Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2011-09-22, 02:18:52
Haverom amikor megvette az iPad2-jét használta munkára rendszeresen. Itt amcsiban nincs rajta akkora stigma, mint otthon, nem néznek meg, ha iPaddel mész meetingre.

Ez nem meglepő, végül is a Don't ask, don't tell-t is eltörölték már Amerikában.

Quote from: motifator on 2011-09-22, 02:18:52
De itt a RIAA meg MPAA hazájában úgyis leszoktam a torrentről, legalábbis ha filmekről, zenékről van szó.

Ez tényleg ennyire parás odaát? Attól kell tartani, hogy rádtöri az ajtót az FBI és tarkón lő, mint a the IT crowdban, ha letöltesz egy empéhármat?

Quote from: motifator on 2011-09-22, 02:18:52
De szerintem a laptop ideje lejárt. Asztali gép munkához, tablet ágyba+kanapéra, ha meg munka is kell meg mobilitás, akkor remote desktop (disclaimer: elég ritkán kell hosszasabban az asztali gépemtől távol dolgozni).

Vagy én vagyok ódivatú, vagy csak még nem volt a kezemben hosszabb ideig ilyen tablet, hogy elvarázsoljon, de nem értek egyet. Ha munka kell és mobilitás, akkor nekem az eddigi tapasztalatok alapján kell egy teljes értékű gép (= laptop). Annyit pedig nem fogyasztok webkettes tartalmat (járok faszbúkra, olvasok mangát), hogy egy tabletet ki tudjak használni arra, amire szánták.

Terelés: egy e-book-olvasón viszont gondolkodom. Az X200 nehéz és forró ahhoz, hogy kényelmesen lehessen olvasni rajta.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2011-09-22, 02:18:52
Persze mindenkinek mások az igényei.
De szerintem a laptop ideje lejárt. Asztali gép munkához, tablet ágyba+kanapéra, ha meg munka is kell meg mobilitás, akkor remote desktop (disclaimer: elég ritkán kell hosszasabban az asztali gépemtől távol dolgozni).

Az első mondatod érvényteleníti a másodikat :p
Programozó vagy, mondok egy példát, ami akár veled is előfordulhatna.
Kapsz egy projektet, ahol szorosan az ügyféllel együttműködve kell
fejleszteni, s már szinte kész. Feladat:
- menj ki ügyfélhez s tarts a leendő felhasználóknak ppt bemutatót
szigorúan csak d-sub bemenetes projektoron (10p)
- az ügyfél éles szemű júzerei kiszúrtak valamit, ami nem úgy van,
ahogy ők elképzelték, specifikáció ide vagy oda. A gépedre telepített
fejlesztői környezet és sql szerver segítségével (20p) javítsd ki az
eltérést (20p).

Ebből egy tablet simán 0 pont. Nem hinném, hogy akár egy kódrészlet
javítására is inkább a tabletet választanád a kisebb felbontásával,
képernyőjével és fizikai billentyűzet hiányával, mint egy notebookot;
arról nem is beszélve, hogyha ehhez fejlesztői környezet is kell, és
még át is kell fordítani...

S nem csak munkában vannak ilyenek.
Én, ha tudom, hogy hosszabb postokat, emaileket fogok írni, inkább
bekapcsolom a gépet. Persze itt bejön az is, hogy aki csak két ujjal
pötyög, annak mindegy, de nekem a tízujjas vakírás helyett a tabletes
bohóckodás sok félreütéssel és ékezet-szám-írásjel váltásos szóra-
kozással jóval lassabb.

Quote from: kikuchiyo on 2011-09-22, 22:14:59
Terelés: egy e-book-olvasón viszont gondolkodom. Az X200 nehéz és forró ahhoz, hogy kényelmesen lehessen olvasni rajta.

Én erre viszont inkább a tabletet ajánlanám. Sajnos az ebookok még
mindig aránytalanul drágák (Snapdragonos tablet már boltban is van
50k-ért, aztán volt még a T-nél az akció (lehet, hogy még most is
van), hogy 10k-ért kaptál Snapdragonos tabletet, ha két év hűséget
aláírtál), főleg ha azt nézzük, hogy mennyivel többet tud egy tablet:
net, email, filmek, sokban még 3G és GPS is van.

