Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: Moha on 2010-07-03, 23:21:42
Holnap Meskével és az öcsémmel együtt indulok Angliába, szóval egy hétig nem fogom itt rontani a levegőt.
Utána ha lesz időm (a sok post olvasgatása után) és energiám, tartok majd egy beszámolót.

Addig is ne offoljátok szét a fórumot! :D

NA DE MÉGIS KINEK A TANÁCSÁT FOGADTAD MEG MP3 ÜGYBEN?

Próféta


Kvikveg

#332
Liége palyaudvar, Brusszel es BEAUVECHAIN AIR SHOW 2010
Avagy Kvikveg ket napig nyaladzik kulonbozo elbuvolo gepeket nezegetve

Penteken guggyeszto melegben huztunk el Aachenbe, ott, mivel a franszia Thalys vonatunkat toroltek, helyette massal mentunk tovabb - de igy legalabb lattam a Liege-i palyaudvart, ami gyonyoru. Ha amator Star Wars filmet akarnek forgatni, idealis helyszin lenne hozza.
Az onnan indulo vonaton osszefutottunk egy spicces flamanddal, aki hangsulyozta, hogy a kirally egy gyilkos, es elege van a vallonokbol. Megprobaltuk megtanitani a "Joreggelt kivanok"-ra egy adott pillanatban, de fatal error kifejezes jelent meg az arcan, es kozolte, hogy o ugyan minden nyelvet meg birna tanulni kiveve a kinait - de neki ez kinai.  :lul: Kulon slusszpoenkent a kollegam fejere pottyant a csomagtartobol egy kek gumilabda, aztan elpattogott a folyoson. A vonat masik oldalan ulo csalad elnezest kert, mi nevettunk veluk, a kollega meg vigyorogva folnezett azzal a kommenttel, hogy "van meg?".  :lul:

Brusszel mar kevesbe gyonyoru, inkabb elegge lepukkant volt amerre mi jartunk (Central - hotel es vissza). A varost egyaltalan nem volt idonk vagy energiank nezegetni, fokent a repulonapra koncentraltunk a kollegammal. Luxemburg anno nekem jobban bejott. Foleg mert ott nem lattam valami szemettelep kapualjban pucer ven csovest.  :zomg:

Hetfo reggel a hosegel dacolva levonatoztunk Otigny-be ahonnan kulonjarat vitt minket a helyszinre. Az ingyen buszozas kb fel ora volt, autopalyan is, szoval le a kalappal. :)

A bejaratnal megkaptam eletem elso papir karkotojet, es utana rogton jottek az erdekessegek.  :appl:
Mivel felmuveletlen analfabeta vagyok repulogeptipusilag, ezert nem nagyon fogok szagkifejezeseket irogatni. A videokhoz nincsen hang es eleg kicsik meg rovidek, mert a nagyon regi fenykepezogepemmel keszultek. :)

Szoval: volt regi gep1 meg regi gep2.
Utana egy hosszabb uton odebb kellett kolbaszolni, jobbra tovabbi erdekessegek voltak, atkuzdottuk magunkat az elso adag kutyuboden es jottek a helikopterek, pl ez is: kep
Ha jol remlik ez egy F-16os, igazan murisan neznek ki innen a kerekei, tiszta Sajdik.
video Elfujta a szeeel - viccesen libegtek a gepeken a piros "remove before flight" szalagok. :D
Nozi :)
Sarga ketfedeles, imadom ezeket.
itt mar az aszfaltcsikot is elkeritettek, azert nincsenek bent emberek. Nagyjabol latszik a toredeke a bemutatott gepeknek.
Ez BAZI NAGY.
Kollegak, ezerszer mondtam, hogy ne a szarnyon kavezzanak!  :ejj: :lul:
Kisgyerekes csaladoknak kombinalt rendezveny: van repulo is, lo is, kell meg tobb? :D
Vonulo pilotak azt hiszem a jordan solymok egyik gepe elott. Egyebkent negyzetmeterenkent ot pilotanak kinezo ember volt kb, mindenhol nyuzsogtek. :D Lehetett termeszetesen pilotakezeslabast venni, gyerekmeretben is. Lattunk ket kisgyereket tologathato, babakocsinal nagyobb izeban, beoltozve. Imadnivaloan neztek ki.  :haha:
Pizsit huzott a gep.
Ez az egyik legjobban sikerult foto repulo geprol, es ez megmagyarazza, miert nem sok ilyen kepet csinaltam.  :redface:
Valami gepek jonnek
Ezek nagynak neznek ki
Mert nagyok is.  :eek:
Regebbi gep, illetve a kep elotereben balra megfigyelheto az alapveto tulelesi eszkoz, a profi horgaszszek.
Sarga ketfedeles, megegyszer. I lllove it!
Asszem Hurricane.
... es kerem torolje le a szelvedot is!
A magyar gepen szerelnek valamit, ez is bazi nagy, a mogotte levo nemkulonben.
AWACS. A tanyerjarol tudtam, hogy nagy, de ezt a kepet elnezve csodalom, hogy nem kornyad le rola.
A nagyobb meretu gepek sora az AWACS felol nezve.
Nagy nozi.
AWACS megegyszer, oldalrol. Szep sor volt.
Es befejezesul a ket magyar pilota. A baloldali tok jo fej volt, beengedett a satorba amikor szombaton eleredt az eso, igy megusztunk egy kozepesen alapos elazast. :D A jobboldalival csak futolag talalkoztunk.

A kulonfele repuloosztagok satraiban mindenfele posztert lehetett venni-vinni, meg katonazold bikinit, a bugyi reszen "remove before flight" felirattal (holland F16 demoteam), a magyaroknal termeszetesen voros tangat (is).
A hollandok amugy nyaladzanivaloan szep geppel jottek, es feltetelezem, hogy jo bemutatot tartottak, en legalabbis nagyon elveztem. Honlap: http://www.f16demoteam.nl/ Lesznek Kecskemeten is. :D
A masik szamomra kifejezetten lenduletes a marokkoi csapat (video) volt, 8 geppel (azt hiszem ok voltak marokkoiak, allandoan keverem) (edit: igen ok voltak: kep meg kepek)
Ezen a video meg ha jol emlekszem a belga legierotol volt 3 gep, egy nagyobb utasszallito meretu, meg ket vadaszgep, akik feluton meguntak a kisergetest es elhuztak felfele.

A szervezok meg egyaltalan az ott elo nepseg teljesen humanus stb volt, ebbol a szempontbol nagyon jol ereztuk magunkat. Senki sem volt ideges, feszult, vagy barmi ilyesmi.

A hivatalos oldal videoja a penteki spotter naprol. A vegen lathato a narancssarga holland gep. Ugyanezt a hangot kismillioszor hangosabban kaptuk a fulunkbe kint, de gyonyoru hangja volt. A tobbinek is.  :whoah:
Lista a fellepo gepekrol/csapatokrol.

Visszafele mar volt thalys, ugyhogy hala az Egnek emberi ido alatt ertunk vissza. A vonatrol annyit kell tudni, hogy nagyon kellemes felszereltsege van az ulesnek: talca, labtarto, 220as dugasz (viva la laptopozas) es persze az egesz joooo gyors.  :haha:

Na, Kecskemetre jon valaki Aug 7.en vagy 8.an? :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Elutaztam, mégis elérem a fórumot! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-07-07, 17:37:32
Elutaztam, mégis elérem a fórumot! :cool:
Milyen már itt a biztonság?? :_piszka:

Kvikveg

Miert, en sem otthon vagyok... sot altalaban nem otthon vagyok.  :szemuveges:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2010-07-07, 23:28:00
Miert, en sem otthon vagyok... sot altalaban nem otthon vagyok.  :szemuveges:
Jó, de én csak a Balatonra utaztam el... érted... igazából nem is elutazás... ha-ha...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2010-07-08, 12:08:19
Quote from: Kvikveg on 2010-07-07, 23:28:00
Miert, en sem otthon vagyok... sot altalaban nem otthon vagyok.  :szemuveges:
Jó, de én csak a Balatonra utaztam el... érted... igazából nem is elutazás... ha-ha...
Ja hogy nem kulfoldrol... ugy nem er!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Tadaima! Megjöttem Japánból. Hoztam képeket!

képek
ezek is

beszámoló: IT WAS FUKKEN AWESOME!!! :D

"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

Quote from: noriko on 2010-07-10, 11:23:51
Tadaima! Megjöttem Japánból. Hoztam képeket!

képek
ezek is

beszámoló: IT WAS FUKKEN AWESOME!!! :D



:hail:

Rohadt jó lehetett. :)

Jók lettek a képek. Ezen hangosan felröhögtem:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs075.snc4/35133_420983847016_505927016_4702616_2879538_n.jpg
:lul:

kikuchiyo

Apu mardosó irigysége vagyok!
Továbbá részletes beszámolót követelek!

QuoteI still don't know what that sign says...
kb. "Az állatok figyelmeztetése céljából kongassa meg a harangot, mielőtt felmegy a hegyre"
Failure is the default option

Próféta

Quote from: noriko on 2010-07-10, 11:23:51
Tadaima! Megjöttem Japánból. Hoztam képeket!
Üdv újra itt - ööö - otthon.

Xzone

#342
Quote from: noriko on 2010-07-10, 11:23:51
Tadaima! Megjöttem Japánból. Hoztam képeket!

képek
ezek is

beszámoló: IT WAS FUKKEN AWESOME!!! :D

Visszatért a holdjáró! Sikeres küldetés.

Üdv itthon, Noriko :)

Edit:

Jók a képek, kedvenceim:

-WE FUCKIN LOVE U
-földműves nindzsa
-Schrödinger macskája
-vízköpősárkány
-beautiful Shakotan
-Jiro-kun
-automata a semmi közepén
-Tazawa-tó az arany lánnyal
-Dai Kannon
-IRIS sorozat? lol
-WC használati útmutató
-"and this is how babies are born"
-karaoke
-matsumotoi kastély
-Tokyo éjszaka
-KAJÁK

Tényleg nagy szerencséd volt, hogy elkaptál egy matsurit, és még a tanabata is belefért. Azért ha jól látom, a térdig rizsföldön robotolást végül nem úsztad meg :D


kikuchiyo

#344
Egyébként ez a tokiói állomás már akkor is a felújítás kellős közepén volt, amikor én jártam ott, pedig az majdnem két éve volt.
[spoiler]>két éve
:zomg:
:bruhuhu:[/spoiler]

Szerk: Nikkóról jut eszembe, hogy állítólag nagyon szép vízesések vannak arrafelé (feljebb, nem ott, ahol a templomok vannak), de látom, Norikonak sem fértek bele az idejébe.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

A jövő wc-jén meg a lógó benzinkutaknál én is csak lestem. Mik vannak....

Ramiz

Holnap indulok Barcelonába a barátnőmmel, az első napra nincs szállásunk még, küldtem 8 request-et CouchSurfing.com-on, lehet még többet kéne? Nem válaszolnak. :( Viszont nekem nehezemre esne 40-et elküldeni, mert mi van, ha 38 nagyon jó fej és kedves stílusban ír, hogy vár minket? Tudom, nem így kell hozzáállni (kamaszkoromban sem jött össze soha a "nem udvarlok egyszerre 3 lánynak, mert mi van, ha mindegyik igent mond és eljön a randira" hozzáállás-parám)... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

legfeljebb szervezel egy sörözést a 38-cal, :D amúgy meg korábban érdemes írni nem?  :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Ismerek valakit, aki nem Barcelonában lakik, hanem onnan kb. 25 kilóméterre fenn a hegyekben egy kisvárosban. A busz a Maria Christináról kb. 40 perc alatt ott van 2.10 euróból.
Hatalmas fickó, egy őrült Argentin. Nála voltunk 3 éjszakát, őt bírtam a legjobban az összes hostunk közül, akiknél a mostani út során megszálltunk.
Ha érdekel a dolog, írok pm-et részletekkel. Ha nagyon nem találsz senkit, még a telefonszámát is tudom a csávónak, felhívhatom, hogy emergency van.

Azon meg egyáltalán nem szabad parázni, hogy 40 embernek írsz, és végül választasz egyet, a maradék 30-at meg nem. A CS így működik, ezt ők is tudják. Ha nem leszel netközelben, akkor írd ezt meg nekik, küldj telefonszámot, hívnak, vagy írnak SMS-t legfeljebb, a többségük nagyon kedves ember, és sokan kifejezetten örülnek, ha jön vendég, akarják, hogy náluk aludj. De attól tényleg ne érezd szarul magad, hogy ezer embernek írsz, a rendszer ilyen, ha ők utaznak, és nagyon gyorsan kell a szállás, ők is ugyanígy csinálják. Simán válaszolhatsz majd a 38 kedves embernek, akikhez végül nem mész, hogy nagyon szépen köszönöd a segítséget, most úgy néz ki, hogy már van szállásod, de azért ha valami közbejönne akkor lehet, hogy felhívod őket. Mégegyszer köszi, nagyon kedvesek vagytok, ilyesmi.
Amúgy meg Barcelona nagy város, az ekkora városokban élő népek heti több tonna requestet kapnak, ezért nem válaszolnak, mert egyszerűen nem is tudnak mindegyikre, főleg nem azonnal. Érdemes szétnézni a környező kisvárosokban, mondjuk az én Argentinomnál :) Tényleg, ha érdekel, szólj, és írok PM-et, és akkor írhatsz neki egy requestet, amit én megtámogatok egy SMS-sel, hogy biztosan válaszoljon minél hamarabb.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-07-15, 12:31:05
legfeljebb szervezel egy sörözést a 38-cal, amúgy meg korábban érdemes írni nem?

