Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Cloud on 2012-01-26, 22:47:24
Esetleg valami olcsóbb drodos teló?

Drod?
Amúgy jah, konkrét típusokra gondoltam.
Feltétel, hogy t-mobile-nál kapható legyen.

Fazék


Cobra

Gondolom Androidosra gondolt Cloud. Viszont te meg ha jól értem nem akarsz érintőképernyőset. Gombos meg jelenleg inkább csak a Nokiának van. Vagy SE T700 (nekem ilyen van), de ezt csak függetlenként tudod megvenni már. Egyébként meg az olcsóbb telefonok sokszor olcsóbbak mobilos üzletben, mint a szolgáltatónál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

#4833
Kimaradt egy i betű.  ^^"

Akkor ajánlataim:

Nokia 100
Nokia c1-01
Nokia x2-00
Nokia 7230

Tudom mondtad hogy samut nem, de van ilyen is:

Samsung Chat


:D

NLZ

Quote from: Fazék on 2012-01-27, 00:05:46
Quote from: .Attila on 2012-01-26, 23:48:17
Quote from: Cloud on 2012-01-26, 22:47:24
Esetleg valami olcsóbb drodos teló?

Drod?
tippre android fura rövidítése
lol, észre se vettem, hogy kimaradt az i betű.
[reserved]

.Attila

#4835
QuoteSamsung Chat

Uh, ne. Nem vagyok egy nagy sms-ező és jó lenne, ha a billentyűzet miatt nem lenne nagy a mobil, mert bulikban zsebre vágom a kütyüt.

Hát ez nem túl biztató. Lépjünk egyet feljebb: 40-50 körüli érintősek?
Amit elfelejtettem, hogy elég kényes vagyok a kijelzőre: 16m szín, nem kevesebb (azért vicces, hogy 2005ben ez egy 1yenes mobilban már alap volt Japánban).

szerk.: átlagosabb használat mellett kb. mennyi a havi adatforgalom? Azaz mire elég 100/500MB?

Darkstar

Az attól függ, neked mi az átlagos.
Sima (visszafogott+opera) böngészésre, snsre, levelezésre elég a 100 mega is, ha kicsit több mindent akarsz, 500ba bele lehet férni, ha úgy használod, mint én, akkor kb 2-3 giga kell :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Cloud on 2012-01-24, 18:24:26
És ugye mint tudjuk egy hdd sebessége bőven elmarad egy ram sebességétől. Vagyis ha ott van a ramdrive, akkor gyorsabban tudja írni oda a lapozófájlt a win, mint ha hdd-re írná.
De elvileg bizonyos játékoknál a Swappelést is eltünteti.

Ha nagy hülyeséget írok Tenshi majd jön és leolt. :D XD
Egyetértek Selmoval, badarságot írsz. Kicsit bővebben alant..

Első közelítésben (tehát prefetch meg memory-mapped I/O meg ilyesmi figyelmen kívül hagyásával) a lapozófájlba pont az kerül, ami a fizikai RAM-ba nem fér már be. Következésképp pont amennyi helyet a ramdrive elvesz a ram-ból, teli ram esetén pont annyival többet kellene kilapozni (a ramdrive-ban lévő lapozófájlra, xzibit,jpg). Szóval pénz az ablakban + némi overhead.

A ramdrive nem erre való, hanem alapvetően tmpfs-nek.
Esetleg nem túl fontos fájlok kicsit kockázatos perzisztenciájára.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-24, 21:59:48
Egy olyasmi, ami egy algoritmus
alapján (ami a fájl-használat gyakorisága mellett a fájltípust is mérlegeli)
tölti fel és tartja karban a cache-t,
RAM-ban tartott cache-re gondolsz? Mert akkor az operációs rendszer is valami ilyesmit csinál, prefetch vagy hasonló néven...

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-24, 21:59:48
de az utána csak read-only használja,
az írások egyből a HDD-re mennek vissza.
A write-through biztosan jó ötlet? Az operációs rendszerek egy darabig a piszkos lapokat is bent szokták tartani a RAM-ban, nem véletlenül. Ha sok sűrű írás jön rá, akkor a lassú HDD visszafogná.

Moha

Quote from: .Attila on 2012-01-27, 00:48:45
szerk.: átlagosabb használat mellett kb. mennyi a havi adatforgalom? Azaz mire elég 100/500MB?
Nekem 100MB forgalmam van a Galaxy 3-hoz. Navigáció, néha böngészés, email és határidőnapló szinkronizálás. Lazán beleférek a 100 megába.

.Attila

Akkor maradok én is annál. Hát, lehet beruházok egy sony xperia mini pro-ba, 0% thm mellett elviselhető és jó tesztet kapott. Aztán meglátjuk, megérte a pénzét.

Más: total commander key file. Van-e egyszerű módja, hogy a registrybe rakjam vagy inkább hagyjam és nyomogassam az 1,2,3-at?

NLZ

wincmd.key file-t be kell másolni a totalcommander könyvtárába, csak így lehet aktiválni.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2012-01-27, 12:55:58
wincmd.key file-t be kell másolni a totalcommander könyvtárába, csak így lehet aktiválni.

Ja hogy ez ilyen egyszerű, király.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2012-01-27, 03:35:03
RAM-ban tartott cache-re gondolsz? Mert akkor az operációs rendszer is valami ilyesmit csinál, prefetch vagy hasonló néven...

A write-through biztosan jó ötlet? Az operációs rendszerek egy darabig a piszkos lapokat is bent szokták tartani a RAM-ban, nem véletlenül. Ha sok sűrű írás jön rá, akkor a lassú HDD visszafogná.

Igen, de nem tudom, hogy milyen hatékonysággal, általában nem
dícsérik túlzottan. Hamarosan kipróbálom majd gyakorlatban is.

Igen, jó ötlet, de nem emiatt, hanem mert hamarosan tervezem egy
kisebb ssd-vel bővíteni a kört, ami pedig nem szereti a sok írást.
Legrosszabb esetben kb. ugyanolyan lassú marad az írás, viszont a
gyakorta indított fájlok olvasása és a boot elméletben sokat gyorsul-
hat. Viszont a szoftver itt még kérdéses. Van már rá, pl. Nvelo
Dataplex, viszont kisker forgalomban nem kapható; eBoostr inkább
csak Prefetch visszavezetése XP-be + ramdrive; FancyCache szintén;
CacheCade pedig nagyvállalati. Pedig annyira kézenfekvő az ötlet,
ránézésre nem is tűnik annyira bonyolultnak, mégsem találtam még
semmi freeware vagy open-source megoldást rá.

.Attila

Valakinek van sejtése, hogy virtualbox alatt új OS telepítésekor miért 32bitesnek látja a 64bites processzort?

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2012-01-28, 23:42:12
Valakinek van sejtése, hogy virtualbox alatt új OS telepítésekor miért 32bitesnek látja a 64bites processzort?

Mert különben senki sem venné a fizetőseket...
Free csak 32-bitest emulál.

.Attila

Duh.
Imma firin' mah torrent!

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2012-01-29, 00:53:34
Duh.

Szintén zenész. Letöltöttem pc-bsd 64-bitet, de gondoltam még telepítés előtt
inkább bedobom vm-be, s csak csodálkoztam, miért nem megy. Mi, hogy nem
támogatná a processzorom a 64 bitet? Akkor ugrott be, hogy mindkettőben
(virtualbox, vmware player) benne van ez a 32 bit korlátozás...
Én inkább letöltöttem a 32-bitest is, gyorsabb volt :)

Cloud

Virtualbox segítségével ki tudom próbálni a Win8-at? Nem használtam még virtuális rendszert, és kíváncsi lennék a következő win-re. Mi kell egy ilyen progi működéséhez?

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-29, 00:58:35
Quote from: .Attila on 2012-01-29, 00:53:34
Duh.

Szintén zenész. Letöltöttem pc-bsd 64-bitet, de gondoltam még telepítés előtt
inkább bedobom vm-be, s csak csodálkoztam, miért nem megy. Mi, hogy nem
támogatná a processzorom a 64 bitet? Akkor ugrott be, hogy mindkettőben
(virtualbox, vmware player) benne van ez a 32 bit korlátozás...
Én inkább letöltöttem a 32-bitest is, gyorsabb volt :)

Az a helyzet, hogy a telepítendő oprendszer eredeti, úh. a daemon toolst fogom leszedni.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2012-01-29, 01:05:57
Mi kell egy ilyen progi működéséhez?

Nemszar proci (Atommal pl. diavetítés), egy-két giga nélkülözhető RAM és
pár tucat giga hely lemezen, meg egy kis türelem. Nem vészes.

kikuchiyo

Mai "heuréka, avagy a faszom ebbe a szarba" rovatunkban: hogyan fedeztem fel újra a japán szövegbevitelt Windows Mobile-on.

Nem sokkal azután, hogy megvettem a telefont, és a kapcsolatunk még friss és izgalmas volt (jellemző, hogy ez alig 3 éve volt, akkor az Android még a jövő zenéje volt, a WinMo6 pedig egy élő platform, az Omnia pedig a csúcskategória - ma már a testvéremnek is Androidos telefonja van, a WinMo6-nál még a VAX is relevánsabb platform, az Omnia pedig ki van állítva a British Museumban a kőtáblák között), hosszas fórumtúrás és kísérletezés után beüzemeltem rajta a japán szövegmegjelenítést és -bevitelt.
Működött is, tök jól.

Aztán jó ideig nem használtam, és most, hogy ismét kellett volna, nem ment. Pedig emlékeztem, hogy annak idején működött. Reseteltem, turkáltam a registryben, téptem a hajam, de nem. Halványan rémlett, hogy volt valami mágikus műveletsor, amivel be lehetett kapcsolni az IME-t, de nem jutott eszembe.

Aztán eszembe jutott, hogy a prohardverre írtam egy hozzászólást erről - és ott találtam egy linket, ahol végre leírták a mágikus műveletet: át kell váltani a beépített, legegyszerűbb soft billentyűzetre (vagy a japánnal járó romaji billentyűzetre), és ott meg kell nyomni a Ctrl, Shift, Shift, Ctrl gombokat ebben a sorrendben. Teljesen logikus, nem?
Failure is the default option

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-01-29, 01:24:19
Quote from: Cloud on 2012-01-29, 01:05:57
Mi kell egy ilyen progi működéséhez?

Nemszar proci (Atommal pl. diavetítés), egy-két giga nélkülözhető RAM és
pár tucat giga hely lemezen, meg egy kis türelem. Nem vészes.
KÖszi, akkor talán nem lesz gond. Nézte amúgy már valaki a win8-at hogy milyen?

.Attila

Na jó, rohadjon meg a server 2003.

Windows 7 alól próbálom telepíteni, sem normálisan nem indítható el az install (szürke az opció), virtualbox alatt pedig 32 bitesnek látja a processzort, azért nem indul el a 64 bites verzió (virtualboxon belül mountoltam a cd képet). Közben meg a 64bites Win7 fut.

Mi a lótúró baja lehet?

Cobra

A virtualbox 32bites csak, előbb írták.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#4854
Quote from: Cobra on 2012-01-30, 10:20:39
A virtualbox 32bites csak, előbb írták.

Duh2. Valami miatt a daemon toolsra értettem.
A normál telepítést viszont akkor sem engedi.

szerk.: utánaolvasva kiderült, hogy a Virtualbox igenis támogatja a 64 bites oprendszereket, vagy legalább egy részüket. Nálam az hibádzik, hogy ez a processzor pont nem rendelkezik hardware-es virtualizációval.

Próféta

Quote from: Cloud on 2012-01-29, 09:56:17
KÖszi, akkor talán nem lesz gond. Nézte amúgy már valaki a win8-at hogy milyen?
Ismerős volt kint BUILD konferencián, kapott tabletet akkori W8 verzióval. Nagyon szerette volna használni, de nem sikerült, nem volt még mindennapi igénybevételre alkalmas állapotban. Azóta persze sok idő eltelt.

SaiyaGin

Felmerült a kb. 15 éves tévém esetleges lecserélése. 50-60 cm átmérőjű hdtv-ben gondolkodom (a mostani 51 cm-es, ennél sokkal nagyobb méretű készülék jelentős szobaátrendezéssel járna). Milyen márkát tudtok ajánlani, mire érdemes figyelni?

Cobra

Inkább egy 24"-os monitor. Ha analóg TV jel van, akkor meg mellé egy tunerkártya.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2012-02-09, 22:03:20
Felmerült a kb. 15 éves tévém esetleges lecserélése. 50-60 cm átmérőjű hdtv-ben gondolkodom (a mostani 51 cm-es, ennél sokkal nagyobb méretű készülék jelentős szobaátrendezéssel járna). Milyen márkát tudtok ajánlani, mire érdemes figyelni?

Sokat tévézel amúgy?


Mert itthon van pl egy Samu plazma, amit a család vett, és azon az analóg adások nekem nagyon csúnyák. (A digitális meg HD adások persze jobbak már. Meg persze Plasma vs LCD)

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2012-02-10, 14:33:44
Inkább egy 24"-os monitor. Ha analóg TV jel van, akkor meg mellé egy tunerkártya.

Köszi a javaslatot.

Quote from: Cloud on 2012-02-10, 16:29:44
Sokat tévézel amúgy?

Alapvetően nem.