Main Menu

webhost

Started by zsozso, 2005-07-22, 21:36:33

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: karatedogHmmm, nézzük csak. Ha az általa üzemeltetett hosting után van bevétele, akkor abból levonhatja az annak kapcsán keletkezõ költségeit és csak a fennmaradó után kell befizetni az ÁFÁt...  :)
Hat nemegeszen igy van ahogy te elkepzeled. Hidd el enis naivan alltam hozza. Pl: Az ugyvednel bejelentettem a ceget, es a cegbirosag meg nem jegyezte be, de ettol fuggetlenul az adot mar aprilistol! fizetni kellett utanna. Juliusban jegyeztek be, addig meg 1ft bevetelem nemvolt de az adok mar ekkor elvittek 1 valag penzt.

Edit:
Mellesleg 1 eletre megtanultam, hogy ez az egesz 1 iszonyatosan nagy atveres/lehuzas. Az ember azthinne, hogy 100kbol meglehet csinalni 1 kis bt-t is es alig van vele problema. Hat akkora tevedes, hogy az nemigaz, mar 5xx en is tulvagyok, elment ra az osszes megtakaritott penzunk, szoval bleh :(
Death is the only redemption

karatedog

Ami havidíjban jó megoldás (Axeleronál) az az, ha a két szerverbõl csak 1 van kint a neten, és ez a szerver látja el nettel a másikat, és a lényeg, hogy rack-es legyen. A rack ugyan nem olcsó (80-100k) viszont csak 1x-i befektetés, a havi díj meg a "hagyományos" 19k-ról lecsökken 3300-3600 Ft-ra.

Azt most látom, hogy a gigabit kapcsolat az elég drága  :mad:

zsozso

Quote from: karatedogAmi havidíjban jó megoldás (Axeleronál) az az, ha a két szerverbõl csak 1 van kint a neten, és ez a szerver látja el nettel a másikat, és a lényeg, hogy rack-es legyen. A rack ugyan nem olcsó (80-100k) viszont csak 1x-i befektetés, a havi díj meg a "hagyományos" 19k-ról lecsökken 3300-3600 Ft-ra.

Azt most látom, hogy a gigabit kapcsolat az elég drága  :mad:
Hat igen a gigabit szinte megfizethetetlen magyarorszagon. A masik dolog, hogy a 2 gep teljesen fuggetlen, ertheto okokbol nemakarom , hogy megcsak szikranyi osszefuggest lassanak bizonyos szervezetek a 2 kozott -_-
Azert megneznem, hogy suritesz be 16hdd-t egy 1u magas rackbe :p
Death is the only redemption

karatedog

Quote from: zsozsoHat nemegeszen igy van ahogy te elkepzeled. Hidd el enis naivan alltam hozza. Pl: Az ugyvednel bejelentettem a ceget, es a cegbirosag meg nem jegyezte be, de ettol fuggetlenul az adot mar aprilistol! fizetni kellett utanna. Juliusban jegyeztek be, addig meg 1ft bevetelem nemvolt de az adok mar ekkor elvittek 1 valag penzt.

Edit:
Mellesleg 1 eletre megtanultam, hogy ez az egesz 1 iszonyatosan nagy atveres/lehuzas. Az ember azthinne, hogy 100kbol meglehet csinalni 1 kis bt-t is es alig van vele problema. Hat akkora tevedes, hogy az nemigaz, mar 5xx en is tulvagyok, elment ra az osszes megtakaritott penzunk, szoval bleh :(
Ok, de az elõzõ postot is azért írtam, mert az ok,hogy vannak bizonyos járulékok (amiket jobban ismersz), de adót (ÁFÁ-t) azt csak bevétel után kell megfizetni, habár pontosan a Bt.-k jelenlegi mûködését nem ismerem. Amikor nekem volt, akkor még csak azután a bevétel után kellett megfizetni az ÁFÁ-t, ami meg is érkezett (tehát nem rögtön számlázás után, mint a Kft.-ben)

karatedog

Quote from: zsozsoHat igen a gigabit szinte megfizethetetlen magyarorszagon. A masik dolog, hogy a 2 gep teljesen fuggetlen, ertheto okokbol nemakarom , hogy megcsak szikranyi osszefuggest lassanak bizonyos szervezetek a 2 kozott -_-
Azert megneznem, hogy suritesz be 16hdd-t egy 1u magas rackbe :p
Ha már belemásztunk a részletekbe  :) a gigabit az mire kell? (pontosabban mire kevés a 100 Mbit?). Ez ráadásul gigabit ethernet, azaz ha sokan lógnak rajta, akkor osztódik... Mit garantálnak?

