Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-03-23, 22:27:29
Quote from: Cloud on 2009-03-23, 22:12:48HD-t meg nagyon felejtsem el.
különben is azon a netbook-os óriási kijelzőn különösen sok értelme van a HD-s filmeknek :haha:
Persze tudom hogy kicsi a kijelzője. De esetleg ha itthoni nagy LCD monitorra rákapcsolom gépet az mindjárt más tészta. :D
(egyébként tudom hogy hardver nem bírja, ez csak egy észrevétel volt)

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-03-23, 22:33:34
Quote from: Fazék on 2009-03-23, 22:27:29
Quote from: Cloud on 2009-03-23, 22:12:48HD-t meg nagyon felejtsem el.
különben is azon a netbook-os óriási kijelzőn különösen sok értelme van a HD-s filmeknek :haha:
Persze tudom hogy kicsi a kijelzője. De esetleg ha itthoni nagy LCD monitorra rákapcsolom gépet az mindjárt más tészta. :D
(egyébként tudom hogy hardver nem bírja, ez csak egy észrevétel volt)
azt egy szóval sem mondtam, hogy a hardver nem bírja, ki nem mernék jelenteni egy ilyen csupán sejtésre alapozott elképzelést, itt ahol a rettegett Zsiga és K_T elvenen fölfalják a tájékozatlanokat :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-03-23, 22:12:48
A mostanában kapható olcsó netbookok(pl: FSC amit lehet kapni 60-70k-ért) mennyire bírják az ha egyfolytában mennek? (napi 15-18 óra)

Nem. Felejtsd el. FSC minit és Acer onet ne vegyél. 1-2 év alatt
széttöredezik a vacak műanyag háza, szétrepednek a monitor-
zsanérok a használattól.
Ha "asztali gépként", kizárólagosan azt használnád, akkor meg
főleg. Kicsi, kényelmetlen, a billentyűzete (főleg a 8.9"-eseknek),
rosszabb használni a kicsi felbontása miatt. Akkor inkább egy
használt, de jó 15"-es laptopot vegyél.

FullHD-t nem bírja az atom, de a HD-ready (720p) tartalommal
általában elboldogul.

Az Atom / netbook koncepció lényege az, hogy kicsi, könnyű,
de olcsó, nyugati szemmel eldobható alternatívát képezzenek
a szubnotikkal szemben gyerekeknek és iskolásoknak, az
akku-idejük is jó, de ezért a teljesítményt feláldozták: az
eredeti Pentium I óta ez az első intel-proci, amiben nincs
OoO, azaz soron kívüli végrehajtás, mert az is sokat zabál.
Az Atom egy nagyon egyszerű (a szintén 45nm-es Penrynhez
képest kilencedannyi tranzisztor van benne), olcsó, rendkívül
alacsony fogyasztású (netbookba való 2.4W-ot fogyaszt max),
de cserébe gyenge processzor (néhány benchmarkban elődje,
a 900MHz-es Celeron M ULV is veri).

Quote from: Fazék on 2009-03-23, 22:42:01
itt ahol a rettegett Zsiga és K_T elvenen fölfalják a tájékozatlanokat :D

om nom nom

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-23, 23:04:11
Quote from: Fazék on 2009-03-23, 22:42:01
itt ahol a rettegett Zsiga és K_T elvenen fölfalják a tájékozatlanokat :D

om nom nom
Hagyj nekem is pls. :D

Én

Megvettem a Sennheiser CX 300-at. Így eddig amit tapasztalok, hogy a rockzenén kívül minden nagyon szépen szól rajta, a rock/metal viszont olyan... mesterséges, idegen, nem tudom hogy fejezzem ki. Gondolom már nagyon megszoktam az előző típusú fülest (MX 360), mert vagy 2 évig olyat használtam. Majd megszokom ezt is :)
Az elektronikus zenét viszont nagyon zsírul viszi :cool:

Darkstar

QuoteDear FileFront User:


We regret to inform you that due to the current economic conditions we are forced to indefinitely suspend the FileFront site operations on March 30, 2009. If you have uploaded files, images or posted blogs, or if you would like to download some of your favorite files, please take this opportunity to download them before March 30th when the site will be suspended.


We would like to give a warm thank you to all of you who have been part of the FileFront communities we have built together. Your support has had a meaningful impact for all of us here at FileFront. Again, we want to give you a sincere "thank you" for your support over the years and wish you all the very best.


Keep gaming alive,

FileFront Management and Team.

Contact_us@filefront.com

Hogy áprilisi tréfa lesz-e belőle vagy sem, az majd kiderül.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

docx és xlsx formátumokat kezelő kiegészítő létezik MS office 2003-hoz? csak mert egy idióta partnercégünk ma meglepett minket egy xlsx formátumú árajánlattal én meg csak pislogtam, hogy ez meg mi akar lenni, google-ban megnéztem, fogtam a fejem, excel viewer már megnyitotta, de jó lenne, ha nem kéne most csak ezért lelo vennem egy office 2007-es csomagot, hanem meg lehetne oldani a megnyitását és szerkesztését office 2003-ban is

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-03-30, 21:00:32
docx és xlsx formátumokat kezelő kiegészítő létezik MS office 2003-hoz? csak mert egy idióta partnercégünk ma meglepett minket egy xlsx formátumú árajánlattal én meg csak pislogtam, hogy ez meg mi akar lenni, google-ban megnéztem, fogtam a fejem, excel viewer már megnyitotta, de jó lenne, ha nem kéne most csak ezért lelo vennem egy office 2007-es csomagot, hanem meg lehetne oldani a megnyitását és szerkesztését office 2003-ban is
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-03-30, 21:14:42
Quote from: Fazék on 2009-03-30, 21:00:32
docx és xlsx formátumokat kezelő kiegészítő létezik MS office 2003-hoz? csak mert egy idióta partnercégünk ma meglepett minket egy xlsx formátumú árajánlattal én meg csak pislogtam, hogy ez meg mi akar lenni, google-ban megnéztem, fogtam a fejem, excel viewer már megnyitotta, de jó lenne, ha nem kéne most csak ezért lelo vennem egy office 2007-es csomagot, hanem meg lehetne oldani a megnyitását és szerkesztését office 2003-ban is
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466
:merci:

nem tudom miért nem a főoldalon kerestem, office.microsoft.com-on próbálkoztam, de ott vagy elveszett a sok frissítés között, hogy nem szúrtam ki, vagy jól elrejtették. :)

Fazék

#2799
sztetek egy ilyen megérheti 40k-ért? simán tv mellé leraknánk filmlejátszáshoz. van esély, hogy ez lejátszik mindent (filmjeim 98%-át) frankón? 720p, 1080p-s filmek, sorozatok, ilyesmikre gondolok. csak mert a külön midi/media gép helyett mégiscsak hajlanék egy ilyen kompaktabb megoldás irányába. van esély, hogy ez tényleg működő alternatíva legyen?
még azért azt persze ellenőrzöm, hogy mennyire megbízható a gyártó, mennyire esélyesek a firmware frissítések.

szerk: innen leszedtem a kézikönyvét, részlet belőle:
Quote• Even though a video file format is corresponding to the above table, a certain video file
may not be played-back properly in case that the resolution and transferring rate of the
video file is over specific value.
• Even though video file format is one of the above classification, a certain video file is
not played if the file is encoded with GMC or QPEL option.
• AVI(Audio Video Interleaved) is a container format. This means that it may contain
many different combinations of codec. So, even if this device supports most of AVI files,
but, there could be AVI files not played back properly.
leginkább a középső rész aggaszt, ha jól tudom a sorozatok jó része ilyen kódolással jön ki... jól érzem a problémát?

szerk2: rengeteg lejátszónál találkozom ezzel a második kitétellel, mi olyan marhára különleges ezekben, hogy csak a lejátszók igen apró töredéke tud csak megbirkózni velük? :confused:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-03-31, 18:58:22
szerk2: rengeteg lejátszónál találkozom ezzel a második kitétellel, mi olyan marhára különleges ezekben, hogy csak a lejátszók igen apró töredéke tud csak megbirkózni velük? :confused:

Nagyon egyszerű. Ezek a hardveres dekódoló chipen múlnak,
ha az ismeri azt a típusú tömörítést, és jól megírták hozzá a
firmwaret-drivert-lejátszót, akkor az megy hardverből.
De ha nem megy, akkor a bennük lévő 200-500MHz-es
arm proci kevés hozzá -- ld asztali gépeken, ahol brute-force,
a proci számolja, a fullHD egyes tömörítéseihez egy erős
kétmagos 1.5-2GHz-es proci kell, az arm pedig sokkal gyengébb
annál (arm = advanced risc machine, risc = reduced instruction
set, rakás utasítást nem ismer, ami x86 hagyományos pckben
rég benne van.)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-31, 20:56:49
Quote from: Fazék on 2009-03-31, 18:58:22
szerk2: rengeteg lejátszónál találkozom ezzel a második kitétellel, mi olyan marhára különleges ezekben, hogy csak a lejátszók igen apró töredéke tud csak megbirkózni velük? :confused:

Nagyon egyszerű. Ezek a hardveres dekódoló chipen múlnak,
ha az ismeri azt a típusú tömörítést, és jól megírták hozzá a
firmwaret-drivert-lejátszót, akkor az megy hardverből.
De ha nem megy, akkor a bennük lévő 200-500MHz-es
arm proci kevés hozzá -- ld asztali gépeken, ahol brute-force,
a proci számolja, a fullHD egyes tömörítéseihez egy erős
kétmagos 1.5-2GHz-es proci kell, az arm pedig sokkal gyengébb
annál (arm = advanced risc machine, risc = reduced instruction
set, rakás utasítást nem ismer, ami x86 hagyományos pckben
rég benne van.)
ezt én értem, de én most konkrétan erre a kettőre, a qpel és gmc kódolásra kérdeztem rá, hogy miért mindig ez a kettő a kivétel? ezekhez túl drága lenne a dekódoló chip vagy mi a fenéért olyan különlegesek pont ezek?
eddig akárhány divx-es dvd-lejátszónk volt, mindegyikből kispórolták ezen kódolások támogatását

Zsiga

Mindkettő eszi a processzort (vagyis igen, túl drága lett volna erre is felkészíteni a chipet), és mivel régebben nem volt divat ezért csak mostanában kezd beszivárogni a hardveres dekóderchipekbe. Egyébként működnek ezek a kis lejátszók, amiről sok jót hallottam az a WD TV nevű kicsi, meg a Popcorn Hour nevű kicsit nagyobb célszerszám. Én csak azért ne álltam át ilyenre mert értelmes árkategóriában egyiken sincs analóg 5.1 kimenet, magyarul a mostani hangcuccommal csak sztereóban nézhetném a filmeket, ami meg nem jó (in b4 tl;dr, te pont ugyanezért nem fogod megvenni).

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-03-31, 23:22:47
Mindkettő eszi a processzort (vagyis igen, túl drága lett volna erre is felkészíteni a chipet), és mivel régebben nem volt divat ezért csak mostanában kezd beszivárogni a hardveres dekóderchipekbe. Egyébként működnek ezek a kis lejátszók, amiről sok jót hallottam az a WD TV nevű kicsi, meg a Popcorn Hour nevű kicsit nagyobb célszerszám. Én csak azért ne álltam át ilyenre mert értelmes árkategóriában egyiken sincs analóg 5.1 kimenet, magyarul a mostani hangcuccommal csak sztereóban nézhetném a filmeket, ami meg nem jó (in b4 tl;dr, te pont ugyanezért nem fogod megvenni).
nem a szobámba kellene, a szobámban nekem tökéletesen megfelel a gép, engem nem zavar a ventilátorhang, a szülőknek gondoltam ezt a kis készüléket.
csak mert az eddig 11 évet hűen kiszolgált Sony tv-nk kezdi megadni magát a nappaliban és jóatyám tervezi egy 100+ centis lcd tv vételét, amihez ha már van, akkor nem ártana egy ilyesmi lejátszó egység is, hadd élvezzem már ki én is időnként az előnyeit :D
de a nappaliban csak 2 hangfal van a hi-fi-hez, nem is tervez apám többet, nem is akarom lecipelni a hangrendszeremet azon 1-2 alkalommal amikor én néznék a tv-n valamit, szóval jelen esetben nem lenne gond az analóg 5.1 kimenet hiánya :)


Fazék


Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-03-31, 21:01:28
ezt én értem, de én most konkrétan erre a kettőre, a qpel és gmc kódolásra kérdeztem rá,

Az alap mpeg2, mpeg4 és mpeg4/10 (avc/h264) már x éves, közismert,
elterjedt szabványok. Ahhoz tervezik a hardvert, ami megintcsak
egy időbe kerülő folyamat. qpel és gmc-ről most hallok először, úgy
látom mindkettő motion compensation bővebben qpel-re azt, hogy az
mpeg4/2 (asp)-n belüli ritkán használt fícsör, ami jelentősen tudja
csökkenteni a méretet, de ezért cserébe sokkal erősebb hardver
kell az enkódolásához és a dekódolásához
. Tehát nem az ilyen kis
gyenge célhardvereknek való.

Próféta

Random bit: a régi jó Yamada DVX-6700 játékosomhoz volt (van?) olyan barkács firmware, ami a qpelt vitte, meg olyan, ami a gmc-t, de olyan nem, ami mindkettőt, mert a két kód nem fért bele egyszerre :) A qpelesre valamelyik xvidnél szükségem is volt.

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-31, 20:56:49
az arm pedig sokkal gyengébb
annál (arm = advanced risc machine, risc = reduced instruction
set, rakás utasítást nem ismer
, ami x86 hagyományos pckben
rég benne van.)

Uhh, ezt nagyon félreérted. Lrn2 CISC vs RISC.

A tipikus ARM processzorok számolási teljesítménye valóban gyengébb, mint egy tipikus x86-é, de ennek az oka részben az alacsonyabb órajel (well, duh), részben a lebegőpontos egység és a vektoros (SIMD) kiegészítések hiánya, amik videodekódoláshoz nem ártanak. De még egyszer mondom, hogy a RISC nem ezt jelenti.

Azonos órajelen bizonyos művelet-típusoknál egy ARM szerintem még le is hagyna egy Pentiumot.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-01, 01:45:27
De még egyszer mondom, hogy a RISC nem ezt jelenti.
"Régen" tényleg nem ezt jelentette, de ma már gyakorlatilag az asztali gépek CPU-ja sem CISC a régi értelemben. Amit manapság konyhanyelven RISC-nek hívnak, az akár azt is jelentheti, amire K_T gondol (pl. megizzad a diszkrét koszinusz transzformációtól), annyira elmosódott a dolog.

kikuchiyo

Ha már bele akarunk menni, akkor a mai x86-ok mélyén egy* RISC-oid mag lapul, ami kifelé az x86 utasításkészletet hazudja. :)
Egyébként tényleg, elmosódott mára a dolog, talán nincs is jelentősége, az ARM nevében a RISC gyak. történelmi örökség. Annyi mondjuk biztosan él még belőle, hogy az ARM a mai napig load/store architektúrájú, ami egy gondolkodás nélkül portolt / rosszul optimalizált algoritmusnál jelentős teljesítménybeli hátrányt jelenthet.



*vagy több...
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#2811
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-01, 01:45:27
Uhh, ezt nagyon félreérted. Lrn2 CISC vs RISC.

Egyik mondatoddal azt mondod, hogy én értem félre, következő
mondatodban pedig alátámasztod, hogy miért van igazam? Lolwut?

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-01, 01:45:27
a lebegőpontos egység és a vektoros (SIMD) kiegészítések hiánya, amik videodekódoláshoz nem ártanak.

Pontosan, nincs benne se x87, se egyéb SIMD- és arra
alapuló kiegészítések (SSE-k), MMX, stb, hacsaknem egy
SoC-ben melléintegrálnak egy koprocesszort. 


És igen, ezt jelenti a RISC, szemben a CISC-kel.


Quote from: kikuchiyo on 2009-04-01, 01:45:27
Azonos órajelen bizonyos művelet-típusoknál egy ARM szerintem még le is hagyna egy Pentiumot.

Bizonyos -- ott a lényeg.
Egy modern ARM, valamelyik újabb Cortex a fejlesztésekkel bizonyos
műveleteknél hozhat annyit vagy akár többet is, mint egy azonos
órajelű őspentium -- de más műveletekben viszont, amiket nem tud
egyben végrehajtani, csak több részre bontva, s ott viszont alaposan
lemarad.

kikuchiyo

Hagyjuk.

Más: nektek nincs az az érzésetek, hogy ez a Conficker vagy mi a túró, ami miatt a Magyar Királyi Posta két napig nem meri bekapcsolni a számítógépeit, minden idők legnagyobb áprilisi tréfája?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-01, 01:19:34qpel és gmc-ről most hallok először
hát igen, szgépnél francot se érdekel, de én már az első dvd-lejátszó vételnél kiszúrtam (persze csak vétel után), hogy tv-sorozatoknál ebből szopás lesz nekem, mert igencsak darabosan játssza le, szóval ezért is vettem mihamarabb nagy monitort a notebook-hoz, mert tv-n nem lehetett megnézni house, stb aktuális tvrip-eket, mert szinte mind gmc vagy qpel (már nem emlékszem melyiket) támogatást igényelt  :bruhuhu:

Fatal

Quote from: Darkstar on 2009-03-26, 01:54:40
Hogy áprilisi tréfa lesz-e belőle vagy sem, az majd kiderül.
Úgy tűnik, csak april-roll volt.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

kikuchiyo

Mai tanulság: a LaTeX nem igazán alkalmas névjegykártyák készítésére. De nekem, akinek annyi érzéke van a grafikai munkákhoz, mint Prófétának a lírai címek fordításához, nem nagyon volt más választásom.
Failure is the default option

Én

Érdekes jószág ez a virtualdubmod, itt nézem hogy mi a rákért rossz formátumban menti a fájljaimat, aztán rájövök, hogy ha azt mondom aviban mentse, akkor ogm-et ment, ha ogm-et mondok akkor pedig avi lesz... :lame:

Fazék

#2817
a legolcsóbb 8-port-os gigabites switch ugye semmivel sem rosszabb, mint párezer forinttal drágább (edimax, asus, smc, stb) társai? D-Link DGS-1008D-re gondolok itten.
illetve milyen szempontokból kevésbé jó egy nála 80%-kal drágább Linksys SD2008-cal szemben?

Cobra

#2818
Nagyon nagy különbségek szerintem nem lehetnek, ráadásul D-Link eléggé összeszedte magát a routerek terén, Linksysnél meg lassan már csak a nevet kell megfizetni. Azért egy Linksys valószínűleg kisebb eséllyel hibásodik meg, de ez szerencse kérdése ugye.
Szeritnem 10k-ért az a D-Link kíváló vétel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Olyan is van ám, hogy masszív adatmozgatásnál az olcsóbb switchek eldobálgatnak kereteket. A multicastot se csinálják mindig jól / hatékonyan. Meg nem is távmenedzselhetőek, bár az emlékeim szerint jóval magasabb árnál kezdődik.
Ellenben egyáltalán nem biztos, hogy ebből neked problémád lesz, szóval szerintem is megveheted a D-Linket (aztán majd jön K_T meg Zsiga, és felvilágosítanak).