Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Ymir

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-04, 19:10:02
Az ok: ...
Az már csak mellékes, hogy értékelhető történettel és szereplőkkel nem rendelkezik, és a nyálban fuldokló néző alig bírja visszatartani a "mi lenne, ha visszafordulnál, nem látod, mennyire esik a hó?" és "mondd már meg neki, te szerencsétlen!" kiáltásait.

Nekem konkrétan emiatt nem tetzsett, amit a kiemelt részben kikuchio leírt.

Bicskei

Tokyo Underground

nem lenne rossz ha végét nem csapták volna így össze....
kis 26 részes fájt anime ahol spec képességek vannak...
az alapsztori baromság egyszer nézhető( főként amiatt ahogy
a végét összecsapták).a történet is furcsán végződik/vacak lett emiatt.
amugy nem rossz simán hoz egy viszonylagos jó étlagot
na sok beszédnek/írásnak sok az alja...
10/6(.5)
Ultras liberi

balu0

School Days

OMG  :appl: Best anime ending evere!

Nehéz pontot adnom rá egyben ezért inkább 3 részre bontom.

Eleje: 8/10
Közepe: 6/10
Vége: 11/10 És csak ezért végig kell nézni az egészet, megéri!

OMG soha nem nézek nőre többet úgy mint ezelőtt !  :lol: j/k

Rounin

Quote from: balu0 on 2009-04-05, 04:25:58
OMG soha nem nézek nőre többet úgy mint ezelőtt !  :lol: j/k

Tán példaképed lett a főhős? :angyali:

Én mindmáig nem tértem magamhoz, hogy hogy bírtam végignézni... >_>

Én

balu0: csak most esett le, hogy ki is nem vagy :facepalm:

smash++

Quote from: Rounin on 2009-04-05, 04:37:28
Quote from: balu0 on 2009-04-05, 04:25:58
OMG soha nem nézek nőre többet úgy mint ezelőtt !  :lol: j/k

Tán példaképed lett a főhős? :angyali:

Én mindmáig nem tértem magamhoz, hogy hogy bírtam végignézni... >_>
Csatlakozok. Egy szánalom volt ez az anime.
Talán a legszánalmasabb hárem főhős, akit valaha láttam animeben és a lehető legszélsőségesebb hárem esemény. "Never, No chance" kategória...


Major S1

Nagyon jó volt. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan befejzem.
Csak ajánlani tudom, ha valaki sport anime-t szeretne nézni.
Nincs benne fire ball vag hasonló húzások mint a legtöbb sport animrben. Van egy nagy előnye, hogy a sérüléseket itt komolyan veszik.
9/10

Major S2
Még két rész hátra van. Sikerült az elejébe megint bele tenni egy elég érdekes csavart. Haladnak az események rendesen.
A játékos szereplők gyorsan cserélődnek. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit joznak ki a végéből.
Még ma hozzákezdek a 3. évadhoz... :jee:

Moha

Kanon - 2006-os remake

Ez... egyszerűen.... hihetetlenül jó! Elég mély érzéseket ébresztett bennem. Az egész történet olyan mesterien van felépítve, hogy az hihetetlen. Nagyon bejött az, hogy a történet voltaképp Yuuichi szemszögéből látható, az ember nem érzi magát külső szemlélőnek.
Az egészet megfejelte a gyönyörű grafika és a szép zene (a Pachelbel darab eleve tetszett). Az openinget és endiget is minden részben megnéztem, mert annyira tetszettek.

A kedvencem egyértelműen Ayu-chan. Olyan aranyos tud lenni... ~Uguu~ És az egyik kedvenc seiyuu-m kölcsönzi a hangját: Horie Yui... és mégis teljesen más a hangszíne, mint pl Naru esetében...

Egyszerűen nem találok szavakat. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni...  :jee:


[spoiler=Ne nézd meg, csak ha már végig láttad a sorozatot!]Ahogy az elején összegyűlnek a szereplők, aztán egyre "fogynak".... először Makoto, aztán Mai és Sayuri, utána Shiori, majd végül Ayu és Akiko... Az ember először csak néz, hogy most mi van...  :eek: Aztán szépen a helyükre kerülnek a darabok. Nagyon tetszett, hogy a végletekig fokozták a feszültséget és még az utolsó részben is csavartak rajta... :sóhaj:
Az utolsó részig én is azt hittem, hogy Ayu meghalt és a szelleme jelent meg, erre a végén kiderül, hogy csak kómában volt. Az viszont érdekes, hogy Ayu álmában találkozott Yuuichivel, és mégis mindenki más is látta őt. Egyszóval akkor mindenki belekerült Ayu álmába... de akkor hol a valóság és az álom határa? :)
Nagyon jó, hogy a végét nem rontották el és a feszültséget is oldották, valamint a szálakat is elvarrták (talán csak egyet nem: nem tudni, hogy Shiori végül is meggyógyult-e).
[/spoiler]

Csak annyit tudok mondani: ezt mindenkinek nagyon ajánlom! Hihetetlenül jó anime!
Aki már látta, azzal szivesen cserélnék eszmét - nyitottam a Kanon-nak egy saját threadet az anime szekcióban. És majd lehet, hogy írok egy összeszedettebb beszámolót, ha már kikdeültem a sokk hatása alól...

Értékelés: 10/10 - ööö... lehet 10 pontból 11-et adni? :)

Ki látta már? Van még ehhez fogható? Clannad milyen?

motifator

#6607
A KyoAni-féle Key feldolgozások elég hasonlóak. A Clannad is elég jó, és most lett vége az after storynak, ami sokkal tovább vezeti a történetet, mint amit megszokhattunk. Még csak az after story közepefelé járok, de rengeteg jó kritikát kapott, sokak szerint a legjobb romantikus anime volt az elmúlt évben (mondjuk az after story még csak 3 hete fejeződött be).
Szal ha a Kanon tetszett, biztos a Clannad is tetszeni fog. Mondjuk valahogy nekem összemosódnak ezek az animék, néha már össze is keverném, hogy melyik csaj volt a Kanonban és melyik a Clannadban, meg eléggé egy kaptafára mennek, bőven találkozhatsz ugyanazokkal a fordulatokkal.
A három anime közül nekem messze a kedvencem az Air. Mondjuk a legtöbb helyen az Air-t messze lepontozzák a Kanonhoz vagy a Clannadhoz képest, nekem valahogy mégis az jött be a legjobban. Lehet, hogy csak azért, mert azt láttam először, de valahogy az egész setting sokkal jobban tetszett, annak ellenére, hogy a mondjuk Kanonban és a Clannadban is sokkal karakteresebb a férfi főszereplő.
Valahogy az Air ezredik nyara nálam magasan felülmúlta a Kanon telét vagy a Clannad tavaszát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

#6608
Nem tudom, az Air-t láttam, de nekem a Kanon sokkal jobban tetszett. Az Air is jó volt, de nem fogott meg ennyire.

Csak most megint PAS-om van. Még mindig a szereplők és a helyszín vannak a szemem előtt. :bruhuhu: Talán túl beleéltem magam...

Bicskei

Tide-Line Blue

világvége után játszódó 13 részes kis szötymöty....
a sztori érdekes habár nagyobb kerettörténet jó lett volna...
a bejezés kivételesen tényleg az.a karakterekről annyit h a legjobb pofa  a strucc
magyarán megint kifogtam egy átlagos művet..
10/6
Ultras liberi

motifator

Ízlés dolga, igazából én se tudnám megmondani, hogy miért szeretem jobban az AIR-t, lehet, hogy tényleg csak a nosztalgia érzés teszi, mert azt láttam először.

Ja, és most jut csak eszembe, ha szereted Horie Yuit, akkor nézd meg a Toradorát, persze csak ha nem unod még a romantikát. Mondjuk egyáltalán nem olyan romantika, mint egy Kanon, sokkal inkább egy szokásos tsundere slapstick comedy-nek induló school life szerelmi sokszög anime. De amiben nagyon kiemelkedik, azok a jó karakterek és a köztük lévő kémia, az igazi jellemfejlődés és a jó befejezés. Nálam romantikus kategóriában bőven dobogós helyet szerzett, szerintem tetszene neked is, és nem is ártana egy kicsit könnyedebb anime a Kanon után. (Mondjuk az, hogy könnyedebb, az relatív. A Toradora második felében volt pár jelenet, aminél majdnem manly tears were shed, de messze nem azért, mert ez az anime olyan szomorú lenne, hanem mert annyira hitelesen tud foglalkozni olyan témákkal, mint a barátság, a szerelem vagy a család)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Junchi

~Mugen no Juunin

A napokban sikerült ezt is kivégezni és... WORST ANIMU END EVAR >_____>; Srsly, az, amit kaptunk a 13. részben, nem lezárás volt, hanem egy halom BS! Nem értem különben, mire volt ez most jó... Egészen idáig sikerült az összes résznek elvarázsolnia, az animáció veszett jó volt, a harcokat nagyon élveztem, gore is volt bőven és a sztori sem volt gáz, erre benyomnak a képembe egy lezárásnak nevezett röhejt, ráadásul pofátlanul pont ott ért véget, mikor mindenki [spoiler]megindult végre Anotsu felé...[/spoiler]

9 pont, de csak azért nem kevesebb, mert az előtte lévő 12 epizód azért rulzott rendesen...

KeLa

Quote from: Junchi on 2009-04-07, 11:01:11
~Mugen no Juunin
Ezt egyszerűen nem lehetett lezárni normálisan 13 rész alatt, viszont egy ilyen befejezés egyértelműen folytatásért kiállt ::)
A végére beraktak egy kis csavart h Rin és Anotsu egyáltalán találkozon az animében mielőtt még vége lenne, de am rendesen követte a mangát... amit ajánlott olvasni ;)
Am tényleg az egyik legrosszabb befejezések egyike, amihez mostanában szerencsém volt :D

Junchi

Quote from: KeLa on 2009-04-07, 11:35:02
Ezt egyszerűen nem lehetett lezárni normálisan 13 rész alatt, viszont egy ilyen befejezés egyértelműen folytatásért kiállt ::)

A próféta szóljon belőled ^^

Btw jah: a manga tényleg az a "must read it" kategória, még úgyis, hogy az art egy kissé... érdekes (vagy csak én vagyok túl kényes? xD).

Rounin

Quote from: Junchi on 2009-04-07, 11:50:13
Btw jah: a manga tényleg az a "must read it" kategória, még úgyis, hogy az art egy kissé... érdekes (vagy csak én vagyok túl kényes? xD).

Érdekes? Én szépnek találtam inkább.

Bicskei

Sunabouzu/Desert Punk

hatalmas anime...mivel lázasan fenterengek itthon van időm nézni mindenfajta animét/filmet..így megnéztem rég óta tervezett animét a Sunabouzu-t
a sztori nem nagy szám de a megvalósítás az jó...grafika nem kiemelkedő de mostani átlagot hozza..ebben minden elem benne van ami egy jó kis őrült animét jellemez...
na hirtelen ennyi ha jut eszembe valami akkor még kiegeszzítem
10/10

egyet nem értek, hogy nem lett belőle kult anime.??
Ultras liberi

Én

Nem tudom, mindenki nagyon szidja, de nekem is tetszett :jee:

NLZ

Vége a Zoku Natsume Yuujinchou-nak. :( Olyan volt, mint az előző évad, szal 10/10. :)
[reserved]

Soldier

Quote from: Én on 2009-04-07, 21:07:57
Nem tudom, mindenki nagyon szidja, de nekem is tetszett :jee:
:tezsvir: bar a 10/10 nekem azért soknak tünik :redface:

Bicskei

Quote from: Soldier on 2009-04-08, 16:36:56
Quote from: Én on 2009-04-07, 21:07:57
Nem tudom, mindenki nagyon szidja, de nekem is tetszett :jee:
:tezsvir: bar a 10/10 nekem azért soknak tünik :redface:

nem tom lehet azért éreztem ilyen jónak mert elfelejtette velem h beteg vagyok...
Ultras liberi

Soldier

#6620
Quote from: Bicskei on 2009-04-08, 16:52:41
nem tom lehet azért éreztem ilyen jónak mert elfelejtette velem h beteg vagyok...
oh értem, végülis. :rotfl: csak akkor hogy kult anime legyen mindenkinek betegen kéne néznie nem? =) jah és: jobbulast.

katz

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
vígjáték, hárem anime, echi, kretén poénok

Hátőőő, ez egy nagyon kretén sorozat volt.
Már fogalmam sincs ki ajánlotta, de tegnap lehúztam az ftp-rol és végignéztem.
Az alapsztori tipikus haremanime, sok echivel.
Ami nem tipikus benne, h a lány főhős egy angyal és egy nagy vasbunkóval jár, amit előszeretettel is használ, ha zavarba hozzak. Ennek eredményeként pedig a fiú főhős darabokra szakad, lefolyik az agya a WC-n, kiömlik a bele, etc... Lényeg hogy részenként 4-5 alkalommal meghal, persze az angyalka utána rögtön fel is támassza egy pippiripipiripi varázsigével. Ez így kretén, de nagyon.
Mindez miért is? Nos a fiú főhős a jövőben kifejleszt egy gépet ami halhatatlanná teszi a nőket, igaz cserebe mindegyikük 12 évesnek néz ki. Igen, pedo a srác. Az angyaloknak mindez nem teccik, ezért visszaküldenek a jövőből néhány angyalkát, hogy likvidálják a srácot, ám az első (is) beleszeret, és inkább a srácot szeretné megváltoztatni, hogy ne találja fel a gépet.
A különböző részekben a fiú életét követhetjük, illetve hogyan avatkoznak bele az angyalkák. Standard hárem animes részek szerelmi háromszöggel, osztálykirándulással, fürdőzéssel...

3/10

NLZ

Dokuro-chan tényleg szar ebben a műfajban, Hare+Guu sokkal jobb. :D
[reserved]

Flaser

Quote from: NLZ on 2009-04-08, 19:02:00
Dokuro-chan tényleg szar ebben a műfajban, Hare+Guu sokkal jobb. :D

Please...please!....but really please!!! *big puppy eyes* DIE!

A Dokuro-chan egy klasszikus. Ha nem tetszik rosszul álltál hozzá. Ez egyáltalán nem egy harem ecchi darab, hanem egy harem-echhi bloodsplatterfest! Csak debil állapotban élvezhető.

Más:
Ez ari - http://www.youtube.com/watch?v=2BZf_ccGqfI
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-04-08, 19:02:00
Dokuro-chan tényleg szar ebben a műfajban, Hare+Guu sokkal jobb. :D

A Dokuro-chan kimaradt az életemből, a Haré+Guu viszont a 2. rész után ment a lomtárba, mert abban is ugyanazt a két poént nyomták végig, amit az első részben. :rolleyes:

katz

Quote from: Flaser on 2009-04-08, 19:18:30
Quote from: NLZ on 2009-04-08, 19:02:00
Dokuro-chan tényleg szar ebben a műfajban, Hare+Guu sokkal jobb. :D

Please...please!....but really please!!! *big puppy eyes* DIE!

A Dokuro-chan egy klasszikus. Ha nem tetszik rosszul álltál hozzá. Ez egyáltalán nem egy harem ecchi darab, hanem egy harem-echhi bloodsplatterfest! Csak debil állapotban élvezhető.

Bocs az OFF-ert
Már nem vagyok egyetemista, befejeztem a tudatmódosító szerek használatát. (Kivéve  :kocc: )

Flaser

#6626
Quote from: katz on 2009-04-08, 19:22:10
Quote from: Flaser on 2009-04-08, 19:18:30
Quote from: NLZ on 2009-04-08, 19:02:00
Dokuro-chan tényleg szar ebben a műfajban, Hare+Guu sokkal jobb. :D

Please...please!....but really please!!! *big puppy eyes* DIE!

A Dokuro-chan egy klasszikus. Ha nem tetszik rosszul álltál hozzá. Ez egyáltalán nem egy harem ecchi darab, hanem egy harem-echhi bloodsplatterfest! Csak debil állapotban élvezhető.

Bocs az OFF-ert
Már nem vagyok egyetemista, befejeztem a tudatmódosító szerek használatát. (Kivéve  :kocc: )

...és az nem elég? Mi (én is a barátaim) néha olyan hülyére tudjuk inni magunkat (igaz, ilyenkor iszonyatos mennyiséggel ~ 12-14 strong sör és/vagy 3-4 üveg bor végzünk), hogy akkor pont a Dokuro-chan féle brutalisan véres ( vagy véresen szórakoztató?) kis darabokra van szükségünk. Így sikerült rászokatnom a Seto no Hayanome-re is, amit előtte túl "gyerekesnek" tartott (igaz, ő azt mondta, túl elborult).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

bimanc

Maria+Holic:
Csak azt tudom mondani, amit a főszereplő: DEAR MOTHER UP IN HEAVEN!!!!1   :zomg: :he:
Rég láttam ennyire beteg animét, és most nagyon jót tett a lelkiállapotomnak. Ahogy a felettem szóló is írta, néha szükség van ilyenekre is az életben.
Tömören minden tetszett a sorozatból, a karakterek, a kiszámítható, perverz poénok, a karakterdizájn, még a He is Master-ös trap gennyláda is bejött ( ^^"). Minden része WIN, hiába ismételte magát sokszor, ilyen hosszúságban még nem volt zavaró. A gondnoknő meg a kutyája külön díjat érdemelne ("I like things with a tragic past..."  :lul:).
A zenéje is nagyon tetszett, főleg mert gyermekkorom egyik kellemes emlékét juttatta eszembe: http://www.youtube.com/watch?v=tt_ro2aerQg
TÁDADÁÁDÁÁÁÁ TÁDADÁDÁDÁÁÁÁÁ  :whoah: :whoah: :muhahah:

10/10. Ebből készíthetnének folytatást orrvérzésig.

Member

Quote from: katz on 2009-04-08, 18:58:36
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
vígjáték, hárem anime, echi, kretén poénok
3/10
Nézd meg a második sorozatot, az még szarabb. :)

SaiyaGin

Quote from: Member on 2009-04-08, 22:30:37
Quote from: katz on 2009-04-08, 18:58:36
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
vígjáték, hárem anime, echi, kretén poénok
3/10
Nézd meg a második sorozatot, az még szarabb. :)

Van második is?  :he: