Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Sóhaj.

Csak nem bírtam az e-péniszemmel és vettem egy Thinkpad X200 tabletet.

Üssetek.

A legkifinomultabb, legtalálóbb inzultus kiötlője abban a kiváltságban részesül, hogy nevet adhat a gépnek. Eddig a herp, hnnnnnggg és az aaaargh jutottak eszembe, de belátom, hogy kéne valami jobb.
Failure is the default option

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-04, 23:55:05
Sóhaj.

Csak nem bírtam az e-péniszemmel és vettem egy Thinkpad X200 tabletet.

Üssetek.

A legkifinomultabb, legtalálóbb inzultus kiötlője abban a kiváltságban részesül, hogy nevet adhat a gépnek. Eddig a herp, hnnnnnggg és az aaaargh jutottak eszembe, de belátom, hogy kéne valami jobb.
És jó legalább? :D

kikuchiyo

Eddig igen  ^^"

Felfertőztem linuxxal is, majdnem minden megy out-of-the-box, ami nem (asztal és vele együtt a wacom tablet forgatása, hdaps), azt is be lehetett lőni viszonylag kis erőfeszítéssel. Maga a gép (nem is annyira) kicsi és (nem is annyira) könnyű, bár ez részben a 9 cellás akku miatt van. Cserébe legalább 6 órát bír. Összeépítésre, anyagminőségre lényegesen jobbnak tűnik, mint az R61. A tablet-mód hasznosabb, mint gondoltam, és miután rájöttem, hogy a virtuális billentyűzet telepítve van, csak be kell tenni a menübe, egész kényelmesen használható is. Néztem vele ágyból animut is, lol.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2011-02-05, 20:27:04
a 9 cellás akku miatt van. Cserébe legalább 6 órát bír

Csak? Még a nagy akkuval is? Ennél azért többet vártam...
Nem akarom a notim agyonfényezni, de ez a kis Vaio a csak
hatcellással pl. múltkor is 4 órás meetingen jegyzeteltem
rajta, közben távoli asztalon wifin jöttek-mentek emailek,
s 4 óra után még a felénél tartott csak. Kikapcsolt wifivel és
minimum fényerőn pedig 10-12h-t is becsül az xp...
(aztán még van az ultra akku: a normálra 7 órát mond a
gyártó, az ultrára pedig 13-at, s ha idle, wifi nélkül az is
másfélszerese a gyárinak, az már majd' 20 óra :eek: :appl:)

kikuchiyo

Összevissza változik, hogy épp mennyit becsül, lehet, hogy ésszerű használattal több is, mint 6 óra.
Wifin keresztül telepítettem egy csomó csomagot, matattam az érintőképernyőn, 720p-s filmet néztem (videogyorsítás nélkül, mert azt sajnos nem tud az Intel 'ttudoménHD X.org-os drivere), mindezt három órán keresztül, és az akkunak még több mint a fele kapacitása megvolt.

A gyártó szerint 9 órás a névleges kapacitás, lehet, hogy meg is lenne, de nincs kedvem feleslegesen lemeríteni csak a teszt kedvéért.
Failure is the default option

.Attila

Néztem ilyen 70-80k-s netbookokat, ezeknek van értelme?
Alapvetően tényleg netezésre, ill. majd ha tényleg belekezdek, akkor programozásra lenne. Max. kis méretű videók (akár youtube) lejátszására.
A cél, hogy tényleg kicsi és könnyű + olcsó is legyen, de használható.

Kuroi Tenshi

Attila, én inkább már kivárnám az Atomgyenge netbookok helyett
vagy az AMD Fusion-nel szerelt notikat, vagy megnézni, hogy
hátha valahol az újabb modellek miatt van-e raktársöprés CULV-s
Core2 procis kisméretű notikból. Ezek általában 11,6-12,1", és
már nem 1024*600, hanem 1366*768 felbontásúak, s a kétmagosak
esetében a teljesítmény sem olyan hajtépősen kevés. Tényleg olcsó
az atomos neti, de nem véletlenül, kínkeserves az egymagos. Inkább
egy kicsivel több egy már használhatóra, szvsz.

.Attila

Mennyit kell várni?
Mennyi az a kicsivel több?
Mint jelent az, hogy használhatóbb?

