Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

#4350
Ha nem basztatom túl sokat, másfél napig simán elmegy. Wifit/gpst nem kapcsolom ki, max estére. Bár a gpst akkor is felesleges, addig sztem nem csinál semmit, amíg valami használni nem akarja. Intenzív használatnál (ami nálam webrádió stream(3G vagy wifi, attól függ, h hol vagyok) + email (pushon) + böngészés/játék/4chan/4sq/twitter/FB FOLYAMATOSAN) estére max 10-15% marad.

Valóban kevesebb, mint anno, de nekem megéri, hogy ennyivel többet tud.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

Quote from: Cobra on 2011-05-30, 22:37:41
Nekem meg a 2,5 éves SE T700-am akkuja 1 hete már nem hajlandó 3 napnál tovább ellátni a feladatát (előtte bő 1 hett tudott). Régen legalább 3 évet kibírtak az akkuk komolyabb teljesítményvesztés nélkül.

A lítium akkumulátorok bármit csinálsz 3-4 éven belül tönkremennek. Még ha csak a polcon tartod akkor is.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2011-05-30, 23:39:54
Jaj,tudom mi jön most: Cloud meg egy új akkku

fix'd
ha "csak csücsül a polcon", kikapcsolt wifi és nem is nyomkodom, akkor a
2000mAh-s akkuval 5 napig is kibírja. A "ritkán telefonálok, néha ránézek,
néha ezzel szótárazok vagy wifin megnézem, jött-e mail" üzemmódban is
kibírja több, mint 3 napig.

Quote from: Flaser on 2011-05-31, 00:01:58
A lítium akkumulátorok bármit csinálsz 3-4 éven belül tönkremennek.

Azért egy jó minőségű még abból is bírja tovább is, a baj inkább az, hogy
már ritkán használnak egyáltalán elfogadható minőségűt is. Ld. Sony Vaio-m
akkuja 4,5 éves korában is kiváló volt, és még most is lenne, ha az akku
vezérlőchipje nem mondta volna be fél éve az unalmast. Az utángyártott
pótakku pedig fél év nagyon ritka használata ellenére is már 25%-ot vesztett
kapacitásából, így hamarosan megy is vissza, hogy ezt cserélik-e gariba.

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-05-31, 00:18:28
Quote from: Cloud on 2011-05-30, 23:39:54
Jaj,tudom mi jön most: Cloud meg egy új akkku

fix'd
ha "csak csücsül a polcon", kikapcsolt wifi és nem is nyomkodom, akkor a
2000mAh-s akkuval 5 napig is kibírja. A "ritkán telefonálok, néha ránézek,
néha ezzel szótárazok vagy wifin megnézem, jött-e mail" üzemmódban is
kibírja több, mint 3 napig.

Quote from: Flaser on 2011-05-31, 00:01:58
A lítium akkumulátorok bármit csinálsz 3-4 éven belül tönkremennek.

Azért egy jó minőségű még abból is bírja tovább is, a baj inkább az, hogy
már ritkán használnak egyáltalán elfogadható minőségűt is. Ld. Sony Vaio-m
akkuja 4,5 éves korában is kiváló volt, és még most is lenne, ha az akku
vezérlőchipje nem mondta volna be fél éve az unalmast. Az utángyártott
pótakku pedig fél év nagyon ritka használata ellenére is már 25%-ot vesztett
kapacitásából, így hamarosan megy is vissza, hogy ezt cserélik-e gariba.

Mondjuk a felhasználók többsége se tesz semmit azért, hogy az akku élettartamát kitolja. Pl. az, hogy folyton 100% töltöttség mellett, nagy hőnek kitéve használják a leggyilkosabb dolog amit egy Li-ion akkuval tenni lehet. (S pont ez történik a tipikus laptopban amikor folyton hálózatról megy).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2011-05-31, 00:53:38
Mondjuk a felhasználók többsége se tesz semmit azért, hogy az akku élettartamát kitolja. Pl. az, hogy folyton 100% töltöttség mellett, nagy hőnek kitéve használják a leggyilkosabb dolog amit egy Li-ion akkuval tenni lehet. (S pont ez történik a tipikus laptopban amikor folyton hálózatról megy).

Így van, a hő csúnyán ki tudja nyírni, ezért szoktam írni, biztos már
itt is írtam párszor, hogy folyamatos hálózati használat mellett jobb
a feltöltődött akkut kivenni. Egyszer találkoztam valakivel, akinek
pont ugyanolyan notija volt, hasonló korú, csak az enyém még
másfél évesen is bírta a kezdeti üzemidejét, az övé már csak annak
harmadát-negyedét...

Moha

Srácok... kérhetek pár tippet?
A barátnőm gépét akarom rendbe vágni. Egy régebbi, 478-as 2.4Ghz-es Celeronos HP van neki, egy harmatgyenge 40GB-os HDD-vel meg 512 rammal. Szegény masina csigalassú.
Első körben kap egy friss rendszert, de jó lenne elfogadható szintre bővíteni. Úgy értem: 2 magos proci, min. 2 giga ram, értelmes méretű HDD.
Csakhogy a barátnőm nem akar nagyon költeni a gépre (nem ez a lételeme, de azért szeretné értelmes sebességgel használni), szóval lehetőleg olcsón kéne kihozni (nyilván én fogok bele invesztálni, csak ezt neki nem kell tudnia. :) ).

Legnagyobb probléma jelenleg a kicsi HDD, de mivel a lapon nincs SATA, szerintem tök értelmetlen PATA HDD-t venni, inkább alaplap+proci+ram csere és hozzá egy új HDD. Legalább is errefelé még használtan is 7000 körül van egy 250-es PATA, és nem sokkal többért már 500-as SATA-t lehet venni újonnan.

Milyen alaplap+proci kombót javasoltok? 2 mag feltétel, további szempont az olcsó ár.

Puru²

Quote from: Moha on 2011-05-31, 11:01:36
Srácok... kérhetek pár tippet?
A barátnőm gépét akarom rendbe vágni. Egy régebbi, 478-as 2.4Ghz-es Celeronos HP van neki, egy harmatgyenge 40GB-os HDD-vel meg 512 rammal. Szegény masina csigalassú.
Első körben kap egy friss rendszert, de jó lenne elfogadható szintre bővíteni. Úgy értem: 2 magos proci, min. 2 giga ram, értelmes méretű HDD.
Csakhogy a barátnőm nem akar nagyon költeni a gépre (nem ez a lételeme, de azért szeretné értelmes sebességgel használni), szóval lehetőleg olcsón kéne kihozni (nyilván én fogok bele invesztálni, csak ezt neki nem kell tudnia. :) ).

Legnagyobb probléma jelenleg a kicsi HDD, de mivel a lapon nincs SATA, szerintem tök értelmetlen PATA HDD-t venni, inkább alaplap+proci+ram csere és hozzá egy új HDD. Legalább is errefelé még használtan is 7000 körül van egy 250-es PATA, és nem sokkal többért már 500-as SATA-t lehet venni újonnan.

Milyen alaplap+proci kombót javasoltok? 2 mag feltétel, további szempont az olcsó ár.
ASROCK H61 ~13-15K
Core i3-2100 ~25K (2 mag/4 szál + int. GPU)
valamilyen  4GB ddr3-1333-as ram ~8-9K

Moha

Hát, nem hiszem, hogy kellene neki az i3, elég volna oda egy LGA775-ös 2 magos is, csak nem tudom, hogy pl. érdemes-e a Celeron Dualcore-t megvenni, mert olcsó árban az lenne. Legolcsóbb 775-ös C2D árban ugyanott van, mint a legolcsóbb i3 és akkor már persze, hogy az utóbbi.

Cobra

AMD 785G vagy 880G chipes alaplap, bele egy AM2-es Athlon meg mellé 2Gb ram. Használtan kijön kb 30-ból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

i3-2000-re szavazok énis, ha belefér. Vagy ha nem, akkor AMD:
Asrock/ECS 880G chipsetes - 15k
Athlon II X3 450 körüli - 17k
Vmi 2x2 GB DDR3 1066 mhz - 9k

Vagy mennyire szeretnéd faragni?
[reserved]

Cloud

Mennyi lenne  a max összeg amit áldoznál rá? Integrált GPU-s megoldáson kellene gondolkozni. Meg valszeg táp is kell szerintem, bár nem tudom HP milyen tápokat tesz a gépébe.

Kuroi Tenshi

#4361
Quote from: Moha on 2011-05-31, 11:01:36


Használt brand gép Exxxx procival.

Quote from: Moha on 2011-05-31, 12:00:23
nem tudom, hogy pl. érdemes-e a Celeron Dualcore-t megvenni

Kevés a magonkénti cache, ami a teljesítményén is látszik, de a
Northwood P4-től már az is fényévekre lesz.

Quote from: NLZ on 2011-05-31, 19:00:43
ECS

Vmi 2x2 GB DDR3 1066 mhz - 9k

ECS-t továbbra sem ajánlanám, vannak jobbak olcsóbban.

Fent leírt felhasználásra a 2GB is elég, ha minden forint számít.

NLZ

[reserved]

Moha

Integrált VGA bőven elég, azt se tudja a drágám, mi az a számítógépes játék. :haha:
Jó volna olyan 30 körül megúszni alaplap+proci+memória kombót. Ramból egyelőre 2 giga elég.

Mondjuk olyan megoldás is játszik, hogy a saját gépem belsejét cserélem és adom oda neki, magamnak meg veszek egy i3-at, csak akkor kell egy videokártya is.

Használt gépeket hol érdemes keresni, milyen oldalon?

Puru²

Már kapható LGA1155-be is a Pentium Dualcore procik 15-20K körüli árban vannak,elvileg mindegyikben van integrált GPU.

Cobra

#4365
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Cobra

Javítottam én is, köszi. Valahogy becsúszott egy plusz karakter...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

hw-es rant

a dell kapja be.

Bővebben:
adva vagyon szerver, jelenleg benne 4 modul gyári dell ram,
és rengeteg slot (18). Na erre nagy naívan azt gondoltam,
hogyha rendelünk bele szintén reg ecc-s, szabvány-spd-s
ramot, akkor az menni fog benne.
A francokat.
Ha csak a gyáriak vannak benne, megy.
Ha csak az újak, akkor is megy.
De ha a kettő vegyesen, akkor egyből nyafog és be se bootol.
Ha az egyik procira gyáriak, másik procira az újak, akkor is
nyafog.
Ennyit a szabványokról...

NLZ

Dell support oldalról vetted a ramokat? Nalátod.
:D
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2011-06-15, 22:38:39
Dell support oldalról vetted a ramokat? Nalátod.
:D
[spoiler]én nem merném most hergelni  ^^"[/spoiler]

Kuroi Tenshi

#4371
Quote from: NLZ on 2011-06-15, 22:38:39
Dell support oldalról vetted a ramokat? Nalátod.
:D

Media Markt :)

Triplaáron? Akkor inkább veszek még egy szettet ebből,
még úgy is olcsóbb, mint egy szett a Delltől...

Megoldjuk azért, van még egy Dell szerver gyári rammal,
na abban kicseréljük az újra, s annak a RAMját a mostaniba
rakjuk.

A dühítő inkább az, hogy evvel szórakoznak. A biosban
semmi állítási lehetőség nincs, hogy a timingokat egymáshoz
igazítsuk, ha az lett volna a gond. Már eddig is lemez
nélkül rendeltük a szervereket tőlük, mert több, mint
dupla áron adták, de lehet, hogy ezután már RAM nélkül
is vesszük...

Quote from: Fazék on 2011-06-15, 22:40:45
én nem merném most hergelni  ^^"

Amúgy nem, nyugodt vagyok. Csak nem gondoltam, hogy
még egy ilyet is csinálnak, hogy itt is a lehúzás-sávba
kényszerítik az embert, ha nem elővigyázatos. Asztali
vonalon már régóta nincs szabvány ramok keverésével
gond, gondolná az ember, hogy erre van a szabvány,
és mégis...

Cloud

Eladni a régieket és venni az újakból ugyanannyit? :D

Selmo

Egy ultimate rendszerből kéne csinálnom SP1-es pro-t. Természetesen visszafelé nem lehet frissíteni. Ha a teljes user registryt átviszem az mennyire hatásos?

A tökéletesség unalmas.

NLZ

#4374
Nem ajánlanám. Ennyire nehéz lenne újratelepíteni?
Ilyet találtam:
http://www.unawave.de/installation/downgrade-en.html?lang=EN
[reserved]

Selmo

Nem lenne nehéz, csak újra kéne rakni vagy 80 programot és szívesebben megúsznám két napnyi next, accept, next, ok nélkül. Kipróbálom a hacket és meglátjuk mi sül ki belőle.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

QuoteA Windows frissítéséhez a Users, a Program Files és a Windows könyvtárnak azonos partíción kell lennie. A telepítés nem támogatott, ha ezek a könyvtárak nem azonos partíción találhatók vagy azonos partícióra próbálja azokat áthelyezni. Ehelyett választhatja a(z) Windows 7 Professional új példányának telepítését, de ez nem azonos a frissítéssel, és nem jár a fájlok, beállítások és programok megtartásával. A korábban telepített programokat újra kell telepítenie az eredeti telepítőlemezek vagy telepítőfájlok használatával. Ha a fájlokat a Windows telepítése előtt menteni kívánja, mentse azokat külső adathordozóra, például CD-re vagy DVD-re, illetve külső merevlemezre. A(z) Windows 7 Professional új példányának telepítéséhez kattintson a bal felső sarokban lévő Vissza gombra, és válassza az Egyéni (haladó) lehetőséget.
Mondanom sem kell, csak 1 partíció van. ::) Szóval mégis marad az újratelepítés. :(

A tökéletesség unalmas.

Fazék

FAIL season 29 episode 6 part1
több órás gyomorgörcsölő számlaprobléma szenvedés megoldása végül az lett, hogy apám javaslatára eltoltam jócskán jobbra a papírt, így ugyan sok szöveg pont a szövegkeretbe belelógva kezdődik/ér véget, meg hülyén néz ki a számla, hogy kb a jobb oldali 2/3-ára megy a nyomtatás, de rohadjon meg az apeh, én ezt olvashatónak nyilvánítom, és minden nagyjából a helyén van :D

FAIL season 29 episode 6 part2
netbook vinyó probléma miatt ugyebár lementettem minden adatot róla, és nekiálltam kínozni, hátha kifekszik a sorból és mehet garanciális cserére.
ezzel nincs is gond.
csak a backup-pal :haha: vhogy sikerült úgy átmásolni a vinyótartalmat, hogy csupán a dokumentumok könyvtáram totál üres. még megnézek egy az irodában lévő külső vinyót, hátha oda jobban mentettem ki, de vannak ezt illetően kétségeim ^^"

Fazék

#4378
gépösszerakás Fazék módra

végy egy microatx házat, és bele minden jót.

szedd le a ház oldalát, hogy hozzáférj a belsejéhez.
tedd félre a ház oldalát vmi biztonságos helyre, erre most jó ideig nem lesz szükséged
készíts magad mellé az asztalra mindent, ülj le kényelmesen
állj föl, vedd el onnét a hátadba fúródott oldallapot és tedd máshova biztonságos helyre
ház előlapjának lefeszegetése lehetőleg a rögzítő fülek letörése nélkül
szereld be a tápot a házba
vedd elő az alaplapot, a procit és a procihűtőt, alaplapba tedd be a procit, majd arra rá a procihűtőt
a hülyebiztos rögzítési módszerrel finoman rögzítsd a procihűtőt a helyére.
ha mégis hülye voltál, és az alaplapot recsegtetve, túlnyomtad az egyik pöcköt és ferdén áll a hűtő, akkor lehetőleg ne úgy próbáld kompenzálni, hogy a vele szemben lévő pöcköt is túlnyomod.
ha mégis, akkor engedd föl csavarhúzóval eltekerve a pöcköket, kezdd előlről a hűtőborda rögzítését.
ha megint nem sikerül, ismét próbáld meg, elvégre a hőpasztának biztos jót tesz ez a kis extra szétemelgetés és friss levegő...
remélhetőleg nem 20e Ft-nyi szép színes szeméthalmot hoztál létre, de ezt egyelőre még nem tudod tesztelni
tedd be az alaplapot a házba.
vedd észre, hogy itt valami marhára nem stimmel, túl magasan vannak a port helyek.
né'már mik ezek a bisz-baszok, amiket a házhoz adtak? igen, ezeket csavard bele a házba az alaplap alatti helyre
helyezd be az alaplapot és rögzítsd.
lehetőleg a tápcsatlakozókat ismételten úgy csatlakoztasd az alaplaphoz, hogy az recsegjen-ropogjon, mert az jelzi, hogy jó helyre kerültek
ezután szépen-ügyesen csatlakoztass mindent ahova köll, tedd be a maradék alkatrészeket és voilá, már tesztelheted is, hogy mennyire vagy alkalmatlan gépösszeszerelésre.

legalábbis tehetnéd, amennyiben lenne egy vacak d-sub monitor kábeled, amivel tudnál videójelet nyerni az új gépből...

FUUUUUUUUUUUUUUUU....

szóval most várhatok holnapig a kipróbálásával, addig meg izgulhatok, hogy a bénázásaimmal sikerült-e tönkrevágnom alaplapot/processzort

Cloud