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-22, 23:09:49
Quote from: motifator on 2011-09-22, 02:18:52
Persze mindenkinek mások az igényei.
De szerintem a laptop ideje lejárt. Asztali gép munkához, tablet ágyba+kanapéra, ha meg munka is kell meg mobilitás, akkor remote desktop (disclaimer: elég ritkán kell hosszasabban az asztali gépemtől távol dolgozni).

Az első mondatod érvényteleníti a másodikat :p
Programozó vagy, mondok egy példát, ami akár veled is előfordulhatna.
Kapsz egy projektet, ahol szorosan az ügyféllel együttműködve kell
fejleszteni, s már szinte kész. Feladat:
- menj ki ügyfélhez s tarts a leendő felhasználóknak ppt bemutatót
szigorúan csak d-sub bemenetes projektoron (10p)
- az ügyfél éles szemű júzerei kiszúrtak valamit, ami nem úgy van,
ahogy ők elképzelték, specifikáció ide vagy oda. A gépedre telepített
fejlesztői környezet és sql szerver segítségével (20p) javítsd ki az
eltérést (20p).

Ebből egy tablet simán 0 pont. Nem hinném, hogy akár egy kódrészlet
javítására is inkább a tabletet választanád a kisebb felbontásával,
képernyőjével és fizikai billentyűzet hiányával, mint egy notebookot;
arról nem is beszélve, hogyha ehhez fejlesztői környezet is kell, és
még át is kell fordítani...

S nem csak munkában vannak ilyenek.
Én, ha tudom, hogy hosszabb postokat, emaileket fogok írni, inkább
bekapcsolom a gépet. Persze itt bejön az is, hogy aki csak két ujjal
pötyög, annak mindegy, de nekem a tízujjas vakírás helyett a tabletes
bohóckodás sok félreütéssel és ékezet-szám-írásjel váltásos szóra-
kozással jóval lassabb.

+1 a példákra, lehetne sorolni a hasonlókat, +1 a vakon gépelésre - főleg, ha a laptop billentyűzete olyan jó, mint ezé.

Ellenpélda: olyat viszont láttam nemrégen, hogy egy egyetemi oktatónak kinéző fazon étteremben ücsörögve, kajálás közben intézte az ETR-es ügyeit az ájpedjén- az ilyenre tényleg alkalmas(abb) egy tablet.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-22, 23:09:49
Quote from: kikuchiyo on 2011-09-22, 22:14:59
Terelés: egy e-book-olvasón viszont gondolkodom. Az X200 nehéz és forró ahhoz, hogy kényelmesen lehessen olvasni rajta.

Én erre viszont inkább a tabletet ajánlanám. Sajnos az ebookok még
mindig aránytalanul drágák (Snapdragonos tablet már boltban is van
50k-ért, aztán volt még a T-nél az akció (lehet, hogy még most is
van), hogy 10k-ért kaptál Snapdragonos tabletet, ha két év hűséget
aláírtál), főleg ha azt nézzük, hogy mennyivel többet tud egy tablet:
net, email, filmek, sokban még 3G és GPS is van.

Nem is tudom. Mit is várnék el egy e-book-olvasótól?
Bírja sokáig az aksija, ne kelljen naponta tölteni - tablet fail.
Legyen nappal vagy éjszaka lámpánál jól olvasható kijelzője - tablet nagyrészt fail.
Ne vonja el a figyelmemet az olvasástól - tablet fail :), állandóan a leveleimet nézegetném meg dice warsoznék olvasás helyett

Más: nemrégiben együtt dolgoztam egy macf...riend ismerősömmel, a kultúrsokk mindkét oldalról megvolt. Nála akkor, amikor leült a Thinkpad elé és nem találta a tapipadot, a csiklóegér pedig teljességgel idegen volt számára. Nálam akkor, amikor szembesültem vele, hogy a Mac-en az egérgörgő fordítva működik.
Failure is the default option

Xzone

Én egyszer jól végiggondoltam, hogy mire tudnék használni egy tabletet. A végeredmény: egyáltalán semmire. De tényleg semmire.

Amazon Kindle-t viszont simán vennék. Onnantól kezdve, hogy kezel pdf-eket, szerintem mindegy, hogy mennyibe kerül egy ebook. :redface:

kikuchiyo

Hirtelen felindulásból hagytam, hogy a rendszer frissítse magát 11.04-re.

Első reakció a színes-szagos Unity felület láttán: mi ez a szar?? ??

Második reakció: Ezt a fullscreen izét meg tudnám szokni, főleg ezen a kis képernyőn, de... miért rakja a bezáró gombokat a felső menüsor bal oldalára??

*google* - közben: milyen szar már ez a Firefox 6 vagy hány? Miért nem működnek az egérgesztusok?

developer-kun: "honestly my solution to this would be to disable the ability to move the buttons to the right hand side of the window"

oké, nézzük ezt az Unityt. Eszénél volt, aki ezt az Alkalmazások menüt kitalálta? Lóbaszó nagy gombok, ábécésorrendben, és legalább hatot kell kattintani, hogy az alkalmazások értelmesen rendezett listájához jussak. A hely nagy részét az tölti ki, hogy milyen alkalmazásokat tölthetek még le. De én egyiket sem akarom letölteni.

Konklúzió: ezt nem azoknak találták ki, akik dolgozni is akarnak a géppel. Vissza a klasszikus felület.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: Xzone on 2011-09-23, 01:32:42
Amazon Kindle-t viszont simán vennék. Onnantól kezdve, hogy kezel pdf-eket, szerintem mindegy, hogy mennyibe kerül egy ebook. :redface:

Volt a kezemben, asszem az volt legalábbis.
Nagyon szimpatikus. Sokkal természetesebb a szemnek az "e-tinta", nem vakít a képernyő, szóval olvasásra ezerszer jobbnak tűnt, mint bármilyen hagyományos képernyős cucc.

NLZ

Jah, kétszer láttam kindlét villamoson, meglepően jónak tűnt a képe.
[reserved]


Moha

Quote from: Puru² on 2011-09-23, 10:04:34
Win8-al nem fog menni a dual-boot .Bye-bye linux
Elmehetnek a &@#$-ba.  :mad:
Egyszerű: továbbra sem kell előtelepített winfossal árult gépet venni, hanem alkatrészekből kell magadnak összerakni.
Laptopból meg továbbra is lesznek Linuxal árult változatok.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Ebből nekem az jön le, hogy az oem gépeknél és a notebookoknál számít. Ám érthető az ms lépése, próbálnak küzdeni a windows loader ellen.
[reserved]

Zsiga

Quote from: Xzone on 2011-09-23, 01:32:42
Amazon Kindle
Vettem egyet pár hónapja. Akkori árfolyamon fizettem érte gyári bőrtokkal együtt talán 35k-t, hétfő délben megrendeltem, szerdán délben csengetett a futár...
Majd valami fórumsörre / filmmaratonra elviszem, mindenki jól megnézheti és megfertőződhet, aztán mehet a közös rendelés. :)

kikuchiyo

Mozilláék dugják fel maguknak a Firefox 6-ot (vagy hánynál tartunk éppen). Minden máshol van, mint ahol megszoktam, és állandóan új ablakot nyitok új tab helyett.
Failure is the default option

Selmo


A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Failure is the default option

Selmo

Egész jól testre lehet szabni, nálam pl. alig van különbség, csak a tabokat hagytam fent. Szerintem nézd át és pár perc alatt visszállítod a megszokottra.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Esetleg válts tisztességes browserre?
Pl. az új Maxthon 3, Trident és Webkit motorral egyszerre?
:angyali:

Xzone


Próféta

Már sorban a harmadik kollégám vett Kindle-t, tényleg elég jónak tűnik a cucc, ők is csak pozitívan nyilatkoznak róla. A képernyőt én is megvizslattam, szimpatikus volt az e-ink.

Még mintha valami olyan is lenne, hogy kapsz hozzá ingyen 3G-t. Ami természetesen "rendes" webböngészésre nem jó, de azt mondják hogy wikipedia megy rajta, képek nélkül.

Quote from: Xzone on 2011-09-23, 01:32:42
Onnantól kezdve, hogy kezel pdf-eket, szerintem mindegy, hogy mennyibe kerül egy ebook. :redface:
Azért egy ebook rendesen tördelhető formátumban van, a pdf meg nem. Ebookot kifejezetten jó olvasni; pdf is megoldható, de nem az igazi.
És az se biztos, hogy a pdf-ben olcsóbban tudod megvenni az adott könyvet, mint az ebook formátumokban. Lopni meg nyilván mindkettőből lehet DRM nélküli változatot.

Én is amúgy arra szavazok, hogy a munkára a laptop az igazi, és az asztali gépet használom egyre ritkábban. Minthogy nem mindig ugyanabban a székben kell dolgozni (fun fact: éppen tegnap értekezlet miatt le kellett ugranom egy napra Rómába - szegény jó középkori deákok, fél kezüket ideadták volna a WizzAir-ért), ezért magammal kell tudnom vinni, akár hirtelen felindulásból is. Az nem számít, hogy az idő 95%-át a helyemen töltöm - legfeljebb ott ki lehet alakítani dokkolóállomást, külön monitort, kényelmes nagy billentyűzetet, kézreálló egeret, stb.

A vicc inkább az, hogy bizonyos cégeknél, ha üzletit titok lehet nálad, pont emiatt a pendrive tiltással összhangban nem szabad laptopon dolgozni: a végén még ki találod vinni, aztán elveszted, és rossz kezekbe kerülnek a tervrajzok / forráskód / céges levelek / stb. Az asztali gép viszont kényelmetlen, és nem lehet vele meetingekre rohangálni. Ezért szokták azt, hogy a munkára használt géped igazából a céges cloudban futó virtuális gép, a laptopon meg van webböngésző, távoli asztal és VPN kliens, azt csá. A vinyójára - temp könyvtár, titkosított offline cache, stb. kivételével - esetleg írási jogod sincs. Innentől "lopható". Ilyesmire lenne elvileg jó a Chromebook is. És igen, ha nem túl gépelés-intenzív a meló, akkor tablettel is el lehet képzelni.

Ez az "érintőképernyőn egész jó gépelni" vélemény viszont meglep kicsit. Az okostelefonokon a virtuális billentyűzetnek erősen vakon gépelés fílingje van (nem látod a kijelzőt, mert kitakarja a tasztatúra), ezért is vettem quertyset. A tabletnek nagyobb kicsit a képernyője, de azért fázok a dologtól. Az ergonómiájáról meg ne is beszéljünk. Nem próbáltam, de előítéleteim szerint két-három A4-es oldalnyi szöveg begépelése után a szemétkukában landolna a tabletem.

Quote from: kikuchiyo on 2011-09-24, 00:03:25
Mozilláék dugják fel maguknak a Firefox 6-ot (vagy hánynál tartunk éppen). Minden máshol van, mint ahol megszoktam, és állandóan új ablakot nyitok új tab helyett.
Tabok is maradtak bal oldalt, egér középső gomb is maradt, én észre se vettem :)

Quote from: Zsiga on 2011-09-24, 00:45:47
Trident
Használod valamire a Trident motort, amire a WebKit nem jó?

Zsiga

Quote from: Próféta on 2011-09-24, 20:34:13
Használod valamire a Trident motort, amire a WebKit nem jó?
Csak azt használom.

Moha

#4610
Hali!

Szerintetek az alábbi config mennyire jó irodai környezetbe, ha elsődleges szempont a stabil, hosszútávú működés, utána jön csak az ár, a teljesítmény viszont nem kell?

GIGABYTE GA-G41MT-D3V
Pentium E6600 3.06GHz 775 BOX
2db KINGMAX 2048MB DDR3 1333MHz
SAMSUNG 500GB 7200rpm HD502HJ
LG GH24NS70 Fekete OEM
COOLERMASTER RC-341-KKN1-GP Elite 341
FSP FSP400-60APN

Ill. véleményetek szerint ezt a gépet rendesen el fogja bírni a 400-as FSP?

Fazék

Quote from: Moha on 2011-09-26, 12:02:38Ill. véleményetek szerint ezt a gépet rendesen el fogja bírni a 400-as FSP?
mint láma azt mondom, hogy röhögve bírnia kell, illetve a gép is tökéletes lesz irodai használatra, talán még túlzásba is vitted. finomításokat majd a szakemberek mondják :D

.Attila

Ilyen alacsony memória árak mellett én belepakolnék 4giga ramot, sosem árt. (4 giga ram most 5500Ft)
400as FSP ennél bőven többet is vinne, főleg, hogy nincs videokártya és a proci sem egy sokat fogyasztó fajta.
Amúgy kérdéses, hogy mit jelent az irodai környezet. Ha csak word meg excel fut rajta, ennél jóval kevesebb is elég lenne szerintem.

Moha

Quote from: .Attila on 2011-09-26, 12:17:40
Ilyen alacsony memória árak mellett én belepakolnék 4giga ramot, sosem árt. (4 giga ram most 5500Ft)
Igen, kettő darab 2 gigás modult terveztem bele.
QuoteAmúgy kérdéses, hogy mit jelent az irodai környezet. Ha csak word meg excel fut rajta, ennél jóval kevesebb is elég lenne szerintem.
Játszani nem fognak rajta. Office alkalmazások, számlázó program, internet (egyelőre egy T-mobile stick).
Összeírtam egy olcsóbb, gyengébb configot meg ezt, és azt mondták, inkább a jobb minőségű legyen.

