Fallout - A Post Nuclear Role Playing Game

Started by Ramiz, 2006-09-24, 13:45:19

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc Fallout játékod?

Fallout 1
Fallout 2
(Fallout Tactics... ^^)
Fallout 3

Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2007-07-03, 00:53:19
Hát, tudod az '50-es években volt egy kisebb világpánik egy esetleges atomháború kitörése miatt. Lehet hogy erre akartak finoman utalni vele? :confused: :D

1962 - kubai rakétaválság, ez már '70-es évek.  :D Na jó legyen...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-07-03, 00:58:21
Quote from: Manitu on 2007-07-03, 00:53:19
Hát, tudod az '50-es években volt egy kisebb világpánik egy esetleges atomháború kitörése miatt. Lehet hogy erre akartak finoman utalni vele? :confused: :D

1962 - kubai rakétaválság, ez már '70-es évek.  :D Na jó legyen...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Doomsday_Clock_graph.svg

Dreamcleaver

#152
Quote from: Zsiga on 2007-07-03, 01:03:59
Quote from: Dreamcleaver on 2007-07-03, 00:58:21
Quote from: Manitu on 2007-07-03, 00:53:19
Hát, tudod az '50-es években volt egy kisebb világpánik egy esetleges atomháború kitörése miatt. Lehet hogy erre akartak finoman utalni vele? :confused: :D

1962 - kubai rakétaválság, ez már '70-es évek.  :D Na jó legyen...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Doomsday_Clock_graph.svg

Nem igazán vágom a grafikon-t. 1962-t pl elég alacsonyra sorolja, pedig valószínűleg akkor volt legközelebb a Szovjetunió és az USA direkt konfrontációja, ami nukleáris háborúba torkolhatott volna. Ezzel szemben a 1949 az első szovjet atombomba robbantás. Nem volt direkt konfliktus veszély, a hidegháború kezdete.

EDIT: Látom a leírásban, hogy 1962-re az óra nem tudott elég gyorsan reagálni. khm...lol?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-02, 22:59:08
Quote from: Zen on 2007-07-02, 19:47:22
Washingtonról nem is beszélve. Amerika fővárosa, az isten szerelmére, majd pont oda nem dobtak atombombát... Washington helyén kráternek kéne lennie, nem romoknak... 
Túl sok B-kategóriás filmet néztél :hehe:

Mert a Bethesda nem? :hehe:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Randal

Vagy éppen dobtak és mi azt robbanthattjuk fel. mint ahogy a scanekben is olvasható:)

Flaser

Quote from: Dreamcleaver on 2007-07-03, 01:11:46
Quote from: Zsiga on 2007-07-03, 01:03:59
Quote from: Dreamcleaver on 2007-07-03, 00:58:21
Quote from: Manitu on 2007-07-03, 00:53:19
Hát, tudod az '50-es években volt egy kisebb világpánik egy esetleges atomháború kitörése miatt. Lehet hogy erre akartak finoman utalni vele? :confused: :D

1962 - kubai rakétaválság, ez már '70-es évek.  :D Na jó legyen...
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Doomsday_Clock_graph.svg

Nem igazán vágom a grafikon-t. 1962-t pl elég alacsonyra sorolja, pedig valószínűleg akkor volt legközelebb a Szovjetunió és az USA direkt konfrontációja, ami nukleáris háborúba torkolhatott volna. Ezzel szemben a 1949 az első szovjet atombomba robbantás. Nem volt direkt konfliktus veszély, a hidegháború kezdete.

EDIT: Látom a leírásban, hogy 1962-re az óra nem tudott elég gyorsan reagálni. khm...lol?  :D

Fordítva nézed a grafikont - minél közelebb van 12:00-hoz annál rosszabb, ugyanis akkor "ütött az óra".
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

#157
Fallout 2
:hail:

Nagyon régóta nem játszottam "komoly" számítógépes játékkal, max ilyen gyors flashes izékkel. De most nyáron végre elővettem az egyik nagy kedvencemet, hogy végre egyszer befejezzem. Ha jól számolom, az idei már a harmadik nekibuzdulásom, és ezúttal sikerrel zárt. A játék vége nagyon ütős - mind a poénok, mind a szituáció erősen bedurvult a vége felé. Az alelnök szövegein nagyot feküdtem  :lul:

Zsír játék volt, ahogy azt már korábban is tapasztaltam.
Jöhet a 3.

Zen

#158
http://www.cad-comic.com/comic.php?d=20070721  CAD comic hozza a formát. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

megnyílt a hivatalos Fallout 3 oldal, viszonylag tisztességes tartalommal :)
gyorsan le is kaptam pár 1680x1050-es hátteret :D

Puru²

Quote from: Fazék on 2007-08-03, 00:57:10
megnyílt a hivatalos Fallout 3 oldal, viszonylag tisztességes tartalommal :)
gyorsan le is kaptam pár 1680x1050-es hátteret :D
Kár hogy egy árva új infót nem raktak fel.  :lazza:

Fazék

Quote from: Puru² on 2007-08-03, 01:30:45
Kár hogy egy árva új infót nem raktak fel.  :lazza:
ez várható volt, lévén a játék még messze van a kiadástól, de legalább korrekt formában összegyűjtötték az infókat, és a honlap stílusa sztem kifejezetten bizalomkeltő :)

Tycho

szép honlap, jó találat Fazék kolléga! :tezsvir: (és új reményekkel tölt el :hehe:)

Dreamcleaver

Szép honlap, de reményekkel nem tölt el. Azért nem olyan nehéz egy hangulatos Fallout honlapot összehozni, ahogy a trailert sem volt az.

Kíváncsi vagyok amúgy, hogy a F3-ban sikerül-e a Bethesdának összehozni pár emlékezetes karaktert. Ugye a F 1-2-bőn annyi zseniálisan megalkotott karakter volt, akikre a mai napig emlékszünk. Az Elder Scrolls sorozatból egyetlen egyett sem tudnék mondani.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-08-03, 12:14:32Kíváncsi vagyok amúgy, hogy a F3-ban sikerül-e a Bethesdának összehozni pár emlékezetes karaktert. Ugye a F 1-2-bőn annyi zseniálisan megalkotott karakter volt, akikre a mai napig emlékszünk. Az Elder Scrolls sorozatból egyetlen egyett sem tudnék mondani.
hát igen, ez teljesen jogos fölvetés, de azt hiszem erre már válaszoltak, is, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek, jóval kevesebb NPC lesz a játékban, mint Elder Scrolls-ok esetén, cserébe viszont sokkal inkább "föl lesznek töltve" személyiséggel :)

Dreamcleaver

Reméljük. Én szurkolok, ha nem is túl lelkesen.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Puru²

Ha már Fallout meg Black Isle ,valaki tud valami megoldást hogy lehetne a Planescape:Torment-nél feljebb venni a felbontást 640*480-nál ,elég fárasztó azt a sok szöveget így olvasni egy 17-es monitoron.

Fazék

#167
Quote from: Puru² on 2007-08-03, 15:42:03
Ha már Fallout meg Black Isle ,valaki tud valami megoldást hogy lehetne a Planescape:Torment-nél feljebb venni a felbontást 640*480-nál ,elég fárasztó azt a sok szöveget így olvasni egy 17-es monitoron.
hát ha valaki áthelyezné mod-ként a Baldur's Gate 2 motorja alá, akkor talán lenne rá esély, de különben el kell viselnünk sajnos a 640x480-as felbontásban :(
bár tény hogy még mindig szép :) (csak messziről kell nézni :__devil:)

szerk: egy ilyen képet találtam ugyan, de nem igazán tudom mire vélni. vszleg sajnos csak egy rajongó átverős feljavított képe :)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-11-26, 16:31:26Nem Fallout, de iderakom:
Troika cancel
Pedig ez lett volna az. Nem jogilag persze, de a Fallout eredeti készítői csinálták volna ezt is.

Ramiz

Oké, hát akkor "de, Fallout, de mégsem lett az". :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

sajna nagyon hosszú ideje ez a topic csak rossz hírekkel szolgál :ejj:

Fazék

#172
már 2-3x végigtoltam mindkét részt, de ezen most totál meglepődtem :eek:
http://fallout.wikia.com/wiki/Vault_Experiment
ezek szerint egyszer sem volt elég nagy a science skill-em, vagy szimplán elsiklottam ezen bejegyzések fölött... :redface:
pedig állítólag az [spoiler]elnök is elmagyarázza a végén, de bennem totál nem rögzült...[/spoiler]
érthetetlen :ejj:

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-01-07, 00:11:58pedig állítólag az [spoiler]elnök is elmagyarázza a végén, de bennem totál nem rögzült...[/spoiler]
érthetetlen :ejj:
Én ugyan csak egyszer játszottam végig (még) az F2-t, de ez elég rendesen rögzült, valóban elmagyarázza. Durván kifektetett, elég kegyetlen :)

Dreamcleaver

Quote from: Fazék on 2008-01-07, 00:11:58
már 2-3x végigtoltam mindkét részt, de ezen most totál meglepődtem :eek:
http://fallout.wikia.com/wiki/Vault_Experiment
ezek szerint egyszer sem volt elég nagy a science skill-em, vagy szimplán elsiklottam ezen bejegyzések fölött... :redface:
pedig állítólag az [spoiler]elnök is elmagyarázza a végén, de bennem totál nem rögzült...[/spoiler]
érthetetlen :ejj:

Vault 69 :drools:  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-07, 00:38:48
Vault 69 :drools:  :D
Ez olyan Strangelove-osan szimpatikus.
Vault 29-ből nincs még anime?

Manitu

Ez nekem is rémlik, pedig elég régen játszottam vele, ráadásul az angollal is hadilábon álltam még.
Viszont honnan szedtek ennyi vaultot? Az egy dolog, hogy valamiért úgy emlékeztem, hogy csak huszegynehány van belőlük, de max ha 5-tel találkoztam a játékban, akár csak említés szintjén, pedig mindhármat végigtoltam.

Quote from: Próféta on 2008-01-07, 00:48:33
Vault 29-ből nincs még anime?
A kulcsszó a még :D


Dreamcleaver

#177
Azt írta a cikkben, hogy 122 Vault építése volt kiadva. Hogy hány készült el, azt nem tudom.

Mellesleg mit értetek 3-om alatt? A Tactics-ot?

Meg ami nem tiszta, hogy:

Vault 8: open after 10!!! years?!? És ebből lett Vault City. 10 év az nekem rohadt kevésnek tűnik.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

#178
Quote from: Manitu on 2008-01-07, 01:00:10
Ez nekem is rémlik, pedig elég régen játszottam vele, ráadásul az angollal is hadilábon álltam még.
Viszont honnan szedtek ennyi vaultot? Az egy dolog, hogy valamiért úgy emlékeztem, hogy csak huszegynehány van belőlük, de max ha 5-tel találkoztam a játékban, akár csak említés szintjén, pedig mindhármat végigtoltam.
lehetséges hogy
[spoiler]megöltem az elnököt mindkettő alkalommal vmi sunyi módon,[/spoiler]
mielőtt ezekről beszámolhatott volna nekem?
mert rendben hogy rossz a memóriám, de ennyire? ???

ahogy a link-en is írják:
Quote# Vault 12, Vault 13, Vault 15 and the LA Vault appeared in Fallout 1.
# Vault 8, Vault 13 and Vault 15 appeared in Fallout 2.
a többi vault:
QuoteThe other Vaults present in this article are mentioned only in Chris Avellone's Fallout Bible, although a Vault 69 advertisement appears in the Van Buren concept art.

szerk: 3 alatt sztem a készülő 3. részt értik. :) egy mostani preview-ból származik az infó, miszerint a Bethesda által fejlesztett 3. rész főhőse a 101-es Vault-ból lép elő majd :)

Ramiz

Gyűjtsünk Fallout-fanoknak ajánlható filmeket! :D



  • Mad Max 1-3. - alap, láttam, imádom :whoah:

  • Dr Strangelove - szintén

  • The War Game - áldokumentum, ami mégis igaz, az atomháborúról: durva

  • Threads - túl durva, még nem néztem meg, de megvan

  • Resident Evil 3. - még nem láttam, pedig a reklámot a dögös Jovovichal már kitéptem egy Exitből :D

  • A Boy And His Dog - még nem láttam, de megvan

  • Tank Girl - ööö, izé... :haha: amúgy cinematikon épp fent van dvd-n, szedem :oops:

  • Waterworld - szerintem egy nagy rakás sz.r, pedig lehetett volna jó film is

No még?

Elvileg készültek még Mad Max-klónok, azokból még nem tudtam szerezni (Aliens-klónokat is szeretnék nézni... :D ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!