Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

#300
Mi a fenéért csinálja Firefox és IE is alapból, hogy elkezdi "betölteni" a rar file-okat? miért nem ajánlja fel őket mentésre? van ennek vmi web-fejlesztői oka, vagy mi? :wtf:

szerk: és hogy lehet FF-ban további fájltípusokat és kezelési módjukat hozzáadni az alapértelmezetteken kívül?

Selmo

FF 2-ben be tudod állítani mit csináljon velük, alapesetben mindig be van jelölve a mindig ezt csinálja pipa. De ezt tudod módosítani az eszközök->beállítások->tartalom fülön a fájltípusok kezelésére kattintva. 2. kérdésedre pedig nem tudom a választ, minden hozzárendelt kiterjesztésnél nálam rákérdez, hogy mentés vagy megnyitás programmal.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-01-26, 13:15:54
FF 2-ben be tudod állítani mit csináljon velük, alapesetben mindig be van jelölve a mindig ezt csinálja pipa. De ezt tudod módosítani az eszközök->beállítások->tartalom fülön a fájltípusok kezelésére kattintva. 2. kérdésedre pedig nem tudom a választ, minden hozzárendelt kiterjesztésnél nálam rákérdez, hogy mentés vagy megnyitás programmal.
igen, ezt tudom, FF1-nél is be lehetett állítani ezt file-típusonként, de ott is és itt is csak előre meghatározottak vannak és nincs köztük a rar... :(

pl, ha adok egy ilyen link-et:
http://web.interware.hu/zfazek/files/Sherlock.rar  (85KB csak, nem kell aggódni :))
akkor amikor megnyitod neked fölajánlja letöltésre, nem pedig csak simán elkezdi "betölteni"?

Cobra

Nekem is szövegként megnyitja, nem lehet, hogy az oldalad valamiért text file-ként kezeli a rar-t? Ez nem a böngésző hibája, ez a weboldalé lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-01-26, 14:15:58
Nekem is szövegként megnyitja, nem lehet, hogy az oldalad valamiért text file-ként kezeli a rar-t? Ez nem a böngésző hibája, ez a weboldalé lesz.
és most, hogy mondod, már be is ugrott, hogy egyszer már lezajlott ez a beszélgetés itt, és ugyanerre az eredményre jutottunk :haha:  :redface:

rákérdezek interware-nél, hátha tudnak mondani rá vmi megoldást :)

köszi :)

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-01-26, 14:13:13
pl, ha adok egy ilyen link-et:
http://web.interware.hu/zfazek/files/Sherlock.rar  (85KB csak, nem kell aggódni :))
akkor amikor megnyitod neked fölajánlja letöltésre, nem pedig csak simán elkezdi "betölteni"?
Nélam is megnyitja szövegként FF2 ha rákattintok, de ilyenekre én mindig jobb klikk+hivatkozás mentése másként kattintok és nincs gond :)

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-01-26, 14:53:27
Quote from: Fazék on 2007-01-26, 14:13:13
pl, ha adok egy ilyen link-et:
http://web.interware.hu/zfazek/files/Sherlock.rar  (85KB csak, nem kell aggódni :))
akkor amikor megnyitod neked fölajánlja letöltésre, nem pedig csak simán elkezdi "betölteni"?
Nélam is megnyitja szövegként FF2 ha rákattintok, de ilyenekre én mindig jobb klikk+hivatkozás mentése másként kattintok és nincs gond :)
igen, én is, csak mondjuk egy havernak átküldöm ezt a link-et és nincs valami flashget vagy hasonló programja, amivel megetethetné, és nem jut eszébe, hogy esetleg csak simán a http://web.interware.hu/zfazek/files címre menjen el és onnan mentés másként, akkor általában elküld a fenébe, hogy nem tudja rendesen letölteni :D

kikuchiyo

#307
Fájl menü, save as? :D
Szerk: Érdekes, így nem jó.
Failure is the default option

Cobra

Hmm, tényleg, ha save as-t nyomok és cancelezem a letöltésvezérlőt, akkor az IE htm-ként akarja menteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-01-26, 17:02:37
Hmm, tényleg, ha save as-t nyomok és cancelezem a letöltésvezérlőt, akkor az IE htm-ként akarja menteni.
Nem probléma, lemented úgy, és utánna átnevezed.


kikuchiyo

Ugye a P-ATA viynók között is a WD az ajánlott márka?
Rájöttem, hogy szükségem van néhányszáz gigabyte helyre.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-28, 18:36:20
Ugye a P-ATA viynók között is a WD az ajánlott márka?
Rájöttem, hogy szükségem van néhányszáz gigabyte helyre.
PATA SATA mindegy, WD vagy Hitachi. :) (Illetve elég sokan a Seagate-et szeretik, én nem. :))
Igazából a lényeg az hogy ne Maxtor és ne Samsung legyen, illetve a kinézett vinyóknak nézz utána a neten, pl. a StorageReview-n.