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2011-02-05, 22:21:09
Mennyit kell várni?

Fusionos netiket februárra ígérték, mITX lapokat már itt is
kapni boltokban; intel CULV-s subnotikat pedig már kapni
pár éve, Pentium 4100 és asszem Celeron 2300 a kétmagos,
az alá ne add, egymagos már kevés.

Quote from: .Attila on 2011-02-05, 22:21:09
Mennyi az a kicsivel több?

Még nem kapható itthon. Lenovo x120e-re $400 kezdőárat
hirdettek (igaz ez lehet, hogy csak az 1magos, 3cellással),
hp fusionos dm1z pedig $450. Ebből 110-120k-ra tippelek.
CULV-s laptop, nemtom, kb 100-125k között lehet ákcijósan.

Quote from: .Attila on 2011-02-05, 22:21:09
Mint jelent az, hogy használhatóbb?

Azt, hogy az egymagos Atom nem az, ha flashes oldalra
kerülsz vagy online videót néznél, gyorsan elfogy az
ereje. A kétmagos már egy fokkal jobb, bár pár tab flash
videó után az is befagy, s az azzal szerelt újabb netiket
drágábban is adják. Tehát hiába olcsó, de önszopatás.

.Attila

Ok. Akkor egyelőre jegelem a témát, ennyi pénzt most biztos nem lesz rá.

Flaser

Ha nincsenek nagy elvárásaim, csak haladni akarok a korral minimális pénzért, akkor érdemes-e még DDR3-as video kártyát venni, vagy inkább fizessek egy 10-essel többet és vegyek egy DDR5-öset?

Egyelőre ezeket néztem ki, tudom, a passzív hűtéssel lehet még szívni, de ezeken ahogy nézem, jó vastag, túlméretezett borda van:

http://www.edigital.hu/Videokartya/Sapphire_HD5450_1024MB_DDR3_PCIe_videokartya-p53454.html

http://www.aqua.hu/gigabyte-gv-r545sc-1gi--1gb-ddr3-pciexpress-100289.html

http://www.edigital.hu/Videokartya/Sapphire_HD5670_1GB_GDDR5_ULTIMATE_-_DirectX_11_PCIe_kartya-p59477.html
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

Nem csak a memória gyorsasága, hanem az adatbusz mérete is számít. Ideje nem nézegetem a videokártyákat, de pl. gigabyte-nál tipikusan az volt, hogy gddr3 memória volt rajta és 256bit busz, míg az ati-n gddr5 és 128bit. Akkor kicsit az ati volt jobb, de ez azóta változott.

kikuchiyo

További tablet tapasztalatok:

előjött az az átkozott cirpelés, amit a másik gép (és az intarweb tanúsága szerint* sok más típus) is csinál bizonyos körülmények között. Ezek a bizonyos körülmények és az elhárításuk módjai misztikus módon változni látszanak.
BIOS frissítés után mintha kevésbé csinálná.

* a fórumok tele vannak ezzel. "high pitched noise", "cpu whine" stb. Mindenféle vudu-recept van, pl. hogy éjfélkor a keresztúton át kell állítani az energiabeállításokat a BIOS-ban, miközben a probléma gyökere minden valószínűség szerint egyszerűen az, hogy szar alkatrészeket használnak (a feszültségszabályozáshoz használt tekercsek az alaplapon fizikailag rezonálnak, zizegnek). Fasz az egész notebook-iparba, hogy egy ilyen ügyet nem képesek rendezni, főleg egy elvileg felső kategóriás gépnél.

Ezenkívül az ujjlenyomat-érzékelőt nem tudtam működésre bírni, mert ebben már újabb modell van, mint amilyet a nyílt driver kezelni tud.
Failure is the default option

Cloud

Quote from: Flaser on 2011-02-06, 19:03:17
Ha nincsenek nagy elvárásaim, csak haladni akarok a korral minimális pénzért, akkor érdemes-e még DDR3-as video kártyát venni, vagy inkább fizessek egy 10-essel többet és vegyek egy DDR5-öset?

Egyelőre ezeket néztem ki, tudom, a passzív hűtéssel lehet még szívni, de ezeken ahogy nézem, jó vastag, túlméretezett borda van:

http://www.edigital.hu/Videokartya/Sapphire_HD5450_1024MB_DDR3_PCIe_videokartya-p53454.html

http://www.aqua.hu/gigabyte-gv-r545sc-1gi--1gb-ddr3-pciexpress-100289.html

http://www.edigital.hu/Videokartya/Sapphire_HD5670_1GB_GDDR5_ULTIMATE_-_DirectX_11_PCIe_kartya-p59477.html
Kérdés hogy mihez akarod használni? Amúgy szvsz DDr3-as vga-ba már nem érdemes beinvesztálni.

Kuroi Tenshi

#4244
Quote from: .Attila on 2011-02-06, 19:12:09
gigabyte-nál tipikusan az volt, hogy gddr3 memória volt rajta és 256bit busz, míg az ati-n gddr5 és 128bit. Akkor kicsit az ati volt jobb, de ez azóta változott.

"az opelnek 1,4l-es motorja, de legalább 50 literes tankja volt,
míg a személygépkocsin 2l-es, de csak 20l tank..."  :facepalm:

tipikusan meg a gyártó azt rak rá, amit szabad, és annak
megfelelő árazással adja.

Quote from: Flaser on 2011-02-06, 19:03:17
Ha nincsenek nagy elvárásaim, csak haladni akarok a korral minimális pénzért, akkor érdemes-e még DDR3-as video kártyát venni, vagy inkább fizessek egy 10-essel többet és vegyek egy DDR5-öset?

Az egész attól függ, hogy milyen vas van mögötte.
Ha csak egy egymagos, akkor a kisebbet is az egy
mag fogja visszafogni.
Másrészt, ilyen teljesítmény-szinten dx11 teljesen
mindegy, hiszen nem olyan erős, hogy egyáltalán
dx11 effektjeit használd.
Mindenesetre 64-bites kártya lolfail, kerüld.
4670 GDDR3, 5570 GDDR3/5, 5670, GT240, GT430,
ebben az árkategóriában. Ennél gyengébbet nincs
értelme venni, és még ezek is az ár/teljesítmény
optimum alatt vannak.

Quote from: Cloud on 2011-02-06, 19:42:33
Amúgy szvsz DDr3-as vga-ba már nem érdemes beinvesztálni.

Még egy szakintély vélemény "50l tank alatt ne
vegyél kocsit" :hehe:

Cobra

Ha akarsz játszani, akkor ikább az 5670-et vedd. Az 5450 arra jó, hogy legyen GPU-s videógyorsításod meg HDMI kimeneted.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-06, 19:59:07
Quote from: .Attila on 2011-02-06, 19:12:09
gigabyte-nál tipikusan az volt, hogy gddr3 memória volt rajta és 256bit busz, míg az ati-n gddr5 és 128bit. Akkor kicsit az ati volt jobb, de ez azóta változott.

"az opelnek 1,4l-es motorja, de legalább 50 literes tankja volt,
míg a személygépkocsin 2l-es, de csak 20l tank..."  :facepalm:
Az opel és a személygépkocsi okés, de a második rész nem teljesen ökörség, mert a memória sávszélesség abból számítódik, hogy hány bites az interfész és mennyi az effektív mem órajel. A DDR5 pedig kétszer akkora effektív órajelet hoz a DDR3-hoz képest, ha a valós órajele megegyezik a DDR3-mal. Csak ugye ezen órajelek híjján nem lehet olyan könnyelműen kijelenteni a sebességet.

Flasher, te meg ne a memória méret és típus alapján dönts, hanem a kártya típusa alapján. Szal azt kell kiguglizni, hogy Radeon HD5450 vs HD5670. De ezeket kb nem is lehet összehasonlítani, annyira eltérnek. Az 5450 egy alsó kategória alja, kb az integráltak szintjén van. 5670 pedig már egy alsó kategória teteje, noha még így is 5x annyi shader van benne és a memória sávszélessége is 5x akkora, szal köröket ver rá. Itt egy nyers adat összehasonlító, ez ad egy képet róla: http://www.hwcompare.com/98/radeon-hd-5450-vs-radeon-hd-5670/
De ha már 5670-ért adnál 26-ot (ami mondjuk sztem nagyon magas ár), akkor lehet megfontolandó lenne ugyanitt az 5750 31-ért, szintén passzív. Az ráver még 25-50% sebességtöbbletet.
De mint KT is írta, érdemes a processzorhoz megfelelő kártyát venni. PH!-n szokott lenni ilyen CPU-VGA társítás teszt, most is volt nemrégiben, de csak közép-felső kategóriában. Bár az sem baj, ha erősebb a vga, max akkor a jövőben a processzor csere mellé jó lesz a jelenlegi vga. Én is így csináltam.
[reserved]

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-06, 19:59:07


Még egy szakintély vélemény "50l tank alatt ne
vegyél kocsit" :hehe:
Hát ő írta hogy haladni akar a korral. :D

.Attila

Megnyugtatóan hozod a formádat.

Cloud


Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2011-02-06, 23:51:48
Mármint én?  :confused: :confused: :frown:

99%, hogy rám gondolt ;) Így szokta, ír valami egetrengető
baromságot, aztán még ő teszi a megjegyzéseket :) Az én
válaszom meg továbbra is az, hogyha valaki tanácsot kér,
akkor aki ennyire nem ért hozzá, hogy keveri a gyártókat és
tervezőket, az inkább még tanuljon, mielőtt javasolgat.

Quote from: NLZ on 2011-02-06, 20:38:45
Az opel és a személygépkocsi okés, de a második rész nem teljesen ökörség,

Ha 256bit-en 2GHz-es GDDR3 van, akkor annak nagyobb a
sávszélessége, mintha 3,6GHz-es GDDR5 van 128biten.
Tehát az egész csak órajelek kérdése, a membusz-szélesség
és órajel szorzata.
De a lényegesebb továbbra is a gpu, vagy talán jobban
fogalmazva az egész kártya (gpu-mem-rop-tex)
"arányossága". Ha valamelyiket túlságosan visszanyesik,
akkor az egészet visszafogja.

.Attila

Ja bocsánat, fel sem fogtam, hogy gigabyte-ot írtam.
Természetesen geforce-ot akartam írni.
De szerintem erre simán rá lehetett volna jönni, mindössze egy minimális jóindulatra van szükség, de azt régóta tudjuk, hogy az belőled hiányzik, legalábbis itt a fórumon.

NLZ

Quote from: .Attila on 2011-02-07, 00:27:49
Ja bocsánat, fel sem fogtam, hogy gigabyte-ot írtam.
Természetesen geforce-ot akartam írni.
De szerintem erre simán rá lehetett volna jönni, mindössze egy minimális jóindulatra van szükség, de azt régóta tudjuk, hogy az belőled hiányzik, legalábbis itt a fórumon.
QFT, nem is a modora miatt tartjuk. :)
No de elég az offból.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2011-02-07, 00:27:49
De szerintem erre simán rá lehetett volna jönni

:rotfl:
Hát nem. Én arra asszociáltam, hogy a Gigabyte többet variált az Ati
kártyákkal is, mint a többi gyártó (Asus, MSI, stb), és néhányból kidobtak
többféle verziót is, és esetleg az Asus-sal hasonlítod össze, mint A-s...

Nolzikám, de nagy szája lett itt egyesekenk...

Flaser

Kösz a tanácsokat! 5670-es lesz. Ez pont egy 10-essel több mint amit rá akartam szánni, de ez van, ha ennyi egy alsó-közép kategóriás kártya akkor ennyi. Most majd leshetem, mikor esnek a quad core 775-ös CPU árak elfogadható szintre (az i3-5-7 invázió miatt remélhetőleg nem oly soká).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zsiga

Quote from: Flaser on 2011-02-07, 03:25:38
Kösz a tanácsokat! 5670-es lesz. Ez pont egy 10-essel több mint amit rá akartam szánni, de ez van, ha ennyi egy alsó-közép kategóriás kártya akkor ennyi. Most majd leshetem, mikor esnek a quad core 775-ös CPU árak elfogadható szintre (az i3-5-7 invázió miatt remélhetőleg nem oly soká).
775-be már ne akarj befektetni, inkább add el még most amíg ér valamit, minimális ráfizetéssel le tudod cserélni valami olcsó de jóval erősebb AMD-re. (in b4 intel ftw)

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2011-02-07, 03:25:38
Ez pont egy 10-essel több mint amit rá akartam szánni, de ez van, ha ennyi egy alsó-közép kategóriás kártya akkor ennyi.

Azért még arra rákérdeznék, hogy milyen játékok, milyen
beállítások, milyen felbontás a cél. Mindenesetre ettől
még igaz marad, hogy az alsókategóriás kártyáknál a
kártyáért fizetsz, nem a teljesítményért; majd közel 20k-tól
kezdődnek azok a kártyák, amik az éppen aktuális játékokat
már közepes beállításokkal és felbontással jól viszik.

Quote from: Flaser on 2011-02-07, 03:25:38
Most majd leshetem, mikor esnek a quad core 775-ös CPU árak elfogadható szintre (az i3-5-7 invázió miatt remélhetőleg nem oly soká).

Erre attól félek hiába vársz. Core2 már nem esik tovább,
már kihal, EOL. Már a Core i is második generációjánál tart.
Négymagos proci mire kell? Ha játékra, akkor felesleges,
mert egy alsó-középkategóriás kártya mellé, mint az 5670,
elég egy jobb kétmagos szvsz, nem lesz nagy változás.
Ha viszont videókódoláshoz, ott már hasznos.

White SeeD

Úgy néz ki sajna eljött az ideje hogy frissítsem a gépem. Már túl sok helyen érem el a max 10-20 fps-t és már nincs hova rontani a grafikát :frown: Meg az új monitort sem bírja már a 3850-es.
Amit összedobtam:
http://ipon.hu/webshop/product/amd_phenom_ii_945_3.00ghz_am3_box/113525
http://ipon.hu/webshop/product/vtx3d_vx6850_1gbd5_dh_pcie/165028
http://ipon.hu/webshop/product/asrock_870_extreme3/145374
http://ipon.hu/webshop/product/kingston_hyperx_4096mb_ddr3_1600mhz_cl9_blu_kitkhx1600c9ad3b1k2_4g/161221

Mindehhez egy corsair 450es táp. (Ha jól számoltam mennie kell ezzel)

Vélemény?
Valaki ennyi pénzből jobb konfigot kihozni? (105K már ez is több mint amit rászántam volna)

Esetleg jelentősebb teljesítményromlás nélkül lehet-e spórolni valamin?

Érdemes-e most csak vid karit vennem (mostani konfig: AMD X2 2600 ghz / 2gb ram) és várnom a többivel, hogy olcsóbb legyen, vagy nem fogok jelentős javulást kapni csak a vidkari cseréjével?

Amire szükségem van összességében:
Egy konfig ami min 3 évig elszuperálgat.
USB3 csatlakozás
Min 6 sata hely
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2011-02-07, 22:24:33
3850
Érdemes-e most csak vid karit vennem (mostani konfig: AMD X2 2600 ghz / 2gb ram) és várnom a többivel, hogy olcsóbb legyen, vagy nem fogok jelentős javulást kapni csak a vidkari cseréjével?
USB3 csatlakozás

Sztem érdemes előbb csak új vidkarival megpróbálni, hogy
hogy megy. Proci ált. felső limit, ha nem üt meg egy szintet,
akkor visszafogja a kártyát -- de az gondolom kisebb baj, ha
csak 60FPS a 120 helyett.
A RAMot bővíteném még, ha W7 van rajta.

Corsair 450 táp elég. RAMon még lehet spórolni, sima olcsó
1333 vagy 1600 is elég, nem kell hyperx tuningram, nem fogod
észrevenni a különbséget játékban még 800 és 2000 között
sem.
A proci-lappal még várnék. Bulldozer - Sandy Bridge meccs
érdekes lesz.

Lehet USB3-as PCIe kártyákat kapni, tehát régi laphoz is
megoldható az USB3 támogatás.

Cloud

#4259
Nem rossz konfig szerintem. A monitorod milyen? Mekkora?

Esetleg prociból ez?

http://ipon.hu/webshop/product/amd_phenom_ii_955_3.20ghz_am3_box_black_edition/113524

Csak egy ezressel drágább.

Ram: felesleges a hyperx. Az én sima Kingston value 1333as cl9-es ramjaim mennek 1600-at cl8-ban.

Amúgy Tenshivel értek egyet, ha kicsit türelmes vagy akkor Bulldozer-Sandy párosból válassz egyiket.  (Sandy lenne jó most csak áll a bál most az alaplapoknál :D )