Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

#271
Mivel Noriko nem vállalja a navigátor szerepét, ezért a legbiztonságosabb az, ha a sárga köves úton megyünk!

Útterv

Szentendre - Dobogókő (vagy fordítva)

És a rossz hír:
Egy szigorú doktornénihez kerültem. Miután elmondtam a tüneteimet ő is segített tudatosítani, hogy bizony túl sokat ülni egyhuzamban egészségtelen.  :zomg: Utána egy két vizsgálat, és megállapította, hogy "Beszűkült L gerinc"  :confused: a probléma. Aztán szigorú pihenést javasolt. Rákérdeztem és sem shinkendozni, sem focizni nem engedett  :bruhuhu: . A túrázástól nem tiltott el, (bár ebbéli szándékomat nem jeleztem neki  ::)). Szóval egyenlőre tervezgessük a túrát, aztán hátha az időjárás közbeszól, és nem miattam kell elhalasztani! :D

Úgy tűnik, javul az állapotom. :)

Lythis


noriko

Quote from: Lythis on 2009-11-04, 14:03:12
Quote from: Damnatus on 2009-11-02, 19:28:09
Úgy tűnik, javul az állapotom. :)
:w00t:
+1

Mit csináljunk, ha esik? Mindenféle előrejelzések ezzel fenyegetnek. :(
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Hát, ha esik, akkor szenvedés a túra. Várjuk ki a holnapot, hátha javul az előrejelzés. Ha nem, holnap délután még mindig szavazhatunk róla, illetve szombaton indulás előtt (mármint mielőtt Pestről elindulnátok) még dönthetünk róla. Egyébként a Szentendre-Dobogókő útvonal akkor megfelel?

Cobra

Szentendre-Dobogókő gyalog terepen? Bátrak vagytok :)
Ha kell fuvar Dobogókőről lefelé (vagy félútról), akkor hívjatok  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Damnatus

Igen, közben én is elgondolkodtam, hogy inkább a lefelé vezető utat kéne választani! :)
Egyébként nem olyan nehéz! ;)

Damnatus

#277
Na a 10.18-as Batthyány-térről induló HÉV-et kellene elérni (10.26-kor van Árpád-hídnál). Ha hátulról a harmadik kocsiba szálltok, akkor Pomázon a menetirány szerinti bal oldalon pont az átjárónál fog titeket letenni a HÉV. Mentek  kb. 20 métert (szemben veletek asszem kínai bolt van), majd balra fordulva látjátok a megállókat. Megkeresitek a Pilisszentkereszt, Dobogókő nevűt ami a messzebb lévő, Csobánka utáni fedett megálló (Lehet hogy már áll benn busz). A busz 10.55-kor indul, elvileg 5 percetek lesz megtalálni! :) Aztán Dobogókőig vegyetek jegyet. Telefonáljatok nekem, hogy sikerült felszállni, és elindultatok, én pedig kimegyek a Szentkereszti megállóba, és csatlakozom hozzátok. Dobogókőről meg már gyalogolunk. Mivel valamennyi sár lesz, ezért bakancsot hozzatok! ;) Ha bármi közbejön hívjatok, számom ment priviben ;)
Rendben?

Kiegészítés: elkezdett esni! :(
Noriko javaslatára az időpont eltolva 10-re!!

Próféta

És igen, a másik csapat is vasárnapra időzíti a túrát. Most akkor elvonulok meditálni; majd szólok, ha felszállt a fehér füst.

noriko

Is? Mi szombatról beszélünk. ;)
időpont még nem fix, épp alkudozás megy.
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: noriko on 2009-11-06, 23:18:29
Is? Mi szombatról beszélünk. ;)
időpont még nem fix, épp alkudozás megy.
Igen? :w00t:
És tényleg. Csak valamiért az maradt meg, hogy kijelentetted, hogy vasárnap legyen.

noriko

Utána kijelentettem, hogy lehet szombat is :D
Jössz? :)
új időpontunk van, fenti hozzászólás javítva lett!
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: noriko on 2009-11-06, 23:47:26
Jössz? :)
új időpontunk van, fenti hozzászólás javítva lett!
Megyek!
Az Árpád-hídnál fogom megtámadni a HÉVet. Hátulról harmadik kocsi  :ayay:
Küldök mobilszámot mondjuk norikónak.
Kimaradtam esetleg valami fontos PM-ből?

noriko

Lythis és én is oda beszéltük meg, elvileg negyedre. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Megússzuk egyébként a végét sötétedés előtt?
A turistautak.hu 5 órát saccol menetidőre, és napnyugta 15:29...
Viszek lámpát.

Próféta

Első!
(bocs)

Amúgy tök jó volt. Élveztük a dobogókői kilátást (értsd: a ködben az orrunkig láttunk), a természetjárást (értsd: sárban csúszkálást), Damnatus túravezetői precizitását (kérésére ebbe a zárójelbe nem írok semmit), meg a be nem tervezett éjszakai túra részt. De amúgy tényleg tök jó volt! :D Köszi az almát, Fornettit, Toblerónét, a társaságot, meg a túrát!

noriko

#286
Adtam előnyt :P

Szerintem is jó volt, és nem esett!! :cool:
Engem a felesleges mászás rész sem zavart a végén, legalább jobban megmozgattuk mászóizmainkat  ^^

és az éjszakai része igenis be volt tervezve, hisz volt lámpánk is ;)

Köszi Laci a szervezést!
Köszi többiek a társaságot!

Ui: egész jól megúsztam a túracipő betörést. Csak az egyik lábamon lett vízhólyag.  ^^"
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Akkor menjünk szépen sorban:
Én keltettem azt, akinek engem kellett volna
Félő volt, hogy már hajnali tízkor arconrúg a vakító napfény (megpróbálta az Árpád-hídon egyébként, de visszabújt a felhők mögé)
Pomázon nem vártak minket táblával és limóval.
Laci sem hozott limót.
Ennyi sár az egész országban nincs
Hagytuk Nórit navigálni ( :__devil: )

ezektől eltekintve egész kellemes volt :D

J/K állati jó volt! Az elején tartottam tőle, hogy elkések, de kb elsőnek értem oda (jóhát, nálam volt "A CUCC", így nyílván sikerült).
Az egyetlen amitől tartottam, hogy sötétedés után is kifogunk egy olyan terepet, amit meg kellett mászni (sárcsúszda felfelé, hells yea). Az úgy talán macera lett volna.
Szóval köszi a szervezést, a társaságot, a toblerone-t, a milkát, az onigiri-t, az almát, a ködöt, a lehulló faleveleket, és a sarat is :D Meg a rögtönzött városnézést a végén  :smile:
Mázlink volt, hogy nem esett ^^
Az éjszaka amúgy persze, hogy be volt tervezve, szerintem egyikünk sem gondolta komolyan, hogy sötétedés előtt megússzuk  :haha:

:jee:

u.i.: Cobra, ha esetleg csuklottál: a fuvarral kapcsolatos ajánlataidat vettük fontolóra :D

Cobra

Jól telettem magam ebédkor, szóval nem csukolttam :)
Örülök, hogy épségben megúsztátok és még élveztétek is. Legközelebb ha lesz rá időm lehet megyek veletek (ma vendégek voltak/vannak).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

noriko

Tök jó! Most kaptam emailt, hogy fogadnak couchsurfinggel Pàrizsban!  :cool:
Végre én is kipróbálom! Az alapterv a reptérenalvás volt, de így városnézni is tudok majd!  ^^
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: noriko on 2009-11-12, 15:47:23
Az alapterv a reptérenalvás volt
Merész vagy, hallod-e... :haha:

Couchsurfinget már én is néztem, majd lehet egyszer nekivágok én is. :)

Nakedape

cs jó, reptérenalvás nem olyan mint ha a keletiben aludnál. én pl ferihegyet is bevállanám akár, sőt még lehet, h noriko is bevállalhatja gond nélkül :D, frankfurt-hahn-ra kellett volna szerveznem anno, ott  több egész éjjeles társas party is volt, catan meg ilyenek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Nakedape on 2009-11-12, 17:21:13
cs jó, reptérenalvás nem olyan mint ha a keletiben aludnál.
jaja, a reptérenalvás önálló műfaj :D

Az a társasparty tök jól hangzik :D Mondjuk nem hiszem, hogy gyakran cipelnek az emberek Catan méretű társasokat repülőutakra, úgyhogy nem biztos, hogy egyhamar látok hasonló szitut.
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2009-11-12, 22:58:20
Quote from: Nakedape on 2009-11-12, 17:21:13
cs jó, reptérenalvás nem olyan mint ha a keletiben aludnál.
jaja, a reptérenalvás önálló műfaj :D

Az a társasparty tök jól hangzik :D Mondjuk nem hiszem, hogy gyakran cipelnek az emberek Catan méretű társasokat repülőutakra, úgyhogy nem biztos, hogy egyhamar látok hasonló szitut.

láttam hasonlót pályaudvarokra is :D a keletinél koponya ikonok szerepeltek benne..

Frankfurtban az tetszett, hogy több társasozó társaságot is láttam :D az egyik még az is lehet h rizikó, de én onnan éjfélkor elbuszoztam kb
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

tudtok valami jó szálláskereső portált ajánlani?

(normális szállás kellene munkatársaknak világítástechnikai kiállításra Frankfurt közelében)

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-03-16, 16:11:54
tudtok valami jó szálláskereső portált ajánlani?

(normális szállás kellene munkatársaknak világítástechnikai kiállításra Frankfurt közelében)
http://www.booking.com ?

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-03-16, 23:49:52
Quote from: Fazék on 2010-03-16, 16:11:54
tudtok valami jó szálláskereső portált ajánlani?

(normális szállás kellene munkatársaknak világítástechnikai kiállításra Frankfurt közelében)
http://www.booking.com ?
nézegettem napközben, de nem találtam olyan opciót, hogy x km-es körzetében. pedig múlt évben is mintha erről az oldalról foglaltam volna és akkor sztem be tudtam állítani ilyet.

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-03-16, 23:56:00
nézegettem napközben, de nem találtam olyan opciót, hogy x km-es körzetében.
Most küldjek róla szkrínsátot?
Ha rákeresel Frankfurtra (és utána a lehetőségek közül kiválasztod am Maint), lesz bal oldalt egy Search Hotels doboz. Abban egy Destination, alatta meg egy Distance.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-03-17, 00:12:40
Quote from: Fazék on 2010-03-16, 23:56:00
nézegettem napközben, de nem találtam olyan opciót, hogy x km-es körzetében.
Most küldjek róla szkrínsátot?
Ha rákeresel Frankfurtra (és utána a lehetőségek közül kiválasztod am Maint), lesz bal oldalt egy Search Hotels doboz. Abban egy Destination, alatta meg egy Distance.
nem kell, így hogy megerősítetted hogy van, meg fogom találni. napközben nem találtam, ennyi. köszi.