zsozso

Quote from: karatedogOk, de az elõzõ postot is azért írtam, mert az ok,hogy vannak bizonyos járulékok (amiket jobban ismersz), de adót (ÁFÁ-t) azt csak bevétel után kell megfizetni, habár pontosan a Bt.-k jelenlegi mûködését nem ismerem. Amikor nekem volt, akkor még csak azután a bevétel után kellett megfizetni az ÁFÁ-t, ami meg is érkezett (tehát nem rögtön számlázás után, mint a Kft.-ben)
Az ugyvezeto utan sajnos fizetni kell a minimalber jarulekait, meg akkoris ha nemveszed ki a bert.
Nevszerint: Nyugdíjbiztosítási alap,Egészségbiztosítási alap,Személyi jövedelemadó,Munkavállalói járulék,Munkaadói járulék,EHO,Vállalkozói járulék. Csupa finomsag :(
Death is the only redemption

zsozso

Quote from: karatedogHa már belemásztunk a részletekbe  :) a gigabit az mire kell? (pontosabban mire kevés a 100 Mbit?). Ez ráadásul gigabit ethernet, azaz ha sokan lógnak rajta, akkor osztódik... Mit garantálnak?
Miaz, hogy osztodik? (par eve uzom az ipart, de ilyenrol nemhallottam):D
Azert kell gigabit mert a 100mbitet mar evek ota kinottuk :p
Annyit garantalnak amennyi kifer az 1gigabites linken. http://bix.hu/stats/graphs/bix-iszt-c6509-main_2_14_octets_y.png <- erdemes megnezni a majusi kis leallasnal az elterest :p
Death is the only redemption

karatedog

Quote from: zsozsoMiaz, hogy osztodik? (par eve uzom az ipart, de ilyenrol nemhallottam):D
Azert kell gigabit mert a 100mbitet mar evek ota kinottuk :p
Annyit garantalnak amennyi kifer az 1gigabites linken. http://bix.hu/stats/graphs/bix-iszt-c6509-main_2_14_octets_y.png <- erdemes megnezni a majusi kis leallasnal az elterest :p
Nem rossz, viszont az is látszik, hogy 605 Mbit-nél sosem volt több az összterhelés. Az csak 75 Mbyte/sec...

zsozso

Quote from: karatedogNem rossz, viszont az is látszik, hogy 605 Mbit-nél sosem volt több az összterhelés. Az csak 75 Mbyte/sec...
Persze ez az osszes gep azon a linken, amibol en kb 200-300mbit vagyok. De mar igyis az ide hatarat dongeti.
Death is the only redemption

Inkvisitor

Csak úgy szimplán nem lehet támogatást küldeni?
Mert még a saját gépemen sem használom ki a kapcsolatokat, szóval a webszolgáltatással nem sok mindent tudnék kezdeni de az oldalt szeretem, és nem tetszene a megszûnése.
Viva UHU1.2!  :lame:

Fazék

Quote from: InkvisitorCsak úgy szimplán nem lehet támogatást küldeni?
Mert még a saját gépemen sem használom ki a kapcsolatokat, szóval a webszolgáltatással nem sok mindent tudnék kezdeni de az oldalt szeretem, és nem tetszene a megszûnése.
nem olyan nehéz egy idõpontot egyeztetni és aláírni egy szerzõdést, amibõl semmi bajod se lehet... a pénzt meg ugyanúgy kiválasztasz egy neked tetszõ idõtartamot, csomagot és utalod. nem annyira bonyolult ez, hogy le kelljen ragadni ennél a "nekem úgyse kell a szolgáltatás" dolognál... nekem se kell. immár megvan 1 talán másfél hónapja és még rá se néztem.

Cobra

OTP-hez besétálsz és a számlaszámra befizetsz pénzt,annyi csak, hogy kell hozzá zsozso polgári neve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraOTP-hez besétálsz és a számlaszámra befizetsz pénzt,annyi csak, hogy kell hozzá zsozso polgári neve.
Ez sajnos mar nemilyen egyszeru, ez mar nem jarhato ut. E helyett lenne a webhosting, de 8000 emberbol eddig 8 at erdekel.
Death is the only redemption

karatedog

Quote from: zsozsoEz sajnos mar nemilyen egyszeru, ez mar nem jarhato ut. E helyett lenne a webhosting, de 8000 emberbol eddig 8 at erdekel.
A megrendelés megy elektronikusan? Az interhost.hu-n nem találtam ilyet.

Moha

Quote from: karatedogA megrendelés megy elektronikusan? Az interhost.hu-n nem találtam ilyet.
A legegyszerûbb, ha írsz egy PM-et, vagy emailt zsozso-nak és õ majd küld neked egy szezõdést, amit ki kell töltened. Elég hamar elintézhetõ a dolog. Ha meg nem budapesti vagy, akkor postán is el lehet küldeni a szerzõdést - nálam is így ment.

Drótmalac

Lenne 1 kérdésem:
Lehettséges-e a szolgáltatás bõvítése? Mondjuk olyan formában, hogy:
Van pénzem pl.: bronz csomagra, negyed vagy félévre, de késõbb kinövöm, vagy bõvíteni akarom, mondjuk ezüst vagy arany csomagra?
Vagy egy ilyen manõverhez szerzõdést kell bontani és újat kötni?

Fazék

Quote from: DrótmalacLenne 1 kérdésem:
Lehettséges-e a szolgáltatás bõvítése? Mondjuk olyan formában, hogy:
Van pénzem pl.: bronz csomagra, negyed vagy félévre, de késõbb kinövöm, vagy bõvíteni akarom, mondjuk ezüst vagy arany csomagra?
Vagy egy ilyen manõverhez szerzõdést kell bontani és újat kötni?
én úgy tippelem, hogy semmi különösebb gondot nem okozhat a váltás, max kiszámolni, hogy mennyi a különbözet :)

devcsa

Sziasztok!


Tényleg nincs más módja a támogatásnak csak ez a webhosting?

.Attila

Quote from: devcsaSziasztok!


Tényleg nincs más módja a támogatásnak csak ez a webhosting?
Miért, mi a baj vele? Nagyon gyorsan meg lehet oldani, akár postai úton is.

devcsa

Az hogy nekem nincs konkrét internet hozzá férésem. Álltalában másokét használom.

.Attila

#50
Quote from: devcsaAz hogy nekem nincs konkrét internet hozzá férésem. Álltalában másokét használom.
Akkor legfeljebb nem használod a hostingot. Nézd, megveszed a szolgáltatást, támogatva ezzel zsozsot, de nem használod, ennyi.

devcsa

Igen. Elvégre ugyan olyan mintha támogatnám.

roderick

#52
Lehet kicsit noobish kérdés, lehet hogy csak kicsit késön van már számomra, de a MySQL cuccait hogyan tudnám beállítani?

edit: ilyen phpBB2 fórumot szeretnék felrakni, csakhogy valamivel többet mondjak a problémámról
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

TurboK

phpBB-ben asszem van öninstalláló.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

roderick

Quote from: TurboKphpBB-ben asszem van öninstalláló.

Jah az van, de nemotom mit adjak be a MySQL táblázat tulajdonságaira... vagy esetleg egyböl beállítana egy olyat? mert arról nem láttam semmit
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Darkstar

Quote from: roderickJah az van, de nemotom mit adjak be a MySQL táblázat tulajdonságaira... vagy esetleg egyböl beállítana egy olyat? mert arról nem láttam semmit
Kéne benne lennie egy readme vagy install, vagy hasonló nevû szövegfilenak. Ha abban nem tesz errõl említést, akkor maga állítja be.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Ha cPanel alapú, akkor ha jól tudom magától felépiti az egészet, csak egy egyszerû setupot kell végigvinni a fórum installerjében.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

roderick

szimplán csak az volt a gond, hogy nem tudtam mik az sql táblázatom hozzáférési adatai, de már írtam zsozsonak és pikk-pakk megoldódott... mondjuk gondolhattam volna, hogy a júzername és a password lehet a megoldás:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

teraflare

Quote from: roderickszimplán csak az volt a gond, hogy nem tudtam mik az sql táblázatom hozzáférési adatai, de már írtam zsozsonak és pikk-pakk megoldódott... mondjuk gondolhattam volna, hogy a júzername és a password lehet a megoldás:)
egészpontosan mi volt?
mi volt az adatbázisszerver hostneve?
adatbázisnév?
adb felhaszn név? (normál felh.név)
jelszó (normál jelszó)

Tonberry

Sziasztok!

Szeretnénk ingyen tárhelyen lévõ portálunkat hozzátok költöztetni, ám elõtte szeretném tudni, hogy külföldrõl elérhetõ-e az Interhost szervere (jó, lehet hogy láma kérdés, de jó elõre tudni ha van valami ilyen korlátozás). Továbbá hogy van-e valami letöltési vagy mysql-méret határ. A portálon ugyanis 800 regisztrált tag van, 10000 hozzászólásos fórummal.
Még továbbá: van-e lehetõség pl rá, hogy 1-2 napig ingyen, próba céljából kapjunk tárhelyet  (csak megnézni hogy minden mûködik-e) mielõtt a szerzõdést megkötnénk? Meg ilyesmik :) Elõre is köszi a választ