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-28, 18:36:20
Ugye a P-ATA viynók között is a WD az ajánlott márka?
Rájöttem, hogy szükségem van néhányszáz gigabyte helyre.
Csak nem te is láttál igen jó áron 250 GB-os P-ATA WD winyót?
[spoiler]a PH!-s Gianni-nál: WD 250/PATA/8 mega dobozos 1 év garancia AKCIÓ: 15.900,-/db
Engem csak a 8 mega cache tart vissza tőle.[/spoiler]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Zsiga

Quote from: via_mala on 2007-01-28, 20:55:06
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-28, 18:36:20
Ugye a P-ATA viynók között is a WD az ajánlott márka?
Rájöttem, hogy szükségem van néhányszáz gigabyte helyre.
Csak nem te is láttál igen jó áron 250 GB-os P-ATA WD winyót?
[spoiler]a PH!-s Gianni-nál: WD 250/PATA/8 mega dobozos 1 év garancia AKCIÓ: 15.900,-/db
Engem csak a 8 mega cache tart vissza tőle.[/spoiler]
A 8 mega cache ugyan ne tartson vissza semmitől, szó szerint semmit nem számít a cache mérete.

Cobra

Azért egy 2Mb cache-es HDD lassabb valamivel, mint a 8Mb-os, de a 16Mb csak sűrű, nagy mennyiségű írásnál ad valami pluszt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#315
Quote from: Cobra on 2007-01-28, 22:07:26
Azért egy 2Mb cache-es HDD lassabb valamivel, mint a 8Mb-os, de a 16Mb csak sűrű, nagy mennyiségű írásnál ad valami pluszt.
Nem. Az egy másik kérdés hogy két különböző generációjú vinyó között van sebességkülönbség, de maga a cache ordas parasztvakítás. Egyetlen egy esetben ér valamit (akkorse sokat), ha épp annyi adatot másolsz a vinyóra ami pont belefér a cache-be, mert akkor a PATA teljes sávszélességét kihasználva megy át az a 2/8/16/32MB a vinyóra, és aztán onnan "szép lassan" íródik ki fizikailag a lemezre. (Ez konkrétan azt jelenti, hogy mondjuk egy 700MB-s iso első pár MB-ja 133MB/s sebességgel kerül a lemezre, a maradék meg 50MB/s körülivel.) (Szerk.: Azt el is felejtettem hogy ehhez megfelelő sebességű forrás is kell, ha DVD-ről vagy másik normál vinyóról másolsz akkor még ez a kis "előny" sem érvényesül.) De amint betelt, onnantól semmi értelme. Ja de, bocsánat, ha van olyan szerencséd hogy épp arra van szükséged ami éppen a vinyó cache-ében van, akkor az a 2/8/16/32MB adat ismét az elérhető legmagasabb, fantasztikus 133MB/s sebességgel fog átszáguldani a memóriába. ;)

kikuchiyo

Quote from: via_mala on 2007-01-28, 20:55:06
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-28, 18:36:20
Ugye a P-ATA viynók között is a WD az ajánlott márka?
Rájöttem, hogy szükségem van néhányszáz gigabyte helyre.
Csak nem te is láttál igen jó áron 250 GB-os P-ATA WD winyót?
[spoiler]a PH!-s Gianni-nál: WD 250/PATA/8 mega dobozos 1 év garancia AKCIÓ: 15.900,-/db
Engem csak a 8 mega cache tart vissza tőle.[/spoiler]

B*szki veszek hármat :)

[spoiler]Igazából a 320-asra pályáztam, de ez így jobban megéri, még akkor is, ha az áfát hozzá kell számítani.
Hogy kell egyébként ennél a fickónál vásárolni?
Felhívom, hogy háj, olvastam a hirdetést és érdekelne ez és ez a vinyó, ő megadja a koordinátákat, egy sötét parkolóban lerendezzük az üzletet, és mindenki örül?
Hogy lehet a garanciát érvényesíteni, ha gond van? Ad számlát? stb. stb.
[/spoiler]
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-28, 22:50:48
Quote from: via_mala on 2007-01-28, 20:55:06
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-28, 18:36:20
Ugye a P-ATA viynók között is a WD az ajánlott márka?
Rájöttem, hogy szükségem van néhányszáz gigabyte helyre.
Csak nem te is láttál igen jó áron 250 GB-os P-ATA WD winyót?
[spoiler]a PH!-s Gianni-nál: WD 250/PATA/8 mega dobozos 1 év garancia AKCIÓ: 15.900,-/db
Engem csak a 8 mega cache tart vissza tőle.[/spoiler]

B*szki veszek hármat :)

[spoiler]Igazából a 320-asra pályáztam, de ez így jobban megéri, még akkor is, ha az áfát hozzá kell számítani.
Hogy kell egyébként ennél a fickónál vásárolni?
Felhívom, hogy háj, olvastam a hirdetést és érdekelne ez és ez a vinyó, ő megadja a koordinátákat, egy sötét parkolóban lerendezzük az üzletet, és mindenki örül?
Hogy lehet a garanciát érvényesíteni, ha gond van? Ad számlát? stb. stb.
[/spoiler]
Gianni-nál minden annyiba kerül amennyi ki van írva, nincs +FA meg ilyesmi. :)
Vásárolni úgy tudsz, hogy írsz a PH-n a topicjába (PH! -> Apróhirdetések -> és meg fogod találni fent a kiemelt partnereknél), vagy írsz neki emailt.
Aztán a megbeszélt időpontban elsétálsz a cuccért a Móriczra. :)
Garipapírt/számlát emlékeim szerint nem ad, de nem igazán hallottam hogy bárkinek gondja lett volna vele eddig gari ügyben, korrekt arc, évek óta bizniszel a PH-n. Garit érvényesíteni úgy tudsz, hogy a megbeszélt gariidőn belül ha gáz van írsz neki.

Kuroi Tenshi

Ha garipapír kell, akkor nézz körül a depo.hu-n, az akciósak is
csak 1- max 2 eFt-tal drágábbak boltban.

Cloud

Sorry ha ezt nem ide kellene írnom.
Lenne egy kérdésem:  Volt egy X-boxom(sima nem 360) ami sajna meghalt.Nos nekem volt benne egy 80gb-os vinyó.Annyi lenne a kérdésem hogy meg lehet valahogy csinálni hogy a vinyóját belerakjam a pc-be.Próbáltam már, Bios felismeri de utána semmi.Gondolom valami  progi kellene hozzá...(A vinyó az jó, próbáltam másik X-boxban ott működött,más embernél a pc-n ugyanaz volt mint nálam...Valakinek valami ötlet?

Kuroi Tenshi

Sztem (nem értek konzolokhoz) xboxon más oprendszer és fájlrendszer van,
mint windows és fat/fat32/ntfs. Egy linuxos gép vagy egy virtuális gép futtatása
talán segít, de ez csak tipp.

Cobra

Ha az adatokat akarod lementeni, akkor max másik Xbox-szal (bár nem tudom kimásolhatóak-e az adatok). Ha csak simán használni akarod, akkor szerintem elég neki egy formatálás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cobra

Akkor lehet meghalt a PS/2 port, előfordul. Vegyél USB-s egeret (már ha van USB port a gépeden :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2007-01-29, 17:27:08
Ha az adatokat akarod lementeni, akkor max másik Xbox-szal (bár nem tudom kimásolhatóak-e az adatok). Ha csak simán használni akarod, akkor szerintem elég neki egy formatálás.

Simán akarom használni.Hisz mégiscsak egy 80GB-os vinyó....Az a gond hogy nem engedi a gép formázni.Ajánljatok valamilyen particionáló progit hátha azzal sikerül....

Selmo

Első körben MS-DOS 6.22-es indítólemez és fdisk. ;) Második körben mondjuk Win98-as indítólemezzel ugyanez. Harmadik nekifutásra partition manager.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Fdisk-et próbáltam.Nem működött...Particion manager-t megpróbálom...

Cobra

Bios rendesen felismeri a HDD-t?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Bios felismeri....MÁsnál is ezt csinálja.Viszont egy másik X-box-ban meg megy rendesen.

Cobra

Érdekes, nem tudsz egy képet csinálni a matricájáról, hogy mi van ráírva? Bár nem tudom mi értelme lenne, de lehet valami egyedi módosítást kaptak az Xbox-os HDD-k, és ezért nem működnek PC-ben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !