Main Menu

Code Geass /Spoiler!/

Started by nephotep, 2007-02-07, 04:04:18

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Prof. William on 2008-04-28, 22:32:23
Ez már evidens hogy animében a szupercsapat sosem 40 éves harcedzett veteránokból áll hanem 17 éves fiúkból/lányokból...

De nem. Nem csak ilyen anime van :_piszka:

Quote from: chilip on 2008-04-28, 22:09:28
Quote from: Rounin on 2008-04-28, 20:40:39
...

A másik csak Zero eltúlzott gaylord (?) kézmozdulatai.

te csak hallgass míg az avatarod egy gay-lion :D

:hehe: Sorry, itten írták eztet, he.

Ha visszateszem a Sailor Beefcake avámat, mondhatom? :angyali:
(akkor nem gaylord, de enyhén szólva is túljátszottan teátráliskodó. Punktum. --> . <-- )

Lythis:
Nekem hirtelenjében csak az arcok tűntek kissé elcseszettnek, meg néhol mintha kapkodósabban rajzoltak volna, de ezt leszámítva nem tűnt fel. Sakkbuzi geassel = imba? Hmm... autistáknak kellene osztogatni a geasst^_^. Lehetőleg stratégiai játékokkal szöszölőknek.

Más.
Rolo úgy ki lesz használva, hogy nem győzi kisírni a sarokban magát. Zeroban cseppnyi jóindulat nincs iránta, az fix. Kiszedi belőle/kiderítetti vele, hol van a kis Nuny és mehet a hátbaszúrás.

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-04-29, 07:29:56
Quote from: Prof. William on 2008-04-28, 22:32:23
Ez már evidens hogy animében a szupercsapat sosem 40 éves harcedzett veteránokból áll hanem 17 éves fiúkból/lányokból...

De nem. Nem csak ilyen anime van :_piszka:

Quote from: chilip on 2008-04-28, 22:09:28
Quote from: Rounin on 2008-04-28, 20:40:39
...

A másik csak Zero eltúlzott gaylord (?) kézmozdulatai.

te csak hallgass míg az avatarod egy gay-lion :D

:hehe: Sorry, itten írták eztet, he.

Ha visszateszem a Sailor Beefcake avámat, mondhatom? :angyali:
(akkor nem gaylord, de enyhén szólva is túljátszottan teátráliskodó. Punktum. --> . <-- )

Lythis:
Nekem hirtelenjében csak az arcok tűntek kissé elcseszettnek, meg néhol mintha kapkodósabban rajzoltak volna, de ezt leszámítva nem tűnt fel. Sakkbuzi geassel = imba? Hmm... autistáknak kellene osztogatni a geasst^_^. Lehetőleg stratégiai játékokkal szöszölőknek.

Más.
Rolo úgy ki lesz használva, hogy nem győzi kisírni a sarokban magát. Zeroban cseppnyi jóindulat nincs iránta, az fix. Kiszedi belőle/kiderítetti vele, hol van a kis Nuny és mehet a hátbaszúrás.

S Rolo képességei miatt igen magas a valószínűsége, hogy ha már nem lesz több haszna Zero számára akkor megöli.(túl problémás ellenfél lenne)

chilip

vagy totális lojalitás parancs :P elvégre a "testvére"  :ejnye:

Prof. William

#573
De addig milyen jó kis haszna lessz. :) Úgy érzem elégé megszaporodnak majd a véletlen "balesetek" a britt főúri körökben. :)

Lythis

Quote from: chilip on 2008-04-29, 10:37:24
vagy totális lojalitás parancs :P elvégre a "testvére"  :ejnye:
kérdés, hogy be tudja e játszani. ergó milyen gyorsan reagál Rolo? El tudja e sütni a Geass-át miközben Zero megpróbálja elsütni az övét? A suli alatti komplexumban ugyanis elég gyorsan reagált. Bár tény, hogy most emósítottak rajta egy jó nagyot, szóval lehet, hogy nem lesz annyira éber Luluval szemben.
Rou: főként arra gondoltam

Prof. William

Ha a forgatókönyv író úgy akarja akkor Zero süti el hamarabb a sajátját...