1 hónappal ezelőtt kezdtem, de a fórum FAQ azt írja, hogy 1 hétnél ha előbbre szólsz, akkor nem is érdekli őket, annyira nem látja a legtöbb ember a jövőt. :)

Quote from: motifator on 2010-07-15, 12:43:48
Ismerek valakit, aki nem Barcelonában lakik, hanem onnan kb. 25 kilóméterre fenn a hegyekben egy kisvárosban. A busz a Maria Christináról kb. 40 perc alatt ott van 2.10 euróból.
Hatalmas fickó, egy őrült Argentin. Nála voltunk 3 éjszakát, őt bírtam a legjobban az összes hostunk közül, akiknél a mostani út során megszálltunk.
Ha érdekel a dolog, írok pm-et részletekkel. Ha nagyon nem találsz senkit, még a telefonszámát is tudom a csávónak, felhívhatom, hogy emergency van.

Rendben, akkor megtennéd, hogy elküldöd a számát meg a hogy-jutok-el-oda instrukciókat? Ha addig máshol nem találunk szállást, akkor felhívom, és megkérdezem, hogy mehetnénk-e, és ha igent mond, akkor megmondom neki, hogy oké, tudom a címet etc. Azt is írd meg, hogy hogyan hivatkozhatok rád, ha hivatkozhatok egyáltalán. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: Ramiz on 2010-07-15, 12:14:41
(kamaszkoromban sem jött össze soha a "nem udvarlok egyszerre 3 lánynak, mert mi van, ha mindegyik igent mond és eljön a randira" hozzáállás-parám)... :D
Óh, én ezt megoldottam anno... beszerveztem a három lányt három egymást követő napra ugyanoda és ugyanakkor randira. :D
Az más kérdés, hogy egyikből se lett semmi...
Egyébként GL&HF Barcelonahoz!

Én is fogok tartani egy beszámolót Angliáról hamarosan...

noriko

Japán beszámolóhoz továbbra is lusta vagyok...

De hoztam még néhány videót! ^^

Majd még teszek fel a listára pár rosszminőségű "mozgásban lévő járműről felvett táj" videót is, csak meg kell vágnom.
"I wish I could, but I don't want to."

Xzone


Makos


Kvikveg

Quote from: noriko on 2010-07-29, 00:50:17
Japán beszámolóhoz továbbra is lusta vagyok...

De hoztam még néhány videót! ^^

Majd még teszek fel a listára pár rosszminőségű "mozgásban lévő járműről felvett táj" videót is, csak meg kell vágnom.
:whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Svájc 2010

Minthogy jó három hónapot húztam le kint, talán kéne valamit írnom is róla. A múltkorival ellentétben ez most nem kirándulási célú kiruccanás volt, hanem meló, így azért összességében nem turistáskodtam túl sokat, főleg hogy az első másfél hónapban esténként és hétvégenként is többnyire dolgom volt :(

Ha az ember kint él és dolgozik, akkor más szemmel látja azért az országot, mint turistaként - talán amit így láttam, az közelebb állt az igazi Svájchoz. Mindenesetre volt pár kultúrsokkban részem.


  • a svájciak konyhájában nincs mikró.
  • a nem túl új házak felvonófülkéjének nincs belső ajtaja.
  • a moziban (ahova a szemét Kvikveg nem jött el! :D) félidőben szünet van.
  • lelakatolatlanul hagyott biciklik és néha motrok is... aztán a nagy meglepetés amikor hallanak olyan esetről, hogy állítólag valamelyiket megfújták
  • bármilyen szépnek tűnjön Svájc, azért találtam Zürichben egy elég svájciatlan bolhapiacot, ahol amúgy teljesen európainak tűnő külföldiek árultak négydarabelemetszázér (a svájciaknak a többi európai is kínai - sokan vagyunk és nevetségesen kicsi fizetésért sokat dolgozunk igénytelenül).
  • este tíz után és vasárnap egész nap csönd. No zene, no mosógép, no szemétledobó. Ha nem tartod be, kirúgnak a bérházból (ahol laktam, ott ez korábban konkrétan megtörtént egy figyelmeztetés után is vasárnap centrifugázó családdal). Amikor ismerőseim odaköltözésük után először 10:20-kor vitték ki a szemetet, másnap visszakapták szépen az ajtajuk elé a csomagot. Ha pedig nem a hivatalos, szemétdíjas zacskóban dobsz ki valamit, akkor kibontják, addig kutatják amíg valami beazonosítható személyi adatra nem bukkannak, és utána megint csak leteszik a portádra a kupacot :)
  • kivétel a templom, mert az a vasárnap hajnali négyet is max hangerőn ütheti el, hogy a kerületben lakók mind felébredjenek (mondjuk pár hét alatt azért hozzászoktak a templomok körül lakók).
  • eddig is tudtam, hogy a tömegközlekedési bértelek rendszere bonyolult, de most egyértelművé vált, hogy az egésznek a turisták lehúzása a célja. Egy Zürich-Zermatt-Zürich út 226 frank a turistának, de mi a megfelelő (egyébként olcsó) bérletekkel 45 frankból megoldottunk egy-egy ilyet (és ha egy-két héttel előbb szervezkedünk, olcsóbb is lehetett volna).
  • az állatkert magas páratartalmú esőerdő-üvegházából kilépve a kézszárítók mintájára szemüvegszárító :)
  • Schirmbahnhof (esernyő-pályaudvar, a Schloss Habsburg mellet, az odalátogatók használatára).
  • azt eddig is tudtam, hogy minden katonakorú férfi állampolgár tartalékos, és otthon tartja a gépfegyverét (amit időnként lőgyakorlatra visz, simán a villamoson, strandpapucsban); de amikor az egyik kolléga a reggeli lövészet után lusta volt hazamenni és egyből bejött dolgozni (nagyon, nagyon szabálytalan), akkor a portás a táskából kikandikáló csövet meglátva (nyilván mérlegelési jog híján) kapásból kihívta a kommandósokat, hogy szereljék le a (valószínűleg teljesen jóhiszemű) rendbontót.
  • fiataloknak célzott, eszméletlenül színvonaltalan ingyenújság a villamoson, amelyhez képest a mi Metrónk meg Blikkünk akadémiai székfoglaló.
  • 22 fős társasággal egy nem túl előkelő környéken lévő libanoni étteremben a lényegében falafel + tzatziki + pita jellegű vacsoráért 1181 és fél frankot fizettünk...  :__devil: Pedig normál étteremben is egy rendes főfogás önmagában 40 frank alatt szokott lenni, inkább 30 körül. Ami magyar árakra átváltva még mindig botrányosnak tűnik, de itt keresnek is annyit.
+1 azért nem is olyan nagyon pontosak a vonatok, láttam több késést is. A pontosságuk részben mítosz, bár abban az időben alakulhatott ki, amikor nálunk és máshol Európában még csak azt lehetett tudni, hogy óránként olyan három busz jön :)

Pár jópofa kiruccanás azért volt, tehát képek is vannak, de a szüleimen kívül senkit se tennék ki annak a tortúrának, hogy leültessem őket az összes fotóm elé, mert ez a világ legunalmasabb dolga. Egy nagyon megválogatott gyűjtemény (gyakorlatilag minden helyről csak egy-két kép van reklámnak) fent van a Facebookon; ha valaki kíváncsi, ott meg lehet nézni. Onnan talán nem is szedik le, mint a múltkoriakat a kepfeltoltes.hu-ról. Ha pedig valaki nem akar a Nagy Testvérre regisztrálni, de tényleg érdeklődik, annak PM-ben küldhetek "publikus" linket az albumra.

Xzone


Kvikveg

Quote from: Xzone on 2010-09-17, 02:15:35
6-os pont: :zomg:
+1
Eddig azt hittem a nemetek a legmaniasabbak. Tevedtem.
Ez UFOland. :D :zomg:

3. :P  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.