.Attila

A 2db elkerülte a figyelmem. Amúgy olcsóbb és megbízhatóbb is szerintem egy darab 4gigásat venni.

Feltéve, hogy nem kell firewire port, mert az nincs rajta. Flasht tán meg csak elbírja még.

Cobra

Nem lenne értelmesebb egy komplett miniPC-t venni? Drágább valamivel meg persze gyengébb is, cserébe kevesebbet fogyaszt és sokkal kisebb helyen elfér. Amiben 2 magos Atom vagy AMD Fusion van, az használható sebességet nyújt. 60e körül vannak már ilyenek (oprendszer nélküli ár).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Moha on 2011-09-26, 12:02:38
Hali!

Szerintetek az alábbi config mennyire jó irodai környezetbe, ha elsődleges szempont a stabil, hosszútávú működés, utána jön csak az ár, a teljesítmény viszont nem kell?

GIGABYTE GA-G41MT-D3V
Pentium E6600 3.06GHz 775 BOX
2db KINGMAX 2048MB DDR3 1333MHz
SAMSUNG 500GB 7200rpm HD502HJ
LG GH24NS70 Fekete OEM
COOLERMASTER RC-341-KKN1-GP Elite 341
FSP FSP400-60APN

Ill. véleményetek szerint ezt a gépet rendesen el fogja bírni a 400-as FSP?


Jónak szerintem jó, a tápnak meg bírnia is kell, sőt... ÚJonnan vagy  használt cuccokból raktad össze. Ha újonnan akkor inkább 1156os rendszerben gondolkoznék, jobb szerintem.  De majd jön Tenshi és leolt engem hogy nincs igazam. :D XD

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2011-09-26, 12:02:38
Ill. véleményetek szerint ezt a gépet rendesen el fogja bírni a 400-as FSP?

hahahahahahahahahahöhöhököhköhköhhar

Amit összeírtál, 100W alatt marad max terhelésen...

Sztem nyugodtan mehet E6600 helyett E5x00 is, már az is
elég és pár ezressel olcsóbb.

Quote from: Cobra on 2011-09-26, 15:41:16
Amiben 2 magos Atom vagy AMD Fusion van, az használható sebességet nyújt.

Használható? próbáltad is már őket? 2 magos atom nem nyújt
használható sebességet, még otthonra, erős multitasking nélkül
is csak "épp elmegy, sok szódával" szint. Sajnos a Brazos sem
lett sokkal erősebb, mondhatni csak egy lapáttal nagyobb rakás,
azt is agyonbutították. Ha már asztali és nem a minimális
fogyasztás a cél, akkor inkább egy rendesebb teljesítményű proci

Quote from: Cloud on 2011-09-26, 17:31:44
Ha újonnan akkor inkább 1156os rendszerben gondolkoznék, jobb szerintem.  De majd jön Tenshi és leolt engem hogy nincs igazam. :D XD

Te csak menj vissza gyűjtögetni a második 465-ösödet SLIhez :p
Nem is mindig oltalak le :_piszka: de most igen :angyali:
Irodai feladatokra a Penryn is elég lesz, egy 1155-ös proci
csak feleslegesen dobja meg egy tízessel az árat.

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-09-26, 22:16:43
Quote from: Cloud on 2011-09-26, 17:31:44
Ha újonnan akkor inkább 1156os rendszerben gondolkoznék, jobb szerintem.  De majd jön Tenshi és leolt engem hogy nincs igazam. :D XD

Te csak menj vissza gyűjtögetni a második 465-ösödet SLIhez :p
Nem is mindig oltalak le :_piszka: de most igen :angyali:
Irodai feladatokra a Penryn is elég lesz, egy 1155-ös proci
csak feleslegesen dobja meg egy tízessel az árat.

:_piszka: :D
Nem lesz upgrade mostanában, elvagyok az i7+465kombóval. :)

Amúgy meg nem sandy-t mondtam hanem egy sima clarkdale-t. :D

Kuroi Tenshi

Az se sokkal olcsóbb, sőt, a G-s pentiumok pont Sandyből olcsóbbak