Más kérdés hogy akin használni akarod a geasst az észreveszi hogy aktivizáltad? Eddig úgy tűnt hogy mindenki akin használták csak állt és meg sem lepődött amikor Zero szemében felizott a cucc. Ebből 2 dolog lehet...
1. vagy a geass csak nekünk van megjelenítve mert cool...
2. Ha aktiválod akkor egy töredékmásodperc alatt hat és idő sincs mozdulni...

Zero nem hiszem hogy alá mernmé becsülni Rollo-t. Jelenleg ő a legveszélyesebb Geass használó. Zero tudja hogyha bármit elcsesz akkor Rollo kinyírja mielőtt még csak 1-et pislanthanta. ( És ez az ő esetében szó szerint érthető.) Biztos felé fog készülni egy ilyen eshetőségre...

Zerot eddig is csak akkor sikerült megszorongatni ha valami túl hirtelen történt és nem volt ideje rá felkészülni... Amikor hosszan megtervezett valamit akkor mindig bejött a számítása... Roloról már tud és számít rá... Ugyanugy tud Suzakuról is... - Érdekes lessz. :)


Rounin

Quote from: Prof. William on 2008-04-29, 15:17:23
1. vagy a geass csak nekünk van megjelenítve mert cool...

Akkor nem lenne szükség kontaktlencsékre ;).

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-04-29, 15:47:43
Quote from: Prof. William on 2008-04-29, 15:17:23
1. vagy a geass csak nekünk van megjelenítve mert cool...

Akkor nem lenne szükség kontaktlencsékre ;).

Az azért van, hogy ne Geasseljen le mindenkit reflexből.xD

Lythis

#578
Quote from: Alkyra on 2008-04-29, 15:49:39
Quote from: Rounin on 2008-04-29, 15:47:43
Quote from: Prof. William on 2008-04-29, 15:17:23
1. vagy a geass csak nekünk van megjelenítve mert cool...

Akkor nem lenne szükség kontaktlencsékre ;).

Az azért van, hogy ne Geasseljen le mindenkit reflexből.xD
:wtf: attól, hogy konstans geass-e van, még mindíg csak akkor geass-el, ha úgy akarja. Legalábbis nekem ez jött le a sorozat alapján (habár én is azt tartanám normálisnak, hogy ha folyton elöl van, akkor mindíg aktív. így max akkor védi ki, ha nem néz a másik szemébe.)

Viszont ha már geass: Emperor of Brittania bácsinak is van, ugye mindkét szemén, mint látszott. Zeronak csak az egyiken, viszont már olyan erős, hogy konstans. És C.C. szerint, ha erősebb lesz, akkor a lencse sem segít majd... akkor Zero geass-a erősebb, vagy szerintetek adott szint után el tudják őket megint rejteni?
Illetve: mi a fenét számít, hogy mennyire erős? Merthogy nem rémlik, hogy bármi is utalt volna arra, hogy ennek bármi jelentőssége van, azon túl, hogy konstans aktív e vagy sem...

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-29, 21:52:37
Illetve: mi a fenét számít, hogy mennyire erős? Merthogy nem rémlik, hogy bármi is utalt volna arra, hogy ennek bármi jelentőssége van, azon túl, hogy konstans aktív e vagy sem...

Euphie esetén sem konrétan megparancsolta neki a japók gyilkolását, hanem felvetette, mint eshetőséget.. "ha azt mondanám neked, öld meg az összes japót..." mégis elkapta szerencsétlenkét. Ha még erősebb lesz, előfordulhat, hogy még csak parancsként sem kell megfogalmaznia egy-egy ilyet. Bár, ha figyel rá, hogy egy embernek úgyis csak egyszer tud így parancsolni, nem lehet akkora nagy baja. Vagy a készítők szerint úgy sem erre fog figyelni a néző, minek tegyék hihetővé és logikussá :angyali:

Chronus

Quote from: Lythis on 2008-04-29, 21:52:37
attól, hogy konstans geass-e van, még mindíg csak akkor geass-el, ha úgy akarja. Legalábbis nekem ez jött le a sorozat alapján (habár én is azt tartanám normálisnak, hogy ha folyton elöl van, akkor mindíg aktív. így max akkor védi ki, ha nem néz a másik szemébe.)
Fenéket. Pont azért kúrta el Euphie agyát is mert hirtelen bekattant a geass és képtelen volt többé visszahívni. Szerintem téged az zavarhatott meg, hogy függetlenül ettől, onnantól is dumálgatott mindenkivel különösebb Geass hatás nélkül, de azokban az esetekben vagy 1. a maszk rajta volt ami alapból negatolja a geass-t. (bizonyítván, mindig lenyitotta a szem előtti részt ha geassolt.) 2. Olyanhoz beszélt akit már legeassolt egyszer, pl Suzuku meg Kallen a 25ös végén, és azokon már nem működik.

White SeeD

Zero geassa erősödik => Mintkét szemére lesz, nő a távolság. Esetleg már tárgyak sem akadály mint Rolonál, hosszabb hatás, többszöri használati lehetőség, ki tudja még mi. A végén úgy is rájön, hogy hiába teremtett újj világot, az emberek ugyanúgy öldösik egymást, igy csinál egy bolygóméretű geasst és megoldja a dolgot :ejnye:

Én főleg arra leszek kiváncsi, hogy mikor fogja őt legeassozni Rolot és milyen céllal. Szerintme ha akarja úgy is gyorsabb tud lenni, csak kell egy kis "ugye a testéredet nem ölnéd meg?" téma, elbambul és már is vége :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Prof. William

Ja. Elég egy kis zavartás és már sütheti is el a Geasst...

Talán egy "Sose fordulj ellenem!" lenne célszerű de Zero majd tuti kiatlál valami jó parancsot. :)

Lythis

mit? "lick mah balls"? :D
mindkét szemére lesz: szerintem is erősebb, ha valakinek mindkettőn van, de nem értem, hogy akkor pl az uralkodónak miért van mindkettőn, és mégsem konstans aktív, míg lulunak mindíg aktív, viszont csak az egyiken van. Szal nem értem, hogy most mégis hogy vannak a fokozatok.
Rolo egyetlen hibája, hogy egy buzeráns kis emoid picsa érzelmileg meglehetősen instabil, mivel szegénykének nem volt gyerekkora... Zero erre tud játszani. Másra nem igazán. A geass használat meg még mindíg nem teljesen tiszta. Mármint ok, hogy Zeronak elég elvben simánkiadnia egy parancsot, viszont: van egy fázis, amikor a geass "belép az agyba" (season 1-ben említik, amikor Zero elemzi a képességét asszem. Az okozza a memóriazavart, ezért nem emlékszik Viletta, hogy pontosan kinek adta a knightmare-t pl). Legtöbb esetben ez animálva van, ergó feltételezem, hogy valamennyi időbe beletellik. Ha viszont így van, akkor Rolo akár pause-olhatja is Lulu-t közben. Más kérdés, hogy most, hogy konstans, mennyire gyors ez a folyamat...

Manitu

Quote from: Lythis on 2008-04-29, 21:52:37
Viszont ha már geass: Emperor of Brittania bácsinak is van, ugye mindkét szemén, mint látszott. Zeronak csak az egyiken, viszont már olyan erős, hogy konstans.
Szvsz nem a geass ereje nő, hanem a birtokos akaratereje gyengül. CC is valami ilyesmit mondott, hogy idővel eluralkodik a használóján. Erősödést egy szóval sem említett soha, amit az is alátámaszt, hogy Zero geasse sem lett egy fikarcnyival sem erősebb az első rész óta. Én inkább egyengülésnek nevezném, hogy már ki sem tudja kapcsolni. Mint Maonál, ő sem tudta már a végére uralni a geassát. A királynak sem hiszem, hogy két geassa lenne, csak az övé éppen olyan, hogy mindkét szemén látszik. Valószínűleg nem is ugyanolyan, mint Luluche-é. Olcsó megoldás lenne két ugyanolyan geasst berakni a sorozatba.


Lythis

persze, h nem ugyanolyan. legalábbis szerintem csak arra jó, amire használta. habár fene tudja. viszont kiderült, hogy a geass törhető, ami azért poén.
Eluralkodik rajta: igen, tény. Akkor ezentúl ennek tudom be, hogy Lulu egyre inkább egy hataloméhes eszelős f*szkalapra kezd hasonlítani.

Manitu

Quote from: Lythis on 2008-04-30, 00:50:38viszont kiderült, hogy a geass törhető, ami azért poén.
Ezt eddig is tudtuk (lásd Viletta vagy hogy hívják...), bár kedvenc uralkodónkból kinézem, hogy úgy adta ki a parancsot Zeronak, hogy a kellő időben visszanyerje az emlékeit. De legalábbis fel volt készülve rá, hogy a geass hatása megtörhet, különben felesleges lett volna olyan szigorú megfigyelés alatt tartani.

Quote from: Lythis on 2008-04-30, 00:50:38
Eluralkodik rajta: igen, tény. Akkor ezentúl ennek tudom be, hogy Lulu egyre inkább egy hataloméhes eszelős f*szkalapra kezd hasonlítani.
Már az elejétől kezdve egy megalomán őrült volt. Pont azért birom a karaktert, nem kimondottan az a tipikus jófiú :D


Lythis

Nemtudom, nekem elborultabbnak tűnik, mint az elején. Persze most is van, hogy normális, de egyre inkább kezdi őrült benyomását kelteni.

Prof. William

#588
Sztem nem nagyon változott. Mármint őrültebb sztem nem lett...

Nem tűnt fel hogy annyira őrülne megfele...

Már a első szezon ep 2 -ben levág egy olyan őrült röhögést hogy csak na... :)  Azóta tartja a szintet. :)

Bár lehet hogy a Gaylord szintje nő a sok geasshasználattól. :)

Képzeljétek milyen szörnyű lene ha a végén nyerne de rájön hogy már csak a fiúkra izgul be. :)

Lythis

nekem úgy tűnik.
Persze lehet, hogy csak most feltűnőbbek a kitörései, mert a s1 régen volt. újra kéne néznem, de nem nagyon van rá időm sajna...

Dreamcleaver

#590
Már csak az fog nagyon bebaszni, mikor majd Suzaku is Geasst kap. Akkor lehet abba is hagyon a sorozatot, hacsak nem mutat valamit végre. A legutóbbi rész pl dögunalom volt. Zero eljátszotta a britekkel ugyanazt a trükköt, amit az első széria végén...

Engem az érdekelne most, hogy mi lett Cornelia-val?

Rou: Jah én kérdeztem. Ha azok a Knights of the Round, akkor kirohanok a világból. Jönnek majd a 6-8 éves kiskölykök és írtanak a mechákban, lol lesz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-04-30, 01:34:02
nekem úgy tűnik.
Persze lehet, hogy csak most feltűnőbbek a kitörései, mert a s1 régen volt. újra kéne néznem, de nem nagyon van rá időm sajna...


Nem-nem, szerintem is egyre elborultabb. Az első season során is érezhető volt, ahogy kezd lecsúszni, de itt még inkább az. (ne hallgass a fanboyokra! :angyali:)

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-30, 02:40:30
Rou: Jah én kérdeztem. Ha azok a Knights of the Round, akkor kirohanok a világból. Jönnek majd a 6-8 éves kiskölykök és írtanak a mechákban, lol lesz.

Jaja, überfasza...már így is _néha_ DBZ érzésem van...

Hja, a kontaktlencse a pávör ellen kell, csak engem megzavart, hogy ugye nem látjuk vele az effektjét (persze, érzékeltetni kell, hogy most lencse vanik), viszont a geass látható kell legyen, mert Lulu (lol?) egyből észrevette Mao-n (asszem) és az apján is. Persze nem kizárt, hogy csak a "kiválasztottak" láthatják a geasst, normál halandók nem. Meh.

Dreamcleaver

Mao meg a császár (annál a jelenetnél) nem viselt kontaktlencsét, mivel nem szemkontaktusos a Geassuk (Mao elmét olvasott, ha jól emlékszem, a Császáré még titok). Lulu-nek azért kell, mert már nem tudja 100% irányítani a Geassát.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

#593
Hát azért a Knightsnél amennyit eddig láttam belőllük van 1 Suzaku valami öregebb pali egy olyan suzaku forma alkat + 1 battle loli. Szóval azért idősebbek bár 18 biztos nincs eggyik sem. :)

Tényleg fiatalok de hát ez egy anime ahol a világmegmentő/pusztító és űber mechavezető szereplők nagy része még egy cigit sem vehetne a boltban mert még nincs 18.

Zero nem tudom hogy mennyi lehet de 18-nál biztos nem több és már űber szabadságarcos vezér olyan logikával hogy a legtöbb nagy stratéga elsírná magát örömében. :)

Az animekben mindig zavart ez a 14-16 -os dolog miközben jó 25+ osnak néznek ki a főhősök és már minimum 2-szer megmentették a világot, na de az életkort sosem szoktam nézni szóval nállam a főhősök annyi évesek amennyinek nézem őket. :)

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-30, 15:02:23
Mao meg a császár (annál a jelenetnél) nem viselt kontaktlencsét, mivel nem szemkontaktusos a Geassuk (Mao elmét olvasott, ha jól emlékszem, a Császáré még titok). Lulu-nek azért kell, mert már nem tudja 100% irányítani a Geassát.

Igen, az addig oké.
De akkor is látszik a geass :angyali: Engem az érdekel, hogy csak geass user(+egyéb spéci ember) vagy mindenki láthatja-e.

chilip

kijött az 5ös rész, de még véletlenül se szedje senki a WeWin sub-ot, összecsapott szar munka érthetetlen jelekkel néha, és a képminőség is hagy maga után kivánnivalót...

White SeeD

Én meg elsőre egy trapot szedtem le. az a sok buzi troll anon ami garázdálkodik a neten...
Aztán a jó verzió.
Erősen fanservice részt láthattunk. :cool:
CC kicsit megszívta, valószínűleg rémálma teljesült be, akárcsak a tornatanárnéninek. Csak neki kétszer is, de 3szorosan :__devil:
Ha 5 részenként lesz egy lazább fanservice az pont jól is jön ki. Köv rész tömény harc lesz. Britek erős tűlerőben...
Ha így lenne 5ösöm a lottón, ahogyan megéreztem, hogy mivel zárúl le ez a rész. Mázli hogy Lulu elfordúlt, mert tuti lebukott volna. Persze nem lesz nehéz neki összeszedni a fapofát pár sec alatt és a megfelelő szöveget elmondani halálnyugodt arcal.
Már nem tudom kinek vannak szemetebb módszerei. Suzakunak vagy Zeronak :smile:

részemről én megvárom az eclipse verziót. Addig elég a raw ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

hát ez marha jó rész volt :D CC megint a pizzáért ment  :lul:

White SeeD

Főleg hogy először Chachamarunak (negima) utána meg kukluxosnak volt beöltözve :rotfl:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

ez most azt jelenti, hogy Zero abbahagyhatja a bujkálást :D csak el kell rabolni kiszabadítani Nunnali-t azt maradhat a felkelés élén napi 24 órát ;)