figyelni a rejtett dolgokra, életerõ szempontjából sokat segít. aki maga akarja fölfedezni a játékot, kitalálni a mozgáslehetõségeket, rejtett helyeket, az ne olvassa el:
1. érdemes odafigyelni a rejtett zugokra a pályán, mert kb 2-3 mentõpozíciónként van vagy egy mellékutca, késõbb áttörendõ fal mögé rejtett folyosó, ami a sötétbe vezet, elõbukkansz egy másik helyen, ahol végig kell menni egy függõhídon és a végén iszol egy forrásból, ha nagyjából mindet megtalálod kb 2x annyi életerõd lesz a játék végére.
2. én például harcban csak nagyritkán tudom azt csinálni, amit akarok, ezért viszonylag egyszerû mozdulatsorokhoz szoktam folyamodni, pl fal mellett, nyomod a fal felé+ugrás+ütés, akkor szépen a faltól nekirugaszkodva fellök egy ellenfelet, már csak le kell szúrni a tõrrel. a legegyszerûbb mód mégis az, hogy (kivétel a kék lándzsás és a kék nagykardos csákó esetében) átugrasz fölötte, és 2 gyors csapás. ettõl a mozdulattól szinte minden ellenfél a földre kerül, és egy tõrrel szúrás végez is velük. a kék ellenfeleknél pedig 1-2 csapás utána pedig tõrrel lassítás és ha úgy érzed hogy nem fognak közben megcsapni, akkor 2 lassú kardcsapással kivégzed, de általában inkább érdemes elgurulni és írtani a többi szörnyet. a kékek átugrása nem lehetséges, érdemes oldalra gurulni egyet és úgy megcsapni, az be szokott jönni. én például semmi extra tulajdonságát nem használtam ki a tõrnek, csak a szúrást és a visszapörgetést és így is végig tudtam játszani, továbbá a blokkolást is csak szinte a madarak ellen használtam, soha nem volt idõm, ügyességem rá rendes harcban. madarak ellen viszont ajánlott a blokk, majd gyors ellencsapás kombináció. néhány nagyon megszorult helyzetben összejött, hogy harc közben vízközelbe mentem és a kardot eltéve tudtam inni a vízbõl, hogy legyen életerõm, de általában nem jött össze, mert annyira kapkodtam... :rolleyes:
de aki ügyes, annak mindenképpen javaslom, hogy olvassa el a harc teljes leírását valami végigjátszásban, mert van pár igen hasznos módja még a tõrnek.
3. az ugra-bugra részeknél meg szerintem nem kell rohanni (kivétel ahol igen  - na azoknál a részeknél azért én is szívtam rendesen :D) én ahol csak tudtam szépen nyomtam egy 'F' betût és first-person nézetbõl körbekémleltem, hogy na akkor ezt most hogyan is...
röviden ennyi :D

Marfy

Engem végül is nem is az ugrálás zavart hanem az hogy bugos volt, pl amikor 2 fal között ide oda kellett ugrálni a legtetején mindeig leestem vagy 10x próbáltam és nem ment utánna visszatöltöttem és ekõre ment de ez nem csak ezen a helyen volt így.
A játék második részét már inkább kihagyaom nincs szükségem másik billentyûzetre :D

Fazék

Quote from: NokiEngem végül is nem is az ugrálás zavart hanem az hogy bugos volt, pl amikor 2 fal között ide oda kellett ugrálni a legtetején mindeig leestem vagy 10x próbáltam és nem ment utánna visszatöltöttem és ekõre ment de ez nem csak ezen a helyen volt így.
A játék második részét már inkább kihagyaom nincs szükségem másik billentyûzetre :D
nekem soha nem volt ilyen gondom, mindig max amitt estem le, hogy rosszkor nyomtam az ugrást, de ahol kellett, mindig megkapaszkodott a tetején. :wtf: nem tudom, hogy nálad mi lehetett a probléma :confused:
én egyetlen egy hibát találtam a játékban: az elsõ fõellenfélnél, vmiért nem halt meg az egyik kék lándzsás, csak mozogni volt hajlandó, õ se ütött, én se tudtam megütni, és emiatt a fõgonosz csákót is hiába gyaktam vagy már tíz perce, nem tudtam befejezni. meg kellett halnom és egy retry után már rendesen kinyírtam mindenkit. de ezen kívül semmi hibával nem találkoztam a játékban

Dragon

#7
Hát igen, a nagy elõd után itt a második rész, még egy kicsivel közelebb kerülök a szétrepedt billentyûzethez. (Kéne valami kormány vagy ilyesmi talán, de egy játékért nem éri meg....)

Játékmenet: 9/10
nagyon sokat dob, hogy megválaszthatod, hogy milyen versenyre menjél, hogy több autód lehet, hogy beállíthatod õket a saját ízlésed szerint, hogy lehet fogócskázni a városban, meg a rengeteg plusz ötlet az elsõ részhez képest, amit hiányolok még mindig, az az, hogy ha egyszer kitettem az ellenfelet, annak ott is kéne maradnia, szóval egy hardcore módot én szívesen kipróbálnék, ahol törnek az autók (habár akkor nem hiszem, hogy ott tartanék benne, ahol...)

Grafika: 6/10
hát nem azért van olyan videókártyám, amilyen, hogy tenyérnyi foltokat lássak az ég meg az út textúrájában amikor maxra állítom, lehet, hogy 300 km/h felett nem veszi észre az ember, de attól még tessék szépen kirajzolni, nem pedig másfészer negyed pixeles felbontású textúrát felhúzni az égboltra, mondván, hogy azt úgyse nézi senki...
a zászlólengetõ kislányok meg mintha mûanyagból lennének

Zene: 8/10
van egy pár nagyon jó zene, meg egy pár, ami valahogy nem jön be, de azért elmegy

Irányítás: 8/10
az autó irányíthatósága jó, legalábbis olyan, amilyenre te megválasztod, avval nincs baj
viszont a menünek nagyon konzolos feelingje van, kicsit felturbózhatták volna pár extrával a PCsek kedvéért, nem dísznek van az egér

Összesítés: 77.5%
Jó kis cucc
szerintem....
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: bpka000Grafika: 6/10
hát nem azért van olyan videókártyám, amilyen, hogy tenyérnyi foltokat lássak az ég meg az út textúrájában amikor maxra állítom, lehet, hogy 300 km/h felett nem veszi észre az ember, de attól még tessék szépen kirajzolni...

A Motion Blur-t kapcsold ki lehet ay a baj akkor mossa el a környezetet 300 környékén. Ha ki van kapcsolva akkor nem szóltam.

Shadowolf

Tegnap fejeztem be a Half-Life 2-t. :)

Részletes elemzésbe nem megyek bele, annyit viszont biztosra állíthatok hogy akinek tetszett az elsõ rész annak ez is tuti bejön majd. Az egyetlen ami a játékban zavart, a pályák közti töltések (ez fõleg a vezetõs részeknél idegesített). Ettõl eltekintve egy iszonyú jó játék amire az emberek ugyanúgy vissza fognak emlékezni majd évek múlva mint anno az elõdjére.
 
10/10

Dragon

Quote from: NokiA Motion Blur-t kapcsold ki lehet ay a baj akkor mossa el a környezetet 300 környékén. Ha ki van kapcsolva akkor nem szóltam.
Nem az a bajom, hogy elmossa, az a jó, akkor legalább nem látom, hogy ronda kockás.
Nézd csak meg, hogy ha áll a kocsi, milyen csúnya az egész.
Legalább nagy sebességeknél már nem látod.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: bpka000Nem az a bajom, hogy elmossa, az a jó, akkor legalább nem látom, hogy ronda kockás.
Nézd csak meg, hogy ha áll a kocsi, milyen csúnya az egész.
Legalább nagy sebességeknél már nem látod.

Azért nézd meg mert nekem nem olyan, szvsz szép játék.

Meske

AKNAKERESÕ!!!  :hopp:
Tudom, nem valami nagyszám, de azért az unalmat elûzi, s mostanában nagyon rákaptam...

A gépen minden szinten én tartom a rekordot (ami mondjuk nem nehéz, ugyanis rajtam kívül senki sem játszik vele... :rolleyes: ). PL.: A kezdõ szintet 7másodperc alatt megcsináltam!! (Na ki tudja megtenni utánnam?) :hehe:

Ja, és szerintem is jó ötlet volt ez a topic, mert így végre elmondhattam a mostani játékszenvedélyemet! ;)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

lynx655

Duke nukem 3D  :hopp:

Oh a régi játékok... A maiak közül van sok esztelen lövöldözõs játék, és mind unalmas, de ez...  :hehe:

Viszont most gondban vagyok:

Chris Sawyer féle Transport Tycoon-t szeretnék játszani, csak a baj az, hogy nem akar az istennek se menni. XP alatt memory protection fault, dosbox alatt nem is indul, telepítettem neki külön virtuális gépet VMware alatt, dossal, aztán 98cal, 98ból msdos, de úgy se ment.  :beken:

Valaki segííítsen...

Bruce

Quote from: MeskeAKNAKERESÕ!!! PL.: A kezdõ szintet 7másodperc alatt megcsináltam!! (Na ki tudja megtenni utánnam?) :hehe:
A tesóm két, azaz 2, tehát kettõ másodperc (igen, másodperc!!!) alatt csinálta meg, két kattintásból... naggggyon mák pályát kapott... Azóta keres egy egykattintásosat  :rolleyes:

Lynx655: Megpróbáltad már máshonnan újra leszedni? Hátha a letöltött fájllal van gáz, én is jártam már így...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Quote from: lynx655Viszont most gondban vagyok:

Chris Sawyer féle Transport Tycoon-t szeretnék játszani, csak a baj az, hogy nem akar az istennek se menni. XP alatt memory protection fault, dosbox alatt nem is indul, telepítettem neki külön virtuális gépet VMware alatt, dossal, aztán 98cal, 98ból msdos, de úgy se ment.  :beken:

Valaki segííítsen...
A DOS verzió nem megy XP alatt. A Win95-ös verzióhoz viszont van egy patch, amivel vígan elfutkos XP alatt is, sõt még egypár korlátozást is fel tudsz oldani (pl 80 kocsi helyett 240 lehet a játékban, stb). Ha még segitségre van szükséged, írj PM-et vagy emailt. A Trans nekem mindig is nagy kedvencem volt. Semelyik játék nem tudja utólérni élmény terén. Nemrég kidobták a folytatását is, de sajnos nagyon el lett rontva... úgyhogy én maradok a réginél :D (/me elvetemült Transport Tycoon fan :hopp: )

Amúgy én inkább régebbi játékokkal játszok mostanság. A mai játékok grafikailag ugyan nagyon jók, de szvsz a régi játékokban sokkal több ötlet volt.

Mattanja

Nem akar valaki közületek hálóban játszani? Mert egyelõre ketten vagyunk, és csak hard-on lehet, úgy pedig elég nehéz... Mondanom sem kell: lõszerhiány (nem a célzás miatt), hamar bedöglõ fegyver, haveromnak psi-hiány... Nem is az a baj, hogy csavarkulccsal kell rohangálni, hanem hogy egy darabig nem történik semmi, aztán pedig 5 perc alatt 4x meghalok.
Ha valakit érdekel, akkor lehetõleg szerezzen egy mikorofont, mert közben egymásnak írogatni szõrnyû.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Karma XXL

Quote from: ShiroiNem akar valaki közületek hálóban játszani? Mert egyelõre ketten vagyunk, és csak hard-on lehet, úgy pedig elég nehéz... Mondanom sem kell: lõszerhiány (nem a célzás miatt), hamar bedöglõ fegyver, haveromnak psi-hiány... Nem is az a baj, hogy csavarkulccsal kell rohangálni, hanem hogy egy darabig nem történik semmi, aztán pedig 5 perc alatt 4x meghalok.
Ha valakit érdekel, akkor lehetõleg szerezzen egy mikorofont, mert közben egymásnak írogatni szõrnyû.

Nem is láttam, hogy lehet hálóban játszani!

Anno egyjátékosban nagyon élveztem ezt a játékot, hiába olyan lapított az emberek feje, mintha halak lennének, a hangok és az élmény folytán toppos lett azonnal  :lol:
Mennék, csak sajnos ilyen asztali izémikrofonom van, az meg nem jó semmire :(

Bruce

Uhh te jó ég, mit találtam...
http://kk.kema.at/files/kkrieger-beta.zip
Letölteni, elindítani, állakat megkeresni! (Az óvatosabbak elõre rögzíthetik az állukat :D ) Szóval a játék 95 kb (nem elírás, kilencvenöt kilobájt!!!) de ez ne tévesszen meg senkit. Rendszerminimumként a rídmi a

- A 1.5GHz Pentium3/Athlon or faster.
- 512MB of RAM (or more)
- A Geforce4Ti (or higher) or ATI Radeon8500 (or higher) graphics card
  supporting pixel shaders 1.3, preferably with 128MB or more of VRAM.
- Some kind of sound hardware
- DirectX 9.0b

konfigurációt jelölte meg, szal akinek ez alatti gépe van az sajna valószínûleg nincs álleesés-szindrómával veszélyeztetve... Bakker... 95 kb, még mindig nem hiszem el...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: BruceUhh te jó ég, mit találtam...
http://kk.kema.at/files/kkrieger-beta.zip
Letölteni, elindítani, állakat megkeresni!

Már kinn van egy ideje (kb. 2-3 hónapja) szóval nálam ez akkor elmarad. :hehe:

Tény hogy jól néz ki, de ennyi az egész...

Bruce

Quote from: ShadowolfMár kinn van egy ideje (kb. 2-3 hónapja) szóval nálam ez akkor elmarad. :hehe:

Tény hogy jól néz ki, de ennyi az egész...
Jóvanna, le vagyok maradva, szóval engem rendesen meglepett :rolleyes: Amúgy most még csak jól néz ki, de teszem azt egy év múlva... visszatérnek a jó öreg floppyk :D aztán jobb játékokkal, mint amik most vannak. :hehe:
Na jó, ez azért túlzás volt...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

#21
Quote from: BruceUhh te jó ég, mit találtam...
http://kk.kema.at/files/kkrieger-beta.zip
Letölteni, elindítani, állakat megkeresni! (Az óvatosabbak elõre rögzíthetik az állukat :D ) Szóval a játék 95 kb (nem elírás, kilencvenöt kilobájt!!!) de ez ne tévesszen meg senkit...
én már vagy egy évvel ezelõtt hogy belefutottam ebbe a programba, de akkor még esélyem se volt a futtatásra, most bár akadozott egy "kicsit" de legalább kitudtam próbálni.
tényleg semmi különös nincs benne, a látványon kívül, de az azért meglepõen jól néz ki a program méretéhez képest.  :eeek:

edit: elnézést, rosszul emlékeztem, csak április közepén értesültem a játékról :)

Bruce

Quote from: Blimpén már vagy egy évvel ezelõtt hogy belefutottam ebbe a programba, de akkor még esélyem se volt a futtatásra, most bár akadozott egy "kicsit" de legalább kitudtam próbálni.
tényleg semmi különös nincs benne, a látványon kívül, de az azért meglepõen jól néz ki a program méretéhez képest.  :eeek:
Egy évvel ezelõtt? Akkor télleg le vagyok maradva... Amúgy engem is csak a kinézet lepett meg, nem is mondtam hogy valami észveszejtõ történettel megáldott hiperszuper IQ-val rendelkezõ ellenfelektõl hemzsegõ, világrengetõ játékot várjon aki kipróbálja... De nekem elég az, hogy ilyen durván néz ki ilyen kicsinek. Félre ne értsetek, nem szeretem a lövöldözõs játékokat, és mindennél többre tartom a jó sztorit, a grafika meg majd' az utolsó helyen szerepel, de azért jó belegondolni, hogy mennyilvel kisebb lesz a következõ szerepjáték, ami azért mégiscsak kinéz valahogy, és ehhez hasonló motort használ. Csak sajna arra még várni kell...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Mattanja

Quote from: SysOP XXLMennék, csak sajnos ilyen asztali izémikrofonom van, az meg nem jó semmire :(
Már próbáltad? Tényleg nem jó?
Én most fogok venni valami normálisabbat, nekem megér 3000-et, annál meg úgysem kerül többe...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Feldin

Quote from: ShadowolfTegnap fejeztem be a Half-Life 2-t. :)

Részletes elemzésbe nem megyek bele, annyit viszont biztosra állíthatok hogy akinek tetszett az elsõ rész annak ez is tuti bejön majd. Az egyetlen ami a játékban zavart, a pályák közti töltések (ez fõleg a vezetõs részeknél idegesített). Ettõl eltekintve egy iszonyú jó játék amire az emberek ugyanúgy vissza fognak emlékezni majd évek múlva mint anno az elõdjére.
 
10/10
Milyen verziód van???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinMilyen verziód van???

CD-s (5db). És nem az enyém hanem a tesómé. :)

Rounin

Quote from: BruceA tesóm két, azaz 2, tehát kettõ másodperc (igen, másodperc!!!) alatt csinálta meg, két kattintásból... naggggyon mák pályát kapott... Azóta keres egy egykattintásosat  :rolleyes:

Lynx655: Megpróbáltad már máshonnan újra leszedni? Hátha a letöltött fájllal van gáz, én is jártam már így...

Egykattintásos? Elsõre az jött be nekem :D (esküszöm! Elsõ és majdnem utolsó aknakeresõs élményem :D)

Amivel legutoljára játszottam, az a Lionheart. MOndom magamnak: egek, ilyen jó alapsztorival, ilyen gárdával, a Fallout rendszerével nem lehet rosszat csinálni! Na bumm. Az elsõ képek bíztatóak, hangulatos zene, részletes, ötletes karaktergenerálás, érdekes intro... és aztán a játék. Csalódtam. Az még hagyján, hogy nincs nappal/éjszaka váltakozás (amennyire észrevettem :p ), de a harc vmi eszméletlenül kiábrándító. Reménykedtem egy Fallout-szerû körökre osztott rendszerben, de ehelyett kaptam egy reáltimeos (csak a patch után állítható sebességû) hack&slasht :(
Valahogy a történet sem áll össze, érdekes ugyan, de olyan hatása van, mintha a küldetések cask úgy random lennének összehányva.
Pozitív viszont az emberek hozzáállása és a párbeszédek változása a statisztikáinktól és 'fajunktól' függõen.
Nueva Barcelona sem hat igazán élõnek, hogy újra hozzátegyek a negatívokhoz. Az inkvizíció meg igen következetlen: egy láthatóan bestiális egyedet beengednek a városba (jójó, ezek nem IRL ink. talán nem olyan fanatikusok, van bennük némi szemellenzõs-mentesség -.- )

Röviden ennyi, majd késõbb még talán változik véleményem :( (remélem... kár lenne egy ilyen ötletért)

Fazék

Quote from: RouninEgykattintásos? Elsõre az jött be nekem :D (esküszöm! Elsõ és majdnem utolsó aknakeresõs élményem :D)

Amivel legutoljára játszottam, az a Lionheart. MOndom magamnak: egek, ilyen jó alapsztorival, ilyen gárdával, a Fallout rendszerével nem lehet rosszat csinálni! Na bumm...
én csak a demo-val játszottam anno, de már abban látszott hogy egy röhej az egész, pl spellcaster-rel esélyed se volt végigvinni a demo-t, mert olyan könnyen legyakták, az odamegyek megütöm/meglövöm/varázsolok rá, majd elrohanok taktika pedig az elsõ 5 perc után elég idegesítõvé válik...

Rounin

Quote from: Blimpén csak a demo-val játszottam anno, de már abban látszott hogy egy röhej az egész, pl spellcaster-rel esélyed se volt végigvinni a demo-t, mert olyan könnyen legyakták, az odamegyek megütöm/meglövöm/varázsolok rá, majd elrohanok taktika pedig az elsõ 5 perc után elég idegesítõvé válik...

:( Akkor hiába reménykedek? Kuso... sore wa ikemasen...

Feldin

Quote from: ShadowolfCD-s (5db). És nem az enyém hanem a tesómé. :)
Majd adok rá vinyót. Norm install és semmi szórakozás vele? Mert akkor inkább a te félédet fogom megtartani.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s