Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: .Attila on 2010-07-21, 00:20:58
[spoiler=OFF]Gondolkodtál már azon, hogy javíts a stílusodon? Őszintén szólva, inkább megsütöm legközelebb a processzort, minthogy hozzád forduljak tanácsért. Érdekes, mások tudnak normál stílusban is írni.[/spoiler]
Ezt most úgy írtad, mint ha csodálkoznál, hogy TK egy faragatlan tuskó módjára válaszol. :)
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2010-07-21, 01:00:26
Quote from: .Attila on 2010-07-21, 00:20:58
[spoiler=OFF]Gondolkodtál már azon, hogy javíts a stílusodon? Őszintén szólva, inkább megsütöm legközelebb a processzort, minthogy hozzád forduljak tanácsért. Érdekes, mások tudnak normál stílusban is írni.[/spoiler]
Ezt most úgy írtad, mint ha csodálkoznál, hogy TK egy faragatlan tuskó módjára válaszol. :)

Eddig csak hallottam róla, mert sosem olvastam azokat a topicokat, amelyekben bunkó módon válaszolt.
Élőben persze nem ilyen, csak neten bátor.

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-07-21, 01:07:01


Bocs, kiakadt a szarkazmusmérőm ott, hogy azt írtam,
hogy 1,475 túl magas, erre te visszaírod, hogy mekkora
pancser vagyok, még meg se kérdeztem, hogy mennyi
a procid gyári beállítása, s az csak 1,425, (ami irreleváns),
s még neked áll feljebb, mintha az 1,475-öt nem te
állítottad volna be...

Utána meg akarsz caps lockozni, mert még mindig nem
fogtad fel, amit írtam: ha CnQ nem megy szorzóváltásnál,
akkor keress rá alternatív programot. RMClock erre régen
kiváló volt, kár, hogy a fejlesztése befejeződött (bár
elvileg fut w7-en és K10h supportról is van benne szó),
de hátha van másik, ezt már neked kell megkeresned.

Még egy technikai: nem csak külön a CPU-t vagy a buszt
vagy a szorzót kell állítani, sok beállítás kombinációja
adja a legjobb eredményt. Ha csak a cpu szorzót és
cpu vcore-t állítod, attól még a nb és ht link feszültség
lehet kevés, meg még ki tudja milyen fedőneveken milyen
beállítások vannak a lapodon, amik hatással vannak a
stabilitásra.

Quote from: NLZ on 2010-07-21, 01:00:26
Ezt most úgy írtad, mint ha csodálkoznál, hogy TK egy faragatlan tuskó módjára válaszol. :)

Ki az a TK?
Also, look who's talking trolling.

Quote from: .Attila on 2010-07-21, 01:07:01
Élőben persze nem ilyen, csak neten bátor.

Ha akarod, élőben is megmondom, hogy bazd meg,
nézz már alaposan utána, ne állítgasd össze-vissza,
mert így könnyebben ártasz, mint használsz. Ha meg
erre azt mondod, hogy inkább megsütöd a procid,
meg mit kötözködök, amikor segítő szándékú
figyelmeztetést adok, akkor élőben is azt mondom,
hogy azt csinálsz, amit akarsz, úgy baszod el,
ahogy akarod, csak akkor nem fogok segíteni.

.Attila

Lehet, hogy te nem veszed észre, de élőben nagyon nem így beszélsz. Egy bizonyos szintig ez természetes, te ezen bőven túl vagy.

Az, hogy az RMClock elvileg fut, engem gyakorlatilag nem érdekel.

HT-t nem növetlem, 2000en megy.
CPU-NB-t külön állítottam, külön teszteltem, hogy mennyi fesz kell neki a stabilitáshoz. 2500MHz-nél 1.225V kell neki, 1.2V-on hibázik prime blend teszten.
CPU-t órajelet és feszt már mondtam, azt is külön állítottam be.
Minden más alapon, csak annyi, hogy ram szorzót levettem 5.33-ra, hogy így kijöjjön az 1333MHz, egyébként 1.5V-on mennek. PCIE rögzítve 100-on. Tkp. csak a CPU és a CPU-NB lett változtatva a bus mellett, mindkettő órajele és feszültsége külön állítva.

Kuroi Tenshi

12 órás elég sűrű munkanap után azt írom, ami jön.
Sztem egyáltalán nem volt olyan durva, amekkora
feneket kerítettetek neki, de ti tudjátok...

in b4 more popcorn
over & out

kikuchiyo

kikuchiyo@aryabhata:~$ df /home
Filesystem           1K-blocks      Used Available Use% Mounted on
/dev/sda7            164086096 153330884   2485756  99% /home

