Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-07-22, 16:28:26
Lol tényleg? Akkor valami régebbi verzió, vagy mi? A mostani iGo 8-astól a hajamat téptem Olaszban, ezt a Miot meg szerettem. Amúgy mindenhol azt írják szoftvernek, hogy MioMap, az most akkor ugyanaz, vagy mi van?
Igen, az az előző verzió, az iGO 2006 (már ha az van rajta ami a linkeden a fényképeken). Nem is tudtam hogy árulnak még azzal gépeket. :)
Egy-két napig én is téptem a hajam amikor lecseréltem a 2006-ot 8-ra, de meg lehet szokni.

.Attila

A C520 mellett döntöttünk, még ma elugrom érte a boltba.
:merci: az ajánlásokért.

Darkstar

Quote from: motifator on 2009-07-22, 16:28:26
Lol tényleg? Akkor valami régebbi verzió, vagy mi? A mostani iGo 8-astól a hajamat téptem Olaszban, ezt a Miot meg szerettem. Amúgy mindenhol azt írják szoftvernek, hogy MioMap, az most akkor ugyanaz, vagy mi van?
QuoteMio ... Mio...
There's your reason :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga


Cobra

Tudtommal az iGo 2006-hoz már nem adnak ki térképfrissítést, de javítsatok ki, ha rosszul tudom. 2007-es térképpel meg nem sokra mész, főleg itthon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Rá kell kérdezni hogy mikori térkép van rajta, de én is úgy tudom hogy nem nagyon frissítik már (aztán hogy a Mio mennyire nyúl bele a programba meg a térképbe az egy másik kérdés), én is azért váltottam mert nem találtam újabbat.

Próféta

A régi MioMap valóban egy iGo, és marha jó szoftver.
De a Mitac/Mio/hogyishívják valahogy összeveszett a NavNGoval, és az új MioMap szoftver már nem az iGo átbrandolása, hanem valami saját borzalom. Térképfrissítés pedig csak ehhez az új programhoz jön. Félek, hogy elkéstem, de én azt ajánlottam volna .Attilának, hogy bármilyen iGósat, csak ezt ne :)

.Attila

Mivel már megvan a ketyere...
De majd meglátjuk, mire jutunk ezzel.

Cobra

Csak tudnám akkor miért kérdeztél meg minket, ha úgyse vettétek figyelembe az ajánlásokat. Mindegy, a beragadt készletet is el kell valakinek adni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2009-07-23, 08:43:35
Csak tudnám akkor miért kérdeztél meg minket, ha úgyse vettétek figyelembe az ajánlásokat. Mindegy, a beragadt készletet is el kell valakinek adni :)

Gúnyos megjegyzéseidet igazán megtarthatnád magadnak, ez nem az a topic.
Egyébként a C520-at szerinted nem ajánlotta itt senki? Akkor olvass vissza.
FYI a Garmin készülékei, amiket te ajánlottál, 55-60ezer Ft-nál kezdődnek. Az már egyszerűen sok volt. (Van egy 38ezres, aminek a képernyője kicsi, így aligha jöhetett szóba.)

.Attila

Ez itt érdekes lehet vagy hanyagolandó?
Megnéztem, a jelenlegi készülékben a szerbiai és a bulgáriai térkép mindkettő 2007. januári.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2009-07-23, 13:20:10
Ez itt érdekes lehet vagy hanyagolandó?
Megnéztem, a jelenlegi készülékben a szerbiai és a bulgáriai térkép mindkettő 2007. januári.
Kérdezd meg mikori, ha frissebb akkor mindenképp érdemes lehet beszerezni.
Btw. azt javaslom hogy friss papír alapú térkép azért legyen nálatok, az a biztos, tőlünk keletre-délre gyakran erősen hiányosak a navigációs térképek. (Mondjuk attól függ mennyire akartok eldugott helyekre menni autóval, ha csak végigmentek autópályán a tengerpartig és ottmaradtok arra biztos jó a gps is.)

.Attila

Quote from: Zsiga on 2009-07-23, 13:42:14
Quote from: .Attila on 2009-07-23, 13:20:10
Ez itt érdekes lehet vagy hanyagolandó?
Megnéztem, a jelenlegi készülékben a szerbiai és a bulgáriai térkép mindkettő 2007. januári.
Kérdezd meg mikori, ha frissebb akkor mindenképp érdemes lehet beszerezni.
Btw. azt javaslom hogy friss papír alapú térkép azért legyen nálatok, az a biztos, tőlünk keletre-délre gyakran erősen hiányosak a navigációs térképek. (Mondjuk attól függ mennyire akartok eldugott helyekre menni autóval, ha csak végigmentek autópályán a tengerpartig és ottmaradtok arra biztos jó a gps is.)

Szófiába rokonság, ill. tengerpartra, ismert helyre.
Papíralapú térkép is van. A DreimGO oldala szerint a legfrissebb térképük 2008. januári.
De akkor ez most más szoftver vagy mi a szösz?

Zsiga

Nemtom mi az a DreimGO, ránézésre iGO klónnak tűnik, pont mint a régi MioMaps. Valószínűleg kompatibilisek egymással a térkép-filejaik, de nem merem biztosra mondani. Szerintem írj egy emailt a speedshopnak és kérdezd meg, ha ők garanciát vállalnak rá hogy jó az a térkép a gépedhez, és egy évvel frissebb mint a mostani, akkor megérheti azt a párezret.

.Attila

#2924
Oda van írva, hogy C520.
Felhívom őket.

szerk.: ami a boltban kapható, abban a szerb és a bolgár térkép 2007-es. Lehet, hogy kicsit frissebb, de nem sokkal, így csak ezért most nem érdemes frissíteni.

Cobra

Egyedül motifator írta a Miot, ő is egy 2007-es ny-európai útnál szerzett tapasztalatból, ami igen messze van egy idei dél-kelet-európaitól. De teljesen mindegy, megvettétek, csak sajnos se itthon se Kelet-Európában nem lesznek rajta a frissebb utak (pl itthon M6, M0 északi része). Ha szerencséd van, akkor találsz valami crackelt szoftvert hozzá, amivel hozzájuthatsz 2009-es térképekhez (meg iGo8-hoz, mert csak az alá lesz TopMap-os K-Európa térkép)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bicskei

egy jó féle fotoshop linkkel megdobhatna valaki
Ultras liberi

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Moha


NLZ

[reserved]


Selmo

Teljesítmény/fogyasztás arányában melyik jobb, AMD 5050e vagy Intel E5300? Megéri az Intel a +20W-ot?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2009-07-30, 04:40:36
Megéri az Intel a +20W-ot?

Honnan veszed, hogy +20W?? A TDP számítása és jelentése eltérő
a két gyártónál, nem összehasonlíthatóak. Az 5300 terheletlen
fogyasztása alacsonyabb, mint az 5050e-é, bármilyen meglepő;
sőt, könnyen lehet, hogy a terhelt is jobb. Kb egy éve volt egy
összehasonlítás valamelyik tesztoldalon, BE-2400 + 690G vs E4300
+ 965G. Fogyasztásban, teljesítményben is az intel procija nyert;
az 5300 pedig már 45nm-es, jóval alacsonyabb fogyasztású.

Cobra

Sajnos az Intel kevesebber fogyaszt valamivel. Az E5300 gyorsabb is az 5050e-nél, kérdés mennyivel drágább alaplappal együtt és hogy neked megéri-e a felárat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-30, 09:58:37
A TDP számítása és jelentése eltérő
a két gyártónál, nem összehasonlíthatóak.
:falba:

Quote from: Cobra on 2009-07-30, 11:06:07
Sajnos az Intel kevesebber fogyaszt valamivel. Az E5300 gyorsabb is az 5050e-nél, kérdés mennyivel drágább alaplappal együtt és hogy neked megéri-e a felárat.
1 árban vannak, azért kérdeztem. De akkor marad az Intel, abban úgyis 2Mb L2 van.

A tökéletesség unalmas.

Bicskei

vmi GPU problémát ír az egyik programom meg h grafikus kártya ez mi  :wtf:??
Ultras liberi

Selmo

Konkrét hibaüzenet nélkül:  :mittomen:

A tökéletesség unalmas.

Bicskei

ezt írja ki
"A Photoshop problémát észlelt az illesztőprogramban, ezért átmenetileg letiltotta a grafikus feldolgozói egység (GPU) által végzet javításokat.Ellenőrizze a grafikus kártya gyártójának a webhelyén, hogy van-e újabb verziója a grafikus kártya szoftverének.

A grafikus feldogozói egység által végzett javítások a Beállítások menü Teljesítmény panelén engedélyezhetők."

ezt írta ki.
bocsi h ilyennel zaklatom a népet de az ilyesmihez totál hülye vagyok.
Ultras liberi

Kuroi Tenshi

hát akkor
Quotea grafikus kártya gyártójának a webhelyén, hogy van-e újabb verziója a grafikus kártya szoftverének.

azaz szedjé' újabb drájvert!

Bicskei

sejtettem h azt kéne de milyet? és honnan? stb béna kérdés vetődik fel bennem.
Ultras liberi