Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cobra

Ahogy most olvasgatom, az SD2008 olyanokban jobb, amikre egy LAN partyn semmi szükség. Pl nagyobb távolságokra megbízhatóbb adatátvitel, jobb flow control (D-Linken max nem másolgatunk játék közben a háttérben).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2009-04-11, 18:08:23
Olyan is van ám, hogy masszív adatmozgatásnál az olcsóbb switchek eldobálgatnak kereteket. A multicastot se csinálják mindig jól / hatékonyan. Meg nem is távmenedzselhetőek, bár az emlékeim szerint jóval magasabb árnál kezdődik.

Jóval magasabb árnál ám, olyan 3-5× árnál.
Egy lanpartyra pedig ezek nem szükséges fícsörök, nem max sávszélen
fog torrentezni a társaság egyik fele játék közben. Több egyidejű fájl-
másolásra meg már ez is sokkal több, mint a 10/100 switchek, és ha
megint mindenki egy-egy gépről másol egyszerre, akkor annak a
gépnek a winyója lesz a szűk keresztmetszet.

Fazék

#2822
van a wd10eacs-nél gazdaságosabban ("környezetbarátabban") üzemelő vinyó hasonlóan elfogadható áron?
csak mert kezdek kifogyni a rohadt háttértárból és azt hiszem egy újabb nagyobb vinyó vételére kerül sor 1-2 hónapon belül és érdekelne, hogy hol tartunk.
a sebesség, elérési idő, stb tényleg nem számít nekem, csak hogy keveset fogyasszon, tartós legyen.
hmm most látom már létezik wd10eads is. wd oldala szerint specifikációk tekintetében egyezik a két generáció, csak a cache mérete tér el az eads-ek javára, de árban mégis egyezik az eacs árakkal, sőt, van ahol jobb is. hol a buktató?
több helyen azt olvasom, hogy a samsung f1 halkabb és kevésbé melegszik, hol az igazság hát?

Kuroi Tenshi

Zsiga a nagy WD-fan, ő tudja jobban megmondani, de
mintha az EADS-ben már nagyobb (500-as) tányérok
lennének, tehát az 1TB-os 3 helyett 2 tányéros. Azaz
valamivel gyorsabb, valamivel kevesebbet fogyaszt és
kevésbé melegszik, de egyiknél sem egetverő különbség.

Samu F1 nehezen lesz halkabb és hűvösebb, mivel 7200-
as; samu ecogreen talán.

Fazék

#2824
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-14, 23:15:47
Samu F1 nehezen lesz halkabb és hűvösebb, mivel 7200-
as; samu ecogreen talán.
argep.hu-s ajánlatoknál az f1 is ott volt az ecogreen elnevezés mellett, természetesen azon f1-esekre gondoltam, mármint ecogreen-re mármint mittoménhogyhíjjákra gondoltam
lásd itten: http://www.argep.hu/main.asp?suche=ecogreen&x=0&y=0

Kuroi Tenshi

Hacsaknem valami storagereview-s vagy hasonló teszt az
egyiket hozza ki abszolút nyertesnek (kétlem), ilyen rövid
időn megbízhatósági adatok sincsenek, tehát innentől már
csak preferencia kérdése, hogy wd gp vagy samu ecogreen.

Cobra

Hitachi E7K1000 -t is nézd meg. Szoftverrrel ráadásul lehet állítani többmindent, pl hogy gyorsabb legyen az elérés, vagy halkabb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-04-15, 00:59:51
Szoftverrrel ráadásul lehet állítani többmindent, pl hogy gyorsabb legyen az elérés, vagy halkabb.
Mint minden vinyónál. :)

Fazék : EACS 250GB-s tányérokkal kezdte, aztán nemtom pontosan mikor átálltak 334-re, EADS 334-en indított és elvileg mostanában térnek át 500-as tányérokra, de sajnos tuti infóm nincs hogy melyik héttől, vagy milyen szériaszámot kell nézni. Ami biztos hogy a 2TB-s EADS-ben már az 500-as tányérok vannak.
Viszont ha a sebességkülönbség tényleg nem érdekel akkor tökmindegy, annyira minimális a különbség hangban és melegedésben.

Samukra én allergiás vagyok, túl sokat láttam már megdögleni.


Fazék

#2829
PINK színű 250GB-os My Passport Essential 2,5"-os, adapter nélkül működő külső vinyókat "osztogatnak" bruttó ~16k-ért egy csomó boltban. röpke 20%-kal olcsóbb, mint az egyéb színű változatok alapára. ugyebár egyedüli szépséghibája, mint már írtam, hogy pink színben adják.
tényleg ennyire hiúak az emberek, hogy csak azért mert pink színű, inkább nem ezt veszik, hanem a jóval cool-abb, de 4k-val drágább fekete, stb színűt?  :gyagya:

bezzeg 2 hónapja, amikor én akartam venni külső, könnyen hordozható vinyót, akkor nem volt ebből egy darab se :3x3:

Selmo


A tökéletesség unalmas.


Fazék


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

AACS halkabb és kevesebbet fogyaszt, de lassabb (5400RPM);
AAKS kevésbé halk, többet fogyaszt és jobban melegszik,
viszont gyorsabb (7200RPM). Ha pl. csak média, back-up,
egyéb adattárolásra használod, akkor sztem AACS: igaz, hogy
lassabb, de a pár évvel ezelőtti normál 7200RPM-es winyókkal
közel egy sebességet ér el; ha viszont oprendszer kerül rá
vagy olyan nagyobb fájlok, amik jobb lenne, ha gyorsabban
töltődnének be, akkor AAKS.

kikuchiyo

Letöltöttem egy setup.exét, ami bizonyítottan vírusos. TC-ben Ctrl-PgDn-nal megnyitva láthatóvá válik, hogy a tartalma egy másik setup.exe és egy is65456.exe, ami nyilván a vírus.

Kimásoltam a belső setup.exét és lefuttattam rajta egy víruskeresőt, aszongya nincs benne.

Merjem elindítani? :D

A helyzet értékeléséhez hozzátartozik, hogy egy olyan játékról van szó, amire régóta vágyom.
Failure is the default option

Damnatus


kikuchiyo

#2837
drod tcb

szerk: mondjuk már mindegy... :D

úgy néz ki, nem volt vírusos. (ez mehet a híres utolsó mondások közé)
Failure is the default option

Fazék

http://index.hu/tech/2009/06/12/bongeszo_nelkul_jon_a_windows_7/

ez már nevetséges...
igen, majd még az MS reklámozza is a sok egyéb böngészőt. hogyne. egyáltalán mi alapján döntik el, hogy mik legyenek felajánlva? persze gondolom a 2% használat fölöttiek. akkor mi lesz az induló kicsikkel? azoknak úgysem lesz elég pénzük perelni a böngésző maffiát? vagy mi? :haha: ezek teljesen hülyék? ilyen elszállt agyú embereket... hihetetlen.

remélem az EU se gondolja komolyan ezeket a szabályzásokat, és csak azért csinálja, hogy pénzt csikarjon ki a MS-ból, mert szinte már a költségvetés elvárt részét képezik a Microsoft-tól beszedett bírságok :haha:

NLZ

Ha nincs IE, akkor hogy szedjük le a többi böngészőt? :D
[reserved]

Flaser

Quote from: NLZ on 2009-06-12, 17:09:08
Ha nincs IE, akkor hogy szedjük le a többi böngészőt? :D

ftp-n, vagy mégjobb simán egy repository-ból...
...jah, bocs ez egy másik OS.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Aktuális hír, hogy ma kapcsolták le az Egyesült Államokban a földfelszíni analóg TV-adást.

Adózzunk egy perces néma felállással a magyar TV-sugárzás elmaradott helyzetének...
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Fazék on 2009-06-12, 10:38:41
remélem az EU se gondolja komolyan ezeket a szabályzásokat, és csak azért csinálja, hogy pénzt csikarjon ki a MS-ból, mert szinte már a költségvetés elvárt részét képezik a Microsoft-tól beszedett bírságok :haha:
Egyrészt. :)
Másrészt annak nagyon szerintem van értelme, hogy az OEM-ek előtt nyitva álljon a lehetőség, milyen böngészővel szállítják a Windowsos gépet.
Az persze nyilván irreális, hogy boltban megvéve és feltelepítve a Windows 7-t, az megkérdezze tőlem, hogy vajon az IceWeasel vagy a Flock browser a kedvencem...

Egyébként évekkel ezelőtt tök sok értelme lett volna, ha valahogy - pl. földindulásszerű szankciókkal - meg tudják akadályozni, hogy a Microsoft az OS monopóliumával visszaélve a webet is saját kezébe vegye. De most már egy ideje szvsz lényegében tárgytalan a dolog.

NLZ

Quote from: Próféta on 2009-06-13, 01:13:06
Quote from: Fazék on 2009-06-12, 10:38:41
remélem az EU se gondolja komolyan ezeket a szabályzásokat, és csak azért csinálja, hogy pénzt csikarjon ki a MS-ból, mert szinte már a költségvetés elvárt részét képezik a Microsoft-tól beszedett bírságok :haha:
Egyrészt. :)
Másrészt annak nagyon szerintem van értelme, hogy az OEM-ek előtt nyitva álljon a lehetőség, milyen böngészővel szállítják a Windowsos gépet.
Az persze nyilván irreális, hogy boltban megvéve és feltelepítve a Windows 7-t, az megkérdezze tőlem, hogy vajon az IceWeasel vagy a Flock browser a kedvencem...

Egyébként évekkel ezelőtt tök sok értelme lett volna, ha valahogy - pl. földindulásszerű szankciókkal - meg tudják akadályozni, hogy a Microsoft az OS monopóliumával visszaélve a webet is saját kezébe vegye. De most már egy ideje szvsz lényegében tárgytalan a dolog.
IceWeasel már csak a Debian verzió neve, a Windózra is felmenő multiplatform verzió az IceCat névre lett átnevezve.
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2009-06-13, 01:30:11
Windózra is felmenő multiplatform verzió az IceCat névre lett átnevezve.
Na, akkor ma is tanultam valamit. Sőt, azt se tudtam, hogy egyáltalán van Windowsra; azt hittem, csak a Debianosok ennyire elvetemültek. Már megérte hozzászólnom. :merci:

De amire rá szerettem volna mutatni, hogy úgyis sírni fognak, ha nem lesz minden hót obskúrus browser benne a választékban. Objektíven pedig nagyon nehéz meghúzni a határt, hogy mennyire sikeres vetélytársait kínálja fel kötelezően a Microsoft, és kiket lehet hanyagolni. Mondjuk az számít, kinek van elég pénze perre / EU-s eljárásra?

NLZ

Én se tudtam, csak gúgliztam egyet. :D  Sőt, most hallottam először erről az egészről.
[reserved]

Fazék

akurvaéletbe. azt hiszem megtapasztaltam életem első vinyóelfüstölését. egy kicsikét frászt kaptam  :zomg:
olyan jó kis impossible mission-ös "ez a szalag 10mp-en belül megsemmisíti magát" hangot adott és szabályosan nekiállt füstölni az asztalon  :appl:

Zsiga


Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-06-14, 14:46:43
:zomg:
Details pls.
a régi vinyómat akartam visszarakni a notebook-omba, hogy odaadjam havernak, aki összeállít belőle egy tesztszervert, amit tudunk használni CS:S, L4D, CoD4, illetve hasonló játékokra, hogy ne kelljen bérelni sok pénzért.
a vinyót szépen egy átalakítóval, (amivel eddig hibátlanul működött,) egy külső rack-be raktam, hogy kellően letisztítsam átadás előtt.
total commander-ben szépen kiadtam kezdetnek egy shift+del parancsot pár könyvtárra, elindultam le a konyhába, amikor egy erősödő sípoló hangot hallok, mintha kb 10x-es sebességgel kezdene pörögni a vinyó, elkezdett füstölni mint állat, visszarohantam az asztalhoz, rohadtgyorsan lehúztam róla a tápot, de félek tőle, hogy ez már nem sokat segített.

most azon gondolkodom, hogy megpróbáljam-e beüzemelni újra, illetve merjem-e még használni a külső rack-et...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !