Main Menu

webhost

Started by zsozso, 2005-07-22, 21:36:33

Previous topic - Next topic

zsozso

Ahogy igertem par honapja, osszehoztam nagy nehezen ezt a 'csodalatos' webhost dolgot akit erdekel az megtekintheti a http://interhost.hu -oldalon a reszleteket. http://usteam.hu/forum/showpost.php?p=97986&postcount=12116
Ha valamire kivancsiak vagytok ezzel kapcsolatban itt feltehetitek.
Death is the only redemption

Xipe

kiraly zsozso, amint lesz penzem ra elougrok es befizetek a 1000MB's csomagra.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Az megoldható, hogy egy saját domain alatt csak email hostingot kérjek? Ha igen, kb mennyiért?

Fazék

Quote from: MohaAz megoldható, hogy egy saját domain alatt csak email hostingot kérjek? Ha igen, kb mennyiért?
most viccelsz? így is kellõen olcsó a legkisebb csomag, valamire csak tudod majd használni azt a 250MB-ot ;)

zsozso

Gyerekek ne mondjatok, hogy ennyire nem erdekel senkit mert megijedek :o
Death is the only redemption

Rage

Üdvözletem!

Interhost-felhasználóként (elõfizetõként) csak javasolni tudom mindenkinek a szolgáltatás igénybevételét. A tárhely elérése nagyon gyors (akár külföldrõl is, ha valakinek esetleg ez is szempont), éppúgy, mint a mailserver (bõven veri az egyetemi mail accomat is, Rizonon való nick regisztrálás után mindegy ~5-10 másodperc múlva meg is kaptam az aktivációs mailt...).

Nekem megérte rászánni a pénzt az 1000 MB-os csomagra, és nyugodt szívvel ajánlom ezen "mûvelet" elvégzését mindazoknak, akik szeretnének egy megbízható, gyors tárhelyet / email-fiókot.

-Rage
痛みを感じる方向に、出口がある!

Kvikveg

Erdekel. pm ment. Egyelore a kicsi csomag, aztan ha megtollasodtam kicsit, a nagyobbak. Nekem nagyonis jo lesz php es sql miatt, gyakorolni. :D
Meg BME-tol fuggetlenedni, vegulis nem lesz meg orokke ott sem a helyem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

bandwith limit van?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote from: TurboKbandwith limit van?
Nincs ami a 100mbiten kifer.
Death is the only redemption

Peetee

Nagyon hasonlít a AHQ-s rendszerre, innen jön két kérdésem.
Van/ lesz lehetõség aldomainre  (pl.: valami.interhost.hu) ?
Lesz tartalomszûrés?

zsozso

Quote from: PeeteeNagyon hasonlít a AHQ-s rendszerre, innen jön két kérdésem.
Van/ lesz lehetõség aldomainre  (pl.: valami.interhost.hu) ?
Lesz tartalomszûrés?
Termeszetesen aldomaint alapbol kaptok valami.interhost.hu es interhost.hu/valami is mukodik. Tartalomszures max olyasmi ami torvenybe utkozik. (pedo kepek stb)
Death is the only redemption

Darkstar

Hy.
Engem érdekelne a 250-es csomag, egyenlõre fél évre, több pénzen sajnos most nincs. :(
E-mail: darkstar19870523@hotmail.com
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

roderick

Érdekelni engem is érdekel, csak még filózok rajta, hogy melyik csomagot is válasszam...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Mattanja

Engem is érdekelne, csak közben össze kellene szednem kb. 200-220 ezret szeptember közepéig... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

animoni

Elnézést, de ezt én nem értem :eeek: !!! Mi az a webhost? :wtf:  
Mire szolgál?
Ezt mindenki legyen olyan kedves olvassa végig mert segítségetek nélkül nemfogom tudni fenntartani az oldalt.->Mit akarna ez a mondat magába rejteni :( ?Hogyhogy nem tudja fenn tartani :beken: ?Válaszolna valaki!!!!BITE!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Moha

Quote from: animoniHogyhogy nem tudja fenn tartani :beken: ?
Mit nem lehet ezen érteni? :confused:
Ez az oldal egy szerveren fut (érdekes módon :rolleyes: ), aminek az üzemeltetése bizony pénzbe kerül. Zsozso pedig nem milliomos, hanem egy hozzánk hasonló huszonéves és nagyrészt a zsebpénzébõl + az áltaunk küldött támogatásokból tudja fenttartani az oldalt.
A webhost pedig egy internetes tárhely, ahová a saját honlapodat tudod feltölteni, illetve jár mellé egy email cím. Ez annyival jobb az ingyenes tárhelyeknél, hogy nincs reklám, nincsenek hülye korlátozások és nem fogják törölni a feltöltött tartalmat (kivéve, ha valami törvénysértõt töltesz fel).

Zsozso ennek érdekében alapított egy céget, aminek a keretein belül legálisan tudja biztosítani ezt a szolgáltatást, tehát nem támogatást küldesz, hanem egy szolgáltatást veszel igénybe. Ergo így a támogatásodért cserébe még kapsz egy kis pluszt is.
Namost: egy cég fenttartása rengeteg költséggel jár (adók, járulékok, miegymás), ami mégjobban megterheli zsozso pénztárcáját.
Éppen ezért írta, hogy ha nem érkezik elég megrendelõ a szolgáltatásra, akkor nem fogja tudni fizetni a költségeket, és kénytelen lesz lehúzni a rolót.

Remélem elég részletesen sikerült fogalmaznom...

karatedog

Quote from: zsozsoAhogy igertem par honapja, osszehoztam nagy nehezen ezt a 'csodalatos' webhost dolgot akit erdekel az megtekintheti a http://interhost.hu -oldalon a reszleteket. http://usteam.hu/forum/showpost.php?p=97986&postcount=12116
Ha valamire kivancsiak vagytok ezzel kapcsolatban itt feltehetitek.
Egy szerveren fut az összes jelenlegi szolgáltatás )fórum, FTP, képtár)? Rack-es vagy normál gépen? Saját v. bérelt?
Csak azért kérdem, mert lehet, hogy az általad említett költségeken is lehet vmit faragni amellett, hogy a fizetõs szolgáltatások is beindultak.

Moha

Tudtommal a fórum, ftp és egyebek egy teljesen külön gépen vannak, mint a hosting. A költségek szempontjából meg szerintem tökmindegy, hogy rack v. sima gép (egyébként sima gép).
Hogy gondoltad a költségcsökkentést? Mert szvsz zsozso tudja, mi mennyi és hol tudna spórolni. :)

karatedog

Quote from: MohaTudtommal a fórum, ftp és egyebek egy teljesen külön gépen vannak, mint a hosting. A költségek szempontjából meg szerintem tökmindegy, hogy rack v. sima gép (egyébként sima gép).
Hogy gondoltad a költségcsökkentést? Mert szvsz zsozso tudja, mi mennyi és hol tudna spórolni. :)
Az a 100k/hó az egy kicsit soknak tûnt. Az Axeleroban, internet csatlakozással 1 szerver hosztolása kb. 15k/hó. És abba azt rax amit akarsz.

zsozso

Quote from: karatedogAz a 100k/hó az egy kicsit soknak tûnt. Az Axeleroban, internet csatlakozással 1 szerver hosztolása kb. 15k/hó. És abba azt rax amit akarsz.
55k brutto a 2 gep hostolasa 1ik gigabiten masik 100mbiten van,(ha ennel olcsobban tudsz nekem olyan gigabitet szerezni aminel nemcsak 100mbitet lehet folyamatosan kihasznalni akkor szolj.) erre rajon a kedves apehnek az ado, ami 35k, meg konyvelo stb..
Death is the only redemption

karatedog

Quote from: zsozso55k brutto a 2 gep hostolasa 1ik gigabiten masik 100mbiten van,(ha ennel olcsobban tudsz nekem olyan gigabitet szerezni aminel nemcsak 100mbitet lehet folyamatosan kihasznalni akkor szolj.) erre rajon a kedves apehnek az ado, ami 35k, meg konyvelo stb..
No várgyá! Ha az 55 bruttó, akkor mi az a 35 amit az apeh kap?  :eeek:

Darkstar

Quote from: karatedogNo várgyá! Ha az 55 bruttó, akkor mi az a 35 amit az apeh kap?  :eeek:

Szvsz azt valószínûleg az általa üzemeltetett hosting után fizeti. (Amire mi is elõfizethetünk.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

zsozso

Quote from: karatedogNo várgyá! Ha az 55 bruttó, akkor mi az a 35 amit az apeh kap?  :eeek:
Termeszetesen az adok, amiket a ceg utan kell fizetni.
Death is the only redemption

Moha

Quote from: karatedogNo várgyá! Ha az 55 bruttó, akkor mi az a 35 amit az apeh kap?  :eeek:
Adók + mindenféle járulékok. Ha van egy vállalkozásod, hiába nincs egy fillér bevételed sem, ezeket az alap adókat akkor is fizetni kell. Idióta egy módszer, de sajnos ez van. :(

karatedog

Quote from: DarkstarSzvsz azt valószínûleg az általa üzemeltetett hosting után fizeti. (Amire mi is elõfizethetünk.)
Hmmm, nézzük csak. Ha az általa üzemeltetett hosting után van bevétele, akkor abból levonhatja az annak kapcsán keletkezõ költségeit és csak a fennmaradó után kell befizetni az ÁFÁt...  :)

karatedog

Quote from: zsozsoTermeszetesen az adok, amiket a ceg utan kell fizetni.
Okés, így már értem.

Darkstar

Quote from: karatedogHmmm, nézzük csak. Ha az általa üzemeltetett hosting után van bevétele, akkor abból levonhatja az annak kapcsán keletkezõ költségeit és csak a fennmaradó után kell befizetni az ÁFÁt...  :)

Moha postja...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

karatedog

Viszont akkor a 35k mindenféleképp megmarad, mármint azt a hoszting költségeinek csökkentésével nem lehet csökkenteni.

karatedog

Quote from: DarkstarMoha postja...
Naja, ha addig megjön 2 post, mire én végzek eggyel...  :lul:

Darkstar

Quote from: karatedogViszont akkor a 35k mindenféleképp megmarad, mármint azt a hoszting költségeinek csökkentésével nem lehet csökkenteni.

Beza, úgy tûnik. :(
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん