Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

#3330
Quote from: Raggie on 2006-12-19, 23:03:02
Stanley Kubrick's The Shining! ;)
Azt már ismerem! :D ( -1 :__devil: )

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-19, 23:25:42Két nővér
Ez jó tipp, ki is ment a fejemből, hogy megvan az a film, pedig két gyönyörű lány játszik benne. :D

Quote from: via_mala on 2006-12-19, 23:27:59
Innen ezek: (...)
Psycho nem rossz, de láttam már parásabb Hitchcockot is...
The Exorcist nagy hiányom, le is töltöm gyorsan. :)
A cápa - na ezt sem láttam, de ez horror?
Carrie - erről rosszakat hallottam, azt mondod, érdemes megnézni?
A Nightmare on Elm Street - felnőtteknek is ajánlott?
The Sixth Sense - ez tényleg jó, egész parás. :)
Ringu & japán horrorok - nekem nem nagyon jöttek be... a tévés jelenet az jó, de a sztori például nagyon buta...
The Thing - ez kimaradt, csak jeleneteket láttam belőle, az alapján mondjuk inkább tűnt hentelősnek, mint ijesztőnek, persze ez így csalóka...
Alien - :cool:
Cube - ezt még nem láttam
The Machinist - ez parás? a fickót Bale egyébként bírom :D
The Exorcism Of Emily Rose - Ezt is sokan lehúzták...
Hellraiser - ez megvan, de még nem láttam?!!?! NocsaK!!! BEpótolni! :D
Stigmata, Others, Abre los Ojos, Pet Sematary - ezekről nem hallottam, de utánuknézek :D

Quote from: via_mala on 2006-12-19, 23:27:59Nem ártana talán kategorizálni, hogy vallásos, vagy sci-fi, vagy zombis, vagy túlvilági szellemes, vagy vámpíros-farkasemberes. Mert így ömlesztve rengeteg lesz ám.
Kinek-kinek mi a kedvence... :)

Nekem, ha egyet mondhatok, a Kairo az, de a Shining is mindenképpen dobogós. :) Ha pedig lehet creepy jelenetekre is szavazni (akár nem-horror filmekből is), amiket valahogy nem tudtunk kiverni a fejünkből, akkor kettő ilyen jelenetet neveznék (biztos van még, de most csak ez a kettő jut eszembe). Az egyik Hitchcock Marnie című filmjéből az a képsor, amikor Marnie a szobájában fekszik otthon, félig sánta anyja pedig lassan csoszog a lépcsőn. A másik a Suicide Club című japán filmből az a jelenet, ahol a félőrült rockénekes fazon fehér lepedőbe csavart kicsiny, véres, nyüszítő-síró testeket tapos. Igazából groteszk, már-már Rocky Horror Picture Show-ba illő, talán félig viccesnek szánt jelenet, de egyszerűen annyira kiakadtam tőle, hogy nem bírtam végignézni, áttekertem. Máig nem bírtam végignézni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

A Hellraisertől szerintem maradj távol, bár ez magánvélemény. Anno elkövettem a hibát, hogy megvettem DVD-n mondván, hogy bennevan Pinhead apó, meg a cenobiták, és amúgyis klasszikus, szóval nem lehet rossz ha annyira magasztalják. Végignéztem, és nem kellett volna. Még egy akkora rakás vackot... pfft. Valahogy nem értettem mit kajol rajta a sok ember. Lehet hogy '84-ben ez volt a borzongás netovábbja, de valahogy inkább volt nevetséges mint ijesztő szerintem. A bogarakat zabáló repülő, szárnyas lócsontvázzá változó csövesmuki volt a legkevésbé klisé figura a filmben.
Szóval szerintem ne számíts sokra, habár ízlések és pofonok, lehet hogy csak én vártam tőle túl sokat.

Ramiz

Quote from: Lythis on 2006-12-20, 00:12:51
A Hellraisertől szerintem maradj távol, bár ez magánvélemény. Anno elkövettem a hibát, hogy megvettem DVD-n mondván, hogy bennevan Pinhead apó, meg a cenobiták, és amúgyis klasszikus, szóval nem lehet rossz ha annyira magasztalják. Végignéztem, és nem kellett volna. Még egy akkora rakás vackot... pfft. Valahogy nem értettem mit kajol rajta a sok ember. Lehet hogy '84-ben ez volt a borzongás netovábbja, de valahogy inkább volt nevetséges mint ijesztő szerintem. A bogarakat zabáló repülő, szárnyas lócsontvázzá változó csövesmuki volt a legkevésbé klisé figura a filmben.
Szóval szerintem ne számíts sokra, habár ízlések és pofonok, lehet hogy csak én vártam tőle túl sokat.

Oké, akkor óvatos leszek az elvárásokkal. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

The Exorcist: nekem csalódás volt, az egészben Mike Oldfield zenéje a legjobb szvsz :)
Quote from: Ramiz on 2006-12-19, 23:42:31Ringu & japán horrorok - nekem nem nagyon jöttek be... a tévés jelenet az jó, de a sztori például nagyon buta...
Az amcsi remake-ben (The Ring) átalakították kicsit a sztorit, és úgy már sokkal jobb, emészthetőbb (persze egy leheletnyit kommerszebb) az egész. Egy újabb film került be ezzel az "Eredetinél Jobban Sikerült Remake Filmek" könyvbe, a Világ Legrövidebb Könyvei listáról.

Amúgy nagyon kis koromban láttam, de Hitchcock Birds című mesterműve rendesen a frászt hozta rám. Pedig csak az van benne, ami a címe, ld. még Snakes on a Plane. :D

A következők viszont szerintem nem horrorok:

Cube, Machinist: mindkettőt ajánlom egyszeri megtekintésre, mindkettőnek van egy kis értelme is, de szvsz nem annyira creepyk és egyáltalán nem ijesztők, inkább ilyen sokkoló-de-kicsit-elgondolkoztató thriller. Viszont lehet, hogy ezekre is azt mondanád, hogy unalmas és gusztustalan; szerintem nem azok.

Abre los Ojos vagy más néven Open Your Eyes: na ez nagyon jó volt, mindenképp ajánlom; filmnek is jó, de borzongat is alaposan. Viszont szerintem ez se creepy, végképp nem horror. Ellenben az egyik kedvenc film-screenshotomat innen szedtem :) Ennek is van egy amcsi remake-je Vanilla Sky címen, de arról eddig csak rosszat hallottam. Ugyanettől a rendezőtől (Alejandro Amenábar) van a The Others is, az teljesen más stílus, de szintén jó borzongatós, és arra már azt is rámondanám, hogy creepy.

Ha már creepy, akkor van az Elveszett Gyerekek Városa, na az az übercreepy film :)

Quote from: via_mala on 2006-12-19, 23:27:59a japán horrorok úgy unblock szuperjók
unblock != en bloc  :ejj:

Raggie

Quote from: Próféta on 2006-12-20, 00:21:52
Abre los Ojos vagy más néven Open Your Eyes: na ez nagyon jó volt, mindenképp ajánlom; filmnek is jó, de borzongat is alaposan.
Asszem ezt én is láttam még régen! :cool: (még az mtv-n adták asszem)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Nem nagyon nézek horrorokat, ha mégis akkor inkább a hentelős fajtából, a borzongást és az ijesztegetést nem szeretem :)

A listából a Stigmata amit tudom hogy láttam és nekem nagyon tetszett. Egész jó a történet, néha kicsit borzongató.

Meg most a 13 kísértet ugrott be mint ijesztő film. Nekem tetszet.

Ramiz

Madarak: jó ötlet! :) Gyerekkoromban csak egy jelenetet láttam belőle valami filmes tévéműsorban, és az is napokig kísértett. :D Bár ez már Hitchcock zsenije.

Quote from: Próféta on 2006-12-20, 00:21:52Ha már creepy, akkor van az Elveszett Gyerekek Városa, na az az übercreepy film :)
Tényleg? Az is megvan valahol, de úgy belepörgetés alapján valamiféle szürreális gyerekfilmnek tűnt... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate



Alien 1. 2. része, szerintem nagyon el volt találva, kevés a film amiben végig fent tudják tartani a feszültséget.

Bár nem horror, de aminek még nagyon megvan a feszült borzongós hangulata az a Dark City.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Ramiz

#3338
Quote from: Fate on 2006-12-20, 10:26:22Bár nem horror, de aminek még nagyon megvan a feszült borzongós hangulata az a Dark City.
Hát szerintem az semmi különös, van annyira borzongós bármelyik jobb krimi vagy thriller.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate



Lehet, de én a legtöbb krimin, meg thrilleren bealszom, ez meg valahogy megfogott.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Nakedape

sztem az elveszett gyerekke városát sürgősen nézd, mer jóóó:)

amúgy amit naggyon emésztenem kell, mert nagyon furcsa ha jól tippelem Via Mala _> Fazék _> én útvanlon az amerivcan astronaut érkezett hozzám.. és annyit mondanék hopgy feketefehér scifi -comedy-musical..huhh

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Alien 1. Kiveve ha mar latta az ember az osszes filmet es a jatekban rohangaszott aliennel a plafonon. De azert jo kis film.  :jee:

Remsegek kicsiny.. nem, az nem az... Hasznos holmik. Regen lattam moziban, de joooo szemet volt. Mar nem a film, hanem azok a kis aprocska dolgok, amivel olyan gyonyoruen fel lehet rugni egy kisvaros eletet.

Amit az eletben megegyszer nem neznek meg az a Sankofa - rabszolgatartasrol, es a Tortura sk by SK - az tenyleg egy tortura.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2006-12-20, 11:16:39
Remsegek kicsiny.. nem, az nem az... Hasznos holmik. Regen lattam moziban, de joooo szemet volt. Mar nem a film, hanem azok a kis aprocska dolgok, amivel olyan gyonyoruen fel lehet rugni egy kisvaros eletet.
Ed Harris :cool: arc, de például a könyv baromira unalmas és a vége elég béna is. Nem igazán szeretem SK-et. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Erdekes, en pont Max von Sydow-t birtam benne. Tobbieket kicsit kevesbe, de a kis trukkozeseket nagyon. Annyira szepen benne voltak azok a kis vagyak. Tudod, utolso kartya, kicsi szivesseg cserebe. Es hat a dinamit is a kis gyufatol robban (mar ha szereted az extremsportokat).
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Djinn

Nem tudom inkább horror-e vagy thriller, de az In the Mouth of Madness (Az őrület torkában) az egyik kedvencem az említett műfajokban. Mindenképp ajánlom!!!!  Egy másik kedvenc: The Omen. :cool: (Többi rész valahogy nem maradt meg ennyire pedig láttam őket)

Ezeket nem szeretem, de kétségtelen, hogy meglehetősen hatásosak. Én pl kb. 13 éves voltam mikor láttam őket, de a mai napig öszeszorul a gyomrom, ha rájuk gondolok... és nem a meghatottságtól. :redface:
- Cannibal Holocaust
- A halál ezer arca
Ez utóbbi kettőnél szerintem nem tulzás, a figyelmeztetés, hogy "csak erős idegzetűeknek", de nem akarok vészmadárkodni...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Lythis

A Cannibal Holocaust tényleg elég... kegyetlen film. Ennek ellenére szerintem azontúl, hogy sokkol, semmi nincs benne.
A Halál Ezer Arca nem a "Faces of Death" c dokumentumsorozat véletlenül?

Kvikveg

A halal ezer arcahoz van vmi linked? imdb-n tobb van.
Masikbol mar csak a DVDborito vagy mi eleg volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2006-12-20, 15:05:02
A halal ezer arcahoz van vmi linked? imdb-n tobb van.
Masikbol mar csak a DVDborito vagy mi eleg volt.
Ha ez a Halál Ezer Arca az amiről én tudok, akkor az sem fog tetszeni. Kivégzések, és hasonló dolgok felvételeiből készült dokumentumfilm.... és mint olyan, kellően naturalista

Djinn

Quote from: Lythis on 2006-12-20, 14:55:04
A Cannibal Holocaust tényleg elég... kegyetlen film. Ennek ellenére szerintem azontúl, hogy sokkol, semmi nincs benne.
Őszintén nem tudom, mert már nagyon rég láttam, tehát mindenre nem emlékszem, de mikor a stúdióban beszélgetnek, ott azért érdemes figyelni, a "filozofálgatásra". De ami a legjobban megmaradt az a [Spoiler]kivágjuk a gyereket az anya hasából, jelenet. [/spoiler]

Quote from: LythisA Halál Ezer Arca nem a "Faces of Death" c dokumentumsorozat véletlenül?
Vmi dokunemtumfilmszerűség volt, de nem tudom pontosan. Szerintem inkább csak "dokumentumfilm stílusban" készített film. Nagyjából annyi volt a sztori, hogy mennek a világon mindenfelé és bemutatják, hgy ott milyen módszerekkel ölték/végezték ki/tüntették el...az embereket (az akasztástól egészen a karóba húzásig minden van). Amire emlékszem, hogy nagyon élethűnek tünt minden és mivel elég régi film ( ez a másikra is igaz) kevesebbet is tudtak trükközni.
Van egy kínzás ezer arca című film is de ahhoz nem volt "szerencsém"...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Lythis

Quote from: Djinn on 2006-12-20, 15:12:11
Vmi dokunemtumfilmszerűség volt, de nem tudom pontosan. Szerintem inkább csak "dokumentumfilm stílusban" készített film. Nagyjából annyi volt a sztori, hogy mennek a világon mindenfelé és bemutatják, hgy ott milyen módszerekkel ölték/végezték ki/tüntették el...az embereket (az akasztástól egészen a karóba húzásig minden van). Amire emlékszem, hogy nagyon élethűnek tünt minden és mivel elég régi film ( ez a másikra is igaz) kevesebbet is tudtak trükközni.
Van egy kínzás ezer arca című film is de ahhoz nem volt "szerencsém"...
jahm, ez lesz az... hol botlottál bele?

A Cannibal Holocaustban szerintem a [spoiler]halálrabunkózások sem voltak valami szívetmelengető jelenetsorok[/spoiler] a filozofálgatás rész meg szerintem elég triviális semmiség volt benne - habár amikor a film készült, akkor lehet hogy ez még többnek számított, nemtudom.

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2006-12-20, 15:09:16
Quote from: Kvikveg on 2006-12-20, 15:05:02
A halal ezer arcahoz van vmi linked? imdb-n tobb van.
Masikbol mar csak a DVDborito vagy mi eleg volt.
Ha ez a Halál Ezer Arca az amiről én tudok, akkor az sem fog tetszeni. Kivégzések, és hasonló dolgok felvételeiből készült dokumentumfilm.... és mint olyan, kellően naturalista
Hm, lehet, hogy abbol van egy .avi reszletem: tibeti halottat eppen temetik = feldarabolva megy a madaraknak. Jojo, termeszetbarat modszer, de akkor is broaf.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Djinn

#3351
Quote from: Lythis on 2006-12-20, 15:23:14jahm, ez lesz az... hol botlottál bele?
Öhmm.. Kb 15 évvel ezelött egy videótéka legalsó, leghátsó, legeldugotabb polcáról szereztük... :szemuveges:
Ha jól tudom be volt tiltva (??) , úgyhogy máshogy nem is lehetett megnézni.






"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Lythis

Quote from: Djinn on 2006-12-20, 15:30:15
Quote from: Lythis on 2006-12-20, 15:23:14jahm, ez lesz az... hol botlottál bele?
Öhmm.. Kb 15 évvel ezelött egy videótéka legalsó, leghátsó, legeldugotabb polcáról szereztük... :szemuveges:
Ha jól tudom be volt tiltva (??) , úgyhogy máshogy nem is lehetett megnézni.
tudtommal még mindíg be van, éppen ezért kérdeztem. :)

Djinn

Nah, ha valaki ragaszkodik hozzá:
The Original Faces of Death [1978]
Canibal Holocaust (ez egy kicsit nagy...3,85G)
Mondanám, hogy jó szórakozást, de...  :eek:

Azért én továbbra is inkább az "In the Mouth of Madness" és a "The Omen" című filmeket ajánlom. Azok legalább jók is nem csak gusztustalanok. :smile:



"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Quote from: Lythis on 2006-12-20, 15:32:47
Quote from: Djinn on 2006-12-20, 15:30:15
Quote from: Lythis on 2006-12-20, 15:23:14jahm, ez lesz az... hol botlottál bele?
Öhmm.. Kb 15 évvel ezelött egy videótéka legalsó, leghátsó, legeldugotabb polcáról szereztük... :szemuveges:
Ha jól tudom be volt tiltva (??) , úgyhogy máshogy nem is lehetett megnézni.
tudtommal még mindíg be van, éppen ezért kérdeztem. :)

lehet ez az?
http://www.mininova.org/tor/301702

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Ilyen filmeket én nem bírok megnézni :)

Ramiz

Djinn is back!!! :hail: :Kiraly:


Cannibal Holocaust egyébként kijött itthon dvd-n nemrég.
Sam Neil meg király arc, úgyhogy az In the Mouth of Madness-et is töltöm. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Ha már az Omen előkerült, akkor egy nagyon príma kis film jut eszembe, az 1987-es Carpenter-féle Prince of Darkness. Moziban láttam annak idején, és a végén volt egy jelenet, amikor az egész közönségben megállt a sz..., szóval mindenki nagyon megijedt.
Már csak Alice Cooper miatt is érdemes megnézni, olyan durva a nézése a fickónak, hogy azzal simán vízkőtleníteni lehetne. ;)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-19, 23:25:42
+1 :)

Két nővér
Megnéztem a 2003-as A Tale of Two Sisters filmet, ha ez az amire gondoltál. Parában nem volt hiány, bár az első fél órába majdnem sikeresen bealudtam olyan iszonyat unalmas volt. A közepe táján már sejtettem, hogy mi lesz a poén, de teljesen nem értem a dolgot.
[spoiler=ne olvasd el, ha még nem láttad a filmet, TÉNYLEG]Su-mi attól zakkant meg, hogy anyuci felkötötte magát, hugica meg magára borította a szekrényt, vagy már előtte is meg volt zakkanva? És a mostohaanya az a végén szintén megzakkan a lelkiismeret furdalásban, mert nem húzta ki a hugicát a szekrény alól? Vagy az is már csak Su-mi tudathasadásos fantazmagóriája?[/spoiler]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács