Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Zen

BTW magyarítás, magyarosítás csak átmenet, sőt. :ejnye:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

[reserved]

Dreamcleaver

#5072
Quote from: NLZ on 2009-10-26, 02:00:57
Ez a Titan Quest egész addiktív. :)

Régebben javasoltam is multi-ra Diablo 2 helyett, de nem volt rá érdeklődés.

Amúgy most a DA:O-ra várva nagy merészen belekezdtem a BG2-be megint (x1 vittem végig tizenakárhány éve a kieg nélkül). Rohadtul elszoktam már az AD&D rendszertől. Pl hogy a páncélnál meg a THACO-nél a minél kisebb a jobb. Meg a hülye faj/class resztrikciók (pl Cleric nem használhat kardot, lándzsát, íjjat stb). A human dual-classing pedig megafail (kivéve ha editálnám a kezdő karit, hogy alapból meglegyen a +1 szint a második kasztból).
De RPG szempontból még mindig kétségtelenül ez a játék az istencsászár. Majd meglátom mire jutok a cleric/rangeremmel.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Prey
Cool sci-fi horror is cool.

Ugyan még csak elkezdtem, de Torchlight = awesome. :whoah:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

Quote from: Zen on 2009-10-28, 17:46:53
Prey
Cool sci-fi horror is cool.

Ugyan még csak elkezdtem, de Torchlight = awesome. :whoah:

Torchlight nem csak mmo?

Meg ahogy nézem csak párszáz mega az össz játék??

Alkyra

Quote from: Cloud on 2009-10-29, 18:17:58
Quote from: Zen on 2009-10-28, 17:46:53
Prey
Cool sci-fi horror is cool.

Ugyan még csak elkezdtem, de Torchlight = awesome. :whoah:

Torchlight nem csak mmo?

Meg ahogy nézem csak párszáz mega az össz játék??
Nem, mmo és tényleg csak pár száz mega. Enenk ellére atom jó játék. Merem ajánlani minden hack&slash aka 'Diablo fan'-nak.^^

chilip

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

9/10 - volt egy csúnya bug benne nekem (lehet driver) amiben nagy viharban fehér és színes izék röpködtek és vibráltak a szemem előtt :D ez volt az egyedüli problémám vele.

Bruce

Torchlight

Nem látok multiplayer módot. Ti láttok multiplayer módot? Hová tették a multiplayer módomat? Vagy... Előferdülhet, hogy csak rossz változatot szedtem le?  :confused:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

#5079
Kár, pedig negyed óra játék után marhára megtetszett. :D


ed:

Utánaolvastam: Elvileg jövőre jön a multi. :D

bimanc

Borderlands:

Ez amennyire unoriginal, annyira addiktív. Könnyen lehet benne haladni (néha azért oda tudnak csapni az ellenfelek is, aztán csak néz az egyszerű játékos), úgyhogy az egyhangúsága ellenére is órákig le tud kötni. A grafika és úgy általában a stílus kifejezetten szerethető. Egy nagyon picit emlékeztet a Trigun-ra a dolog, és ráadásul a revolver messze a legtápabb fegyver.  :D
A játékélmény kiváló, ennél több nekem nem kell.

9/10 (még nagyon az elején tartok, lvl 17-en a bányában)

Flaser

Quote from: bimanc on 2009-11-01, 02:31:23
Borderlands:

Ez amennyire unoriginal, annyira addiktív. Könnyen lehet benne haladni (néha azért oda tudnak csapni az ellenfelek is, aztán csak néz az egyszerű játékos), úgyhogy az egyhangúsága ellenére is órákig le tud kötni. A grafika és úgy általában a stílus kifejezetten szerethető. Egy nagyon picit emlékeztet a Trigun-ra a dolog, és ráadásul a revolver messze a legtápabb fegyver.  :D
A játékélmény kiváló, ennél több nekem nem kell.

9/10 (még nagyon az elején tartok, lvl 17-en a bányában)

Csak az irányítás ne lenne olyan csapnivaló - vagy tudsz valamit amit én nem? (Tényleg lehet valahogy billentyűzetről/más kameraállásból irányítani? Igen? Már teszem is fel).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Draconire

Quote from: Flaser on 2009-11-01, 11:04:33
(Tényleg lehet valahogy billentyűzetről/más kameraállásból irányítani? Igen? Már teszem is fel).

