Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-08-12, 21:52:14
Quote from: Zsiga on 2008-08-12, 03:30:17
Quote from: Fazék on 2008-08-12, 01:05:12
nálam sincs a top10 közelében se
Please die. ^^
nagyon jól elkészített film, de speciel nekem a maffiás filmek kimaradtak fiatalkori éveimből. se sebhelyesarcú, se keresztapa, se mittoménmégmi. A sebhelyesarcút máig se láttam, keresztapa filmeket pár éve megnéztem, tényleg nagyon jók, de top10-be nem került be nálam és a Sopranos is teljesen hidegen hagy (ráadásul be sem akart ugrani a sorozat címe, rá kellett keresnem imdb-n a Joey sorozaton keresztül, mert emlékeztem, hogy az a nő mindkettőben játszott :haha:)  . ez van :)

Az a film nem azért tökéletes, mert maffiás és mert tele van tökös jelenetekkel. Az csak a hab a tortán (meg a cseresznyék). :D De azért please don't die.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Doomsday

28 Days Later meets Mad Max.
Non-stop action + Post-Apocalyptic goodness. Also sexy punk babes and medieval warriors in rusty armor.
The story is not bad either.
What else you need for EPIC?
8/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS


Member

Azért vicces, hogy igazából csak a 86-os első széria tudott valamit, aztán átment rókabőrnyúzásba és idétlenkedésbe. Ráadásul a casting sem éppen hű a sorozathoz. Már csak az érdekel, hogy ki a tököm az a Mai?

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-14, 14:57:38
Már csak az érdekel, hogy ki a tököm az a Mai?
Pilaf egyik asszisztenshe. Volt a róka Shu és a lány Mai.

Member

Ahhhh? Ő miért is fontos annyira? :eek: Annak szerintem tiszta keleteurópai fílingje volt és csak lövöldözött, nem távolkeleti.

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-14, 15:03:29
Ő miért is fontos annyira?
Mert biztos a rendező unokahúga.  :D

Dreamcleaver

Hellboy 2: Nekem nagyon bejött a látványvilága filmnek. Tetszett ez az emberi világ-fantasy világ párhuzam megspékelve szuperhősökkel. A színészi játék nem valami nagy cucc, de vannak látványos és szépen megkoreografált csaták és egy-két jó poén. Egyszer érdemes megnézni. 7,5/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Dracula (1992)

Hatalmas csalódás. Nem volt szerencsém az eredeti regényhez, így nem tudom, hogy Coppola mennyire volt hű, de ez a film unalmas, a szerelmi szál nevetséges, pedig szegény Gary Oldman próbálkozik. Komolyan mondom, a Drakula halott és élvezi felülmúlja ezt, pedig az paródia. Az Interjú a vámpírral marad a kedvenc, nincs mese.

Ja, Monica Belucci félmeztelenkedik. Talán ezért érdemes belekukkantani.

4/10


Lythis

Quote from: Solid Snake on 2008-08-15, 00:00:46
Dracula (1992)

Hatalmas csalódás. Nem volt szerencsém az eredeti regényhez, így nem tudom, hogy Coppola mennyire volt hű, de ez a film unalmas, a szerelmi szál nevetséges, pedig szegény Gary Oldman próbálkozik. Komolyan mondom, a Drakula halott és élvezi felülmúlja ezt, pedig az paródia. Az Interjú a vámpírral marad a kedvenc, nincs mese.

Ja, Monica Belucci félmeztelenkedik. Talán ezért érdemes belekukkantani.

4/10


spoiler: ha az eredeti Bram Stoker féle Dracula-hoz leginkább hű, annak az atmoszféráját leginkább magáénak tudó filmadaptációt szeretnél, akkor ott az általad is említett Drakula - Halott és Élvezi. Az összes többi még csak a közelében sincs annak. Ez azért kicsit nevetséges, de értékelem benne a humort :)
(p.s.: Anne Rice univerzumát ha kérhetem, akkor ne mossuk össze a Drakula filmekkel. Ok, h mindkettő vámpírosdi, de itt gyak ki is lőtted a lényegi hasonlóságokat.)