:zomg:
Failure is the default option

Moha

Mai rant:
[spoiler]
Úgy szeretem, mikor a laikusok "mission impossible" kategóriájú feladatok elé állítanak. ::)
Illető korábban már kérdezgetett laptopokról, javasoltam neki pár alsó-közép kategóriást 130 körüli áron, mondtam, hogy notebook.hu boltban nézzen szét. Erre most vett egy entry level Toshiba-t a tacskóban... :ejj:
Keine oprendszer, keine driver CD, mondom zsír...
És persze ragaszkodik az XP-hez. Mondtam neki, hogy nem javaslom, mert nem garatálom, hogy minen menni fog, de neki "Windows 7 az nem jó". Találtam hozzá pár drivert, de VGA és audio nem megy, ahhoz Toshiba is csak Vista-Win7 drivert ad. Tegnap 3 óra kínlódás után otthagytam, net OK, VGA driver hiányát nem veszik észre, hang nincs.
Driverpacks.net féle csomagokkal még megpróbálkozok, de nem tudom, mit reméljek. Elvileg pedig Realtek audio van benne, de hiába tettem fel a driverét, semmi...
A vége szerintem úgyis Win7 lesz, csak a dolgot nehezíti, hogy kínai nyelvű kell nekik...
[/spoiler]

Zsiga

[spoiler]Csak azt áruld el hogy mit rantolsz egy olyan meló miatt ami egy közepesen tapasztalt felhasználónak sem okoz problémát, viszont simán el lehet kérni érte 10-20k-t? Ja, hogy ingyen csinálod?  ^^"[/spoiler]

Moha

Quote from: Zsiga on 2010-08-05, 15:27:14
[spoiler]Csak azt áruld el hogy mit rantolsz egy olyan meló miatt ami egy közepesen tapasztalt felhasználónak sem okoz problémát, viszont simán el lehet kérni érte 10-20k-t? Ja, hogy ingyen csinálod?  ^^"[/spoiler]
[spoiler]Khm... 3000-et sokallottak érte. ::)
Ja, és mellette még beállítottam egy nyomtatót meg egy routert is.[/spoiler]

Zsiga

Akkor már csak azt nem értem hogy mért vállaltad el?

Moha

Quote from: Zsiga on 2010-08-05, 19:09:33
Akkor már csak azt nem értem hogy mért vállaltad el?
Na látod, ezt én sem tudom...  :3x3: Néha mazochista vagyok, de gépekkel kapcsolatban általában nem nyugszom, míg rendbe nem teszem...


Cloud

Bár az itt lévők kb 100%-ának rootolt androidos telója van gondoltam azért ezt linkelem hogy már van ilyen is.

http://pdaplus.hu/content/view/5304/1/

Kuroi Tenshi

Mai nap technikai lolwtf-ja
csak tudnám, hogy a t miért erőlteti ezeket a szar d-linkeket.
Otthon bebrickelődött zombivá vált a modem, és a router is
behalt egy kis túláram miatt. A kettő helyett vettem egy
tplink adsl2+ modem + 4-port router + wifi egybegépet. Az
egészhez van egy 9V 0.85A táp, tehát max. 7.65W, és a
felülete is csak langyos.
Ide t küldött nekem dlink modemet, csak a modem egymaga
12V 1.2A tápot kapott, tehát max 14.4W, és lehet ki is
használja, mert bitang forró...

Darkstar

#3945
Mert olcsó és sok van belőle? :D (Meg ritkán dobja el a szinkront és elvan közepesen szar értékekkel is) A 360r/t tényleg melegszik mint a franc, főleg nyáron, gondolom olyan volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Az az, 360R.
Van 360T is? Vagy T=360(°C)?  :__devil: ;D

Darkstar

Van, az r adsl2+, a t meg nem. De az utóbbi már elég ritka.
Egyébként jó az a tplink hgw?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Még csak egy hete megy, eddig nincs gond; vagy ha
volt is, nem hallottam róla (az otthon van, én meg itt.)
Viszont itt is van tplink, egy usb-s lite-n wifi adapter, 722n,
cserélhető rp-sma antennával, így egyből meg is kapta halott
routerem nagyobb antennáját. Ahhoz képest, hogy milyen
olcsó volt (asszem 2,6k), eddig semmi okom panaszra (max
annyi, hogy linuxszal nem megy, és win7 drivert nem adtak
hozzá, azt a honlapjukról kellett másik, xp-s gépen letölteni).

Cobra

DS, IPTV-hez adott routerről tudsz valamit? Illetve megy másik routerrel is, vagy kell egy speciális modem+router hozzá?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Dsles iptvhez 2féle hgw van, Pirelli drg A225G vagy Thsomson Speedtouch.
Mindkettő sima hgw., tehát ELVILEG mennie kéne modem + router kombóval is (az stb úgyis sima utp kábellel van rákötve), de erre nem vennék mérget.

Ed3hoz meg többféle lehet, de mindegyik Cisco és ugyanaz játszik, mint a dslnél.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Ahhaha. Haha. Heh.
Tegnap lebukott a szunetmentes tapom, mert egy pillanatnyi kimaradasnal nem szunetmentes tapkodott.
Most ranyomtam, hogy onteszt, erre megint lekapcsolta a gepet. Azert kicsit meglep, hogy onteszt elott nem figyelmeztet, hogy "ocsi lehet hogy most nem leszek jo es akkor nix tap a gepnek".
Illetve miert nem jelzett soha semmit ez a #@^%$@#%^???!
Most nezem a teljesitmenyosszefoglalojat: emlitesre melto esemeny nincs (hat ezzel vitatkoznek), a berendezes soha nem valtott at akkumulatoros taplalasra (ja mert nem tudott)... Legutobbi onteszt eredmenye: nincs feljegyzes (persze mert szetszalltal te tok).
Becsult akkumulatorido: 25 perc. Aha, persze.

Ohmmmm ize... hogy 3 evente kene akkumulatort cserelni. Hat... az nem tortent meg. XD

Tekintve, hogy annyira gyakran itt nem szokott lenni aramkimaradas,nem fogok ujat venni. Eggyel kevesebb (nehez) ize a foldon \o/
Kerdes hova legalis kidobni az akkut... Sallalalala...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Szerintem számítógépboltoknak, elektronikai üzleteknek kötelességük átvenni mindenféle elektronikai veszélyes hulladékot, és gondoskodni a megfelelő elszállításról és kezelésről. Szerintem akkumulátor is játszik, számtechboltban jó eséllyel ott hagyhatod az egész cókmókot, de ha más nem, akkor (autó) akkumulátoros üzletekben, beszerelő műhelyekben 100%, hogy átveszik.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

Csak az aksit teszem ki belole. Koszi a tippet. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Vagy fent a Bécsi úton a temetőnél van az FKF telepe, bár neked gondolom oda nem egyszerű eljutni.
Egyébként milyen márkájú a szünetmentes?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2010-08-16, 12:19:27
Vagy fent a Bécsi úton a temetőnél van az FKF telepe, bár neked gondolom oda nem egyszerű eljutni.
Egyébként milyen márkájú a szünetmentes?
APC Back-UPS CS 350
BK350EI elvileg.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud


Fazék

Dell N5010 + Win7 HE 64bit

azon túl, hogy vmi számomra érthetetlen okból kifolyólag nincs rajta gigabit-es lan port, láttok benne hibát?
http://www.notebook.hu/notebook/dell/inspiron/dell-inspiron-n5010-119505_w-black

anyámnak kellene egy notebook munkához, mert  nagyon panaszkodik, hogy a jelenlegi immár legalább 6 éves lenovo notebook-ja tetülassú. szóval grafikai teljesítményre 0 szüksége van, ellenben nem árt, ha a proci bírja a terhelést.

Xipe

Quote from: Moha on 2010-08-05, 12:32:56
Mai rant:
[spoiler]
Úgy szeretem, mikor a laikusok "mission impossible" kategóriájú feladatok elé állítanak. ::)
Illető korábban már kérdezgetett laptopokról, javasoltam neki pár alsó-közép kategóriást 130 körüli áron, mondtam, hogy notebook.hu boltban nézzen szét. Erre most vett egy entry level Toshiba-t a tacskóban... :ejj:
Keine oprendszer, keine driver CD, mondom zsír...
És persze ragaszkodik az XP-hez. Mondtam neki, hogy nem javaslom, mert nem garatálom, hogy minen menni fog, de neki "Windows 7 az nem jó". Találtam hozzá pár drivert, de VGA és audio nem megy, ahhoz Toshiba is csak Vista-Win7 drivert ad. Tegnap 3 óra kínlódás után otthagytam, net OK, VGA driver hiányát nem veszik észre, hang nincs.
Driverpacks.net féle csomagokkal még megpróbálkozok, de nem tudom, mit reméljek. Elvileg pedig Realtek audio van benne, de hiába tettem fel a driverét, semmi...
A vége szerintem úgyis Win7 lesz, csak a dolgot nehezíti, hogy kínai nyelvű kell nekik...
[/spoiler]

Moha, Realtek neha erdekes dolgokat tud csinalni.
Jelenlegi gepemen SP3 van XP alatt, viszont az alaplap Realtek audio driverei nem mukodnek SP3 alatt,
Par nap kereses utan felotlott bennem az hogy mi lenne akkor hogy Registry-ben alvernenk a piciket es hitetnenk el vele hogy SP2 alatt fut.
Lo and behold, SP3 XP alatt driver SP2nek hiszi magat es mukodik.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-08-18, 11:49:45
anyámnak kellene egy notebook munkához, mert  nagyon panaszkodik, hogy a jelenlegi immár legalább 6 éves lenovo notebook-ja tetülassú.

Aszondom, hogyha 6 évig kibírta azon a gépen, akkor ehelyett
inkább az épp most kifutó-akciós C2D-s modellek közül egy
minőségibb darabot ennyiért. Dell, meg 3 év gari, de akkor is a
konzumnoti-szériájuk. Hosszú távra inkább egy strapabíróbb
notit, nem egy ilyen műanyag belépőszintűt.