Wut? Ugyanúgy lehet irányítani mint minden más fps-t.

Flaser

Quote from: Draconire on 2009-11-01, 11:22:43
Quote from: Flaser on 2009-11-01, 11:04:33
(Tényleg lehet valahogy billentyűzetről/más kameraállásból irányítani? Igen? Már teszem is fel).

Wut? Ugyanúgy lehet irányítani mint minden más fps-t.

Áh! Kevertem a tetszetős alapötletű, de játszhatatlan "BorderZone" nevű RPG-vel.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

bimanc

Aham, teljesen jó az irányítása, egy gond van csak, a futást sokszor kikapcsolja, ha strafe-el az ember.

chilip

eddig Dragon Age bejövős, szereplők mondjuk csak úgy hullottak ki mellőlem. eddig 2%-nál járok (ideje készülni ZHra holnapra  :__devil: ). sajna monitorom elég régi, így csak 1024x768-at bírja megfelelő képernyő-frissítési értékkel ::) szóval nem látok be fentről elég teret a folyamatos BG nézethez de váltogatva kellemes elegyet alkot a harc.

Dreamcleaver

#5086
Én még csak a bevatási cuccot csinálom de eddig elég fail a Dragon Age.

City Elf Warrior-ral kezdtem.

Fail #1: Alapból rápakol egy skillpontot a dual wieldre elf harcosnál. Hát b+! Pajzs/kard akartam lenni, na erről ennyit.

Fail #2: Nézem a fegyvereket, kiderül (ha tévednék valaki szóljon), hogy off-handbe csak dagger mehet. LOL!

Fail #3: Csinálom a küldit: behatolás valami főnemes házába, aki elrabolta az esküvőről a nőket. Eleve elfeknek tilos fegyver viselni (mind szolgálók), de ez a manorban járkáló nemeseknek fel sem tűnik. Az sem, hogy talpig vérben állunk mert mészároljuk az őröket. Sőt az sem igazán érdekelte őket, mikor effektíve egy három nemesből álló beszélgető csoport mellett nyírtam ki az egyik őrt. Okkkééé...

Fail #4: Rengeteg kibaszott zárt láda/szekrény. Nem rogue vagyok szal ezek közül eddig egyet sem tudtam kinyitni. Poén, hogy most kaptam egy rogue npc-t átmeneti társnak, de persze pont lockpick-re nem volt pakolva neki semmi (és nem is kap xp-t, mert csak átmeneti társ). Hát gratula...

A modellek meg eleve hülyén néznek ki imho, de ez magánvélemény. Eddig a harc is elég egyhangú, de persze ez nyilván fejlődik később a mágusokkal meg a specializációkkal.
RPG szempontból elmegy. Elég rövidek a dialógusok, még az igazán fontosak is (pl mikor a tesó meg az apa elköszön tőled, mikor el kell hagynod a várost).

Ja és sajna Morrigan végül nem a CGI teaser/hooded art kinézetet kapta, hanem maradt a ribancos külső. Kár.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Dreamcleaver on 2009-11-04, 02:03:36
Fail #2: Nézem a fegyvereket, kiderül (ha tévednék valaki szóljon), hogy off-handbe csak dagger mehet. LOL!
Dual Wield Mastery vagy mi a neve kell kard(/fejsze/buzogány stb)okhoz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Quote from: Zen on 2009-11-04, 02:09:25
Quote from: Dreamcleaver on 2009-11-04, 02:03:36
Fail #2: Nézem a fegyvereket, kiderül (ha tévednék valaki szóljon), hogy off-handbe csak dagger mehet. LOL!
Dual Wield Mastery vagy mi a neve kell kard(/fejsze/buzogány stb)okhoz.
:merci:

Fail #5: Pause módban mindenkinek csak egy parancsot lehet adni. Nem lehet sorba állítani az aktiválandó skilleket. Cserébe van egy tactics panel, ahol be lehet állítani elég részletesen az AI viselkedését (milyen esetben mit csináljon), de akkor is.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

bimanc

Kezdj mágust, nagyon szórakoztató a bevezető rész (tutorial+felvezető quest).  :D

Mondjuk én sem találkoztam még olyan rugóval, aki adott a lockpickre, szóval +1.

Dreamcleaver

Mágust a második kijátszásra tartogatom. Lehet kénytelen leszek mégis indítani valami rogue karaktert. Leírások alapján amúgy is elég limitált a csapattársak száma. Nem tudom, hogy a vörös hajú bárd csajszinak lesz e lockpickje. Rajta kívül még van a [spoiler]homo[/spoiler] elf tolvaj és annyi. Aztán lehet, hogy lesznek meglepetés társak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip


kelvor

Bárd csajszi minden gond nélkül töri fel a zárakat. Inkább Ő legyen a partiban, mint az elf. Szórakoztató, ahogy Morrigan oltja állandóan.

Dreamcleaver

Na mivel közben én is utánanéztem, hogy a bárd az itt egy tolvaj specializáció, szal a csajszi majd kiváltja az elfet, és hogy ezekben a korai ládákban nincsenek annyira értékes cuccok (azért gondolom összejön belőlük jó pár ezüst) nekiugrottam egy törpe nemes harcosnak. Hát ez az eredet sztori ezerszer jobb volt a városi elfnél (mármint a megvalósítás). Ráadásul ez alapból pajzs skillel kezdett. Kicsit kellett ügyeskedni a kari generálásnál a szakáll miatt (csak szakáll nélküli arcot lehet editálni, szal ki kell választani a kívánt szakállat, majd levenni, beállítani az arcot, és vissza a szakállat), de megoldottam.  :D

Már csak egyedül az zavar, hogy az egyes helyszínek nagyon kicsik. Nincs meg benne a BG2 grandiozitása. Pl gondoltam, hogy a törpe főváros különböző kerületeit majd be lehet járni (nemesként lenézni a gettóba stb.). Hát nem. Remélem csak az eredet sztorikban ilyen fukar a játék.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Dreamcleaver on 2009-11-04, 19:28:43
és hogy ezekben a korai ládákban nincsenek annyira értékes cuccok (azért gondolom összejön belőlük jó pár ezüst)
Ha hinni lehet egy previewnak amit olvastam, nagyon nagyrészt gyógyitalok vannak, amik tolvajként viszont gyorsan fogynak elején (vagy csak az író volt béna)
.
Quote from: Dreamcleaver on 2009-11-04, 19:28:43
Hát nem. Remélem csak az eredet sztorikban ilyen fukar a játék.
Több helyen azt írták/mondták h nagyok a területek uh gondolom ja.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

Quote from: Cloud on 2009-11-04, 20:12:39
Ha jól tudom akkor végigjátszás után nyílnak meg a többi eredet sztori.
Ummmm...no?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

Quote from: Zen on 2009-11-04, 20:13:28
Quote from: Cloud on 2009-11-04, 20:12:39
Ha jól tudom akkor végigjátszás után nyílnak meg a többi eredet sztori.
Ummmm...no?
Jóvan hülye vagyok. Nem olvasok csak írok. :D
Azt hittem arról volt szó, hogy kezdéskor csak két háttértörténetet lehet választani karakterünkhöz. (végigjátszás után lehet 6 háttértörténetet választani)
Tom epic fail, inkább kussolok és megyek játszani. :D

bimanc

Quote from: Cloud on 2009-11-04, 20:20:10
végigjátszás után lehet 6 háttértörténetet választani

Ez jó hír, mert mágusnál csak egyet lehet alapból. De az legalább jól megírt.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kelvor

Én is harcost indítottam először (Human Noble) de valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert rohadt nehéz túlélni az izmosabb csatákat. Elmentem Redcliffbe, 8as vagyok és szívok, mint a torkos borz. Healing potionokból hiába találok/csinálok 1-2 nagyobb csata után simán elmennek. Lehet a mágusoknál kellett volna kezdeni, hogy megkapjam Wynnet, mint healert. A spell rotáció nagyon hiányzik, idegtépő, hogy lassan többet irányítom Morrigent, mint a saját karakterem. Gondolkodom rajta, hogy hagyom a francba és elkezdek valami más karit.