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2008-08-15, 00:06:46
(p.s.: Anne Rice univerzumát ha kérhetem, akkor ne mossuk össze a Drakula filmekkel. Ok, h mindkettő vámpírosdi, de itt gyak ki is lőtted a lényegi hasonlóságokat.)

Nem vetettem össze. Csupán tényként írtam le, hogy nálam az abszolút vámpírfilm az Interjú a vámpírral. ;)

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-14, 03:34:40
Doomsday

28 Days Later meets Mad Max.
Non-stop action + Post-Apocalyptic goodness. Also sexy punk babes and medieval warriors in rusty armor.
The story is not bad either.
What else you need for EPIC?
8/10
inkább 6/10, vagy még inkább 5.5/10
sztem ahol lehetett elszúrta Neil Marshall ezt a filmet. sajnos :(
pedig a Dog Soldiers az egyik kedvenc farkasemberes filmem, a Descent meg végülis egy egész jó borzongató film lett, de most túl nagy fába vágta a fejszéjét. főszereplőket se igazán sikerült eltalálnia, sok irányba küld restecpa-t, pl igencsak sokat kacsint az Escape From New York irányába, meg a már említett Mad Max felé is, de mégse áll össze a film egy koherens egésszé. Pedig én nagyon drukkoltam neki, de már az előzetesekből gyanús volt, hogy ez nem lesz az igazi. Egyszeri látványfilmnek megteszi, illetve, ha egyetlen elődjét sem láttad, akkor talán látszati eredetiséggel is szolgálhat, de számomra ez kevés.

Lythis

Quote from: Solid Snake on 2008-08-15, 00:12:52
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 00:06:46
(p.s.: Anne Rice univerzumát ha kérhetem, akkor ne mossuk össze a Drakula filmekkel. Ok, h mindkettő vámpírosdi, de itt gyak ki is lőtted a lényegi hasonlóságokat.)

Nem vetettem össze. Csupán tényként írtam le, hogy nálam az abszolút vámpírfilm az Interjú a vámpírral. ;)
:) Nekem is az egyik kedvencem.
  Egyébként én azért még reménykedem, hátha akad valaki aki képes egy NORMÁLIS (minimum Interjú a Vámpírral szintű) adaptációt hegeszteni a Lestat-ból :)

Dreamcleaver

Quote from: Fazék on 2008-08-15, 00:13:30
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-14, 03:34:40
Doomsday

28 Days Later meets Mad Max.
Non-stop action + Post-Apocalyptic goodness. Also sexy punk babes and medieval warriors in rusty armor.
The story is not bad either.
What else you need for EPIC?
8/10
inkább 6/10, vagy még inkább 5.5/10
sztem ahol lehetett elszúrta Neil Marshall ezt a filmet. sajnos :(
pedig a Dog Soldiers az egyik kedvenc farkasemberes filmem, a Descent meg végülis egy egész jó borzongató film lett, de most túl nagy fába vágta a fejszéjét. főszereplőket se igazán sikerült eltalálnia, sok irányba küld restecpa-t, pl igencsak sokat kacsint az Escape From New York irányába, meg a már említett Mad Max felé is, de mégse áll össze a film egy koherens egésszé. Pedig én nagyon drukkoltam neki, de már az előzetesekből gyanús volt, hogy ez nem lesz az igazi. Egyszeri látványfilmnek megteszi, illetve, ha egyetlen elődjét sem láttad, akkor talán látszati eredetiséggel is szolgálhat, de számomra ez kevés.

