Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Én


Cobra

in short: a nő férjet keres, aki legalább 500K $-t keres egy évben. A jelentkező meg elmagyarázza neki, hogy a nő szimplán eladni akarja magát, de nem jó befektetés, mert az ő pénze évről évre gyarapodni fog, a nő szépsége meg csak csökken. És ezt elmagyarázza bróker kifejezésekkel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga


Member

Kissé megkésve:
Edina: Ha nem megy, vedd fel te a passzív szerepet. Nekem úgy tűnik, hogy kissé mintha nyeregben érezné magát a srác, mert nincs mit veszítenie, látszik, hogy te nagyon szereted. Ha ezt követően nem kezd el rástartolni, hogy ő közeledjen feléd és elég neki a kockulás, nem érdemes vele foglalkozni. Gyakran állnak be ilyen sémák a kapcsolatokban, te ajánlassz => ő hárítja, olyan szitut kell elébe vágnod, amire nincsen rutinlépése.

thrall

Tőlem talán kicsit okosabb emberektől szeretnék kérni tanácsot:

Van egy lány. 3 évig voltunk együtt, de cirka 3 hónapja szakított velem, mert már nem szeret.. vagyis szeret, de nem úgy mint egy barátot, csak mint egy barátot. Én még szeretem.. inkább szerelemmel, mint egyszerű szeretettel. Az egész kapcsolatot én csesztem el. kocka voltam, nem csináltam semmit, nem "nőttem" fel időben. Viszont ez alatt a durván 3 hónap alatt saját becslésem szerint, sokat változtam. Szeretném visszakapni, beszéltem már vele nem egyszer, de nem válaszolt semmit sem a kérdésemre. Tudom, hogy nem sok információ.. nem szoktam a gondjaimat megosztani nagyon az emberekkel, így nem is nagyon tudom leírni teljesen. Nemtudom, hogy ez által a leírás által tudtok-e tippet adni, hogy érdemes-e próbálkozni, vagy hagyjam a francba, és majd kiheverem egyszer az egészet. Ha az info kevés, és van bennetek segítő szándék és esetleg akartok kérdezni nyugodtan tegyétek.. talán akkor jobban le tudom írni az egészet.

.Attila

Ez nekem felejtősnek tűnik ennyi alapján.
Nem válaszolt, azaz arra játszik, hogy talán egyszer megunod a próbálkozást.

Cloud

Quote from: .Attila on 2009-11-14, 18:23:42
Ez nekem felejtősnek tűnik ennyi alapján.
Nem válaszolt, azaz arra játszik, hogy talán egyszer megunod a próbálkozást.
Vagy csak húzza az agyát. Én azt tanácsolom hogy próbálkozz még egy ideig. Aztán ha azután se lesz semmi válasz akkor sajnos hagynod kell.

NLZ

Sztem ne erőlködj, csak izzadtság szag lesz. Legjobb esélyed az, ha  nem nyomulsz, könnyedten viselkedsz, azt látja rajtad a változást és esetleg vissza akar majd menni hozzád. Már persze ha el bírod viselni, hogy barátként legyél vele.
[reserved]

thrall

Köszi szépen mindenkitől a válaszokat. NLZ ezen gondolkoztam én is. (mivel nem először hallottam... családtól, de rájuk ki hallgat teljesen? :D ) Meglátjuk mi lesz. Ha sikerül le megyek Pestre és meghívok mindenkit egy sörre. Ha nem, én iszom meg mindenki sörét.

Member

Furcsa, olyan volt thrall szövege kicsit, mintha E-chan párja írt volna a közeljövőből. ^^

Selmo

Mivel egyre inkább igaz lesz a dolog. Egyre többen nem akarnak eljárni, mert elég nekik az otthoni tv/pc/konzol. Az mondjuk jó kérdés, hogy az ilyen hogy ismerkedik meg egy eljáróssal. :D

A tökéletesség unalmas.

thrall

Quote from: Selmo on 2009-11-14, 19:55:45
Mivel egyre inkább igaz lesz a dolog. Egyre többen nem akarnak eljárni, mert elég nekik az otthoni tv/pc/konzol. Az mondjuk jó kérdés, hogy az ilyen hogy ismerkedik meg egy eljáróssal. :D
az én esetemben nagyon egyszerű: régen eljártam mindenfele. ismert a fél város. Aztán megismerkedtem vele, és hátrahagytam mindent, mert csak vele voltam. Aztán egyik ismerősöm hatására kipróbáltam egy játékot (rövidítsük egyszerűen wow-nak mondjuk), és innentől fogva be is kockultam, és nem lettem eljárós.

Selmo

Megesik az ilyen, de ha a párod ezt nem tette szóvá, akkor ő is ugyanolyna hibás ebben, mint te.

A tökéletesség unalmas.

Member

Hallottam már olyan srácról, aki csak olyan csajjal volt hajlandó járni, akit be tudott idomítani StarCraftra. De persze ez csak a szélső eset. :D
Amúgy thrall, mit pótolt a WoW, hogy ennyire rákattantál? Mivel adott többet, mint az outside? Szerintem érdemes volna itt kezdeni. :)

thrall

mivel adott többet? easy. Barátokat, akiket itt kinn elvesztettem, és játékban költségkímélőbbnek tartottam a barátkozást (havi 3500 forint < minden nap kocsma + hetente 1-2 fullos részegség haverokkal.. nem élvezetbe, pénzbe). Manapság próbálom azokat az ismerősöket visszaszerezni akikkel még egy helyen lakom, és hajlandóak velem szóba állni..


(kicsit off, de az ember tényleg jóval könnyebben leírja a problémáit, hogyha egy álnév mögött van, mintha mondjuk bárki másnak kellene szemtől-szemben elmondani)

Member

Quote from: thrall on 2009-11-14, 22:03:28
havi 3500 forint < minden nap kocsma + hetente 1-2 fullos részegség haverokkal.. nem élvezetbe, pénzbe).
Érdekes. Miért kellett a haversághoz minden nap kocsma?
Quote(kicsit off, de az ember tényleg jóval könnyebben leírja a problémáit, hogyha egy álnév mögött van, mintha mondjuk bárki másnak kellene szemtől-szemben elmondani)
A fentivel egybevetve, lehet, hogy kicsit befelé forduló vagy?

Titkos

Uhh, én tényleg nem akarok belepofázni, de ha a közös kocsma és lerészegedés volt a nagy "társasági program", akkor én kapásból inkább a WoW-ot választánám, legalábbis nekem az nagyobb élvezet, ha az említett kettő között kell választani. ^^" XD Bár ahogy írod, szerintem te nagyon bekockulhattál, ha már ilyen "akik még hajlandóak velem szóbaállni" helyzetben vagy. Évekig nem is beszéltél velük, vagy mire rágtak be így? És most akkor a barátnő miatt "hagytad el" őket, vagy a WoW miatt? Vagy ezek jöttek szépen sorban, előbb a barátnő, és no barátok, aztán csak a WoW, és no emberek?
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


thrall

a közös kocsma az azért volt választva, mert volt egy törzshelyünk, ahova mindig beültünk. nem kellett inni, nem volt kötelező a fogyasztás, de mégis csak egy jó helyen voltunk, ahol jól tudtunk beszélgetni (ofc nem ez volt az összes programunk, csak ez volt az általános amit tettünk). lerészegedés meg... heti 1-2 alkalmat mindig meg kell ejteni hozzá :D

barátokról meg: először voltak a barátok, utána jött a nő, aki miatt ott hagytam őket, és utána jött a wow, ami miatt (részben) a nő hagyott ott. és most rájöttem, hogy a wow az nagyon nem megoldás semmire. szóval két szék között a pad alá estem. (vagy hogy van a mondás)

member: első kérdéshez fenn van a válasz, másodikhoz pedig.. eléggé befelé forduló vagyok.

Member

Quote from: thrall on 2009-11-14, 22:13:46
nem kellett inni, nem volt kötelező a fogyasztás, de mégis csak egy jó helyen voltunk, ahol jól tudtunk beszélgetni
http://www.nincsde.hu/poster/oriasplakat_kocsma.jpg
Quotelerészegedés meg... heti 1-2 alkalmat mindig meg kell ejteni hozzá :D
Az még nem olyan sok, de mivel wow mellett nem iszol, nem magával az alkohollal volt a baj, hanem hogy a társaság egyik pillére volt.

Quotebarátokról meg: először voltak a barátok, utána jött a nő, aki miatt ott hagytam őket, és utána jött a wow, ami miatt (részben) a nő hagyott ott. és most rájöttem, hogy a wow az nagyon nem megoldás semmire. szóval két szék között a pad alá estem. (vagy hogy van a mondás)
(Párom homoszexuális barátja a wow-ba menekült a túlzásba vitt nemi élete elől))
Kicsit olyan "tiszta lappal" érzésem van, nem hagysz átmenetet a periódusok közt. Mennyi szoktál nagy áldozatokat hozni?

Quoteeléggé befelé forduló vagyok.
Ez mindvégig így volt, vagy az utóbbi időben alakult így?

thrall


Quote(Párom homoszexuális barátja a wow-ba menekült a túlzásba vitt nemi élete elől))
Kicsit olyan "tiszta lappal" érzésem van, nem hagysz átmenetet a periódusok közt. Mennyi szoktál nagy áldozatokat hozni?
nem szokásom átmeneteket hagyni. rossz szokás. Nagy áldozathozásról pedig: mikor tudtam, hogy a kapcsolatom nem 2 hetes lesz, kb rögtön abban a pillanatban fordítottam hátat a barátaimnak. szóval eléggé nagy áldozatokat szoktam hozni.


QuoteEz mindvégig így volt, vagy az utóbbi időben alakult így?
Is-is. 13-14 éves koromig az voltam, aztán egy jó pár évig nem voltam az, most ismét visszatért.

Member

Quote from: thrall on 2009-11-14, 22:26:43
nem szokásom átmeneteket hagyni. rossz szokás. Nagy áldozathozásról pedig: mikor tudtam, hogy a kapcsolatom nem 2 hetes lesz, kb rögtön abban a pillanatban fordítottam hátat a barátaimnak. szóval eléggé nagy áldozatokat szoktam hozni.
Nagyon bízol az új korszakokban ezek szerint. Kis lépésekben, kompromisszumokkal (1 nap haverok, 1 nap nő, 1 nap wow) szerintem orvosolható volna, egyik periódus sem érdemli meg szerintem, hogy komoly előnyt kapjon a többivel szemben.

QuoteIs-is. 13-14 éves koromig az voltam, aztán egy jó pár évig nem voltam az, most ismét visszatért.
Gondolom ezek volt a szesszentős "fél város ismert" évek. Gondolom itt is megvolt a hirtelenség a váltásban.


Titkos

Quote from: thrall on 2009-11-14, 22:26:43Nagy áldozathozásról pedig: mikor tudtam, hogy a kapcsolatom nem 2 hetes lesz, kb rögtön abban a pillanatban fordítottam hátat a barátaimnak. szóval eléggé nagy áldozatokat szoktam hozni.

De erre szükség volt? Szerintem is össze lehet hangolni a hármat, persze nem könnyen, meg jó esetben többet vagy a barátnőddel, mint mondjuk a haverjaiddal, de szerintem nem kell őket leírni teljesen.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Elsőkörben nekem is nehéz anyag volt, most úgy tolom, hogy itthon nonstop gépközel, de Szegeden kb. igyekszem kihozni, hogy max 10% eltérés legyen nő/haverok beosztásban, mondjuk a tervezési mániám talán már mechanikusan beteges. :)

thrall

Quote from: Titkos on 2009-11-14, 23:18:30
Quote from: thrall on 2009-11-14, 22:26:43Nagy áldozathozásról pedig: mikor tudtam, hogy a kapcsolatom nem 2 hetes lesz, kb rögtön abban a pillanatban fordítottam hátat a barátaimnak. szóval eléggé nagy áldozatokat szoktam hozni.

De erre szükség volt? Szerintem is össze lehet hangolni a hármat, persze nem könnyen, meg jó esetben többet vagy a barátnőddel, mint mondjuk a haverjaiddal, de szerintem nem kell őket leírni teljesen.


kicsit késve, de válaszolok :D

igen.. erre már rájöttem én is. De akkor teljesen vakul szerelmes voltam, és nem jöttem rá, hogy ha beosztom az időmet, és nem minden percem a barátnőmmel töltöm akkor: nem hagynak el a haverok, nem szeret ki hamarabb belőlem a barátnőm, hisz... van életem.

hát mindegy, ha nem tudom visszaszerezni, legalább a következő nőhöz már okosabb leszek

Member

Quote from: thrall on 2009-11-15, 03:07:14
hát mindegy, ha nem tudom visszaszerezni, legalább a következő nőhöz már okosabb leszek
That's the spirit! :whoah:

Edina-chan

thrall tényleg olyan mint a párom a közeljövőből  :D
eléggé vegyesek a vélemények, de most én is hozzászólok a témához mint nő.
3 év az hosszú..viszonylag. nővéremék 15 éve vannak együtt, és volt olyan hogy szakítottak 3 hónapra, fél évre, 1 évre..utána mindig egymásra találtak (az hogy most összeházasodtak és sz*r a kapcsolatuk, az más tészta, házasság sux)..az is lehet hogy ez nálatok egy hosszabb szünet lesz. persze, mindenki mondja hogy a szünet hülyeség, utána úgyse jöttök újra össze, vagy ha igen akkor rossz lesz. nem feltétlen. néha én is úgy érzem/éreztem, hogy jó lenne egy szünet a kapcsolatomnak, az előzőnél volt is de utána nem akart velem összejönni a csávó, arra tippelek hogy azért mert megkapta az xbox-át és a ps3-at  :D (na igen, a kocka pasik)
várjunk csak, hol is hallottam ezt, ha valaki azt mondja neked hogy nem, az nem azt jelenti hogy nem, hanem azt, hogy próbálkozz addig, amíg az igen lesz. lehet ez nem jön be de egy próbát megér. nem kell rászállni, tényleg lehet hogy csak kéreti magát..ha meg nem akkor elküld a búsba és végleg kiábrándulsz belőle.

annyi biztos hogy tanultál ebből az esetből..mindig fontosabb az irl mint az url ezt ne felejtsd el. tudom jó a WoW (szerintem hányás,bocsi, én az Aionnal játszanék ha jó lenne hozzá a gépem  :cool:), de van mellette sok más dolog amit lehet csinálni.

NLZ

Nővéreid összeházasodtak és szar a kapcsolatuk? :muhahah:  Btw nem más tészta, szar kapcsolatból szar házasság lesz. De akinek kellenek a szar kapcsolatok, azok meg is érdemlik.
[reserved]