Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Moha

Microsoft klienst használjon a harapós nyúl! :P
Igazam van, Fazék?

Fazék

Quote from: Moha on 2010-01-11, 19:33:18
Microsoft klienst használjon a harapós nyúl! :P
Igazam van, Fazék?
yup

amúgy közben végre megoldódott a probléma, annyi, hogy a kedves msn online felületnek beletelt pár órába mire frissült az adatbázisuk és újra megjelentek a kitörlendő (és ezáltal végre kitörölhető) kontaktok :)

Fazék

#3362
az 1$-os kérdés:
hogyan tudom elérni win7 alatt, hogy ne olyan kb az ikon negyedét kitakaró böszömnagy nyilakkal jelezze, hogy ez bizony csak egy parancsikon?
biztos marha egyszerű, de én még nem jöttem rá...

Draconire

Quote from: Fazék on 2010-01-13, 01:51:32
az 1$-os kérdés:
hogyan tudom elérni win7 alatt, hogy ne olyan kb az ikon negyedét kitakaró böszömnagy nyilakkal jelezze, hogy ez bizony csak egy parancsikon?
biztos marha egyszerű, de én még nem jöttem rá...

http://www.sevenforums.com/tutorials/10945-shortcut-arrow-change.html

Fazék

Quote from: Draconire on 2010-01-13, 01:57:25
Quote from: Fazék on 2010-01-13, 01:51:32
az 1$-os kérdés:
hogyan tudom elérni win7 alatt, hogy ne olyan kb az ikon negyedét kitakaró böszömnagy nyilakkal jelezze, hogy ez bizony csak egy parancsikon?
biztos marha egyszerű, de én még nem jöttem rá...

http://www.sevenforums.com/tutorials/10945-shortcut-arrow-change.html
thank you dear sir. IOU 1$


Makos


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Ez már röhejes, hogy mit meg nem engednek maguknak... meg az állam nekik. :ejj:
Háttérzenéért, zenés filmért, mindenért fizess? Ha van egy weblapod, amin bármilyen formában zene van, akkor még a reklámbevételből is jussot akarnak?
Hát a f*szom nem kéne, gyerekek?  :grrr:

White SeeD

Én már előre röhögök, hogy mikor fogja az egyik 5letmester kitalálni, hogy a youtubeot megadóztassa minden fungaryból történő videó nézés után.  ^^"

Mindenesetre várom következő 5letüket.
Ajánlom a hanglétrehozó eszközökre (hangfal, fülhallgató stb) a 10%-os adót kivetni, mivel azok miatt halljuk a zenét.
Továbbá a tv-kre, monitorokra szintén.

Valamint a papírlapokra 3ft/lap extraadót, mivel dalszövegek írhatók rájuk ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Moha

Sőt, utána jöhet az éneklés és dúdolás után fizetendő jogdíj. A karaoke bárok pedig bevételük 10%-át kötelesek befizetni...

Nakedape

karaoke bárok eddig is fizettek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Moha on 2010-01-18, 14:29:50
Háttérzenéért, zenés filmért, mindenért fizess?
:confused:
Ha nem te szerezted a zenét, akkor eddig se volt legális csak úgy engedély nélkül filmbe belerakni. Honlapra háttérzeneként felrakni sem, letölthetően meg pláne nem. IANAL, de ez tudtommal így volt eddig is. Vagy nem, FIXME. Talán most csak annyi történt, hogy lett egy átalányára a dalok webes felhasználásának (mint ahogy tévében, rádióban, szórakozóhelyen, saját dalban sampleként már eddig is volt), nem kell esetileg engedélyt kéregetni. Vagy eddig is ez a rendszer volt, csak az index most az éves díjrögzítésnél figyelt fel rá, mi meg az indexre.

És tudjátok mit: nekem ezzel nincs elvi problémám. Legfeljebb azzal, hogy az artisjus és külföldi rokonai milyen gáz banda, hogy üres adathordozókra is jogdíjat akarnak, meg ijesztegetésből vagyonokra perelnek letöltőket, és aztán nem is a művészekhez jut el a pénz. Vagyis úgy viselkednek a kiadók, mint egy kockázati befektető, és a Long Play időszakában azok is voltak, csak a Long Tail idején már nem.

Moha

Főként az a bajom, hogy a pénzt nem az előadók kapják, hanem a kiadók, a (sokszor csupán vélt) veszteségeikért. Másrészt, hogy átalány szinten mindenre jogdíjat akarnak rakni, amire zenét (is) lehet másolni. Harmadrészt, ha kapnak is belőle előadók, akkor is a tehetségtelen magyar tömegbandákat, meg a "12 egy tucat" mulatósokat és hasonlókat pénzelik. Én marha rithán hallgatok magyar zenét, külföldiből se a mainstreamet, szóval valahogy nem érzem arányosnak a dolgokat...

Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy CC licenszes zenékkel telepakolt oldalba vajon belekötnének-e... :haha:

Fazék

Solid-Color Backgrounds Cause 30-Second Login Delay in Windows 7 :haha:

(nem vagyok otthon, hogy leellenőrizzem, de hihetőnek tűnik, ha egyszer MS oldalán is van rá problémamegoldás-szerűség)

Selmo

#3375
Úgy tűnik a mostani csodálatos TP-Link TL-R460 routerem kezdi megadni magát. Sima netet azt bírja, de a torrent kifekteti és olyankor csak reboot segít rajta. Újabban ezt egyre gyakrabban játasza el, szóval kellene egy új, ami nem fekszik meg párszáz kapcsolattól. Akinek szintén Digi netje van az is mondhatna ötletet, hogy milyen routert használ, amit nem fektet meg a masszív (30mbit) torrent.

Szerk: De azzal is kiegyezek, ha valaki el tudja mondani, mennyi kapcsolatot engedélyezzek utorrentben, hogy ne fektesse ki.

A tökéletesség unalmas.

Én

Quote from: Cobra on 2010-01-05, 11:29:29
Quote from: Én on 2010-01-05, 03:24:35
Villódzik a monitorom (kb másodpercenként eltűnik egy pillanatra a kép), ilyenkor a gép is kurvára akadozni kezd (alig tudtam ezt begépelni) és bizonyos hatásokra fura hangokat ad ki a hangszóró, amiket eddig nem produkált (pl az előző méret gomb megnyomására). WTF?
Sürgősen nyisd fel a gépet és nézd meg, hogy mennek-e a ventillátorok és hogy nincs-e több centis por a bordákon. Ha tiszta a gép, akkor biosban (vagy Windows alól valamilyen tesztprogrammal, pl Everest) nézd meg a feszültésgeket. Messze nem lesz pontos a mérés, de kiindulási alapnak jó.
És még azt írd meg, hogy milyen tápegységed van.
Na megnéztem, a gép olyan volt mint egy porszívó szívózsákja, szépen kitakarítottam mindenhonnan a port. Most viszont ha be akarom kapcsolni a gépet fura erőlködő gépzajok és ezt írja ki: CPU Fan Error. (Anyám gépéről vagyok most.) Mit baszhattam el a ventin azzal hogy egy biciklipumpával kifújtam belöle a több kilós port? Lehet hogy nemcsak kifújtam hanem még beljebb? :S

Kuroi Tenshi

Nézd meg, hogy a procihűtő rendesen be van-e dugva,
húzd ki és dugd vissza; majd nyitott gépet indítsd el.
Ha venti nem mozdul meg, akkor kapcsold ki, cseréld
ki (ha 80×25-ös, akkor párszázból megúszod), vagy
vedd ki, fújd ki rendesen, a matricája alatt lesz egy
nyílás a csapágyra, ide egy csepp műszerolaj, majd
a lapátokat (forgórészt) fel-le mozgatva, majd kézzel
pörgetve pár percig, majd rakd vissza, s nézd meg,
hogy most elindul-e.

Kuroi Tenshi

Panaszlevél -- különösen ajánlom Moha és DS figyelmébe :D

[spoiler=néhány idézet]
"ez egy kibaszottul HIVATALOS PANASZ."
"A megadott címen található lakás nincs körülvéve sem vizesárokkal, nem vezettem villanypásztort a kaputelefonba, valamint nagytestű harci kutyák sem őrzik azt."
"Mivel a kollégája baszott kijönni, és a hibát nemi szerve ritmikus húzogatásával próbálta elhárítani, az általam érzékelt probléma még mindig fennáll."
"Öröm az ürömben, hogy ügyintézőik nagyon kedvesek és segítőkészek, az meg egy másik dolog, hogy a "kapcsolja ki a tűzfalat és a vírusirtót" - színvonalú tanácsaikkal nyugodtan kitörölhetem ám a seggem. Ha kellemes társalgásra vágyom, egy más jellegű emelt díjas telefonszámot tárcsázok."
"2. Önök küldenek egy szerelőt, aki ért a számítógéphez, valamint egy működő modemet, továbbá egy hálózati kábelt, mivel ez a szar ami itt van, csak fojtogatós szexre alkalmas, másra nem. 3. Küldenek a szerelővel egy embert, aki tudja használni a telefont, a kaputelefont, valamint a liftet, bár jöhetnek lépcsőn is, így ez csupán ajánlott opció."
stb :rotfl:
[/spoiler]

Cloud


Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-20, 18:34:15
Panaszlevél -- különösen ajánlom Moha és DS figyelmébe :D

[spoiler=néhány idézet]
"ez egy kibaszottul HIVATALOS PANASZ."
"A megadott címen található lakás nincs körülvéve sem vizesárokkal, nem vezettem villanypásztort a kaputelefonba, valamint nagytestű harci kutyák sem őrzik azt."
"Mivel a kollégája baszott kijönni, és a hibát nemi szerve ritmikus húzogatásával próbálta elhárítani, az általam érzékelt probléma még mindig fennáll."
"Öröm az ürömben, hogy ügyintézőik nagyon kedvesek és segítőkészek, az meg egy másik dolog, hogy a "kapcsolja ki a tűzfalat és a vírusirtót" - színvonalú tanácsaikkal nyugodtan kitörölhetem ám a seggem. Ha kellemes társalgásra vágyom, egy más jellegű emelt díjas telefonszámot tárcsázok."
"2. Önök küldenek egy szerelőt, aki ért a számítógéphez, valamint egy működő modemet, továbbá egy hálózati kábelt, mivel ez a szar ami itt van, csak fojtogatós szexre alkalmas, másra nem. 3. Küldenek a szerelővel egy embert, aki tudja használni a telefont, a kaputelefont, valamint a liftet, bár jöhetnek lépcsőn is, így ez csupán ajánlott opció."
stb :rotfl:
[/spoiler]
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Selmo, mennyit szánnál a routerre? Olcsó kevésbé márkás routerek nem nagyon bírják a sok kapcsolatot, főleg ilyen sebesség mellett. A minimum szerintem egy Linksys WRT54GL, ami jó lenne neked.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

15-20k körül, de WLAN nem kell bele. Ide panelba semmi értelme.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-20, 18:34:15
Panaszlevél -- különösen ajánlom Moha és DS figyelmébe :D

[spoiler=néhány idézet]
"ez egy kibaszottul HIVATALOS PANASZ."
"A megadott címen található lakás nincs körülvéve sem vizesárokkal, nem vezettem villanypásztort a kaputelefonba, valamint nagytestű harci kutyák sem őrzik azt."
"Mivel a kollégája baszott kijönni, és a hibát nemi szerve ritmikus húzogatásával próbálta elhárítani, az általam érzékelt probléma még mindig fennáll."
"Öröm az ürömben, hogy ügyintézőik nagyon kedvesek és segítőkészek, az meg egy másik dolog, hogy a "kapcsolja ki a tűzfalat és a vírusirtót" - színvonalú tanácsaikkal nyugodtan kitörölhetem ám a seggem. Ha kellemes társalgásra vágyom, egy más jellegű emelt díjas telefonszámot tárcsázok."
"2. Önök küldenek egy szerelőt, aki ért a számítógéphez, valamint egy működő modemet, továbbá egy hálózati kábelt, mivel ez a szar ami itt van, csak fojtogatós szexre alkalmas, másra nem. 3. Küldenek a szerelővel egy embert, aki tudja használni a telefont, a kaputelefont, valamint a liftet, bár jöhetnek lépcsőn is, így ez csupán ajánlott opció."
stb :rotfl:
[/spoiler]

:muhahah:

Cobra

WLAN nélkülit már nem nagyon kapni, vagy legalábbis csak nagyon alsó kategóriásat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-20, 18:34:15
Panaszlevél -- különösen ajánlom Moha és DS figyelmébe :D
Nekem már nem új. :P Ma első körben kaptuk meg a benti levelezésben :D
Két értékesítés között jó volt olvasgatni. :haha:

Btw, nekem volt olyan, mikor egy előfizető a telefonban ugyanilyen szabadszájú volt. :)

Selmo

Quote from: Cobra on 2010-01-20, 20:08:53
WLAN nélkülit már nem nagyon kapni, vagy legalábbis csak nagyon alsó kategóriásat.
Akkor max letiltom. :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Cobra on 2010-01-20, 19:32:05
Selmo, mennyit szánnál a routerre? Olcsó kevésbé márkás routerek nem nagyon bírják a sok kapcsolatot, főleg ilyen sebesség mellett. A minimum szerintem egy Linksys WRT54GL, ami jó lenne neked.
még vacillálok, hogy vmi usb-s port-tal megáldott router-re lecserélném a frissen vett fönti linksys típust. ugyan 100%-ig meg vagyok elégedve a router-rel, betonstabilan megy a net, mióta ez van és végre a wlan rész is hibátlanul megbízható és még csak nem is raktam föl rá az ajánlott tomato firmware-t amivel állítólag még jobb, csak annyi, hogy mivel már nincs notebook-om (ugyebár ellopták), azóta kénytelen vagyok az asztali gépemen torrent-ezni, az meg zabálja az áramot, notit nem tervezek egyhamar venni, nincs rá szükségem, szóval meg vagyok lőve opciókkal, csak az jöhet szóba, hogy usb port-os router és hozzá egy külső vinyó torrent céljából...
szóval ha esetleg érdekel, akkor lehet hogy van egy eladó Linksys WRT54GL router-em, csak még meg kell néznem mennyiért vettem, mennyit bukok az eladásával így pár hónap használattal...

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-01-21, 00:30:43
usb port-os router és hozzá egy külső vinyó torrent céljából...

szenvedős.
ha egyáltalán sikerül működésre bírni, még akkor is elég
korlátozott lesz.
don't say i didn't warn you...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-21, 00:39:20
Quote from: Fazék on 2010-01-21, 00:30:43
usb port-os router és hozzá egy külső vinyó torrent céljából...

szenvedős.
ha egyáltalán sikerül működésre bírni, még akkor is elég
korlátozott lesz.
don't say i didn't warn you...
hmm. egy haver mondta, hogy ő így üzemelte be és hogy neki faszán bevált, de akkor azért jobban kifaggatom előtte, mielőtt ilyesmire vetemednék. thx.