Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cloud on 2019-02-12, 01:26:24
Apex Legends-re nagyon rá lehet függni úgy tűnik. :)
zfazek néven vagyok originen, ha érzel kedvet hozzá, vegyél föl, nagyritkán bénázok a játékban egy kicsit

Cloud

Quote from: Fazék on 2019-02-12, 20:29:58
Quote from: Cloud on 2019-02-12, 01:26:24
Apex Legends-re nagyon rá lehet függni úgy tűnik. :)
zfazek néven vagyok originen, ha érzel kedvet hozzá, vegyél föl, nagyritkán bénázok a játékban egy kicsit

Jó lenne tolni, de sajna én Xbox-on tolom. :( Neked bejön a cucc amúgy?

Fazék

Quote from: Cloud on 2019-02-12, 21:06:13
Quote from: Fazék on 2019-02-12, 20:29:58
Quote from: Cloud on 2019-02-12, 01:26:24
Apex Legends-re nagyon rá lehet függni úgy tűnik. :)
zfazek néven vagyok originen, ha érzel kedvet hozzá, vegyél föl, nagyritkán bénázok a játékban egy kicsit

Jó lenne tolni, de sajna én Xbox-on tolom. :( Neked bejön a cucc amúgy?
szar vagyok benne, de alapvetően tetszik egyelőre

-OJ-

#6123
Yakuza 0 (PS4)

Első Yakuza játékom, amit végig is toltam. Korábban csak az első résszel játszottam, még PS2-n, aztán a Kiwamiból is csak az első fejezetet nyomtam eddig végig, így nekem nem sok nosztalgia faktort tartalmazott a két főszereplő előéletének megismerése, de annyi bizonyossá vált már ennyiből is, hogy nem véletlenül olyan nagy arcok ők ketten. A sztori tetszett, volt benne pár jópofa szappanoperás fordulat, a boss harcoknál pedig én is átéreztem, hogy végre leverhetem egyik-másik rosszarcot (kivéve Kuzét, ötödszörre is). Acsik tekintetében 54%-on végeztem, Kiryu ingatlanos melléksztoriját kipipáltam és minden ingatlant megszereztem, kivéve a játékautó-versenypályát, mert ahhoz a minijátékhoz semmi kedvem nem volt. Ahogy a többi sport (célbadobás, billiárd, tánc) sem mozgatott meg, az árkádgépet és a tekét azért végigküzdöttem, hogy meglegyenek az ingatlanok (meg A csirke). A randitelefonból viszont behúztam mind a kilenc csajt. Majima térfelén már kevésbé teljesítettem jól, a melléksztorik nagy része elkerült, a klubüzemeltetés pedig egyáltalán nem kötött le, így nála szinte semmi pluszt nem csináltam, csak a sztorit toltam (ami érdekesebben alakult, mint Kiryu szála).  A technikai megvalósítás teljesen jó, a harcokban Normál nehézségen is volt kihívás, és a 2015-ös grafika még ma is bőven elfogadható.

Ami nem tetszett, és ami talán dizájnbeli döntés, hogy némelyik átvezető jelenet nem volt animálva, csak állóképeken beszélgettek, szövegbuborékokkal, viszont ezek a játék végére teljesen eltűntek, így valószínűbb, hogy vagy később kerültek bele, vagy nem volt idő animálni őket a megjelenésre, aztán meg már nem javították. A másik pedig a tipikus JRPG-szokás, hogy a melléksztoriknak/karaktereknek nincs hangjuk, a szövegeiket csak olvasni tudjuk, míg a főszereplő és a másik karakter max annyit szól időnként, hogy "Hmm" vagy "Huh?" Régen ez elfogadható volt, hogy nem lehetett minden szöveget felvenni, de ma már ennek nem lenne technikai akadálya, így ez már csak spórolásnak hat.

Kraivan

#6124
Messenger
Ha kedveled a platformert, 8 ÉS 16 bites retro stílust, metroidvania-t, időutazást és a humort...

Kötelező!

Egy kis ninjatréning faluban kezded a napodat ahol a mindennapi edzést két prófécia motiválja:
- egy nap a Nyugati Hős megérkezik aki elhozza a tudást
- ami a közeledő démoni sereget segít legyőzni

Te, a lázadozó ninja tanuló már-már kételkedik ezekben, hisz évszázadok óta egyikről se hallottak és igen unalmas az élet. Persze nem sokáig, mert az invázió elhozza a poklot a földre és a Nyugati Hős is megérkezik rád bízva a megtisztelő feladatot hogy a Tekercset elvidd keletre ahol a Három Bölcs tudja mit kell tenni...

A játék alap mechanikája a Cloud Step ami +1 ugrást ad levegőben ha sikeres támadást viszel be.
Már ez egy apró érdekes indítás a megszokott játékokhoz képest ami a double jumpot is kicsit később adja neked.

Persze elég gyorsan találkozunmk upgrade lehetőségekkel. Pár skillt hozzáddob a játék, másokat meg kell venned, amikre persze szükséged lesz. (vertikális támadás, lövedékek hárítása és shuriken!)

De a játék fő mozgatórugója az artstyle... a történet ami folyamatosan árad beléd... és rengeteg humor... paradoxhumor... és metahumor...

ugyanis két nagyon jó társad van a játék alatt...
A boltos, aki egy zsebdimenzióban üzletel... és adni fogja a savat rendesen...
Lesz humor bőven... Pár utalás Ninja Gaiden-re... A grappling hook az bizony csakazértis ROPE DART lesz ha a fene fenét eszik is... és mivel igencsak nagy érdeklődést mutatsz a szekrény iránt a boltjában megfenyeget ha nem hagyod abba egy kimerítően hosszú tanúmesét ad csak neked elő, és nem csak a kontroller skip funkcióját kapcsolja ki, de a fast text scrolltól is elköszönhetsz...

Meg minden pálya vége előtt ad egy tanácsot a bossfighthoz, de pár esetben igencsak szivatni fog téged hogy ne unatkozz...
Az egyik első bossfightod is csak egy csúnya félreértés hogy szégyelld magad össze...

A másik jó társad meg Quarble aki a halál torkából ment meg téged cserébe elviszi a fizetőkristályaid egy részét, és még le is oszt hogy meghaltál. Pár jópofa idézet: "tuti lemerült a kontroller..." "szerintem már direkt halsz meg hogy lásd hogy reagálok"
A játék első fele egy pofás platformer lesz amíg el nem érsz az Idő Tornyába ahol megmérettetnek... és jön a hatalmas fordulat a játékban egy erős 4th wall breakkel. "Ha komolyan azt hiszed itt véget ért az utad akkor nem figyeltél a trailerre" Ugyanis ugranod kell egyet és a jövőben kötsz ki.

A grafika és a zene 8ból 16 bites lesz és repülve keletre elérkezel egy ismerős helyre... A kezdőfaludba ahol egy katonának adod a tekercset hogy vigye keletre... TE vagy/leszel/voltál a Nyugati Hős!

Ám történik egy apró bökkenő [spoiler]Ó, hogy szakadtam a röhögéstől ezen a fordulaton...  :lol: [/spoiler]és a folytatod a kalandod...
Bejön a timejump mechanika... (Quacamelee feeling) és lineáris platformerből metrodvenia az új menet.

Ésa zene...!  :Kiraly:

blackronin

Cyberpunk 2077
Játék feltelepítve, elindítva...
Pure awesomeness rögtön.  :smile:
Megérte várni!

NLZ

Quote from: blackronin on 2020-12-10, 23:26:44
Cyberpunk 2077
Játék feltelepítve, elindítva...
Pure awesomeness rögtön.  :smile:
Megérte várni!
Jól hangzik, majd 2 év múlva kipróbálom a GOTY verziót :)
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2020-12-10, 23:57:20
Quote from: blackronin on 2020-12-10, 23:26:44
Cyberpunk 2077
Játék feltelepítve, elindítva...
Pure awesomeness rögtön.  :smile:
Megérte várni!
Jól hangzik, majd 2 év múlva kipróbálom a GOTY verziót :)
Elég komoly tervei vannak a csapatnak a DLC-kel, lásd Witcher 3 színvonal, így ki tudja hogy valóban 2 év múlva jöhet-e egy GOTY verzió a játékból...  ^^"
Bevallom, hogy nekem a játék egyelőre arról szól inkább, hogy megismerem Night City-t, mint egy turista.  :D

chilip

nagy elvárásaim voltak nekem is, de szerencsére a helyén kezeltem a dolgot Cyberpunkkal kapcsolatban. Nem Jézus második eljövetele, hanem egy nagyon kompetensen megcsinált szerepjáték open world játszótéren. Gameplay videók alapján egy Deus Ex Human Revolutiont vártam csak ami minden téren nagyobb/szebb/jobb és egyelőre azt is kapom. A világ amit felépítettek az gyönyörű, a részletek betemetnek annyi van. Karakterek ennél életszerűbbek még nem voltak játékban szerintem.
ami nem feltétlen tetszik:
- Loot: looter shooter borderlands szerű, rengeteg fog esni és a nagy része szemét amit manuálisan kell bedarálni a crafting rendszernek mint generic craft material. itt kevesebb fegyver fallout 4esen modolva jobban kijött volna szerintem. ehelyett bementem egy raktárba amin végig kellett küzdeni magam, az elején dobtak egy pisztolyt 57 dps-el, aztán minden ellenfélnél növekvően a végére meg ~80 dps-el dobálgatták. No meg minden szart fel kellett szednem hogy gyűljön a craft material: hamutartók, üres dobozok, minden ami mozdítható.

Egyelőre gyönyörűen megy max közeli beállításokkal, de hát 2080 a kártyám. Szép is lenne ha nem úgy menne. Meglepő hogy a gépem nem okádja a hőt úgy RTX on+DLSS-el mint a Red Dead Redemption 2-nél vagy a nálam hirhedt Jurassic World Evolutionnél.

blackronin

Quote from: chilip on 2020-12-11, 10:04:11
nagy elvárásaim voltak nekem is, de szerencsére a helyén kezeltem a dolgot Cyberpunkkal kapcsolatban. Nem Jézus második eljövetele, hanem egy nagyon kompetensen megcsinált szerepjáték open world játszótéren. Gameplay videók alapján egy Deus Ex Human Revolutiont vártam csak ami minden téren nagyobb/szebb/jobb és egyelőre azt is kapom. A világ amit felépítettek az gyönyörű, a részletek betemetnek annyi van. Karakterek ennél életszerűbbek még nem voltak játékban szerintem.
ami nem feltétlen tetszik:
- Loot: looter shooter borderlands szerű, rengeteg fog esni és a nagy része szemét amit manuálisan kell bedarálni a crafting rendszernek mint generic craft material. itt kevesebb fegyver fallout 4esen modolva jobban kijött volna szerintem. ehelyett bementem egy raktárba amin végig kellett küzdeni magam, az elején dobtak egy pisztolyt 57 dps-el, aztán minden ellenfélnél növekvően a végére meg ~80 dps-el dobálgatták. No meg minden szart fel kellett szednem hogy gyűljön a craft material: hamutartók, üres dobozok, minden ami mozdítható.

Egyelőre gyönyörűen megy max közeli beállításokkal, de hát 2080 a kártyám. Szép is lenne ha nem úgy menne. Meglepő hogy a gépem nem okádja a hőt úgy RTX on+DLSS-el mint a Red Dead Redemption 2-nél vagy a nálam hirhedt Jurassic World Evolutionnél.
A játék persze nem tökéletes, hiszen az általad is említett crafting dolog és az esetleges bugok/hibák/furcsaságok megvannak (amiket persze majd javítanak idővel).
Ennek ellenére a Cyberpunk 2077 olyan igazi "cyberpunk" hangulatot áraszt, valamint Night City annyira élettel teli, amihez hasonlóval nem nagyon találkoztam még.
Nekem egyébként 1660ti van a gépemben, így RTX nélkül, de ultra felbontással nyomom.
Számomra még így is gyönyörű a játék, majd egyszer megnézem RTX+DLSS-sel is a jövőben, ha sikerült olyan gépet vennem hozzá (ami nem most lesz, mert másra is kell a pénz).

NLZ

#6130
Edit: Töröltem a negativitást, rájöttem hogy prosztó dolog behozni ha az mások élvezetének kárára megy.
[reserved]

blackronin

#6131
Quote from: NLZ on 2020-12-12, 14:17:13
Edit: Töröltem a negativitást, rájöttem hogy prosztó dolog behozni ha az mások élvezetének kárára megy.
Szerintem nem kellett volna, elvégre teljesen jogosnak érzem többek félháborodását is játékkal kapcsolatban.
Én PC-n játszok, de láttam hogy a CD Projekt mit adott ki PS4/XboxOne gépekre, amelyek a katasztrófa jelző talán még finomnak is tekinthető...
A PS5/Xbox Series X portok is hagynak kívánnivalót maguk után, különösen a Microsoft változat, ahol érthetetlen FPS esések és szaggatások tapasztalhatóak.
Nem tudom, hogy ki hozta meg a döntést a portokkal kapcsolatban, de szerintem ki kellene rúgni.
19-20 ezer Ft-ot fizetni egy PS4/XboxOne változatért nevetséges, én vissza is kérném a pénzem.

A bugok javításra kerülnek majd biztosan, de sajnos konzolokon a crash esetek nagy száma elég gáz.
Egy haverom is inkább letöltötte a PC-s változatot torrent-en, a PS4 Pro-s játék pedig a polcon marad.
Ugyanis neki 1,5 óra alatt 5-6 alkalommal fagyott le a játék, így inkább kikapcsolta a PS gépét.  ^^"

Én eddig 5-6 órát nyomtam a játékba (Night City-ben való céltalan kocsikázást leszámítva), nekem bejön és pozitív az összkép, de egyesek tényleg túl sokat gondoltak a játékról, ami elhozza a Nirvánát meg a világbékét is egyszerre...  :P

Számomra egyelőre a játék egy korrekt 8.5, de konzolokon érthetőek a rosszabb értékelések.

Kvikveg

Visszaterve a masvil VPN altal Nemetorszagbol:


Borderlands 3 (steam)
Elotte a Pre-Sequellel jatszottam es mar az is tetszett, de termeszetesen azota eltelt par ev, es volt ido fejlesztesre.
Tobbfele karaktert lehet valasztani es mindegyiknek van 3-4 skill tree-je, google is your friend, szerintem mar mindent bemutattak.
Elonye, hogy en a krumpli laptopommal (Nvidia GeForce 840M es ezzel azt hiszem mindent elmondtam kb) is tudtam jatszani vele.
Zane-t valasztottam es digi clone + repulo bizbasszal nyomattam, kivaloan mukodott foleg az en bena celzokepessegemmel.
A depressziv nemet idojarassal ellentetben ez szines szagos szelesvasznu, es mindig tortenik valami.
A tortenetben szereplo ellenseg testverpar annyira nem hatott meg, de szerencsere volt mas ami ellensulyozta.
Honapokig jatszottam 3 ismerossel, COVID elzartsag ellen kivalo volt. Nem a jatekos stresszeltetesere megy es nem kell hozza orakig elokeszulni stb, csak megy az ember es lo, meg neha gondozza a karaktert, fegyvert/kinezetet valaszt stb.
Ja es jo a zeneje, illik hozza. Szep tajak is vannak, stb stb. :)
Steamen most 20 EUR az alapjatek es a DLCkre is van kedvezmeny.
10/10
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Ghost Recon: Wildlands... bocsanat: Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands steam
15 EUR Steamen most
Bolivia, kabszerkereskedokre kell loni, ket kartel van, Santa Blanca es Unidad (azt hiszem Unidad is kartel, mindenesetre rajuk is lovunk).
4en lehet jatszani, vagy egyedul 3 AIval. Ketten is, csak akkor nincs +2 AI.
Szep tajak (van havas-hegycsucsos, palmafas tropusi, stb stb), kellemes gitarzene, sok kuldetes. Loni kell, kimenteni tuszokat, tortenetet elvezni, felfedezni dolgokat stb.
Karaktervalasztas szokas szerint millio variacioval, fegyverek szinten.
Szinten honapokat jatszottunk vele ismerosokkel, egeszen addig amig a terkepet kb 99%ig kitermeltuk, jo volt amig ki nem fogytunk a sztorikuldetesekbol.
Ekozben vettem meg az uj PCmet eleg jo GPUval, es utana a jatekelmeny fele az volt, hogy nyaladzottam a grafikan meg a szep tajakon.
Mint az oteves gyerek amikor a gumicsizmajaban tocsog a tocsaban, kb ugy voltam vele. :)
Kicsit tanultam spanyolul gimiben, es itt bovithettem a karomkodasgyujtemenyemet olyan kombinaciokkal mint "puta patrulla" "pinche puta" es mas kifejezesek amik hasznalata utan minden tisztesseges muintezmenybol paros labbal vagjak ki az embert az utcara. :) Valami "terminar...buscar"-ra is emlekszem, ami kb a hagyjatok fel a keresessel, ez kulcsfontossagu volt. :D
Volt benne egy aranyos legenda, a hogyan lett kopasz a keselyu:
https://ghostrecon.fandom.com/wiki/Kingslayer_Files/Montuyoc
"El Condor y la Cholita"
8/10
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Eees Ghost Recon Breakpoint (ubisoft)
Az alapverzio most eppen 15 EUR.
A Wildlandset meg meg lehetett venni steamen keresztul (az is az ubisoftos rendszerrel indult), de ezt mar nem lehet steamen keresztul megvenni.
Az elozo jatek ujragondolasa, fejlesztese: szigetre megy a csapat, lelovik a helikoptert, ki kell deriteni hogy mi tortent ami miatt az ultramodern kutatasokat vegzo sziget hirtelen elzarta magat a kulvilagtol.
A terulet oriasi, sok kuldetes van, tobb tipusu, iszonyat sok felfedeznivalo stb.
Az elozo jatekkal ellentetben ez mar nem ment a regi laptopomon (Nvidia GeForce 840M feletti kartyat kert a jatek, es tenyleg nem indult el). Ugyhogy ugy dontottem itt az ido, es osszeraktam egy uj gepet, nr200p Mini ITX haz, belevalo X570-I alaplap, AMD Ryzen 5 5600X CPU, GPU az egyetlen kvaziertelmes aron kaphato Nvidia RTX 2060, es atalltam a szivarvanyos oldalra ket G Skill RAM-mal. XD
Es a jatek gyonyoru. :szemuveges: :Kiraly:
A tortenet jellegebol kifolyolag szep futurisztikus hazak es helyszinek vannak, de azert vannak tortenelmi felfedeznivalo helyszinek is pl.
A jatekmenet kb mint az elozo, vagy en+3 AI vagy en es 1-2-3 ismeros halozatban. Van PVP meg mas is, de azt meg nem probaltam ki.
Osszeraktam egy nyalas szinten jol kinezo fickot, es vele menetelek at hegyen-volgyon. Tobbfele kikepzesi tipust lehet valasztani, es lehet oket valtogatni, eleg jol varialhato, de nem muszaj vele orakat eltolteni szerencsere, szoval pont optimalis nekem.
Az AI itt mar kicsit okosabb, ha meglatnak akkor nem felejtenek el olyan konnyen mint az elozo jatekban, bar azert itt is vicces, hogy felfedeznek ket hullat, es 5 perc elteltevel "oh nincs it semmi, csak a szel volt" es lenyugszanak.  :lul:
Szinten 10/10 eddig, talan ket hete allandoan ezt jatszom.
Manapsag jobban szeretek masokal online jatszani, a single player mar tul maganyos nekem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ismertem a sorozatot, de nem igazán játszottam egyik résszel sem, csak videókat láttam mindegyikből anno. Ezt játszottam végig elsőként teljesen. Remek játék volt, kategóriájának talán mondhatni legjobbja. Ha lesz folytatás szerintem biztos letolom majd azt is.  Rengeteg vicces rész és utalás volt benne. (A Karib tenger kalózai, kutyás-kulcsos jelenete...  :rotfl:) Vége nagyjából úgy alakult ahogy gondoltam, bár azért azt a bizonyos látogatást megnéztem volna még.

Fazék

Akinek bejött a Psychonauts, az nyugodtan szerezze be a 2. részt is, tökéletes folytatásnak tűnik így 5 óra játék után. Xbox Game Pass-ban is benne van, szóval még teljes árat se kell fizetni érte feltétlenül.