Nem értek veled egyet. Sztem egy nagyon jól összerakott kis film, amely az elejétől a végéig fenn tudta tartani az érdeklődésemet. Sztem elég jól nyújtja azt (mégha nem is tökéletesen), amit a műfajtól el lehet várni. Sőt...nagyon jól jönne neki egy folytatás.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Ha már vámpírfilmek: Vámpír Brooklynban anyone?  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

#5505
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 00:17:03
Quote from: Solid Snake on 2008-08-15, 00:12:52
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 00:06:46
(p.s.: Anne Rice univerzumát ha kérhetem, akkor ne mossuk össze a Drakula filmekkel. Ok, h mindkettő vámpírosdi, de itt gyak ki is lőtted a lényegi hasonlóságokat.)

Nem vetettem össze. Csupán tényként írtam le, hogy nálam az abszolút vámpírfilm az Interjú a vámpírral. ;)
:) Nekem is az egyik kedvencem.
  Egyébként én azért még reménykedem, hátha akad valaki aki képes egy NORMÁLIS (minimum Interjú a Vámpírral szintű) adaptációt hegeszteni a Lestat-ból :)


Heh, az Interjú a Vámpíral-on kívül van egyáltalán egyébb minőségi, nem akció/horror/komédia vámpíros film? Mert én nem láttam. És nem ilyen 30-as évek beli fekete-fehér kopasz Nosferatukra meg Béla Lugosi-ra gondoltam.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

#5506
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-15, 00:50:05
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 00:17:03
Quote from: Solid Snake on 2008-08-15, 00:12:52
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 00:06:46
(p.s.: Anne Rice univerzumát ha kérhetem, akkor ne mossuk össze a Drakula filmekkel. Ok, h mindkettő vámpírosdi, de itt gyak ki is lőtted a lényegi hasonlóságokat.)

Nem vetettem össze. Csupán tényként írtam le, hogy nálam az abszolút vámpírfilm az Interjú a vámpírral. ;)
:) Nekem is az egyik kedvencem.
  Egyébként én azért még reménykedem, hátha akad valaki aki képes egy NORMÁLIS (minimum Interjú a Vámpírral szintű) adaptációt hegeszteni a Lestat-ból :)


Heh, az Interjú a Vámpíral-on kívül van egyáltalán egyébb minőségi, nem akció/horror/komédia vámpíros film? Mert én nem láttam. És nem milyen 30-as évek beli fekete-fehér kopasz Nosferatukra meg Béla Lugosi-ra gondoltam.  :D
Kindred: The Embraced? Mondjuk Kviki-chant kéne kérdezni, ő nézte végig.
Ja és a Nightwatch is minőségi.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

A Kindred az egy elég gyenge eresztés (bár nem láttam végig), ráadásul teljesen összekeverték a klánokat, szal nem tudom miért erőltették rá a szerepjáték világára.

A Nightwatch-t meg utálom. Tipikusan az a rejtély számomra, hogy egy ilyen uncsi, gagyi szart miért szeretnek ennyien. De már belátom, hogy ilyen esetekben biztos velem van a baj és nem lehet rajtam segíteni.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis


Quote from: Zen on 2008-08-15, 00:39:20
Ha már vámpírfilmek: Vámpír Brooklynban anyone?  :D
shit sucked. a ghoul erőltett poénjai miatt meg főleg.
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-15, 00:50:05
Heh, az Interjú a Vámpíral-on kívül van egyáltalán egyébb minőségi, nem akció/horror/komédia vámpíros film? Mert én nem láttam. És nem ilyen 30-as évek beli fekete-fehér kopasz Nosferatukra meg Béla Lugosi-ra gondoltam.  :D
Polanski: Vámpírok Bálja (The Fearless Vampire Hunters). Jó, mondjuk az kvázi-vígjáték, de egyértelműen nem bírnám azt mondani rá, hogy igen, ez egy vígjáték. Szóval valahol a határon ugrál. De a díszleteket nagyon bírtam. Történetileg viszont annyira nem nagy durranás. És régi is.

Queen of the Damned volt ami jónak indult ... volna. (más kérdés, hogy én már akkor temettem, amikor kiderült, hogy az a hülye feka kapja Akasha szerepét... hálistennek jól meg is halt érte a film után... kár, hogy nem előtte...) Csak olyan művészien b*szták el, ahogy. Pedig látszik rajta, hogy próbálkoztak...

Also: Lugosi filmjei annyira nem ragadtak meg, a Nosferatu meg egyedül a jelmez miatt fogott meg anno. Eszméletlenül el van benne találva a gróf a maga groteszk megjelenésével. Ellenben a film sajnos érezhetően nem mai közönségnek készült...




Fazék

Quote from: Lythis on 2008-08-15, 02:02:36(más kérdés, hogy én már akkor temettem, amikor kiderült, hogy az a hülye feka kapja Akasha szerepét... hálistennek jól meg is halt érte a film után... kár, hogy nem előtte...)
már megbocsáss, de fasz-e vagy?  :)

ha nem is volt egy nagy színésznő, énekesnek mindenképpen kedveltem Aaliyah-t. ilyen primitíven nyilatkozni róla... csak gratulálni tudok, sikerült alulmúlnod magad  :kocc:

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-08-15, 02:13:18
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 02:02:36(más kérdés, hogy én már akkor temettem, amikor kiderült, hogy az a hülye feka kapja Akasha szerepét... hálistennek jól meg is halt érte a film után... kár, hogy nem előtte...)
már megbocsáss, de fasz-e vagy?  :)

ha nem is volt egy nagy színésznő, énekesnek mindenképpen kedveltem Aaliyah-t. ilyen primitíven nyilatkozni róla... csak gratulálni tudok, sikerült alulmúlnod magad  :kocc:
GREAT SUCCESS!!! :D
(egyébiránt énekesnőként sem kedveltem különösebben. És valamiért a mai napig nem tudom levetkőzni azt a nyamvadt érzést, hogy ő tehet róla, hogy rossz lett a film....
Romeo Must Die-ban sem volt valami nagy durranás, de ott legalább nem akart túlnőni önmagán.
Minek magyarázkodom egyáltalán? Már úgyis felpakoltad magad a kis emelvényedre :) Örülj, hogy te nem szoktál ilyen primitíven nyilatkozni  :kocc: )

Dreamcleaver

#5511
A Romeo-ban is ő játszott? Sztem az úgy jó kis film volt. Igazság szerint én a Queen of the Dead-re sem rossz szájízzel emlékszem, viszonylag jó díszletek, meg effektek és so-so szotri, de mindenhol, ahol megemlítik, lehúzzák, szal akkor biztos nem volt annyira jó cucc. :shrugs:

Na várjunk, ő volt a Mátrix 2-3-ban is a feka csajszi? Heh, mik vannak.

Ja nem, írnak itt össze-vissza mindent mán!  :haha:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-15, 02:45:23
A Romeo-ban is ő játszott? Sztem az úgy jó kis film volt. Igazság szerint én a Queen of the Dead-re sem rossz szájízzel emlékszem, viszonylag jó díszletek, meg effektek és so-so szotri, de mindenhol, ahol megemlítik, lehúzzák, szal akkor biztos nem volt annyira jó cucc. :shrugs:

Na várjunk, ő volt a Mátrix 2-3-ban is a feka csajszi? Heh, mik vannak.
Semmi köze nem volt a Matrix 2-3-hoz :D
(btw: nem dead, hanem damned :ejnye: )

Dreamcleaver

Azóta már vágom csak ezt volt az imdb biojában:

Quote
This film led to her being cast as one of the stars of the film based on Anne Rice's Queen of the Damned (2002) and in the two sequels to the major box office hit, The Matrix (1999).

Persze utána megnéztem, és tényleg nem szerepelt benne.

Edit: They r fukken dead so stfu fagg0t.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-15, 02:52:34
Persze utána megnéztem, és tényleg nem szerepelt benne.

Csak a szerepet kapta meg, azonban a forgatás kezdetén halt meg, így Niobe-t végül is Jada Pinkett-Smith játszotta el.

sirtomi

The dark knight

Röviden nagyon jó film volt. Joker karaktere nagyon bejött, eléggé élethű és hihető volt az őrültsége. Batman hangja elsőre nagyon furcsa volt, de aztán nem vészes. Kár hogy Kétarcot hamar elintézték.


Suszi

Quote from: Lythis on 2008-08-15, 02:04:04Queen of the Damned volt ami jónak indult ... volna. (más kérdés, hogy én már akkor temettem, amikor kiderült, hogy az a hülye feka kapja Akasha szerepét... hálistennek jól meg is halt érte a film után... kár, hogy nem előtte...) Csak olyan művészien b*szták el, ahogy. Pedig látszik rajta, hogy próbálkoztak...

Én elolvastam a könyvet, miután megnéztem ezt a filmet (Ann Rice - Lestat a vámpír). A könyv fényévekkel jobb volt, mint a film. A filmben csak egy nagyon kis szeletét mutattak be ebből a történetből. (ami mellesleg szerintem sem sikerült túl jól)

A Dark Knight szerintem is nagyon jó film, bár van benne néhány "baki", amit akaratom ellenére is észrevettem.
[spoiler]Például, amikor Jokert fogva tartják a kihallgatóban, a manus odamegy, hogy agyonverje. A tömör vasajtó be van zárva mögötte, majd a következő jelenetben Joker kint flangál a kihallgatón kívül. Meg az a telefonos, ultrahangos ketyere is kicsit erőltetett volt.[/spoiler]

Kvikveg

Szombat este 7re van meg egy diakjegyem, Mammutban Dark Knight, valaki? Illetve gondolom at lehet jelenteni nem diakra is.
Aki eredetileg jott volna nem tud jonni.  :frown:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

blackman

Quote from: Suszi on 2008-08-15, 14:36:04
Quote from: Lythis on 2008-08-15, 02:04:04Queen of the Damned volt ami jónak indult ... volna. (más kérdés, hogy én már akkor temettem, amikor kiderült, hogy az a hülye feka kapja Akasha szerepét... hálistennek jól meg is halt érte a film után... kár, hogy nem előtte...) Csak olyan művészien b*szták el, ahogy. Pedig látszik rajta, hogy próbálkoztak...

Én elolvastam a könyvet, miután megnéztem ezt a filmet (Ann Rice - Lestat a vámpír). A könyv fényévekkel jobb volt, mint a film. A filmben csak egy nagyon kis szeletét mutattak be ebből a történetből. (ami mellesleg szerintem sem sikerült túl jól)

A Dark Knight szerintem is nagyon jó film, bár van benne néhány "baki", amit akaratom ellenére is észrevettem.
[spoiler]Például, amikor Jokert fogva tartják a kihallgatóban, a manus odamegy, hogy agyonverje. A tömör vasajtó be van zárva mögötte, majd a következő jelenetben Joker kint flangál a kihallgatón kívül. Meg az a telefonos, ultrahangos ketyere is kicsit erőltetett volt.[/spoiler]
[spoiler]A Jokeres résznél Joker először felidegesítette a csáhót aki az ajtónál állt, majd miután az közel ment hozzá egy üvegszilánkot tartott a nyakához ami előzőleg akkor tört ki az ablakból amikor Batman belevágta a fejét.[/spoiler]

Szerintem csak Harvey Dent hallt meg, hiszen nem esett le annyira magasról... (Bár ez is kérdéses, hiszen elvileg mind a két személyiség megtalálható benne)

Solid Snake

Quote from: blackman on 2008-08-15, 23:12:48
Szerintem csak Harvey Dent hallt meg, hiszen nem esett le annyira magasról... (Bár ez is kérdéses, hiszen elvileg mind a két személyiség megtalálható benne)

Az a bizonyos zuhanós montázs kísértetiesen emlékeztetett engem a Batman: Year One végéből.